Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

feather
13. okt 2008

Holky můžete mi prosím napsat - pokud to některá víte jaké jsou max.hodnoty při testu na tehotenskou cukrovku?? Bohužel se mi to nedačří najít na netu (asi špatně hledám).

Při odběru na lačno mámhodnotu 4,8 mmol/l. Po prvním odběru po vypití glukózy mám 7,5 mmol/l a po dvou hodinách 6,5 mmol/l. Myslílm, že je to v pořádku, ale nejsem si jistá - k doktorce jdu až příští týden....

Díky za každou radu.

pajmis
13. okt 2008

feather - tak já myslím, že to je v poho... ted nevím jistě, jestli po hodině nebo dvou, ale je to 7,7 . . . tuším... ale tak či tak se do toho vlezeš... já měla po 2 hodinách 9mmol/l. Takže bud v klidku 😉

feather
13. okt 2008

Pajmis - díky moc.
😀

pajmis
13. okt 2008

😉

tinakul
13. okt 2008

Pajmis máš úplnú pravdu a si ma ukludnila fakticky, že si pribrala iba 4 kg - zato bruško máš krásne 😉 a vôbec sa mi nezdá malé 🙂
Mne už okolie naznačuje poriadne , že mám akési malé bruško... ☹ ale snažím sa ich nepočúvať - ved čo mám robit 😝 🤐
Inak Megg - dnes som si to testla s tou čokoládou - na lačno som mala 4,5 a potom som si dala štyri tabličky - a po pätnástich minutách 5,1mol - čo je úúúžasné.. takže pajmis má pravdu 😉 ale preháňať to netreba určite... 😵

pajmis
13. okt 2008

tinakul - vidíš to, ono pokud je velká chut na sladké, tak ten kousíček čokolády neuškodí. Je to stokrát lepší než ty svinstva DIA. A to si měla tu hodnoutu po 15 minutách?? Tak to je dobré, většinou se to měří tak po hodině... to by ti ale po 1 hod. kleslo asi zase na tu původní hodnotu, co jsi měla, takže to je dobré... nejde o to se přejídat sladkým, ale myslím, že lepší je, než se trápit pocitem, že to nesmím, tak si kousek uloupnout 🙂 a tinakul, říká se, že u cukrovky hrozí velké miminko...já byla dnes u Dr. a ta mi ho zvážila... a malý má 1100g, což je prej dost málo... takže i když si to sladké dám, tak k němu se nedostane tím, že mám fakt hodně toho pohybu... a Dr. mi říkala, že dítě si z matky bere to, co samo potřebuje... takže pokud se budeme přejídat, může si vzít stejně jako když budeme hlady... takže Dr. říkala, že mi zase tak velké a tlusté miminko nehrozí...což se mi ulevilo... velikostně mi odpovídá, ale s váhou trošku zaostává...ale je to jen odhadem...

meggietn
14. okt 2008

tinakul dík za info o čokine, ale ja už ten týždeň nejako bez nej vydržím... 😉
pajmis ani mne nehrozí velké mimino teraz by mala mať 2,5 kg. 😀

tinakul
14. okt 2008

Pajmis však práve, aj ja som sa čudovala, že po 15 minutách je tak nízko ako u zdravého človeka 😉 Inak neviem prečo sa hovorí, že hrozí u cukrovky hrozí velké bábenko, lebo ja som pri prvom tiež mala GDM a nedodržiavala som dietu skoro vôbec a skôr mi hrozilo malé mimi - podla uvz 2700g a v skutočnosti bolo 3050g. Takže nechápem 😖 Mne sa zdá málo aj 1100 až moc málo ale tá dieta asi robí svoje 😝 tak teraz budem aj ja zvedavá, lebo vidím, že aj Megg bude mať malé mimčo 😉 Ale hlavne aby fakt boli zdravučké a nemali zníženú hladinu cukru po pôrode 😉 Babenky, potom určite dajte vediet či bolo po pôrode všetko ok aj napriek malým hmotnostiam bábätok...budem držať palce, však Megg tebe sa už termín pomaly blíži 😉 A máš pravdu, to sa ti už neoplatí dopovat čokinou, ten týžden vydržíš 😀 😉

meggietn
14. okt 2008

tinakul: dám vedieť ,či je všetko ok.Držte palce 😀

pajmis
14. okt 2008

meggi - držím pěsti 🙂 můj přítel si ted poručil krupičku, že dostal chut na sladké 🙂 tak sem neodolala a dala si taky 😀 sice jen na dezertní talířek s trochou kakaa a se špetkou cukru, ale dala sem si 🙂 a nelituji 🙂 mnamka to byla 😉

snehulienka
15. okt 2008

tinakul, ja chodim do ruzinova.

baby, v sobotu na oslave svokra boli 4 torty a kpoec kolacov, slintacka jak hovado. dala som si trochu ovoc. salatu...

moze sa 70% cokolada? vraj 1 tablicka je ok. ma nizky glyk index...

tinakul
16. okt 2008

Megg budem čakať 😉
Pajmis ty ale robíš chúťky 😵 mňamky normálna provokácia 😀 No ale dnes som si miesto bieleho jogurtu dala ovocný 😝 ale vela som behala, takže som to určite spálila 😎
Snehu tie oslavy mi ani nehovor, aj mňa to čaká, no najhoršie budú Vianoce 😔 A myslím si, že jedna tablička nezaškodí hoc akej čokolády 😉 Aspoň ja som zjedla kinder - čoko 4 tabličky a vyššie som už spomínala, že cukor bol v norme 😉

gabii83
17. okt 2008

ahojte mamicky, vcera som vypila tu hnusnu glukozovu vodu, to bol des, skoro som to vyvratila, ale napokon sa nam to podarilo. 😀
len to nechapem preco trva vysledok tak dlho, 4-5 dni. pondelok alebo utorok mam volat, co je. brali krv zo zili, v BB maju cudne metody, v Sturove(odkial pochadzam) to beru z prsta, a ten den su uz aj vysledky. tu je vsetko take pomale. don´t understand 😠 . co uz. pekny den

meggietn
17. okt 2008

gabii83 ja som vedela výsledok hned na druhý deň ,neviem prečo to tak naťahujú. 😅

meggietn
17. okt 2008

baby ja som mala včera asi nízku hladinu cukru v krvi, lebo sa mi začali triasť ruky , mala som to niekedy aj pred tehotenstvom, tak som si dala čokoládové kekse. No a zachvílu už som bola v pohode. Telo si asi samo vypýta ten cukor... 😕

pajmis
17. okt 2008

meggi - jak se ti třepou ruce a seš roztřesená, tak je to tím, jak si psala, že ti chybí cukr... mě se to občas taky stane a dám si třeba tatranku nebo horalku a je mi fajn 🙂 ted nevím přesně, ale neříká se tomu hypoglikemie??? Ted nevim jestli je hypoglikemie hodně cukru v krvi nebo nedostatek 😝 mám v tom zmatek... já když si brávám krev z prstu tak mi jednou vyšla hladina cukru 3 mmol/l na což sem teda hleděla... ale tak to už se mě zdá málo... tak sem si tu sladkost dala 😝 pokud to není 7, tak je mi to tak nějak jedno... jednou mi vyšla hladina 8 mmol/l a to sem byla po večeři a neměla sem nic sladkého, jen sem si dala sekanou s bramborem a kyselý okurek...ale byla to porce jak pro slona, takže mi v poradně řekli, že mi ten cukr stoupnul z toho, že sem byla hodně přejedená, což nechápu 😕 a že to bylo na večer a to tělo už je takové pomalejší 😠 tak se snažím večer moc nejíst... ale je pravda, že včera sem nevečeřela, ale snědla sem půl kila mandarinek, pač byly výborné a to sem celou noc chodila po bytě, jelikož se mi dělalo zle a bylo mi těžko 😒 tak ted už sem poučená večer raději nejíst 😉

pajmis
17. okt 2008

megii - zrovna ted mám ten třes rukou, jak si psala ... je pravda, že sem ještě dnes nic nejedla... tak to bude tím... tak si ještě před obědem dám kousek čokoládky 🙂

tinakul
17. okt 2008

No teda dobré vediet 😉 Zase som sa niečo naučila 😉 Mne sa to ešte baby nestalo, že by sa mi triasli ruky alebo zle sa cítila... hm... tak aspoň budem vediet , keby náhodou... 😝 Meg tak si porušila dietu na konci tehu??? 😀 😅 Srandujem... 😀
Pajmis a pol kila mandarinok nie je moc?? 😕 A aj ja sa snažím na večer menej papkať, ale niekedy som hladnáááááá, tak čo mám robiť ☹
Gabi tak držíme palce, aby výsledky boli oki 😉

pajmis
17. okt 2008

tinakul - to víš že půl kila mandarinek je moc... je to až příliž... právě proto už večer nic jíst nebudu 😝 protože sem celou noc prochodila, jak mi bylo zle.... ale když byly tak dobré, že sem si dala jednu, pak druhou...až tam nezbyla žádná 😀

tinakul
18. okt 2008

pajmis 😀

tinakul
21. okt 2008

čaute, no nejako tu je ticho, kde ste všetky tehu-cukrovkárky?? 😅
No chcem vám napísat , ako som dopadla v pondelok na kontrole - na lačno som mala hodnotu 3,9 mol a po jedle 4,9mol a k tomu ketony v moči, takže mi pridali sacharidov na deň 😵 - To mám zato že som presne dodržiavala dietu, ale nikdy nič nevážim na gramy... 😉 Okrem toho mám teraz nádchu, tak sa cítim nanič 🙄
Megg ešte sa držíš??? 😕

feather
21. okt 2008

Ahojte, opět bych potřebovala trošku poradit......

Na testu na těhotenskou cukrovku jsem už byla - výsledky mám v pořádku.
V pondělí jsem byla u své gynekoložky a opět mám cukr v moči (tentorkrát na 4 křížky ??) a tak mě rovnou odeslala na diabetologii s tím, že mám zatím držet dietu - omezit přílohy (brambory, těstoviny), z ovoce můžu citrusy, kiwi a jablka a samozřejmě omezit sladké. Bez omezení můžu zeleninu a bílkoviny.

Znamená tedy cukr v moči (opakovaně, zatím 2x) těhotenskou cukrovku i když mám výsledky krve v pořádku?
Na Netu i tady v diskuzi jsem přečetla všechno možné, ale abych pravdu řekla moc moudrá z toho nejsem.... 😨

Na diabetologii jdu už tenhle pátek, tak snad budu potom moudřejší.

Jinak předem moc děkuju za každou radu 😉

meggietn
22. okt 2008

tinakul: ešte som 2v1, ale už každý deň čakám že to príde, som stále akási hladná...a už som si dala aj zákusok,ale neberte si zo mna príklad, ja proste asi potrebujem energiu na pôrod, tak som zhrešila, nech mi to tam hore odpustia...
tinakul: to máš dobré hodnoty, ale mala by si asi viac jesť. Držte sa baby, ja už sa teším ako mi tá dieta skončí, už mám zbalenú do porodnice Milku karamelovú 🤐

meggietn
22. okt 2008

feather: je možne že si mala dobré výsledky a zhoršilo sa to až po tom teste, ked máš cukor v moči, ja som teda nikdy nemala cukor v moči a mám poruchu tolerancie, na dia ťa vyšetria, asi budeš držať len dietu, ale dá sa to zvládnuť. Držím palce 😀

lenkaaa
22. okt 2008

holky, tak ja patram, zda nemam hypoglykemii. Po mereni nalacno jsem mela hodnotu 4,2 a po glukoze po 2 hodinach jsem mela 3,1. tyhle vysledky mam, ale k Dr. jdu az za tyden, takze je nemam vysvetlene, mam jenom papir v ruci a nerozumim tomu ☹

Precetla jsem na internetu, ze hodnoty pod 4,0 muzou byt hypoglykemie... coz mam podezreni ze by u mne mohlo byt, protoze odjakziva mam nahle pocity hladu, az mi je zle, tresu se a boli me hlava - vzdy me zachrani alespon kousek cokolady nebo tak... co myslite, muzu mit tu hypoglykemii? a jak to popripade lecit?

evulinkab
22. okt 2008

Holky,
v kolikátím týdnu se chodí na test těhu cukrovky?Já jsem 29tt, tak se bojím, jestli jsem něco neprošvihla, když jsem tam ještě nebyla.

lenkaaa
22. okt 2008

ja mam napsane ze se chodi ve 22 - 26 tt tehotenstvi

meggietn
22. okt 2008

evulinkad: ja som bola v 25tt a opakovala som ho aj v 28tt.

pajmis
22. okt 2008

evu - většinou se chodí od 24tt - 28tt. Mě ho tedy udělali až na konci toho 28tt a zjistili mi tu cukrovku. Raději se na to zeptej. Je lepší si ty testy udělat, pro klid... myslím, že i kdyby si tam šla ve 30tt tak lepší později než pozdě... 🙂

tinakul
22. okt 2008

Baby, pomooooooooc práve odišli svokrovci, prišli zo svadby z Polska a doniesli krabicu velkú nenormálnych koláčov 😠 tak manžel chrúme vedla mňa a ja som ako na žihadlách 😢 Ale dala som si asi tri hryznutia z tvarohových 😝 to by asi nikto nezvládol odolať 😖
Megg ti aj závidím, že budeš maťprvá z nás za sebou tú dietu, a áno, začala som viacej jesť a nedodržiavam odstup medzi jedlami dvojhodinový 😝 ale asi hodinu a pol a dávam si väčšie porcie - už nejdem presne podla tabuliek 🙄 a uvidím čo to správy 🤐
No Meg ja som niekde čítala, že hlavne ku koncu tehu je dôležitá tá dieta, lebo čím si bližšie k pôrodu, tým máš mať vyrovnanejšiu hladinu cukru, aby bábo nemalo moc nízku 😒 Ale jeden zákusok ťa nezabije 😝 Myslím na teba a držím palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre