Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

evca82
23. dec 2009

ahoj holky,

tak ja dneska budu delat velky profil, abych pak do konce tydne nemusela 😀

janni ja myslim, ze se rodi v "normalni" porodnici, nic special neni dle me treba.

janni.ka
23. dec 2009

evy ahojky,tak držím palušky at je vše o.k a pak se jako vrhneš na tu nedietu jo 😀

já vánočka s máslem k snídani po hodině 7,3 😒 hm a to sem tu hodku jako fakt nesedla na zadek ale pořád něco dělala,zkusím si ji dát k večeři třeba mi to prostě ráno nesedí 🙂 se hezky uklidnuju co 😀

na tu porodku sem se ptala bo to tady kdosi psal že má rodit tam a tam že sou tam na ni vybavený jestli Ili to psala nebo kdo.

pani_haf
23. dec 2009

Ahoj holky, já byla včera u dr a malý má 2600g, plus mínus 10% 🙂, tak jsem ráda, toili mi KTG a taky v pořádku, než jsem se vyhrabala z nemocnice, tak to byla hodina, všechno to nějak trvá 😀 😀 😀

misicka455
23. dec 2009

Ahojky holky, možná i já jsme tu psala , že budu rodit v porodnici kde jsou na diabetičky vybaveny, ale u nás je to ještě díky nemocnému srdíčku jinak bych mohla rodit kdekoliv 😉 Ale do té porodnice jsme chodila i do rozikové ambulance tak tam mají veškeré záznami 😉

pani_haf
23. dec 2009

Misi, já to mám taky tak, chtěla jsem rodit ve Frýdku-Místku,a le nemají novorozeneckou JIPku, tak kdyby se něco malému stalo, vzali by mi ho a odvezli do Ostravy, tak proto budu rodit v Ostravě.

ili5
23. dec 2009

Ahoj,
no mě řekli právě, že musím jen ve Fakultce, protože u nás nejsou na rizikovky vybavení a po narození bude mimi hypeglikemické, musí být na infuzi a já asi taky, ztrátou placenty se tělo poblázní. Tak mi to bylo řečeno a musím jet tam. Chodím k asistentovi a ten říkal, že to hlavně dělám k vůli mimimu, že o mě nejde, a že je škoda ho pak po porodu převážet až do Ostravy sanitkou. Takže tak. Ale asi podle cukru, vy máte se dívvám hodnoty v pohodičce.. A jsem po umělém oplodnění a 35 let, tak je toho asi na noich moc.

ili5
23. dec 2009

pani haf, už tam chodíš do rizikové poradny? J8 začínám 7.1, už Tě dr nebo Ty objednal? To budem rodit spolu, máme stejný termín. Akorát říkal dr, že se do 38 tt s tímto nečeká a rodí se ve 37 tt, takže uvidííme. Napiš pak kdy jedeš.

janni.ka
23. dec 2009

teda vás tady je holky co musíte rodit v nějaké porodce 😕 se na to musím poptat a taky v lednu budu volat do porodky co si sebou mám vzít a poptám se co a jak a o tomhle se teda taky zmíním že mám ten cukr 😉

mě tak pálí žáha,sem zkusila colu jak tehdá psala spagi a nic 🙄 drží mě to už 3den a pěkně mě to už prudí 😠

ili5
23. dec 2009

Jani, ty máš ukázkový cukr, to je v normě.
Žáha mě přešla, v posledních 3 dnech zase začla, koupila jsem si renny, ale nepomáhá moc. Jím cukrovíčko s čajíčkem 😀
Kdo všechno tady píchá inzulín a jak často? Já ten profil musím dělat pořád, asi až do porodu, na začátku roku se mám objednat do dia por., musím se furt měřit, nebo si mám dávky sama zvyšovat. Ale aztím to nechávám tak. Nafasovala jsem plno proužků 4 krabky, jehly krabku i k měřiči krabku jehel, tak můžu bodat celou rodinu 😀 . Zítra jich budu kontrolovat.

janka2110
23. dec 2009

ahojte dievcata.
tak sa vam hlasim po poradni.Doktor povedal ze cukor mam velmi vysoky..ako som pisala norma do 140 ja mam 206 ☹ musim sa objednat este raz na gluk.test a tri dni pred testom drzat dietu co mi dal....a potom sa uvidi...ale nebudem pit 50g glukozy ale az 100g.a potom sa uvidi.ale spominal mi inzulin...

misicka455
23. dec 2009

Janinka a co mlíko to je dobré na žáhu a nebo pastylky rený 😉

misicka455
23. dec 2009

Já si pichám inzulín. 4x denně 😉

konvalinka.2
23. dec 2009

Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat. Dneska na mě skočila teplota a vše mě bolí. Nevíte náhodou, jestli si můžu vzít paralen, jestli to neublíží miminku?? Jsem ve 32. týdnu těhotenství... Předem děkuju za odpověď. Jinak všem přeji krásné prožití Vánoc 🙂 .
Mějte se hezky.

spagatice
23. dec 2009

Konvalinko paralen můžeš 😉

misicka455
23. dec 2009

Jasan paralen je v pohodě 😉

konvalinka.2
23. dec 2009

Tak vám holky díky za odpověď. Mám pocit, že se asi rozpadnu-všechno mě strašně bolí... ☹ !!!! ak asi budu mít uper Vánoce. A to jsem dneska večer až malá usne chtěla nazdobit stromeček. Ale vidím to bledě, vypadá, že letošní Vánoce připraví přítel... Ještě jednou děkuju!!

evca82
23. dec 2009

tak dneska profil jaks taks az na veceri - 7,9 jsem si dala rohlik a pul (jsem ho zase chtela zkusit, ikdyz vim, ze me to po nem vyleti) 😠

Holky hezky zitrejsi Stedry den 🙂

misicka455
23. dec 2009

V některých věcech jsme nepoučitelný 😀 😀

pani_haf
23. dec 2009

Illi-já jsem zatím domluvená na 26.1. neříkala nic, že bych měla rodit dřív, dochím k dr. Czudkové na Fifejdy a včera bylo vše v pohodě, tak snad nehrozí nějaký předčasný porod, to jen v případě, že je mimi velké, né? Mě nestraš ☹

misicka455
24. dec 2009

Aťje hodně dárečkú i u tveho stromečku, v každem aťje zabalen jeden Šťastní všední den. Všechno nejlepší k vánocúm!

A žádné výčitky když dneska zhřešíme 😉

radushka
24. dec 2009

Přeju vám holky a miminka krásné svátky, užijte si je pěkně u pohádek a na cukrovku dneska nemyslete, jednou za rok člověk zhřešit může 😉 .
A jelikož některým z vás už pomalu tikají porodní hodiny, tak ať ti mrňousci pěkně vydrží kde mají, a příjdou se kouknout až na ten nový rok, ten starý už by si stejně moc neužili 😉
Krásné svátky

PS: dík za to pomelo 😉

pani_haf
24. dec 2009

Ahoj holky, já vám taky přeju krásné vánoce, glukoměry odhoďte a měření až ve chvíli, kdy se vrátíte k normální stravě 😀 . Hlavně ať jsou ty naše mimiša v pořádku. U nás se už zabíjí kapr, brrrr, to je vražda ☹

janni.ka
24. dec 2009

Ahoj babulky taky se přidávám a všem vám přeji krásné Vánoce plné pohodičky,lásky a dobré nálady.Já si dala vánočku a cukroví je a mi krásně,tak si to hřešení hezky užívejte a na dietku nemyslete 😉 😉 😉

evca82
24. dec 2009

ahoj holky,

take preji krasne Vanoce. Dneska se hezky nadlabnem 🙂

ili5
24. dec 2009

pani haf, 26.1 poprvé do porodky na kontrolu? Já musím od 7.1 dojíždět už tam do rizikovky, se máš. Ale to dříve porození mám asi k vůli umělemé, to se rodí dříve a do toho ta cukrovka, takže celá dojebana 😀 Pícháš inzulín?
Misicko, kolik pícháš jednotek? Taky to máš různě dané? Já nejvíc ráno, 5 pak 2-2-1 nebo jak mám přes 9 tak si mám píchnout více i 3.
Včera jsem zkusila dia vánočku, snědla na snídani 3 ks, hnus!!! Jsem to nemohla spolknout a pak to vyblila, fuj. Dnes jsem už snědla kolekci, doríčky, cukrovíčko. Měřit se budu jen před inzulínem, ať vím kolik píchnout, přidám jednotek a dnes se nacpu 😀 . Jím furt, žádná pauza 2 hod po jídle.

JInak krásné Vánoce, bohatého Ježíška a málo cukru v těle. Užívejte, papa 😉

janni.ka
24. dec 2009

😀 😀 😀 😀 ili tak já teda dneska puzy taky neřeším,si dávám do čumáku 😀 😀 😀

misicko tak sem si dala to mlíko na žáhu a je to lepší 😉 😉

olgas
24. dec 2009

Holky, taky vám všem přeji krásné Vánoce a ještě hezčí hřešení. 😀

pani_haf
24. dec 2009

Illi-já už do pordonice na kontrolu chodím od tohoto týdne, mám svého lékaře moc daleko, tak jsem se domluvila s jednou fajn doktorkou, která mi přijde i k porodu. Inzulín nepíchám, ale taky mi řekli, že max.do 29.1. budu celá, jinak porodím, to je poslední termín podle menzes, ale spíš toho 26.1.

misicka455
25. dec 2009

Ahojky holky, tak včera to byly krasné vánoce A super dobrůtky, teď valíme do porodky na kontrolu tak držte palečky 😉 ¨¨

Ili tak já si pejchám o něco víc ráno 10 j odpo 8j a večer zase 10 a na noc 4j

😉

olgas
25. dec 2009

ahojte holky, tak já jsem si včera dopřávala, ale moc se mi to nevyplatilo. S tou dietkou asi není bramborový salát to pravé. pěkně mě po něm a pár kouskům cukroví pálila žáha, ještě v noci 😠

já jdu na kontrolu k dr. až příští týden v úterý, tak ať ti to misicko dobře dopadne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre