Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

werunka21
7. jún 2010

@ducky To mi povídej. Ty kneckebroty mi moc nelezou, tak jsem dneska zkusila jen ředkvičky a ty pufované "polystyreny" (narozdíl od Wasa mi chutnají), změřila se a 9,9. Takže zítra klasika Wasa-máslo-rajče 😝 .Taky bych se na to nejradši vyprdla.
Jednou za čas mě chytne taková depka...stačí málo a já bulím jak želva. Prostě mi to příjde tak strašně líto. Nemoct jít a dát si kdy chci a co chci. To abych radši seděla doma. 😔

didulka85
7. jún 2010

@mollyweasley ja jem v 2-hodinovych intervaloch. Dotorka povedala, ze mi to neuskodi. A pizzu mozeme? Ja mam na nu uz mesiac chut, ale neodvazila som sa...

Dnes idem k diabetolgicke, tak potom hned podam spravy.

mollyweasley
7. jún 2010

Didul, co bychom nemohly...můžeme všechno, v čem není cukr a po čem nám glykemka nevyskočí do nebeských výšin 🙂 Já mám nejradši takovou tu rádoby italskou - parmská šunka, rajčata, mozarella, parmazán...tento měsíc už jsme ale jedno jídlo venku měli (McDonald), nesmíme to přehánět, takže objednanou pizzu mám slíbenou až po porodu 🙂

Kneckebroty nejsou špatné, já je teda moc často nejím, akorát mi nechutnají moc křupavé věci, takže já jsem ochotná je jíst, až když mám balíček už týden otevřený 🙂 Nejlepší je na to lučina a šunka. Šunku mám na snídani přikázanou, případně mohu nahradit sýrem, ale ten neleze tak dobře do krku 🙂

sabua
7. jún 2010

Já si dávám RACIO celozrný toast kulatý, jen s máslem a je moc dobrý, v jednom plátku je asi 0,5g cukru. Kneckebroty mi taky moc nechutnají. V pátek jsem udělala lívance s jogurtem, trošku to vyskočilo, ale byly moc dobré... Jsem zvědavá co mi řekne diabetoložka až odevzdám glukometr, jestli jako už mám až do porodu důvěru 🙂 , nebo jestli už je to jedno. V podstatě se jedná asi o 14 dní. Původně jsem si myslela, že si ho vezmu do porodnice a po pořádné dobrotě se proměřím, ale bez něj to bude asi lepší.

makinecka
7. jún 2010

@sabua buď ráda že už se toho glukometru konečně zbavíš a po porodu jez normálně pokud ti to dovolí a neřeš to,určitě to bude dobré uvidíš 😉

mollyweasley
7. jún 2010

Holky, já se normálně poseru. Ve čtvrtek jsem byla v nemocnici na ozvech, dneska jsem měla jít na kontrolu k doktorovi. Z ozvů jsem dostala papír s výsledkama a jsem si stopro jistá, že i zpátky svoji těhotenskou průkazku. A co myslíte, mám ji? Dávám si ji v kabelce jenom na jedno místo, nevytahuju ji...no prostě není, celý byt mám vzhůru nohama, ale průkazku asi vzal vítr. V půl jedné jdu ke své gynekoložce, volala jsem sestře, jestli se to dá znovu vystavit, že ji nutně potřebuju ještě dneska...moje doktorka ordinuje až od půl jedné, do té doby je tam doktor a jeho sestra teda byla víc než nepříjemná, narozdíl od sestry v nemocnici, která právě vzhůru nohama převrací celou čekárnu a ochotně mě přeobjednala na pozdější čas. No jsem zralá na infarkt. Hlavně že jsem si celou dobu říkala, ať si neudělám trapas a průkazku neztatím.
Tak mi držte palce, ať nějak tu můru v ordinaci přesvědčím, nebo ať se tam objeví moje sestřička...ach jo, to jsem celá já. Nedivila bych se, kdybych odjela z porodnice a autosedačku s dítětem nechala na pokoji...

makinecka
7. jún 2010

@mollyweasley držím palce aby se průkajda našla 😉
tobě ještě nestanovili termín vždyť už jsi 39 týden?

mollyweasley
7. jún 2010

Maki, právě že mám jít dneska na první nemocniční kontrolu, doktorka nějak popletla týdny a poslala mě tam později, než měla. Tak uvidím, co mi řeknou. Průkazka se podle mě nenajde, budu muset doufat, že s vystavením nové nebude nějak větší problém. Jsem zralá na panáka a tabulku čokolády, ale spíš uvažuju, jestli bych tu čokoládu neměla vrazit do ruky sestře, za ochotu...:-/

makinecka
7. jún 2010

molly tak to jsem zvědavá s čím přijdeš kdy už to bude a tak 🙂

claca
7. jún 2010

ahojík,tak jsem si zkusila udělat štrůdl jen z jablek,rozinek a skořice bez cukru,snědla jsem 2 velké kusy a ještě hrnek kafe s mlíkem a po hodině hodnota 6,5,sice na mě vyšší,ale pořád v normě,už jsem měla fakt nebezpečnou chuť na sladké,tak abych nešahala po něčem "nedovoleném",tak jsem to vyřešila takhle a celkem to prošlo,ještě mě prochází taky bílý jogurt ,půl banánu a pravé kakao,tak mam 2 "sladkosti"které bez problému můžu,také už jím přílohy,ale vážím a nepřekračuju množství,tak snad už to nějak vydržim do konce 😉

claca
7. jún 2010

docela by mě zajímalo,jak vám prošla ta pizza,mam na ni taky děsnou chuť ale bojim se toho množství té mouky,máte na to nějakou tabulku,nebo prostě odhadujete?

ducky
7. jún 2010

@werunka21 Mě ty knackebroty dřív strašně chutnaly, ale ptž je teď při dietě jím až moc často, tak už mi to začíná lézt krkem 😝
Zkusím ráno chleba, koupila jsem krájený, tam jsou ty plátky tenounké, třeba mi to projde. 😅

@mollyweasley Molly asi jsi ale neměla mraženou, ne? Já nad ní dneska stála, sliny se mi zbýhaly, ale těch sacharidů tam bylo šíleně moc, tak jsem si to radši nekoupila 😅
A s průkazkou je to teda síla. Což o to, ta samotná průkazka třeba takový problém není, když bude sestra ochotná, ale já tam mám zastrkaný i výsledky, krve, screeningů apod. a to bych teda musela shánět po všech čertech 😅
Držím palce, aby se třeba ještě někde objevila. 😔

@sabua Ty jsem si jednou dala taky a dobrý a pak jsem omylem koupila jiný a již ve složení je vypsaný cukr a taky mi to zvedlo glykémku 😝 Od té doby se jich bojím a nekupuju. Teď mám ale do Bona Vity celozrnné chlebíčky, jsou v takovém tom pytlíku a ty jsou dobrý, hezká glykémka 😉

@claca Ten štrúdl je bezvadnej, viď? Já si jednou na snídani dala 2 takový malý kousky a glykémka 5,8, tak jsem si hned říkala do prčic, jsem si mohla dát víííííc 😀 😀

makinecka
7. jún 2010

holky vám to obyčejný pečivo tak zvedá glykemky a kolik gramů si ho teda smíte dát?mě to zatím nic nedělá,teda jeden rohlik nebo dva krajíce chleba mi nic nedělá,ale změnit se to může 😝

werunka21
7. jún 2010

@claca Tak mě pizza neprošla, a to jsem si dala jen půlku. Možná jak která, každá restauračka má jiné těsto. Tu co jsem měla mi připadala hodně moučná. Ale jednou když si dáš, náhodou ti to vyletí, myslím že to až tak neuškodí. Pokud máš jinak hodnoty OK. Já měřím jen jednou týdně, takže mi to může vyletět i po obyčejném jídle a stejně to nezjistím.

ducky
7. jún 2010

Maki já snídala od začátku jednu housku a asi po měsíci a půl to najednou skočilo po snídani na 7,3
Tak jsem nasadila knackebroty a zase dobrý. Obecně se teď pěčivu trochu vyhýbám, včera jsem si po delší době dala na druhou večeři housku a ptž nebyl měřící den, tak ani nevím, jestli jsem jí zvládla nebo ne.

ygreen
7. jún 2010

Ahoj, dnes jsem byla na testu a hned ráno na lačno jsem měla na glukometru 6,3 😒 tak mi vzal doktor krev a poslal ji do laborky a zítra dopo budu vědět výsledky 😒 ach jo, takovej voser ☹ v prvním těhotenství jsem také měla vysoký první měření, tak mi dal doktor týden na dietu a pak jsem měla test už v pořádku.

A když tak koukám, jak si jídlo vážíte, počítáte, nejíte pečivo, jen ty hnusný tvrdý kneckebroty.... no jo no, co se dá dělat, alespoň zhubnu a líp navážu na plánovanou dietu po porodu 😅

werunka21
7. jún 2010

@makinecka Tak třeba mě stačí na snídani i půl krajíčku chleba a už to letělo. Aspoň ze začátku to tak bylo. Teď nevím, radši ani neexperimentuju a trpím s knackebroty, hlavně když to pomáhá...

makinecka
7. jún 2010

@ygreen nezoufej třeba se to zlepší a já pečivo zatím jím,uvidím jak se to časem zhorší 🙂
moc nechápu že tě dr u prvního těhu nechal na dietě a pak si měla dobrej test a nechal tě už tak nebo jak?

ducky
7. jún 2010

@ygreen Já ze začátku pečivo normálně jedla a mohla, až teď postupně, jak zraje placenta, tak se trochu zhoršuje i cukrovka. Ale to tě zatím děsit nemusí, třeba to ještě dobře dopadne 😉
A to vážení potravy, zvykneš si, postupně dostaneš spoustu věcí do oka a vážení pak rapidně ubyde, neboj. 😉

didulka85
7. jún 2010

Takze mam to potvrdene...
"Z uvedenych dovodov posielam pacientku na hospitalizaciu za ucelom monitoringu glykemii a nastavenia na davky inzulinu."

claca
7. jún 2010

No mě pečivo hodně zvedá hodnoty,proto si myslim,že ani pizza by mě neprošla,a divim se tomu listovému těstu,že to jde
@didulka85 to je mi líto,že musíš do nemocnice a čeká tě inzulín,ale vydržíš to neboj,už to máš taky za chvíli

mollyweasley
7. jún 2010

No, asi tak - dát si na snídani byť jenom jeden kousek pizzy, tak se taky nestačím divit, ale když už objednávám, tak večer a to už je v pohodě. Jinak mraženou jsem měla a tuším, že mi hodila nějakých 7,8, takže nic moc, ale vyložená tragédie to taky nebyla.

Jinak teda - průkazku jsem samozřejmě nenašla, sestra pak vypadala ochotněji než v telefonu, vytiskla mi všechnu dokumentaci, protože různé zkratky a termíny, co psala doktorka do průkazky, si ona nemůže dovolit. V nemocnici jsem dostala milého mladého doktora, tak jsem akorát slyšela, jak se ptá sester, co to je v té obálce, ale jinak nic.
Těhotenství mám ukázkové, mimčo má asi 3 kg, takže lehounce pod průměr. Na kontrolu mám přjít za týden v pondělí, pro jistotu už s taškou. Tak uvidím, nadšená prvorodička do ní sbalila půl bytu, tak je docela těžká a nejsem si jistá, že se mi s ní bude chtít tahat...zatím jsem to teda ukecala na papuče a zbytek že kdyžtak donese mužík. Anebo mě tam může doprovodit mamka, ale tu jsem zase chtěla nechat ve slastné nevědomosti a až po akci jí zavolat, že už je babička...tak uvidíme 🙂

Didul, inzulínu se neboj, určitě je to lepší, než dietit bez účinku. S inzulínem se budeš moct lépe a více najíst.

ygreen
7. jún 2010

makinecka: jo, nechal. Jak to druhý měření bylo v pořádku, tak to už neřešil. A syn byl obrovskej,a le je akovej kvůli své kostře a stále se drží na stejné lajně v růstovém grafu, takže je jeho velikost daná genetikou - s manželem jsme oba velšcí.

makinecka
7. jún 2010

@didulka85 a to máš k vůli těm ketolátkám nebo čemu vždyť jsi měla glykemky dobré

didulka85
7. jún 2010

Diabetologicka mi povedala, ze inzulin sa podava v 3 pripadoch: ked ma zena vysoku glykemiu aj napriek diete, ked je nadmerne velky plod a ked su ketony v moci. Kedze splnam 2 podmienky z 3, tak sa inzulinu nevyhnem. Keby som mala vysoku glykemiu, tak by mi nasadili inzulin a nemusela by som ist do nemocnice. Ale kedze mam glykemiu dobru, tak je to s inzulinom zlozitejsie a davky mi urcia pri testoch v nemocnici.
Ja jem naozaj dost. Tie ketony neodstranim jedlom, jedine inzulinom.

makinecka
7. jún 2010

@didulka85 to je blbé,ale ta tři dny jsi doma a bude to dobré uvidíš,třeba ti pak vyvolají porod dřív a nebudeš se už tak dlouho trápit

ducky
7. jún 2010

@didulka85 držíme palce, ať ti to úspěšně srovnají. 😉

@mollyweasley Molly super, že to takhle dopadlo nakonec 😉 A nic si z toho nedělej, však to můžeš svést na svojí těhu demenci 😀 Já na ní dneska taky svedla to, že jsem jela kamarádce předat Femigard a samozřejmě zůstal v ledničce 😀 😀

syraell
8. jún 2010

Holky, tak do pizzy bych teda radši nešla, to těsto s kečupem nebude nic moc lajtovního 😉
Jinak je běs, že jsem už musela odevzdat glukometr, protože vážně ztrácim motivaci a nějak to flákam. Zapomínam se najíst, nmebo se najím víc, než by asi bylo záhodno. Přepadají mě teď šílený vlčí hlady...Tak ještě do pátku, auuuuuuuuuuuuuuu

didulka85
8. jún 2010

Dakujem za povzbudenia....
Inac vcera som vyskusala melon. 600 gramov... A glykemia 5,4. 😀

mollyweasley
8. jún 2010

Tak jsme se včera vrátili z veteriny s ne moc milým výsledkem, objednali jsme si tedy za odměnu každý pizzu a po hodině 6,3. Byla s rajčaty, mozarellou, parmskou šunkou a parmazánem, těsta málo...no prostě výborná, nacpala jsem se k prasknutí a ani to se mnou nehlo 🙂

Syraell, máme to za pár, to už nějak doklepem! S pusou od čokolády pak budeme myslet tady na holky 🙂

Ducky, ale si nemysli, nikdo mi nevěří, že jsem tu průkazku asi ztratila v nemocnici. Každý je přesvedčen (i bídák manžel), že ji mám někde doma zašantročenou. No já mu ukážu, až ji nenajdem po kompletním dostěhování 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre