Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ducky
9. jún 2010

@niky13 Nemáš zač 😉 Já byla na začátku taky vyplašená a chodila pro rady 😀
A děkuji 😵

syraell
9. jún 2010

ducky
tak s těma dvěma hodinama je to fakt prdel - my se tu stresujeme a mohly jsme se klido vyklidnit 😉
Jinak dneska na druhou vecu jsem objevila uzasnou kombinaci - domaci strudl bez cukr s mazacim kozim syrem - lahuuuudka!

syraell
9. jún 2010

makinecka
to utece, ani nebudes vedet jak - po tom tricatym se to rozjede jak blazen 😉

syraell
10. jún 2010

tak holky, vyrážim do špitálu, zejtra mi držte palce a všem držim pěsti, a´t vám ta pitomá dietka uteče!!!

makinecka
10. jún 2010

@ducky tak to teda ne žádný nový objevy já měla blbou tu po dvou hodinách a já nehraju 😀 😀 😀

makinecka
10. jún 2010

jééé mě tam svítí 30 týden konečně už jen asi deset týdnů 😵 😵 😵

makinecka
10. jún 2010

@syraell držím pěstičky k zítřejšímu porodu!!!!hip hip hurá bez diety 😀

ducky
10. jún 2010

@syraell To jsou věci, viď? Já na něj koukala, když mi to říkal. Ale co, zhubla jsem, ono mi to neuškodilo a už to nějak doklepu 😉 Držím ti moc moc palce a až budeš schopná, tak písni, že máš druhého chlapečka v náručí 😉 😵

@makinecka Jó, tak to je život holt 😀 😀 Ale neboj, jak jsem psala, já už to nějak doklepu, nehodlám se teď spustit. 😀

makinecka
10. jún 2010

@niky13 nezoufej s tím ovocem,já mám dietu nastavenou na 275g sacharidů a na první sváču si podle počtů můžu dát 300g třešní a to stačí jako svačinka ne?to samé u broskví můžu 300g broskví,uvidíš že ti to bude stačit,peotože za 2-3 h budeš mít oběd a zvykneš si já si ani nedávám toho tolik,protože to už nesním 😉

werunka21
10. jún 2010

@niky13 Maki má pravdu, chce to trochu cviku a zvykneš si. Já taky jedla ovoce od rána do večera a pak jsem byla nešťastná, když mi to zakázali. Když si to propočítáš, tak můžeš opravdu dost ovoce. Neboj, všechny jsme z toho byly na začátku vyplašené tak jako ty 😉

makinecka
10. jún 2010

syrael už zítra bude mít u sebe svůj uzlíček,já bych taky chtěla mít malého už u sebe 😵

makinecka
10. jún 2010

a já jdu zítra na dia tak už mám odebranou krev po snídani a ještě dvakrát tak jsem zvědavá co mi naměří na oběd si usmažím tvarůžky mňam 😅

werunka21
10. jún 2010

@makinecka Mňam tvarůžky. Taky mám v lednici a některý den si udělám 😀, máš nějaký tip jak při smažení nevytečou?

makinecka
10. jún 2010

no mě je obalovala mamka a než je obalila obtočila je jemným salámem,ale nevím kterým a obalí je dvakrát za sebou,já takto obaluju i sýr dvakrát,ale jeslti vytečou to nevím 🙂

werunka21
10. jún 2010

@makinecka Já je taky obaluju dvakrát i sýr, smažím to na slabo, ale jak se to začne tavit, tak obal stejně začne praskat, tak je co nejdřív vytahuju, abych neměla jen "strouhankové duté kolečka" 😝 a doufám, že případné bakterie jsou již K.O. 😀

makinecka
10. jún 2010

no to sem zvědavá co z toho vyrobím já 😀 a bakterie jsou určo pryč,já psala že jím i syrovej hermelín ta chuť je silnější než já 😀

ducky
10. jún 2010

Holky tak 2x sýr taky obaluju a stejně mi vždycky vyteče. Dostala jsem ještě radu dělat to tak, že se to dá na pánev zprudka a pak se to ale musí zlumit a dělat pomalu. Ale nevím teda. 😝 😀

ducky
10. jún 2010

Maki a ještě chlapečka nevyháněj 😀 Nech ho ještě dopéct, však teď by jsi měla staženého králíčka ☹

makinecka
10. jún 2010

tak mě to nevyteklo,měla jsem to chvilku v mrazaku a pak rovnou smžit a pěkně sem se přežrala tak uvidíme zítra ty hodnoty 😀
ducky já chlapečka vůbec nevyháním,já chci aby už byl srpen a mohla sem rodit 😵

evajza
10. jún 2010

Ahoj,přidám se k Vám,jestli mohu.Vidím,že už to máte za pár.Já mám termín v září,tak si ještě tu dietku užiju.Měřím glukometrem od 8týdne.Tak snad vydržím,ikdyž mne stále dr. straší,že se to bude zhoršovat.

makinecka
10. jún 2010

@evajza vítej a jakto že držíš dietu tak dlouho už?já mám termín v srpnu a u tebe ho nevidím nemáš to nastavené 🙂
jo holky už to tu doklepávají a jen malá hrstka nás tu ještě zůstane,ale my to vydržíme 🙂

makinecka
10. jún 2010

já jsem právě zmastila odběr po obědě,měla sem v té tyčince bublinu a ta dle sestry tam být nesmí takže je tam míň krve a asi se to nevyhodnotí 😝 možná taky dobře po těch tvarůžkách 😀

lucinecka222
10. jún 2010

Ahojky holky zdravím vás,jsem tady mezi váma nová,byla jsem na testy na cukrovku a sestra mi na poradně řekla že mám cukrovku na hraně mám 7,98 nevíte jestly je to špatná hodnota a nebo jestly to nemusím brát zas až tak vážně,sestra mi totiž nevolala ale řekla mi to až po týdnu na poradně ☹jen že mám mít dietu že výsledky mám na hraně.Co si myslítze tady o tom výsledku?

lucinecka222
10. jún 2010

ale nic mi neříkala o tom že budu chodi ta kontrolní testy na cukrovku a navíc na poradnu jdu uplně normalně za mněsíc .

makinecka
10. jún 2010

@lucinecka222 a tu hodnotu jsi měla po dvou hodinách?

lucinecka222
10. jún 2010

@makinecka ano po dvou hodinách 🙂 než sem ten nápoj vypila mněla jsem 5,5 a pak po těch dvou hodinách 7,98. 😒

makinecka
10. jún 2010

no já měla po dvou hodinách hodnotu 8 a má být tuším 7,8 a sestar mi taky nevolala volala sem si o výsledek sama a hned mě hnali do dia poradny kam pravidelně chodím a mám dietu tak je divné že s tebou nic nedělajímjinak na poradnu na gynekologii chodím taky jednou za měsíc,protože mám zatím cukrovku kompenzovanou

makinecka
10. jún 2010

mě teda zakázali hlavně sladit cukrem,medem,umělýma sladidlama na to pozor!řekli mi že můžu jíst všechno ale počítat sacharidy podle diety co sem dostala,koukni na stránky o těhu cukrovce www.tehotenskacukrovka.cz a řiď se podle toho tam zjistíš co nesmíš a co můžeš ale počítat a vážit 🙂

lucinecka222
10. jún 2010

@makinecka no mně právě nikam neposlala divné no,a co tak všechno jíš,jak to děláš když máš chut na sladké?A v takovích vedrech třeba na studené ☹

makinecka
10. jún 2010

no Luci na sladké do porodu prostě zapomeň to nesmíš,ale můžes si třeba udělat palačinky bez cukru nebo krupici bez cukru,nebo štrúdl bez cukru a musí ti to stačit,když mám chuť na sladké tak mám smůlu můžu se tak akorát dívat na obal od čokolády 😝
jím všechno akorát si počítám sacharidy snídám pečivo se sýrem a pomazánkovýcm máslem,svačím ovoce hlavně meloun ten nám chutná,obědvám maso,sýr i smažený klidně ale vážím si brambory,kaši ,rýži,těstoviny,svačím zase ovoce a večeřím pečivo se sýrem někdy šunku,párky atd
a to ovoce se taky musí vážit nesmí se ho moc a pít jen vodu,nebo teď piju Toma svěží se to jmenuje tam není cukr ani sladidlo a je to maličko ochucený

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre