Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

susisus
1. júl 2009

Ahojte maminky 🙂
Môj doktor mi glukózový test neurobil a zjavne ani nemá v pláne, ja sa do toho nehrniem, cítim sa skvele a nemám žiadne problémy, len sa chcem opýtať, či máte nejaké fyzické ťažkosti, alebo to nemá vonkajší prejav a lepšie je ísť na ten test?
Ďakujem za odpoveď 😉

joa.n
1. júl 2009

cauky holky, tak dnesni mereni na profil pro doktorku jsem zvladla bez uhony... super hodnoty, max 6,8 po veceri 😀
Jinak jsem se rozhodla ze opravdu nebudu me telo jeste vice trapit.. prestala jsem myslet na dobroty a hlavne jsem je prestala kupovat. Zjistila jsem totiz, ze kdyz si dam napr. 1ks minonky, tak kolem zbytku porad chodim, mam na to jeste vetsi chut a pripadam si jak slintajici Pavlovuv pes. Pak je to jeste horsi, nez kdybych si to sladke nedala.. Takze zkusim tech 6 tydnu nejak vydrzet, jak rika muj manzel: "Prdko vydrzaj"!! 😀

makyna12
1. júl 2009

holky s tím měřením po chvilce znovu je zbytečné plejtvání proužků, protože se nikdy netrefíš do stejného místa a a hodnota během pár sekund může být až o 2 stupně jiná....takhle mě to řekl můj doktor, ptala jsem se ho, protže se mě to taky zdálo divné, když jsem to zkoušela 🙂 tak snad nekecaj...jinak s těma proužkama to je taky divný...mě napsali už 2 balení to je po 5O ks a na začátku jsem jich měla 25 navíc...takže celkem 125 ks 😒 tak nevím jak to mají

evena
1. júl 2009

tak sem si dala "do nosu" za odměnu za ten rozbitej glukometr a nenormálně nízký hodnoty, zhřešula sem 1 plátkem bebeček a stála sem na zahradě asi čtvrt hodiny pod keřem a doslova se ládovala jostou ... najednou se cítím tak fajn 😀 😀
joan taky to mám, rozdělám si bebečka na svačinu vezmu jeden plátek + něco a tři plátky mi zůstanou a chodím okolo nich jak mlasnej pes, ale zase je super že než ten balíček třeba do dvou dní sním tak sou úžasně zvlhlý, to sem nikdy před cukrovkou nepozorovala, protože sem je sežrala naráz

sus to se dělá jen do 28 tt mám dojem, tak si to asi prošvihla ... já se taky cítila normálně a cukrovku mám
ale myslím že kdybys na to jít chtěla že ti žádanku napsat musí, a když ne ganekolog tak obvoďák, nevím ...

miska66
2. júl 2009

Hoooooj holky, mi taky ten glukometr meri jak mu vyhovuje, ale jak jsem prestala cpat sladkosti, v tech mega davkach tak se mi to upravilo, takze nestresuju a sem tam si dam treba ty bebe keksy, nebo neco dietniho, treba hmmmmmmmmm palacinky 😀 ale jenom takove suche s ovocem bez slehacky a nutely. :-

ivuu
2. júl 2009

Ahojky...¨

samsulka...o ja to dělám enapdane..sedu si na lavečku ebo tak jsou takové sedačky...nastažím kabelku vyahu to celý pouzdro ai nevydělávám glukometr ai pero..jen proužek zastrčím a pichnu se z pera jak je to v pouzdru a pžřiližím k proužku..nasavá to pěkně...o včera jsme si dalal lasagne zapečený a dobrá hodnota..pak už jsem nakupovala a dala si ještě 2 kopečky zmzliny..ale neměřila jsme s epak...šli jsme ještě akoupit..takže pohybu až až..

eveo taky občas zezobnu bebčka ty hranatý..ale i ty slepovaný jak jsou tam 2..jeden má kolem 22 sacharošu?nějak tak...

makyno mě to ale mměřilo uplný bludy...¨po sobě...8,2,kolem 9 a zase 8,7..nějak tak....

tak se měřím je jednou..a je to 😀

ale dneska ráno jsme chtěla vyzkoušet kolik má maža po ránu...já 5,6 a on 6,2 😕 😕 😕 tak jsme si z něho utahovala 😀 😀 😀

susisus:být tebou tak bych na test šla...cukrovku jinak nepoznáš a mužeš se citit sebelíp...
zbytečně tak mužeš ohrozit miminko....já taky žadnou zatěž v rodině nemám..cukr v moči taky ne..
a vědět že je to v pořádku za to stojí ne?

ivuu
2. júl 2009

sory za překlepy...nějak nefunguje N 😖

miska66
2. júl 2009

ivuuu trochu jooo, to N ale neva ono to kazdemu snad dojde a ja muzi taky merila a mel 7,9 po veceri normalni chleba se sunkou a po hodce a pul, takze nevim nevim kde je chyba. takze ty jsi si dala zmrzku, takze si ji muzu dat taky? a pak nejaky prochazka nebo pohyb proste?

ivuu
2. júl 2009

Miska...ja nevím jestli ty mužeš 😀 😀 ale zkus to doma a změř se....ja se neměřila..ja jen jsme na ni měla strašlivou chut..ještě jsem ji od 28tt neměla...a když je pak aktivní pohyb tak si myslím že trocha hřešení nevadí..zaleží asi natom jak citlivá jsi na cukr.... 🙂 🙂 🙂

misule82
2. júl 2009

zdravím holky 🙂 tak já mám dnes po snídani 6,2 a to jsem si ještě urafla kus čokolády. Jako se přiznám, že si z ní kousnu každý den 😉 ale myslím, že z toho jednoho kousnutí je tak málo sach., že to nemůže mít vliv.
Ivuu, ty jsi mě teda navnadila tím tvým stravováním na nákupech 😀 v sobotu totiž vyrážíme do Prahy vybrat nějaký kočárek, tak tam asi taky prdím na dietu a dám si k hlavnímu jídlu, na co budu mít chuť. Akorát si budu muset udělat nějaký svačinky, páč to bude celodenní výlet.

Jinak manžu jsem já měřila dvakrát: poprvé po čočce, to jsme měli skoro stejnou hodnotu a pak jentak zkusmo, když si dal velký kus chleba s gulášem a ještě se pěkně po véče válel a měl 6,3.... tak jsem mu tiše záviděla 😠
ale nevím, jestli mi ten gluk. měří dobře, protože jsem se měřila předevčírem po druhé večeři (chleba s máslem a paštikou) a 5,7. Tak nízkou hodnotu jsem po chlebu nečekala, až jsem z toho nemohla usnout 😀

holky a taky se vám teď tak blbě spí? je hnusný dusno a s tím bříškem se už nedá moc dobře spát 😒

ivuu
2. júl 2009

misule ja když takhle litam tak musím sníst víc jídla jinak se mi točí hlava a je mi hrozně slabo..takže pro mě je nutnost dat si něco víc sladšího ...jinak bych sebou švihla ☹

spi se mi celkem dobře ale taky jak kdy....ale to dusno je otřesný....

bibi78
2. júl 2009

miska, slahacku mozes, ale nie v speji, tam su pridane cukry, ale ked si ju sama vyslahas, je tam minimum sacharidov, je to mliecny vyrobok.

misule, myslim, ze zhresit raz za cas ani malym drobcom neuskodi, same doktorky to tvrdia.

inak, co sa tyka spania, tak ja s tym vobec nemam problem. v noci sa prebudim jeden krat, vzdy okolo 3 rano, lebo WC... 😀 , ale inak spim do 9 rano, aj to sa musim vykopnut z postele. preto mam problem dodrzat vsetky predpisane chody, lebo to za ten den nestiham... 😅. ked sa najem rano o 9.30, tak potom obedujem o pol 4, co je sialene. myslite, ze vynechat rannu desiatu a dat si rovno obed nie je spravne? nechcem jest veceru tak neskoro o pol 10 vecer, nemyslim, ze je to zdrave, ale inak sa mi to fakt neda a vstavat zavcasu rano na budik, len aby som sa najedla sa mi tiez nechce.... 😅

samsulka
2. júl 2009

Zdravím holky, ráno jsem byla na krev a na EKG to bylo ok krev bude na poradně 7.7. sestra se mnou fajně pokecala a tak jsem se jí ptala na to zda se dá z krve poznat,že je to těhu cukrovka nebo normálnía onami říkala,že je to 100% těhu a po porodu mizí,že fakt malo kdo ji pak má normální, prej to nemám řešit a užívat si tak mě trochu uklidnila.

jinak Misko, já sidala včera míšu nanuka a po 1h 5,7 tak je to dobrý, zmzku nevím já nemám ráda ty smetanové jenom ty vodnatější a ty jsou moc málo.

Ivu, dobrý trik, já po venku neměřím tak nejsem v tom zběhlá hih.

deni26
2. júl 2009

ahojte maminy, potrebujem poradit. Dnes som dostala glukomer a pruzky, ale neviem co s tym ☹ . Ako mam zasunut ten pruzok a musim to nejako zapnut, alebo sa to zapne samo pri vlozeni pruzku? A kde mam kvapnut tu krv? Som z toho jelen a v tom navode v pruzkoch nic o tom nie je. Doktorka si asi myslela, ze to robim kazdy den 🙂 .

samsulka
2. júl 2009

Deni a jaký máš glukometr? každá má jiný tak když by jsi měla ten stejný tak ti poradím.

samsulka
2. júl 2009

Pěkně blbý dr.,že ti nevysvětlila mě to sestra i ukázala přímo v ordinaci.

deni26
2. júl 2009

mam nejaky accu-chek active, taky ovalny. Mne to tam merala, ale nejako som ju nesledovala, lebo ma ani nenapadlo, ze by mi to mohli dat domov a navyse neznasam to pichanie do prsta 😖

samsulka
2. júl 2009

tak to ti neporadím to nevím, ale ty glukometry mají stejný význam.
já prvně nasadím poružek do glukometru naskočí má kapka,že můžu řešit pak se píchnu a nasaju krev na proužek a už mi to pomalu ukazuje kolik toho je. vška to zkus uvidíš na to přijdeš.

samsulka
2. júl 2009

ježiš já měla prsty mimo klávesnici. tak snad jsi to pochopila.

deni26
2. júl 2009

mam tam nejake M a S, zistila som, ze ked stlacim S, pise mi tam nejake cisla, mozno posledne namerane a ked dam M, tak to vypne. Ked to je vypnute a dam tak pruzok, tak mi vyskoci 0 a nieco ako ze nema co merat, alebo neviem co. Ten pruzok davas tymi sipkami dnu? A krv na okraj pruzku? Odtial si to nasaje?

beruska.sps
2. júl 2009

holky, já jsem fakt debil, právě jsem zjistila že jsem jedno celé balení vypotřebovala a vůbec nezměnila ten kód. Já jsem fakt blbec. 😖

samsulka
2. júl 2009

Deni, já nic nemačkám taky mám M a C jenom proužek zasunu šipkami dolů a ty máš 0 já kapku a krev nasaješ na konec toho proužku když jeden zkazíš nic se nestane.

samsulka
2. júl 2009

Beru,jak jsem ti psala tak já s proužky nic neměnila, třeba ti holky řeknou.

misule82
2. júl 2009

Beruska, tak já kódy měním, jínak je nepřesné měření. V každém novém balení mám kodovací čip, který zasunu do glukometru, zapnu ho a objeví se mi nový číselný kod těch nových proužků 😉

ivuu
2. júl 2009

deni...

na te pikskličce s proužkama je velkým tučným číslo...npř ja mam 26...

vem proužek zastč do glukometru..jestli se to objeví nula tak C mačkej dokud nenacvakaš to číslo coje na te piksle..je to kod vyroby těch proužku....měl by se objevit pokaždý když zastrčíš proužek..pokud je jiné tak ho přecvakaš na to spravný...

pak se objeví kapička a bude blikat...pichneš se a nasaješ krev na proužek ..určitě tamje vyznačený místo kde...

a chvilku počkej ..objeví se ti hodnota....

nic jineho nemačkej..po vytahnutí proužklu se to vypne samo...

tak ja si dalal na svačinu mlíko a 1 broskev a 5,8 🙂 🙂

misule82
2. júl 2009

to já měla ke sváče celej červenej grep s bílým jogurtem a 7,1.... grep byl teda pořádně velkej.... takže příště radši bez jogurtu 🙂

ivuu
2. júl 2009

misule ale furt v limitu tak dobrý 🙂 🙂 🙂

misule82
2. júl 2009

jj, jsem ráda 🙂 dneska jsem si na netu přečetla, že grep pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi a je vhodný pro diabetiky 😀 zítra si nakoupím zásobu červených, fakt jsou výborný a šťavnatý 🙂
dneska jsem si dělala mňamku k večeři, trochu brambor a k tomu vepř. panenku se zeleninovou směsí, kečupem, hořčicí a majolkou a 6,5.... po dlouhé době jsem si na něčem šmákla 😉

makyna12
2. júl 2009

Ivuu jak v limitu??? to se misule měří po hodině???

2 hod. po jídle by měla být hodnota max. do 6.5..
tak nevím jestli to je tím, že máme v Liberci přísnější doktory nebo každému se říká něco jiného...

jinak přidávám recept na zhřešení:
listové těsto napatlám tvarohem, kterej promíchám s kokosem a pokladu nakrájeným jablkema ořechy...
dám upéct a je to vynikající...
moje hodnoty po půlce šišky kolem 5.5 tak zkuste...je to mňamka

jinak doporučuju borůvky...taťka mě vozí každý den litr a průběžně je ujídám celý den a od té doby jsem neměla zvýšenou ani jednu hodnotu a že žeru dost 🙂

ivuu
2. júl 2009

makyno jo my máme nařizeno po hodině a musí to být do 7,2...po hodce nám neřekli kolik by tomělo bejt...

tak já jsme dneska něja furt v poklusu a hřeším...

maža mi koupil takovou dobrou nbobošku na narozky s ořechama...

napřed jsm se změřila a nakych 5,9...a to 2x z jineho prstu jsme se měřila...a tak jsme poprvé zkusila čokoladu...a po hodcě 6,1
😅 😅 😅 😅 😅 😅 no já čuměla....asi mám dneska výkonnou slinivku.... 😀 😀 😀

a to jsme radši ten glukometr zkontrolovala kontrolním roztokem a měl by měřit dobře.samozřejmě s nakou odchylkou...

boruvky jsme taky už měla..mnam mnam..tyjsou vyboný..sladosttaky vypadá dobře...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre