Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

tonytony
13. sep 2011

@lucy56 No, já mámzase problémy s nízkým tlakem, takže jak se nenajím, je mi fakt až zle do omdlení, což se bojím, abych fakt někde nezkolabovala☹ Já jsem z toho tak vybzikaná☹ Nikdy jsem nemusela řešit jídlo, jsem spíš hubená a byla jsem vyždycky jak tasemnice- i manžel tvrdí, že je mě lepší čatit než živit, ale vidětto právě není, jen hold děti v bříšku z toho pak dobře rostou a drr. se to nelíbí... I když te%ď čekám dvojčátka, tak to asi bude zase o jiných váhách... Ale co se diví, když mám 2metrového 100kg chlapa!!!
Musím se to naučit dělat, jak píšeš, je to pro mě obr změna, já nikdy nechápala ty holčiny, co si fakt vážily hromádky rýže a jedly půl jablka denně v rámci nějaké teda hubnoucí diety, přišlo mi to šílený a jich vyloženě líto a teď musím tohle dělat já☹

lucy56
13. sep 2011

@tonytony no zo zaciatku to je sok, a velka zmena, ja som skoro tyzden preplakala ked som sa vysledky dozvedela, aj nasledky cukrovky,ale ako ide cas a najdes si v tom nejaky system tak sa to zlepsilo aj psychicky ,prestala som stresovat okolo toho a je mi aj lepsie aj hodnoty sa upravili, tak dufam ze maly bude v poriadku, zdravy,lebo som urobila maximum pre to aby bol,akurat mi muz tento tt zlozil poklonu ze ma obdivuje kolko som toho koli malemu musela vydrzat, ze on mat cukrovku sa zblazni a je piate cez deviate, no my zeny sme asi silnejsie
a moja diabeticka zas povedala ze asi som to potrebovala aspon sa naucim jest systematicky a zdravo, ono vsetko zle je na nieco dobre

lucy56
13. sep 2011

dnes sa tesim, dala som si ovsene vlocky zaliate vodou, zo dve lyzice s jogurtom a hodnota 6,3 a k tomu kafe s mliekom, to byvali moje ranajky predtym ,konecne nemusim len polystyreny alebo knakebrot

petapete
13. sep 2011

@tonytony - tak jednak bych se nechala okamžitě odeslat na ogtt, je úplně jedno, že jsi teprve 20.tt, těhu cukrovka může začít i dřív...cukr v moči je naprosto nepodstatný - spousta těhu cukrovkářek ho nemá a naopak spousta těhulí ho tam má, aniž by měla GDM - prostě v těhu se fyziologicky zvyšuje propustnost ledvin pro molekulu glukozy, takže se může častěji - fyziologicky - objevovat v moči a nic to nevypovídá...Ketony jsou z hladovění, kdy tělo nemá dostatečné zásoby cukru na uvolnění do krve a musí si vypomoci odbouráváním tuků, kdy z nich tvoří právě glukozu a jako vedlejší produkt jsou odpadní keto-látky (např. aceton) a ten se pak vylučuje jako nepotřebný močí. Tam je riziko nikoli pro mimino nebo pro tebe jako takový, ale ketolátky zhoršují schopnost organismu vypořádávat se s cukrovkou, zvyšují problematické hospodaření s inzulínem, takže se vlastně tím zhoršuje ta kompenzace cukrovky...Jinak alfou a omegou úspěšné kompenzace cukrovky je pravidelnost v jídle, tzn. ty NESMÍŠ nejíst v krátkých intervalech - fakt je podstatný, abys něco snědla minimálně každý čtyři hodiny, optimum je po třech hodinách, jinak se opět zhoršuje kompenzace cukrovky a klesá citlivost buněk na inzulín, navíc dochází k prudkýmu kolísání cukru v krvi, což je nebezpečný pro miminko...tvým úkolem je snažit se udržet tu hladinu co nejvíc konstantní. Rozhodně, když máš nějaké pobíhání, vyřizování,... a nemáš možnost si vážit, tak prostě nachystat krabičky a tahat sebou. Jako dieta ti vezme takovou tu spontánní radost z jídla, nemůžeš si prostě dát teď hned to, na co máš chuť, musíš to plánovat, promyslet dopředu a myslet nad složením jídla, ale jak si na to zvykneš a zjistíš, co ti který jídlo dělá s glykémií, tak se naučíš si klidně vybrat i v restauraci nebo někde venku jídlo, který si můžeš dát...Prostě podle mě nejlepší řešení je - protože hodnoty z moči ti moc neřeknou, psaní jídelníčku bez kontroly glykémií je celkem k ničemu, protože se stejně nezjistí, co s tebou daný jídlo dělá,...- absolvovat ogtt, při pozitivním výsledku naklusat na diabetologii, tam nafasovat glukometr a měřit, měřit, měřit...jinak to nemá cenu a nic to nevypovídá...glykovaný hemoglobit je fajn dlouhodobý ukazatel kompenzace cukrovky, ale právě až dlouhodobýho průběhu - průběhu týdnů i měsíců, nikoli zas aktuálního stavu, co ta cukrovka dělá teď...

ilonne
13. sep 2011

Tak po včerejším obědu jsem měla 5,2. Dneska dělám velký profil, zatím dobré, na lačno 4,2, po snídani 6,1, tak uvidíme dále.
@tonytony Jak píše @petapete. Já jsem ten zářný příklad, šla jsem na OGTT už ve 20 tt a měla jsem hodnoty 5,6, 9,4, 9,8 - takže těhu cukrovka jak vyšitá. Doktorka mě tam poslala takhle brzy, protože jsem už při těch běžných testech měla na lačno cukr 5,8. Určitě bych to nepodceňovala. A ta dieta není nic hrozného, jako na sladké sice občas chuť mám, ale tím rozložením sacharidů se to krásně dá ukočírovat. Když tak si udělám ke sváče ovoce se šlehačkou bez cukru nebo štrůdl jen s jablkama bez cukru a na to třeba šlehačku, měla jsem i palačinky s rozmixovanými jahodami a šlehačkou. To je jen pár tipů, určitě jich najdeš víc.

tonytony
13. sep 2011

@petapete Moc děkuju... Já mám na další kontrolu jít už za pár dní, do té doby zatím jen sledovat tu moč a zapisovat si detailně jídlo vč. hod. a váhy a pak se uvidí, co dál, taky do té doby dr. na dia chce biometrii miminek, takže pak to asi poskládá a rozhodne, co dál... U dcery jsem ale oGTT měla naprosto ok a vlastně jen díky tomu, že měla nad 4kg, tak mě nahnali do diaporadny už takhle brzy, jinak jsem v krvi nikdy žádný problém stran cukrovky neměla,a fakt věřím tomu, že nemuset si hlídat ty gramy atd., tak jím jako vždy a je vše ok- nevím, možná se pletu, ale fakt mi přijde, že tím, jak to sleduju a bojím se jíst nebo pak nejím, když nemám s sebou a zváženo, tak prostě ketony hupsnou, což je mi teď po těch pár dnech jasný a hold musím fakt jídlo s sebou, když teda ho chce dr. mít navážený a čas sledovat atd... Což samo bych norm. neřešila a dala si, na co je chuť a kdy je chuť- já pocit hladu nevydržím a bylo by to dle mého fakt ok... Třeba se pletu, ale to sledování mi tospíš po...☹

tonytony
13. sep 2011

@ilonne No, já sama jsem fakt zvědavá, jak to nakonec bude a dopadne, jestli fakt cukrovka bude nebo ne, protože fakt já krev měla vždy v pořádku... Ale může to být teď samo jinak... Jen bych zase nerada držela dietu zbytečně apak, kdyby se dvojčátka měla narodit nějak oc brzy, aby nebyla moc malinkatá a spíš to neublížilo, jestli mi rozumíte☹

petapete
13. sep 2011

@tonytony - mě to hlavně přijde totálně nestandardní způsob a hlavně - nicneříkající...ono je upřímně celkem jedno co a kolik jíš, zásadní u toho je, co to dělá s tvou hladinou cukru v krvi...i kdybys těhu-cukrovku měla, tak každá z nás reaguje zcela jinak na stejná jídla, takže ani v tom případě se z napsaného jídelníčku s gramáží nedá vůbec nic soudit, prostě tohle je "buzerace" pro nic a za nic😖. Fakt bych si prosadila odeslání na ogtt, pokud bude v pořádku teď, tak ho absolvovat znovu kolem toho 28.-30.tt (ona se cukrovka objevuje typicky po tom 24.tt a to, že jsi ji jednou neměla, neznamená, že v druhým těhu nebude zas - navíc u dvojčat je to riziko větší - víc hormonů, které působí proti inzulinu) a pokud to bude i potom v pořádku, tak nemá vůbec smysl řešit nějaké diety, prostě těhu cukrovku nemáš...a pokud bude ogtt pozitivní, tak naklusat pro glukometr a měřit, měřit, měřit...nic jinýho prostě nemá smysl a nic to nevypovídá...

abig
13. sep 2011

@tonytony
Ahoj, holky ti uz napsaly vsechno, co mohly. Hlavne se nestresuj a jez, zadne hladoveni, proste se najez a pak si jen napis, co si snedla aniz vis kolik toho bylo.
My jsme se potkaly uz v jinem tematu,ze ? Moc gratuluji k dvojcatkum !!!
Nijak se neomezuj, jez co mas rada, jen vypust velke mnozstvi a veskere sladke a sladke vody a dokud te neodeslou na test na cukrovku a nepotvrdi ti ji, tak neni treba se trapit dietou.

petapete
13. sep 2011

@tonytony - a neboj, rozumně a dobře držená těhu-cukrovková dieta nemá na děti žádný negativní vliv, rostou zcela v pořádku a správně, ony si vezmou, co potřebují, žádné obavy😉. Jinak ono to, že z krve (na lačno) máš hodnoty v pořádku, vůbec nic nevypovídá, většina těhu-cukrovkářek má glykémie na lačno v normě a problém se projevuje až po zátěži jídlem, prostě tělo nestíhá odbourat tu hladinu cukru z krve a zůstává tam vysoká dýl a zatěžují se tím děti, kterým proudí vysoký cukr od matky a ony ho musí odbourávat svým systémem produkce inzulínu, proto jsou pak děti větší, ale zas u nich hrozí nevyvinutí orgánů (zejména dýchací soustavy), protože tělo na to prostě nemá čas pro samou nadprodukci inzulínu, po porodu pak najednou jsou bez cukru, ale inzulín produkují, jak byly zvyklý, takže hrozí hypoglykémie...prostě mají pak těžší ty starty do života, takže je fajn to nepodcenit a řešit to opravdu tak, jak se má a ne tím, že tě doktor opravdu šikanuje nesmyslným psaním jídelníčku (to by fakt mělo smysl jen za předpokladu, že k tomu sepisování co a kdy sníš, budeš rovnou měřit i glykémie a bude vidět, co ty porce, druhy jídel...dělají s tebou konkrétně)

abig
13. sep 2011

Jsem po KO na gyne. Kdyz jsem se zeptala, jestli se tam dole neco chysta, tak mi dr. rekl, ze na to se neda jednoznacne odpovedet !!!! To je odpoved, kdyz si clovek preje rodit, co?

Pristi kontrola v 39+1 opet u gyne, ale pry me odesle uz ten tyden do porodnice, at se rozhodnou, kdy mi porod vyvolaji ...... ja nechci zadne vyvolani!!!!! Pry me nenachaji ani den prenaset. Coz by znemanalo, ze do konce pristiho tydne bych mohla mit maleho u sebe.
Taky mu prislo divne, ze uz si nemam hlidat cukr glukomerem, co ja s tim, ze ? Ja si klidne budu merit, pro svuj vlastni klid...

Dnesni odhad maleho je 3115g, takze bych rekla pohoda ! Ale pry jen orintacne, pry minule se svihnul o pul kila u jine pacientky, protoze se mu nepodarilo presne zmerit miminko.
Jinak v CS taky zadna zmena, stale CS5, i pres jezeni pupalky.

tonytony
13. sep 2011

@petapete To, co píšeš mi narozdíl od toho, co mám nakázáno od dr. zní rozumně- prostě mít cukrovku jasně danou z krve na základě oGTT, tak pak není, co řešit! A udělám pro to samozřejmě maximum po tom všem, čím jsem si už prošla... Nebo si to fakt kontrolovat doma z krve glukometrem, taky beru, ale tohle prostě mi přijde na hlavu postavený☹ Uvidím, co bude na další kontrole... Jen se tady ráda ujistím, jak to řeší jiné a jiní... Moc díky....
@abig Ahojky, děkuji, ano🙂 Moc držím palečky, máš to už za pár, ať vše dobře zvládnete a jsi šťatsná mamina🙂

petapete
13. sep 2011

@abig - hele, co já bych dala za CS 5😀, jsem pořád na dvojce, za tři týdny pražádná změna 😠 , přes maliník a pupalku...Odhad váhy malýho máš krásný, mě včera mudra odhad ani moc nebyla schopná říct, protože už jí to uzv ani nezměří, takže nemám představu, resp. řekla, že určitě nebude pod tři kila v termínu, takže mě asi spíš připravovala na to, že odpovídá spíš menšímu mimču než nějakýmu obříkovi😀. Uvidím příští týden v porodnici, jestli ho budou měřit...Já teda musím říct, že měření teď dost flákám, nějak mě to moc nebaví se pořád píchat a tím, že ty hodnoty jsou pořád v pořádku, tak mi to přijde skoro zbytečný...takže změřím sem tam, ale už většinou nedělám ty celodenní profily, to tak max. jednou týdně...ale na zítra budu dělat na oběd segedýn, s knedlíkem, tak to budu měřit, ať vím, jak to bude😀

abig
13. sep 2011

@petapete
Ja vim, ze by jsi chtela lepsi CS 😀
Me se nechce maleho vyhanet chozenim do schodu a podobnyma kravinama, tak jsem jen doufala v nejakou zmenu. Vcera vecer maly radil az jsem lapala po dechu. A dneska na monitoru se nechtel vrtet, sotva jsem vlezla do cekarny po monitoru, tak zacal delat salta.

Nejde o to, ze mam potrebu za kazdou cenu uz rodit, ja jen nechci rodit po vyvolani.

marketakra
13. sep 2011

@petapete rozumím Ti moc dobře, já mám tohle za sebou 3x ☹, u třetího jsem měla CS0 i 10 dní po termínu. Právě proto jsem si tentokrát leccos dohledávala a dobádala jsem se až k tomuhle zjištění. Tiše doufám, že napočtvrté to bude jiné...

petapete
13. sep 2011

@abig - jj, já právě klidně i budu rodit po vyvolávání, ale prostě nechci zas rodit vyvolávaně se zcela nepřipravenými porodními cestami i miminem, který tam chce za každou cenu ještě zůstat...takže ať klidně s vyvoláváním, ale ať je to aspoŇ nachystaný, aby to šlo aspoň trochu slušněji než minule...jenže tohle jsou všechno planý řeči, člověk to nijak moc neovlivní, akorát tak možná sílou pozitivního myšlení😀. Medvídě včera s monitorem dost podobný - celou cestu v autě dělal kotrmelce, hejbalo se mi břicho i přes triko viditelně a sedla jsem na monitor a chrápal...naštěstí na něj zabral brácha a pokaždé, jak se k nám přiblížil, tak se aspoň trochu zavrtěl😀

@marketakra - hele a nenašla jsi nějaký fakt zaručený způsob, jak tomu pomoci? Nebo nám fakt zbývá jen to pozitivní myšlení a doufání, že to půjde líp?😀. Já teda jsem na tom už teď malinko líp než u Lukáše, to jsem měla v den porodu CS 1, teď "už" mám dvojku, tak je to posun, ale menší, než by se mi bývalo líbilo no😀

werumka
13. sep 2011

@petapete Já jsem fakt strašná, už sem zas lezu 😀 Jednoduchá rada - teplá koupel. CS povyskočí jak na drátku. Dej si ráno delší teplou sprchu a večer se nalož do vany s knížkou. Jsem si naprosto jistá, že to pomůže.

petapete
13. sep 2011

@werumka - teplý vany (a už i docela dost teplý🙂) si dávám už druhý týden celkem pravidelně a výsledek - NIC, tři týdny stejný nález😀. Kombinuju, co se dá - teplá vana, teplá sprcha, maliník (asi už ho zvednu na ty tři povolený šálky denně), pupalku, ještě teda musíme ten sex nějak poctivěji, nějak na to nemám energii, ale těm spermoním docela věřím, že by mohli pomoct😀, hopsám na gymbalu, na víkend naplánovaná dost fyzická aktivita, tak třeba ta kombinace všeho přeci jen bude mít nějaký výsledky😀

werumka
13. sep 2011

@petapete Koukám, že do toho chuděro dáváš energie skoro víc, než kolik bude potřeba na porod 😀 Když se Bobkovi z vyhřátého klobouku nechce, tak je to fakt na hlavu 😀 U mě teda ta koupel měla účinek naprosto luxusní... Tak snad se to ještě trochu pohnee. to vyvolávání je u diabetiků fakt opruz.

erzulik
13. sep 2011

@lucy56 tak ja som sa teraz vratila od lekarov. Rano som bola u interneho, potom dia, potom poradna, po poradne nakup a som stastna ze uz mam vylozene nohy. U dia vsetko OK, povedala mi ze po 6 tyzdnoch po porode do pol roka mam prist ku nej zase na glukozovy test. Ze v mojom pripade to bola len odchylka tolerancie cukru. Malo by sa to stratit po porode, ak mi vyjde vysoka hodnota tak mam cukrovku.

marketakra
13. sep 2011

@petapete ne, vyzkoušela jsem na sobě úplně vše, včetně ricinového oleje a nezabralo vůbec nic. Mám za sebou 3x dvoudenní vyvolávání s oxytocinem. Myslíme ji s manželem, že mám pravděpodobně nějakou hormonální poruchu v komunikaci matka-plod ( normálně dává miminko mamce signál, když už je "dopečené" že se může porod rozjet). Pokud vím, nikdo takovou poruchu zatím nezkoumal, pro spoustu doktorů je jednodušší řešit neotevírání při porodu císařem a u dalších těhotenství pak posílat na císaře preventivně.

gianni
13. sep 2011

tak dnešný den sa začal velmi zle ☹
zajtra nastupujem do nemocnice, mám zlé prietoky(že 36 je vela ale neviem ani kolko je normálne),to som mala uplne iné plány,chlapa mám na týzdnovke,príde v piatok,veci pre bábo nepripravené len dúfam že ma pustia čo najskor domov,dilema kde nechať malého nakolko ešte pri starých rodičov nespal,no bude musieť,ešte chcem s ním skočiť ráno na očné bo potom už fakt nebude času a rovno ostanem v nemocnici,v sobotu máme ísť na 50-tku tak super a ešte k tomu mi nechali mestskí policajti za oknom papierik,no super den,tak idem sa pomaly pobaliť,potom pre malého do škôlky,som zvedavá akú stravu mi tam dajú,či to prispôsobia mojej cukrovke,radšej si zoberiem z domu viac ovocia aj zeleniny lebo tam dajú iste nejaké bludy

abig
13. sep 2011

@petapete
@marketakra
Teda ženské, vy mě těšíte 😀
Teplou vanu si dát nemůžu, nemáme vanu 😀 Na dlouhé procházky chodím potají, pač můj si myslí, že si tím můžu ublížit. Sex ? Co to je ?

Zrovna jsem studovala obal na tortelinách, co jsem měla v lednici, jestli si je můžu dát ... prd jsem z toho pochopila, jen tam byly sacharidy na 100g, že je 63g .... jenže za syrova nebo uvařené ??? Tak jsem si udělala pro jistotu jen 50g za syrova ... stejně jsem to vše nedojedla 😀

abig
13. sep 2011

@gianni Lepší, ať jsi pod dohledem, třeba ty průtoky budou zítra OK. Máš toho hodně, ale nenaděláš nic. Drž se !

lucy56
13. sep 2011

@gianni neboj to nejako postihas, hlavne je mimino nech je pod kontrolou nie, ostatne sa zariadi a mozno uz budes za chvilu mamina o com mi ostatne mozme len snivat
@erzulik nemyslim ze po porode nam vybehnu hodnoty cukru, uz teraz ku koncu je dost poznat ze sa to polepsilo a nie je to klasicka cukrovka, keby bola tak si do konca nemozeme dovolit nic ako v tych kritickych tt, lebo ja uz mam pocit ze skoro jem normalne ako predtym, teda aj sacharidy povolene mnozstva mozem a hodnoty su super, okrem teda jednoduchych cukrov,ja si meriam viac menej pre seba uz, ked mam jedlo ktore ma zaujima, a napr. cestoviny ja nemozem vobec co je zvlastne lebo vam ostatnym nerobia zle,

petapete
13. sep 2011

@werumka - nj, je to "práce"😀. Ale ne, ono to není tak děsný, vanu miluju a celý těhu jsem se jí vyhýbala, takže ta mi nevadí ani v nejmenším, maliník i pupalka jsou v pohodě, ten čaj mi celkem chutná a pupalka je pilule, tu slupnu jak nic, na míči sedím u notebooku, takže to je taky v pohodě a k tomu sexu jsem se zatím ještě nevyšťavnila (to je tak ta jediná námaha, která je opravdu momentálně nějak nad moje síly😀). Jinak u mě zatím pořád převládá spíš optimismus, že i v případě toho vyvolávání to nějak dopadne a pořád si říkám, že hůř než u Lukáše už být nemůže a když jsem to vydržela tehdy, tak horší už to prostě nebude...takže já se tím zatím nijak nestresuju, ven to jít musí a zas vím, že nejpozději dejme tomu 10.října to bude a hotovo😀

@marketakra - to máš teda taky pěkný vyhlídky😖. U nás to bylo podle mě jen tím, že se vyvolávalo o 10dnů před termínem (kvůli vysokýmu tlaku a prostě sloužící mudra zpanikařila, zavedla nějakou tyčinku právě na rozevření čípku a mě tím rupla voda...čímž bylo "vymalováno" a porodit se prostě muselo no😖 a tělo vůbec nepřipravený. Když jsme se o tom minule bavily s gyndařkou, tak právě i ona říkala, že to je ta absolutně nejhorší kombinace, jak to může probíhat...takže budu doufat, že tentokrát "doklepeme" aspoň k termínu a bude to lepší, u druhorodiček říkají, že ty děti jsou ochotnější k výletu ven, tak třeba to klapne😀). Je fakt, že pokud u vás to nejde ani při třetím porodu a uvidíš jak u čtvrtýho, tak tam je asi někde něco "blbě" a těžko čekat, že to půjde počtvrté jako po másle...ale třeba mimís překvapí a bude "uznalý" a potrápí tě nejmíň...

@gianni - jé, to jsou teda blbý zprávy☹. Ale snad to bude dobré a výsledky se zlepší a třeba tě brzy pustí domů...malý to u prarodičů určitě zvládne a ty v nemocnici taky...akorát je to typický - v té nejblbější a nejmíń vhodné době, co?☹TAk pevný nervy a ať je to v pořádku

ladyka8
13. sep 2011

Dá sa niečo robiť proti tomu aby som sa tej tehotenskej cukrovke vyhla?

adetka
autor
13. sep 2011

@ladyka8 ... nie... ale tehotenskou cukrovkou trpi priblizne tri percenta tehotnych, co nie je vela... takze ta nemusi postihnut 😉

petapete
13. sep 2011

@ladyka8 - ne, proti tomu nic nenaděláš, prostě pokud ji máš mít, tak ji mít budeš a ničím ji nepředejdeš ani to nijak moc neovlivníš...

marketakra
13. sep 2011

@petapete jo to by se mi taky líbilo, nechám se překvapit. Tvoje doktorka má pravdu, že obvykle bývají další děti ochotnější 🙂
Jinak tu máte moc pěknou diskusi, chodím vás jen číst, nejsem moc sdílný typ 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre