Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

spagatice
9. nov 2009

Mě teď budou brát krev, nevím jak se ten test jmenuje, musí být taky do 4 a zjistí tím, jestli mám gestační diabetes, nebo mám náběh na normální diabetes. Je to ten test, kterým zjistí hodnotu cukru asi 3 měsíce dozadu.

misicka455
9. nov 2009

Tímto testem zjisťují jak ti pracuje slinivka 😉 A podle toho určí druh cukrovky 😉

evca82
9. nov 2009

Tak já měla ten hemoglobin z výsledku ogtt 3% ( rozmezí je 2,8 - 4 pro normu) takže to znamená, že se mi prostě rozjela až teď?že dřív nebyla?

pani_haf
9. nov 2009

Spagatice - nejdřív mi to ukázalo error a pak tu nízkou hodnotu, zle mi nebylo, jen jsem měla hlad ☹

spagatice
9. nov 2009

Evčo tak to máš dobrý 😉 Po porodu se toho zbavíš jak mávnutím kouzelného proutku 🙂

Pani_haf určitě bych to řekla doktorce, až tam půjdeš na kontrolu. Ale je možné, že byl jen ten přístroj zmatený. V návodu mého glukometru je, že hodnoty pod 3,3 už by se měly řešit s doktorem.

pani_haf
9. nov 2009

Spagatice - já jí to minule říkala, měl ajsme hodnou 2,1 a říkala, že to asi bude chyba....příště to změřím několikrát, ještě budu podvyživená 🙂. Dnes jsem stoupla na váhu a 80kg, málem mě to porazilo ☹

spagatice
9. nov 2009

Pani_haf a kolik jsi měla na začátku těhu?

pani_haf
9. nov 2009

Spagatice - 71 při výšce 172 ☹

spagatice
9. nov 2009

Jé tak to je krásný, oproti mojí váze jsi holka hubenoučká 😉

pani_haf
9. nov 2009

No blázníš, devět kilo v 29tt není žádný zázrak, moje mamka přibrala 7 a hotovo 🙂. Kdyby se to aspoň přestěhovalo na prsa 🙂)))

konvalinka.2
9. nov 2009

Ahojky holky, smím se přidat?? Já jsem byla taky na těhu cukrovce a po dvou hodinách mi to změřili na 7.8 a norma byla 7.7! Po 14 dnech na dietě jsem dnes měla jen 6.5. Ale pro změnu mi zase vyskočil cukr na lačno (asi to večerní jablíčko). Každopádně jsem dnes podepsala reverz a už do diaporadny chodit nebudu-protože to dojíždění je strašný a tahat sebou takhle brzy ráno 4 letý dítě není taky nic moc! Od autobusové zastávky je nemocnice cca 2 km a já prostě nemám žádné hlídání!!! Chtěla jsem se domluvit třeba na domácím měření a výsledky třeba denně volat, ale p. dr. mi nevyšla vstříct. Tak dufám, že to s mimískem do konce doběhneme v pořádku... Mějte se

misicka455
9. nov 2009

Konvalinka určo se přidej 😉 A v jakém jsi týdnu?

konvalinka.2
9. nov 2009

Teď jsem ve 26. tt.

misicka455
9. nov 2009

Já si myslím, že když budeš doma držet dietku a trochu s ehlídat tak to bude v pohodě 😉 A nemáš někoho kdo by ti půjčil glukometr?

Holky já už tu osmdesátku mám taky a to mám jen 160cm 😒

konvalinka.2
9. nov 2009

Já si ho klíďo koupím... Jen jak jsem jí řekla, že tam nemůžu tak často, tak začala s tím, že glukometry jsou nepřesné atd. Tak nevím, jestli strašila abych se lekla nebo co. Jinak já v těhu nepřibrala ještě ani kilo. Jen jsem tři zhubla-na začátku mi bylo strašně zle... 😒

misicka455
9. nov 2009

A někde blíž nějakou jinou diabetickou poradnu nemáš?

olgas
9. nov 2009

Ahojte holky,

konečně mi jde net, tak můžu psát. Dneska jsem byla poprvé u dr. pro výsledky ze včerejšího měření. Dopadla jsem dobře, až na měření po odpolední svačině. Dala jsem si listové těsto s párkem a cca 3 malé kousíčky s marmeládou a už to bylo, hodnota 7,4. Jinak celý den dobrá, na lačno vyšší teda 6,7 ale pak už 5, 5,6, 6něco a tak. Prý mám taky podle toho měření co je 4 měsíce zpátky jen tu těhotenskou ,tak doufejme, že to tak bude.

konavalinka: Odkud jsi? Chápu , že s malým dítětem se nedá nějak často tam dojíždět a trávit celý den v čekárně. Např. já jsem dnes na dia byla od 8,15 do 12,15.....
Já třeba glukometr doma taky nemám, takže jen držím dietu a pak si musím den před kontrolou u dr. brát do zkumavky doma krev a oni z toho pak stanovují hodnotu cukru v krvi (jestli by nebylo lepší dát mi glukometr, než mě tak trápit)
Když si na netu najdeš hodnoty sacharidů jednotlivých potravin a k snídani si dát 30-40 g sacharidů, ke svačině 30g sacharidů, k obědu 60g sacharidů, ke svačině zase 30g sach., k večeři 60g sach a k druhé večeři max. 20g tak budeš vlastně držet dietu jako my. Tohle jsou maximální hodnoty sacharidů co vlastně můžu sníst. Ale hřešit hodlám taky.

misicka: já jsem o kus menší než ty a mám 74kg, v těhu jsem přibrala 6kg, před těhu jsem nějak nezvládla zhubnout 😀 a teď už je to jedno 😀

Jinak diabetických poraden je hodně, ale třeba v OLOmouci se zaměřuje na těhotné asi jenom jedna ☹

pani_haf
9. nov 2009

Holky já se bojím, že mi to všechno půjde do celého těla, místo toho, aby to šlo do mimíse 🙂. Zase na druhou stranu jsem úplně nemožná, měla bych být ráda, že jsem těhu a neřešit váhu....ale to jsou ty hormony, né 🙂

spagatice
9. nov 2009

Holky tak aby vám to nebylo líto, tak vám napíšu taky svojí váhu:
Měřím 165 cm, před těhu jsem vážila 87 kg 😅 , a teď ve 31tt vážím 86 kg
Takže pořád máte co dohánět 😀 😀 😀

Konvalinka2: Neni nad to, když se ti doktorka snaží vyjít vstříc viď 😠 A vůbec nechápu proč tě kvůli jedné desetině chtěli takhle trápit 😖

Olgas takže hodnoty taky celkem v pohodě viď.

pani_haf
9. nov 2009

spagatice-ty jsi žena krev a mlíko,a le mě chybí to mlíko 🙂))
Já se dnes měřím po večeři, tak snad mě netrefí šlak spolu s glukoměrem

pani_haf
9. nov 2009

Holky, to není možné, měřila jsem se a 2,9, tak jsem si říkala, že to není možné a ještě jednou to zkusila a 1,4. Ten glukoměr je na odpis 🙂

serafinka1
9. nov 2009

ahojte baby, dnes si aj ja robím denný profil, zajtra mám dia poradňu, som zvedavá ako dopadne. Najvyššiu hodnotu som mala dnes 6,4 90 min. po jedle, čo si myslím, že je dobré. Uvidím čo povie lekár.

K tej váhe, pred otehotnením som mala 56 a teraz mám 64kg a moja výška 165, tak len toľko. 😖

spagatice
9. nov 2009

Pani_haf já toho mlíka taky moc nemám 😀 Já mám hlavně zadek 😀 😀 😀
Ty hodnoty jsou fakt nějak moc nízké, tak ať ti ten glukoměr zkusí vyměnit ne, na co ta doktorka čeká?
Serafinka to jsou dobré hodnoty, to tě doktor pochválí 😉

serafinka1
9. nov 2009

No a keď mu poviem, že sa vôbec neobmedzujem, tak som zvedavá, čo mi povie nato. 😀 😀 😀

pani_haf
9. nov 2009

Spagatice-já mám taktéž zadek zadkovitý 🙂
Já to měření ještě jednou prubnu,, jen v jiný den, ale jestli to bude tak podělané, tak za tou dr zajdu a nechám si ho vyměnit.
Serafinka-dobrá váha 🙂, uděláme si tu pěkný přehled 🙂

spagatice
9. nov 2009

😀 😀 😀 tak to by mě taky zajímalo, já jsem tentokrát v profilu taky přiznala perník k svačině, tak jsem zvědavá, jestli to doktorka přežije 😀

pani_haf
9. nov 2009

mě ta moje napsala...více se najedla, případně dietní chyba 🙂, takže děláme chyby 🙂))

spagatice
9. nov 2009

A kdo je nedělá, nemůžeme být dokonalé, já třeba dneska jedla jen třikrát, víckrát jsem to nestíhala 😅

Mě ta váha bude zajímat hlavně až porodím, s tím co jsem vážila před těhu už nic neudělám (sedavé zaměstnání a hormony prostě zapůsobili), s tím co vážím v těhu taky nic moc neudělám. Takže to budu řešit až po porodu 😉

pani_haf
9. nov 2009

jenže já mám v rodině kolem sebe samé doktory, tak jen slyším, jaká je ideální váha..blablabla, tak mám trochu stres, že jsem nad limit 🙂

spagatice
9. nov 2009

Tak to by mě tedy bavilo. I když u nás to taky není úplně nej. Co jsem těhu, tak nic neříkají, ale před tím to bylo: ty máš velkej zadek, měla by jsi zhubnout, dělej se sebou něco, musíš se víc hýbat, jezdi do práce na kole (pracuju v kanceláři, někdy i dvanáctky, práci mám 30 km daleko - prostě nesmysl). A všichni mi s tím lezli dost na nervy. Navíc čim víc mě na to někdo upozorňuje, tím míň mám chuť s tím něco dělat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre