Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

janni.ka
28. jan 2010

marketa a co je to ta fetopatie? 😕

janni.ka
28. jan 2010

evkaa mě to teda taky připadá nějak dlouho 😕 já chodila od 30tt po 14dnech a od 35tt chodím každý týden a krev na obraz a stěr na streptokoka mi brali ve 36tt,ono záleží jak kde každej dr to dělá jinak 😉

marketa137
28. jan 2010

janni diabetická fetopatie je zjistitelná jen na UTZ, dítě neodpovídá týdnům a je tam i většinou prosáknutí měkkých tkání což máme my a měl to i první syn. takže už te´d je mě jasný že po porodu bude zase na neonatologii na pozorování.

radushka
28. jan 2010

je spagi má krásné mimčo a jak umí zakřičet, slyším ho až sem 😀 .Ten obleček má nádherný 😵 .
evkaa: mě dr. brával co 3 týdny a teď jsem přešla na rizikovku a tam mě bere po 2.T.j. od 33.tt. Tu krev mi brali taky, ale nevím proč.Myslím si, že se to nemusí, když ti to dr. dělal v tom 12.tt.Právě na to HIV atd. Jinak mě taky nijak zvlášť teda nehlídají.jen zkontroluje čípek a hotovo.Váhový odhad nebo poloha plodu jí vůbec nezajímá, tak si musíme říkat, že je všechno ok 🙂

spagatice
28. jan 2010

Ahoj holky,
jsem od včerejška doma. Jednou vás snad dočtu 😀 Jak se máte, co nového?

Tak k cukrovce mě doktoři pěkně naštvali. Diadr nařídila, že hned po porodu mám začít jíst normálně. Porodník se rozhodl, že musím držet 48 hodin dietu a pak, že mi ten druhý den budou dělat profil 🙄 Jelikož jsem před porodem už týden v nemocnici ležela, tak jsem věděla, co to bude za hnus. Oni vůbec netuší, jak krmit těhotnou diabetičku. Takže jsem dostávala jen chleba, žádné rohlíky. Nic sladkého, nic slaného 😠 Ovoce dvakrát za den 😕 A nejlepší byl k snídani jogurt pro diabetky 😒 No prostě odborníci. Tak jsem se těšila až porodím, že mi budou dávat normální jídlo a ten blbec doktor si vymyslel dietu. No tak jsem si řekla, že dva dny to ještě vydržím a že mi stejně něco přinesou z domova 😀 . Po dvou dnech mi dělali profil, nejvyšší hodnotu jsem měla asi 5,8 takže prostě paráda. Pak nastal třetí den po porodu a oni mi k snídani poslali opět dietu. Tak jsem vynadala sestře a ona mi řekla, ať si jdu za doktorem, tak jsem jí řekla, že si ho najdu, ať s tím počítá 😀 . Naštěstí tam dělá známá sestru taky a měla taky službu, tak jsem za ní skočila a ona to řekla primáři a ten mi dietu zrušil. Takže čtvrtý den po porodu jsem dostala k snídani rohlíky a byla jsem ta nejšťastnější osoba v nemocnici 😀
A malému dělali profily dva dny po porodu a měl je úplně v pohodě. A když se narodil, tak měl 2.940 gramů, jedno z nejmenších dětí, které se tam za poslední týden narodili. Takže ať žije oGTT test 😠 Kdybych tu dietu dodržovala tak, jak chtěla diadr, tak bude mít malej snad jedno kilo.

smarti
28. jan 2010

Evkaa25, ja som tiež v 33.tt, minulý týždeň mi brali krv v poradni, neviem ani prečo, ale nemalo to súvis s tehu cukrovkov, lebo ku diadr. som išla až po poradni. Mne tehu cukr. zistili až teraz pred týždňom. Viem akurát to, že tie odbery, čo mi brali, tak s výsledkami pôjdem na budúci týždeň na interné, kde mi majú robiť int. vyšetrenie. To vlastne robia všetkým tehu pred pôrodom. Ja teraz chodím do poradne raz za dva týždne.

janni.ka
28. jan 2010

spa tak to je teda vyhlídka po porodu ale jak píšeš když sme to vydržely tolik týdnů tak nějaký den v nemocnici přežijeme a navíc je tam kantýna že 😀 😀 😀

Ale teda ty dia jogurty to je teda mazec,dr řekne to nejezte a v porodce ti to nacpou 🙄 🙄

pani_haf
28. jan 2010

Spagi-super, že jsi doma! Náš malý měl 2900, takže jste nás předběhli 🙂, kdo bude mít menší dítě, tak to pak sednu na zadek 🙂

olgas
28. jan 2010

Spagi, blahopřeji k návratu domů. Teď si už alespoň můžeš jíst co chceš ne?

My menší určitě nebudeme, prcek dneska vážil min. 3300g

spagatice
28. jan 2010

Holky díky,
Olgas to si piš, že jím co chci, ale zase musím dávat pozor kvůli kojení. Navíc nemám takovou chuť na sladké.
Jo a náš malej měl taky odhad váhy 3300 g při příjmu do nemocnice, tj. 39+6tt

pani_haf
29. jan 2010

Olgas a Evco-tak kde jsou ty miminka 🙂? Jak to máte s nástupy do nemocnice? Jsem trošku mimo, nestihla jsem to celé přečíst ☹

evca82
29. jan 2010

haf ja nastupuju v pondeli a olgas dneska......

spagi malej je fesak 🙂

pani_haf
29. jan 2010

Eco-jéjej, tak budu čekat, co Olgas napíše a hne dvám to tady hodím 🙂

Holky, dala sjem amlému na noc dudlík, ten jekot se nedal vydržet, podudá, vyplivne ho a spí, ráj na zemi 😀

evkaa25
29. jan 2010

Ahojky.
Spagatice,gratuluji ke krásnému chlapečkovi.Nádherné fotečky a pěkně popsaný porod.Natrápila ses tedy pořádně,ale jak píšeš,tak miminko za to stojí!!!
Holky díky z á odpovědi.Tak koukám,že všechny chodíte na ko na gyndu častěji,než já.Já tam jdu příští týden vyřídit mateřskou,tak se možná na to zeptám.I když je mi to takové blbé.Je to jako bych jim kecala do jejich práce. 😅 Ale pět týdnů mezi kontrolami mi vážně přijde moc. 😖
Jinak moje mamka včera odcházela do důchodu a zbylo jíé z oslavy hodně zákusků a chlebíčků a tak.Nevydržela jsem a zhřešila.Jeden zákusek a dva chlebíčky..........Prostě nešlo odolat. 😅 😀

smarti
29. jan 2010

Ahojte, haf a evče držím palce, nech sú čím skôr doma so zdravými bábätkami. Dievčatá diétu držím presne týždeň a dnes som sa vážila, zistila, som, že som 1 kg schudla. A pritom nehladujem, je pravda, že sa stravujem podľa diéty, ale mám pocit, že jem viac ako predtým. Proste hladná nikdy nie som. Mám si pridať na množstve alebo je to normálne? Niežeby som panikárila kvôli kilu, ale ja som od začiatku tehu pribrala 6 kg, teraz je to v podstate 5 kg. A to nie som žiadny drobec, pri výške 168 cm som začínala s hmotnosťou 70 kg. Pri prvom tehu som nabrala 13 kg.

evkaa25
29. jan 2010

Smarti,já jsem po týdnu diety ztratila 1,5kg.Ted držím dietu měsíc a zpátky jsem nabrala 0,5kg,jinak nepřibírám.Gynekoložka říkala,že je to normální.Dávky,které jíme by mněly stačit jak miminku tak nám. 🙂
Já tedy hlad někdy mívám a tak občas zhřeším a něco si dám i mimo ten jídelníček.Ale to jen výjmečně. 😉

konvalinka.2
29. jan 2010

Ahojky všem 🙂 ,

evka25: já jsem až do 36týdne chodila na kontroly na gyndu jednou za měsíc. Pak mě předala do porodnice a tam jsem byla dneska poprvé. Myslím, že když je to bez komplikací, tak to stačí...

Jinak jsem dneska byla v porodnici na první kontrolu. Byl tam tak strašně milej doktor, že mi z něj málem vyskočil tlak!! Dělal mi ultrazvuk... Břicho mi skoro ani nenageloval, takže to drhlo, chvilku tam cosi cvakal a pak řekl "no tak já nevím, má to asi 3400 g. Běžte zpátky na monitor". Tak doufám, že ho nechytnu k porodu, by mě asi jako šlehlo!!!!!!! 😠
Tak jsem pak šla zase na monitor (byl v pořádku) a pak ještě k doktrce (byla tam za toho doktora).
Tak jsme se bavili o tom porodu. No a protože je váhově v pořádku, tak to zatím řešit nebudeme. Na kontrolu mám dojít zase za týden a pak se uvidí, co dál. Ale zatím vyvolávat nebude. Jen řekla, že nesmím přenášet.

pani_haf
29. jan 2010

Spagatice má nádherné mimino 🙂

Olgas zavedli tabletky, jednu ráno a pak ještě večer, zatím se nic neděje ☹

evkaa25
29. jan 2010

Konvalinko,tak tos mně potěšila,že jsi na ko chodila taky jen jednou za měsíc.Jinak všichni co je znám,chodí častěji.Já jsem možná přehnaně starostlivá,jen chci,aby bylo vše v pohodě. 🙂
Takže u tebe zatím vyvolávání nehrozí,to je dobře.Mimi má pěknou váhu.

evkaa25
29. jan 2010

Olgas držím palečky.........

janni.ka
29. jan 2010

ahoj holky,

nakukuju co Olgas,snad to bude rychlý a nebudou ji moc trápit 😒 stejně tohle vyvolávání...... 😖
Evy třeba se to rozjede do pondělí samo 😉 hup šup na sexík 😀 😀

Luci ahojík-malá má krásnou váhu 😉 a neříkala ti dr jestli se třeba neotvíráš nebo tak něco?A ten dr to musel být na pěst 😠

evca82
29. jan 2010

taky myslim na olgas.....

janni sexik nejak nepomaha 😀

misicka455
29. jan 2010

Jé tak Olgas už nám začiná rodit jo , to jsou nám novinky tak držíme s Veru palečky 😉

janni.ka
29. jan 2010

Evy tak musíte víííííc 😀 😀 😀 😀

misicka455
29. jan 2010

Ještě je dobrý na čtyři a hadrem umývat zem 😀 😀

ili5
29. jan 2010

Spagatice, moc gratuluju. Nestačím dočítat, jen narychlo přelítla.
pani haf, jaký byl porod? Popiš, šla jsi císařem? Moc jsem na Tě myslela ve špitálu, jestli netrpíš taky jak já.
S kojením jsem to vyřešila tak, že jsem měla bradavky krvavé, rozkousané, můj malý je upír, furt hladový. Koupily jsme si s holkama v porodce kloboučky na kojení silikonové a je bez problému. B panten nezabral, koupila ještě ganciánu fialová vodička, potírala bradavky na noc , velké zlepšení, dfoporučuju a mám klid. Kojím s klouboukem, malý je spokojenější, má větší bradulu, tak saje jak drak. Stejně přikrmuju. Dnes vypil 70 s prsu a 60 ml Nutrilonu. Je pažravec. V noci nekojím, to bxych se nevyspala vůbec, jen Nutrilon. Budí se kol 2, pak v 5 a pak už zas kojím od rána. Ale to je furt přisátý, nic neudělám moc. Zítra bych chtěla jít ven jestli nebude taková zima, nebo už mi doma hrabe, 15 dní zavřená, ve špitálu, doma...

konvalinka.2
29. jan 2010

Ahoj Jani,
nic víc mi doktorka neřekla, vůbec mě tam dneska nevšetřovyli. Byl jen monitor, ultrazvuk a krátké povídání a domluvení se na příští kontrole... Tak nevím. jen říkala, že na další kontrole se domluvíme co a jak dál a podívá se jak se otvírám či co. Tak uvidím. No a při nějakých potížích dojet. Jinak nic.

pani_haf
30. jan 2010

Ahoj všem!

Illi-říkáme tomu porod století 🙂ú, v pátek 8.1. jsem byla na návštěvě u kámošky, pak u tchýně jsem se totálně přejedla a po půlnoci jakési mokro 🙂...si říkám, ježiši, jestli to nejsou ty kvasinky co mám.....tak jsem na to šla mrknout a trochu "nějaké" vody,manžel volá sestře dr a říká, vem si věci a je´d do nemocnice, mrknou na tebe a ráno jsi doma, já běhám po baráku a naháním mobilní internet a noťas, manžel na vývrat. Dojedem do porodnice a už to teklo, PA říká, tak to je jasné, kontrola u dr, jasně, že voda, zavedla tbl prostaglandin, či jak se to jmenuje, do půl hodiny stahy co minutu, téměř nulový proswtor na zavedení epi, naštěstí šikovná anestezioložka to vydržela 45 minut a pak další 3-4 hodiny bolesti jako prase, sprcha nepomáhala, nic, jen konejšení a halzení PA, manžel to nedával, usnul na pokoji 🙂, pořád otevřená jen na 2-3cm, pak jsme seděla na radu PA na wc, hlavička sestoupila, otevřená na osm a šup na kozu, tlačila jsem 45 minut, pomalu, s dýcháním, bez nástřihu byl malý venku, ani nekvíkl, jen tak ležel jako myška, první přisátí proběhlo v pohodě, pak jsem ho měla ještě hodinu a půl u prsu....uprostřed akce se mi ještě snížily ozvy, vypadalo to na sekci, ale dr strčila ruku a nadzvihla mu hlavu a uvolnila pupečník....toliko ve zkratce, pro zájemce podrobnosti na vyžádání 😀 😀 😀

Olgas zatím nicm nechci jí psát, abych ji nestresovala, přece jen, když vám někdo píše..tak co, už je to tady.....tak je to tak akorát na nasrání 😀

Jinak na ty bradavky-mažu bepanthenem, mimišo fialkou jen pusu, má žábu 🙂, chudák malý a v noci kojím asi 3-4x, ale dnes byl hodný, jen ráno byl nedopitý, tak vypil obě prsa, hladovec a pak klasicky blinkal. Prej je ještě dobrý purelan od medely a gelové náplasti, zítra je budu mít, vyzkouším a popíšu vám 🙂

ili5
30. jan 2010

Pani haf, tak super, já myslela, že si ho taky měla vyvolávanej. Kolik měřil a vážil Honzíček?
Spagatice měla nástup jak já ve čtvrtek do porodky na vyvolávačku. Nevím jak dopadla ona. Tak jak budeš mít voolněji, tak se popiš. Určo si to tu psala, ale nemám šanci to dočíst pozpátku, jsem ráda za každou volnou minutu kdy spí. Jak to budu zvládat se školou nevím 😀 .
Jsem ráda, že ten porod mám za sdebou a ostatní, že jste taky v pořádku. Na bolesti se hned zapomene když vidíme ty uzlíčky v postýlce jak se usmívají. 🙂

pani_haf
30. jan 2010

Illi-malý se narodil 37tt a něco málo, prej trošku nedonošený, 2900g, 47 cm a hned žloutenka, byli jsme 7 dnů v porodnici, hrůza, strašně jsem se těšila domů! Porod mi měli vyvolávat 19.1., ale poté co jsem odstrojila stromek, umyla okna a proběhl sex se malý rozhodl vykouknout 😀 . I tak dobře, protože bych se asi podělala strachy. Manžel měl nedávno nápad, že bychom ěmli te´d další dítě, jsem se orosila hrůzou, že bych byla zase těhotná, bože, tak si užívám, že vlezu i pod postel 🙂. Jiank malý pořád spí a strašně jí, je to hladovec, který by nejraději snědl celé prso, když ho dávám říhnout, tak žužlá i plínku,m jde mi po krku, rameni, ruce, jakákoliv teplá kůže znamená asi mlíko 😀 😀 😀 . Však taky voní jen tím mlíkem, jednou stranou pije a druhou mu to leje po krku, opičák jeden. Jinak je pořád chlupatý, to je švanda, vypadá, že ani není můj 😎

A co tvůj malý?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre