Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

pani_haf
11. dec 2009

Dobré ráno všem, dnes velké měření 😀

olgas
11. dec 2009

paní_haf: tak snad to bude v pohodě 😀

holky, chtěla jsem se zeptat, jestli vám vlastně někdo řekl , co ta cukrovka může mimču způsobit? Když to tak vezmu zpětně, mě to nikdo nevysvětlil, myslela jsem , že jde jen o to, aby mimčo nebylo moc velké a zbytečně si nezvykalo na vysoký přísun cukru přes placentu.

janni.ka
11. dec 2009

Olgas já četla na netu že by mohlo mít mimi i velký některý orgány 😕 Ale přímo dr sem se teda neptala ona mi řekla jen to že by mohlo být velký,vyvolali by mi porod pokud by se dr jevilo veliké a mohlo by mi zkomplikovat porot-potrhat a tak

pani haf-držím pelečky 😉

olgas
11. dec 2009

janni.ka: taky jsem si to takhle myslela, ale nikoho jsem se nezeptala. Tento týden jsem byla na předporodním kurzu, a tam právě porodní asistenska říkala, že u cukrovkářek se prostě porod vyvolává dřív a hotovo a taky mluvila něco o nedostatečné výživě... Tak nevím...zeptám se na to příští týden doktorky..

pani_haf
11. dec 2009

Olgas - mě taky řekli, že ty děti můžou být veliké, díky tomu cukru, tím pádem by se musely narodit mnohem dříve a dokonce sestra použila větu:" když budete jíst sladké, tak to jako byste miminku denně sypala pytlík kokin" 😢 . Navíc po porodu hrozí tzv. cukrový abs´ták, kdy jak se narodí, tak jim chybí ten cukr, co měli v bříšku a mám pocit, že mu snad dají glukózu....

spagatice
11. dec 2009

Ahoj holky, určitě taky záleží jak silnou tu cukrovku máme ne 😉

pani_haf
11. dec 2009

To taky 🙂

laskonka
11. dec 2009

Ahojte, tak ja som sa prave na to pytala vcera diabetologicky, ak by sa cukrovka neliecila a tie hodnoty by boli casto vysoke, hrozi v prvom rade, ze babatko bude velke, po porode moze nastat stav hypoglykemie, cize nizky cukor a to je zle, pretoze hned je na liecbe a to najcastejsie inzulinovej a taktiez by malo problem s detskou zltackou a celkovo by sa tazsie adaptovalo na prostredie mimo bruska. Ak sa cukrovka lieci a nepriberate velmi, cize babatko je s normalnymi rozmermi a vahou je to v poriadku a vtedy je len a len na porodnikovi ako sa rozhodne, ci bude vyvolavat porod alebo nie a ci bude robit cisarsky.
Taktiez mi povedala, ze radsej si pichat male davky inzulinu, aby sa s tym telo dokazalo rychlo vysporiadat inak hrozi nam maminkam poskodenie pecene co je dost zle a to iste hrozi pri vysokej cukrovke pre babatko ale to az pri hodnotach okolo 10.
Takze nestresujte stravou, radsej si pichnut inzulin a v pohode sa najest. Mne vcera zdvihla davky na 8-6-6 a mozem jest v pohode, predtym som bola mierne nad limitny.napr. vcera som si dala pecene kuracie stehno a dvojitu porciu zemiakoveho pyre a cukor po 1.5 hod. 4.3 vecer som si pre istotu dala to iste v tej istej davke a cukor 5.2, je to skvele, ale bolo toho vela a takto velmi som sa nenajedla uz 2 mesiace.
Drzim vam palce a prajem co najmenej stresu, lebo ten je horsi ako zvyseny cukor
🙂
Pa

evca82
11. dec 2009

ahoj holky,

haf drzim palec pri mereni 🙂

Laskonka prosim te co je cesky zltacka a pecene? ach ta jazykova bariera 😀 😀

spagatice
11. dec 2009

Evčo já myslím že zltacka je žloutenka, ale to druhé taky nevím 😀

laskonka
11. dec 2009

ano zltacka je zloutenka ale ta pecen

konvalinka.2
11. dec 2009

Ahojky, pečeně by měly být játra... 😉
Jinak všem přeji hezký den. Pa pa
Lucka

pani_haf
11. dec 2009

Holky, tak po snídani (activia a 2 ks kynuté ovocné buchyty) 5,7 😀

evca82
11. dec 2009

aha pecene jsou jatra jo? ja znam tak akorat veprovou peceni 😀 😀 😀 mnam tu bych si dala.

Hafiku teda ty si zijes, takova snidane a takova krasna glymca 🙂

holky jite testoviny? ja si udelam k obedu spagety se syrovou omackou, tak se pak pujdu projit a pak se testnu...maji dost sacharidu, ale ja je nemela pres mesic a uz mi chybi.

ili5
11. dec 2009

ahojky, taky jsem slyšela jen, že mimi může být velké při cukrovce. Jinak nic.
Jani, že by měl nějaké orgány větší, to bys zas nebylo na škodu, právě naopak, něco by mu určo v dospělosti vyhovovalo 😀 . Samo tím nemyslím zuby nebo uši 😀
Olgas, nedostatečná výživa, na tom něco bude, jelikož mám ty ketony a to je že tělo hladoví.
pečeň je játra.
Dnes jsem zas nemohla spát, až do 4 jsem byla vzůru, vstala ráno a bylo mi zle, zase jsem zvracela, jen šťávy. Tak jsem se změřila na lačno, i když nemám, a měla jsem 6,2. Pak jsem posnídala rohlík, šunka, tvrdý sýr, těhu neslazený čaj a po hod. a půl 9,8. Mě už mrdne. Co na to říkáte? Jak jsem na to sra... tak jsem měla zvýšené hodnoty, pak jste mě vystrašily, tak jím poctivě a ono se mi to zvedá nahoru furt. Nevím čím to je. A to jsem měla na véču to zelí co má snižovat cukr a měla jsem po véči 9,4. Myslím že nebude mít ze mě radost ve čtvrtek, hlavně aby mě nenechal ve špitálu, to bych nemohla k vůli škole a souseda co se o něj srtarám.

spagatice
11. dec 2009

Ili ta těhu cukrovka se může klidně ze dne na den zhoršovat. Možná proto ti stoupají ty hodnoty ☹ Ono už to nalačno 6,2 je hodně. Ale mě sestra říkala, že když tělo hladoví, tak si začne cukr samo brát ze zásob, tak třeba jestli se nemůže stát, že si hladověla hodně a tělo si bralo a bralo až přebralo a bylo z toho 6,2 nalačno 😖 Uvidíč, co ti řekne doktor, do špitálu tě nedá, maximálně ten inzulín.

seb
11. dec 2009

ahoj holky,
spagatice: to je zajímavý s tím cukro ze zásob, dneska ráno jsem měla hodně hlad a naměřila jsem na lačno víc než včera, kdy jsem ráno moc hlad neměla, tak na tom něco možná bude 😨
illi: já ze začátku taky mohla sníst cokoli a hodnoty jsem měla pořád dobrý a pak se to ze dne na den ráno zhoršilo ☹ , taky nemyslím, že by tě s tím dali do špitálu, spíš ti dají ten inzulín, o tom zelí nevím, jestli to fakt snižuje, já když sem si dala halušky s hrozně kyselým zelím, tak jsem měla nejvyšší hodnotu ze všech měření, asi to bylo z těch halušek, ale to zelí to byla fakt hodně kyselí a rozhodně mi to nesnížilo

jinak já dneska snídala mezi 7 a půl 8 jen bílý jogurt s jablkem a pak hodnota 6,2 a po 10 jsem si dala chleba se šunkou a po hodině a 15 min. (byla jsem u dr, tak jsem dřív nestíhala) jsem měla 5,5, tak to pečivo nesmím jen jako první jídlo na lačno, jinak je to ZATIM ok, tak jsem si ten inzulín ještě nezačala píchat, já se toho bodnutí hrozně bojím ☹ , tak dokud budu mít ty hodnoty nízký, tak se bodat nebudu, dr. mi řekla, že můžu zkusit snídat něco jinýho, tak zatím to funguje a jestli mi to zas stoupne, tak začnu holt bodat ☹

dnes mě od rána bolala hlava a dr. mi naměřila tlak 160/70 😒 , tak jsem ještě vyfasovala léky na tlak chjo, já fakt musím mít úplně všechno 🙄

misicka455
11. dec 2009

Ahojky holky, a já si dneska dala na oběd taky halušky ze zelím a škvarkama a po hodině a půl 4,9, ale je fakt že jsem měla krásnou prochajdu po obchodě 😉

laskonka
11. dec 2009

illi neboj sa v nemocnici by ta nemali nechat ak je babatko v poriadku, max ti nasadia inzulin a to nie je ziadna veda, to ti len pomoze, aby si sa najedla, nezatazovala organizmus a nestresovala sa z vysokych hodnot. U mna kym prisla lekarka na to kolko inzulinu si mam pichat, presli skoro 2 tyzdne, ale teraz uz je to dufam ok, lebo hodnoty mam v pohode.
Seb neboj sa pichania, niekedy je to len slabunke stipnutie, ale vobec to neboli ak si teda netrafis cievku (zilu), ale to len trocha viac stipe. Je to neprijemne prvykrat sa pichnut, ale 3 davka uz bude uplne v pohode 😉, ale ty mas hodnoty v pohode 🙂

evca82
11. dec 2009

holky ten pohyb je nejlepsi jsem zjistila, jenze hejbejte se po kazdym jidle ze?

ja si dala k obedu ty testoviny ale bylo jich na me malo ikdyz jsem presvihla sacharidy na 70 g na obed. no a pak sla na 15 minut ven a hodnota 5,5 🙂

Seb ale ty uz jsi trpela driv na vysokej tlak vid?tak hlavne, aby ho meli pod kontrolou.

ili5
11. dec 2009

Ahojky, tak já na oběd dělala špagety s kuřecím masem, čína a snědla 2 misky. Polévku krůtí, ale tu jsem nejedla. Pak jsem šla lehnout, nebo dnes není vůbec dobře a vzbudila se po 2 hod. měřila se a 9,2. Lítání po venku jsem měla dneska, po obchodech. Do teď jsem ležela, ale lépe mi není. Budu asi zas zvracet. Snědla jsem jablko a pomeranč. Udělala jsem si dnes černý čaj do konvice s citronem a 2 lžíce cukru, tak to zas není moc, tak uvidíme. Je mi tak zle, že se mi chce brečet, nějaká depka do toho leze. Jsem sama, tak snad mě neporazí infarkt 😀
Evco, ten pohjyb je super, Ti závidím elán, Kolik je ti let, asi mlaďoch, co? 😀 Babka mi říkala včera do telefonu, jo jo holka, chceš si hrát na celebritu a být těhotná v takovém věku jak to nyní celebrity dělají, tak trp 😀

olgas
11. dec 2009

těstoviny si holky dávám, ale naštěstí jsem jich nikdy nesnědla moc, takže se v klidu vejdu do 60g k obědu. Tak to je v pohodě.

spagatice
11. dec 2009

Ili ty jedna celebrito 😀 . A nemáš doma dceru, že by ti pomohla a pohlídala tě?

ili5
11. dec 2009

No dcera od celebrity 😀 je v trapu, dnes je pátek, tak hurá ven, šla do čajovny, otevřeli novou ve městě, tak tradáááá. Ale mám tu učení před sebou, tak se na to kuknu, nebo aspoň udělám taháky.

evca82
11. dec 2009

ili ty jsi tedy ceeelebrita 😀 to je tedy neco , ze ti je porad tak spatne ☹ no ja uz zase takovej mladoch nejsem, je mi 27 ale citim se dobre. a diky teto diete mam kila jen v brise.

holky hezkej patecni vecer 🙂

spagatice
11. dec 2009

Ili tipuju podle věku tvé dcery, že tobě je asi trošku víc, než nám viď (mě je taky 27 😉 ), a ty jako děláš školu a ještě k tomu miminko jo 😕 tě obdivuju 😉

ili5
11. dec 2009

V květnu mi bylo 35. Školu, souseda ležáka, teda skoro ležák i sedí 😀 se starám...
J8 mám spalovánéí dobré, byla jsem moc velký jedlík, v práci mi říkaly baby, že nesní za celý den to co já na jeden šup, že by se neunesly. Máme v rodině dobré spalování. Právě když nejím hodně, jdu s váhou hned dolů, hlavně ve stresu hubnu jedna báseň. Takže kdybych měla cukrovku i po porodu, tak budu jak z Madhauzenu, protoýe když nemůžu jíst na co mám chuť, tak nejím vůbec. Jako nyní, raději nemám hlad, nebo se podívám na pečivo a zvedá se mi kufr. Bych si dala KND na paře, nebo kolínka s mákem, bucgtiočky s krémem ☹
KIla mám taky jen v břichu, je na mě hezký pohled, nožky jak srnka, nebo beruška z knihy Ferda mravenec a balon před sebou.

seb
11. dec 2009

laskonko: tvůj nic v této diskuzi je učiněná provokace ! 🤐 😠 , já mám chuť na laskonkuuuuuuuuuuu 😀

spagatice
11. dec 2009

Ili a neříkají ti supermanka náhodou 😀 Jseš dobrá 😉

ili5
11. dec 2009

Laskonku bych si taky dala, nebo nějakou čokoládku, tady s police se na mne směje studenská pečeť bílá, ale odolávám.
Jdu se koupat a pak zalehnout k telce, bude plastická chyrurgie, to mě bere 😀 .
Takže dobrou noc, žádné okusování čokoládek v noci.... 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre