Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

syraell
28. máj 2010

makinecka
bude to zase klucina jak buk. Na sekci jdu protoze jsem byla uz napoprve a mimco je zas nejakej dlouhan. Nastesti ne vinou cukrovky, ale ma to geneticky 😉 Dokonce mi dali na vyber datum, tak jsem nevahala a vzala hned prvni moznej - jeste navic je 11 moje stastny cislo 😉 Takze uz to mam doslova za paaaaaaaar 😀

makinecka
28. máj 2010

to se máš že už to máš za pár,taky bych chtěla 🙂

mollyweasley
28. máj 2010

Syraell, nepruď laskavě! 😀 Taky bych chtěla vědět, kdy přesně...mamka mimčo přemlouvá na datum 7.6., že když už by chtělo jít dříve, tak v ten den.
Jinak dneska jsem měla vydatnou snídani, k tomu jsem si dala několik karobových bonbonků a glykemku jsem měla o 2 celé nižší, než obvykle. Fakt mě mrzí, že jsem se předtím nezměřila na lačno.

ducky
28. máj 2010

@syraell Jéé, tak další Mc Wrepačka 😀 Mě to teda prošlo i se středníma hranolkama. Jako fakt to nechápu, když si dám víc rejže, tak šup ho a tohle projde. No nic.
Jinak gratuluji k termínu porodu, už to máš fakt za pár, můžeš začít stříhat metr 😀
A glukometry netuším, budu to řešit až po tobě, tak jestli to zjistíš, tak prosím písni 😉

@makinecka Maki ono to fakt uteče. Taky jsem se na začátku málem hroutila a najednou jsem 34 tt. Než se naděješ, budeš rodit taky 😉

syraell
29. máj 2010

ducky
tak mam se stavit v poradne tyden pred porodem - pro zpravu a vratit glukometry...
Jinak musim rict, ze ac jsem to nesla vicemene celou dobu hrdinne, nejak mi uz ubivaji sily 😉 Obhlizim dorty jak mlsnej kocour a ne a ne se dockat 😉 Takze holky: Vydrzat 😀

makinecka
29. máj 2010

@eliska252 ahoj tak jak si dopadla na té diabetologii?

ducky
29. máj 2010

@syraell Jé, tak díky moc za info. Já jsem tam už 14 dní nezavolala výsledky měření 😅 Nějak to do těch devíti teď nestíhám, tak snad nebudou ošklivý na mě 😅
A naprosto chápu, že síly ubývají, já před pár dny oblízla po malé lžičku s Lipánkem 😅 Ale už to taky vydržím, mám to za pár. 😉

mollyweasley
29. máj 2010

Holky, tak buď se mi zázračně zlepšila ranní glykemka, kterou jsem měla vždycky těsně pod limitem, anebo je ten karob nějaký zázračný. Vždycky jsem měla lačnou glykemii kolem 5 a po snídani kolem 7. Teď jsem měla lačnou stejně, po snídani a asi lžíci karobových bonbonků jsem měla glykemku 5,3. Zkuste to taky někdo, ať vím, jestli ten karob fakt umí zázraky anebo jestli je ten zázrak ve mě 🙂 Dá se prý koupit i ve formě prášku, moje kolegyně ho pila zalitý horkou vodou a mlíkem, ale myslím, že ty bonbonky jsou jistější co do chuti 🙂

Ducky, ty řešíš to, jestli jsi oblízla lžičku s lipánkem? Tvoji vytrvalost a poctivost bych chtěla mít!! 🙂

makinecka
29. máj 2010

co to je karobové bonbónky,to vůbec neznám 🙂

makinecka
29. máj 2010

já si dnes dala v restauraci smažené bramborové dukátky a vepřovou panenku s troškou šunky,hermelínu a kapie tak to by nemělo vadit ne?já stejně nemám na čem měřit tak co 😀

mollyweasley
29. máj 2010

Maki, to by vůůůbec nemělo vadit...brabor jsi určitě dostala přiměřeně a v mase a sýru moc sacharidů nenajdeš 🙂
Odkaz na karob:
http://www.bio-country.cz/Sladke-pochutiny/Suse...

Nechápu, že karob je podle složení skoro z půlky cukr a stejně mi to nedělá vůbec nic, ani ráno, kdy mi jinak stačí se podívat na mlíko a už jsem přes limit. Budu se zítra muset změřit bez toho karobu, třeba zjistím, že se mi zlepšilo ranní vstřebávání.
Jinak v karobu se třeba někdy obalujou hrozinky, oříšky...bývají buď jogurtové, čokoládové nebo právě karobové.

makinecka
29. máj 2010

a ty kokina se můžou jo?a jak to chutná?to by mohli mít i ve zdravé výživě,zkusím se kouknout 🙂

mama1987
29. máj 2010

@claca dakujem za radu..🙂
@ducky uz aj idem pozriet tu stranku..dakujem..🙂

mollyweasley
29. máj 2010

Maki, nevím, jestli se můžou, ale já jich sním hrst, klidně i ráno a ani mi to s glykemkou nehne, spíš naopak! Je v nich přírodní cukr, takže by měly být lepší než třeba klasické hořké čokolády.
Ve zdravé vživě to určitě mít budou, i na váhu. Chutná to...inu vzdáleně to může připomínat hořkou čokoládou s podivnou pachutí 😀 Manžel snědl jeden bonbonek a šel ho mohutně zapít, mi to nevadí. Na Milku to samozřejmě nemá, ale co. Dá se to použít i jako ochucovadlo třeba do krupice.

ducky
29. máj 2010

@mollyweasley Molly díky, ale už si tolik chvály nezasloužím. Jako od chvíle, co jsem se dozvěděla o cukrajdě jsem jela fakt poctivě a hodně. Teď, jak se blíží konec už občas nevydržím. Dneska na prochajdě jsem měla Míšu, i když ten mi cukr nezvedl. 😅 Ale furt se teda snažím, no. Nerada bych ublížila svému chlapečkovi ☹
A o karobu teda taky slyším poprvé. Tak zítra písni, jestli byla glykémka hezká i bez něj, docela mě to zajímá 😉

@makinecka Maki nedělej chutě 😀

@mama1987 Nemáš zač. Tam opravdu najdeš vše, co potřebuješ vědět 😉

syraell
29. máj 2010

ducky
to vis, ze jo, zmaknem to! 😉 Ja ted chodim synackovi prozmenu na jogurty - driv bych se jich nedotkla ani klackem 😀

ducky
29. máj 2010

@syraell Já malé očuchávám její dětské sušenky 😀 😀 A taky mě dřív vůbec nelákaly 😀 😀 Hlavně si musím dát pozor, abych se po porodu neutrhla z řetězu, ptž potřebuju hubnout dál 😅

syraell
29. máj 2010

ducky
tak z toho mam taky poradnej vichr - obavam se ale, ze se moc drzet nezvladnu 😀 Stanovila jsem si zraci 2 tydny, s ohledem na krevni ztraty, rozbeh laktace ard. Jenze jak se znam, z retezu se asi utrhnu totalne 😀
Budiz mi odstrasujicim prikladem moje prvni ditko - v dobre vire, ze jsem v tehu zhubla a kojim, jsem si doprala normalni stravu nedietni a prask - 15 kilo nahore a to jsem ani nedohabela touhu po cukru 😉

makinecka
30. máj 2010

holky sem zvědavá jak to obžerství po porodu zvládnu i já 😀 já mám dost kilo navíc i normálně,v těhu sem zatím teda nic nepřibrala a měla jsem v plánu po porodu v klídku shodit,ale nějakých 14 dní žracích si budu muset zařadit abych měla dobré mlíčko pro malého a doufám že pak se nějak ubrzdím abych nepřibrala po porodu 😀

mollyweasley
30. máj 2010

Takže dámy, hlásím, že dnešní bezkarobová snídaně má hodnotu 7,2!! Ještě si to budu zkoušet měřit v průběhu týdne, jinak to ale vypadá na Nobelovku 😀

makinecka
30. máj 2010

tak to je teda zajímavý 😀 já mám zatím cukr nízkej,ale kdyby náhodou vím po čem šáhnout 😉

eliska252
30. máj 2010

@makinecka ahoj tak nič sa nepotvrdilo na lačno 5,2 a po jedla po dvoch hodinách 4,6 ale v pondelok idem ešte raz pre istotu na maranie.

makinecka
30. máj 2010

@eliska252 a kdyby se ti to zase nepotvrdilo tak tam už nemusíš chodit?ani držet dietu,mě se taky nic nepotvrdilo a musím,ale vydržím to,třeba se to jetě rozjede tak se ráda že mě hlídají 🙂

eliska252
30. máj 2010

Presne tak ako to v pondelok bude ok v oboch hodnotách tak som v pohode bez diety a už tam chodiť nemusím. Mudr. mi povedala, že mi to mohlo ovplivniť to, že som tu cukrovu vodu pila a vobec som sa pri tom neprechádzala ani nič nerobila čiže to telo spotrebovalo pomališie ako pri bežnom pohybe a aj to, že som večer pred tým jedla koláče sladké.

mollyweasley
30. máj 2010

Maki, zajímavé to teda je...já jsem si ho koupila, abych vyzkoušela něco sladkého a měla z toho jenom malé výčitky svědomí a vypadá to, že je nemusím mít vůbec...schválně se na to zeptám doktora, až tam příště půjdu. Samozřejmě zkoumat se budu dál, papírků mám dost, baví mě to, tak proč si nepohrát 🙂

makinecka
30. máj 2010

molly to jsem zvědavá co ti na to řekne dr 🙂 až půjdu kolem zdravé výživy tak si to zkusím asi taky koupit,kdyby mě honila mlsná 🙂 zatím mi stačí meloun,nebo ananas,ale brzo přijde určitě krize 🙂

werunka21
30. máj 2010

Ahoj holky, tak jsem si dala na svačinku 900g melounu a jako projímadlo dobrý 😀. Co na to glykemka to nevím, měřím profil jen jednou týdně po hlavních jídlech. Jinak když jsem u toho melounu. Meloun přece není ovoce, je to zelenina. Tak proč se omezovat na dvě porce denně? Můžeme si ho přece klidně dopřát ke každému jídlu, samozřejmě pokud se vlezeme do počtu sacharidů 😅

ducky
30. máj 2010

@syraell Já právě musím vydržet i potom. Asi taky budu mít ochranou lhůtu na cpaní se 😀 a pak najedu na trochu zdravější životní styl. Když mě to těhu takhle hezky nakoplo v hubnutí, tak by byla škoda to zahodit. 😅

@mollyweasley Tak to je fakt zajímavý 😉 Jsi objevila věc, si to nech patentovat a pak to raď holkám s těhu cukrajdou 😀 😀

@werunka21 Weru toho melounu se ale k svačině tuším smí jen 600g, ne? Tak bacha na to 😉

makinecka
30. máj 2010

já dnes pekla manželovi pudinkovou bábovku a zítra mu budu dělat palalčinky,jak sem to před těhu nejedl a teď bych si tááák dala,tak sem aspoň tu bábovku očuchávala jak uchylák 😀

werunka21
30. máj 2010

Ducky no na 45g S mi vyšlo opravdu 900g melounu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre