Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

jezulicka
18. mar 2011

@lintea jo?tak díky tam je taky taková kulatá..takže normálně v elektro jakém koli..

lintea
18. mar 2011

asi jo, manžel vlítnul do první kterou potkal 😉

aaddeell
18. mar 2011

aky mate cukor rano na lacno mne klesol na 4,4-4,7 doktorka mi povedala ze to je malo ze musim mat aspon 5,5 takze musim jest rano biele pecivo aby sa mi to dvihlo

jezulicka
18. mar 2011

@vegal díky moc došlo to určitě mi to zase dál pomůže... 😎

jezulicka
18. mar 2011

@aaddeell já jsem měla ráno na lačno taky 4,6

vegal
18. mar 2011

@aaddeell koukam,že ti doktoři si to asi dělají jak chtějí...já mam od 4,2 do 4,9 a je to všechno v pořádku,aspoň mi to říkala dr. a na lačno už se ani neměřím

skurinka
18. mar 2011

Ahojky holky ja uz jsem tady psala davno ale zadna odezva nebyla tak doufam ze ted se to tady rozjede,Ja si picham asi od 8tt inzulin ,drzela jsem pooctive dietu ale ted v posledni dobe mam nejak chut na sladky to je strasny takze alespon ctverecek cokosky musim jinak bych asi umrela 😀 jinak jim knekebrot uz me teda nejede tak jsem si koupila na stridacku zrnickovej chlebik a jde to stridam too...
@jezulicka -jako to ti rekla dr ze nemuzes vuubec ovoce??
@modelis ted koukam ze jsme na tom celkem podobne...
holky mate nejaky receptiky na papanicko??

vegal
18. mar 2011

@jezulicka nemáš zač 🙂

jezulicka
18. mar 2011

@skurinka jo to mi řekla sestra na diabetologii že nesladit a žádné ovoce...ve středu jdu znovu tak uvidím co bude dál...jen zeleniny můžu prý kyble..

jezulicka
18. mar 2011

holky a jíte polévky?a jaké?

aaddeell
18. mar 2011

@skurinka @jezulicka mne povedala moja dr. ze ovocie mozem v malom mnozstve okrem bananov a hrozna, tak jem jablka a jahody, fakt co tu citam tak u kazdeho doktora to je ine

vegal
18. mar 2011

@jezulicka polévky dělam zeleninové nebo z uzeného masa s rýží
Prosím tě a kolik jsi měla když ti udělali ten test?

skurinka
18. mar 2011

@jezulicka aha chudaku ,polivky ksou super potom mam ukazkovy hodnoty.myslim ze muzes vsechny ,ale po polivce jsi hladova..ja si treba dam polivku a jeste trosku druhyho a uplne super.Zeli hodne srazi cukr.ja teda jim tak vsechno ale s mirou .zeleninu na kila a myslim ze mrkvicka vubec nevadi.a co pijete??

skurinka
18. mar 2011

@aaddeell jj to mas pravdu ja taky jim jablicka nebo hrusky...

jezulicka
18. mar 2011

@vegal myslíš po tom ogtt na lačno jsem měla 4,5 a po té glukoze mi to stouplo na 8

jezulicka
18. mar 2011

@skurinka to jsem slyšela že zelí sráží cukr ale mě zase nadýmá takže jen tu štávu můžu pít...a jinak já piju jen čistou vodu,čaje čisté bylinkové nebo ovocné...

vegal
18. mar 2011

@jezulicka to si myslím není až tak hrozné,tak nevím proč bys kousek nějakého ovoce nemohla...tak si dej ke svačině,jak je to napsané v tom jídelníčku a zkus se změřit a poznáš,jestli to můžeš nebo ti to cukr zvedne 😉

lintea
18. mar 2011

mě říkali, že ovoce můžu, ale nepřehánět a zelenina některá taky obsahuje sacharidy, já se docela řídím tou stránkou cukrovka.cz , k dopolední svačině si dávám bílý jogurt a dvě kiwi k tomu se pak dorazim mandlema ve slupce, to miluju a je to v pohodě. K obědu vařím normální jídla jako doteď, zkoušela jsem se měřit po těstovinách, rýži i bramborách a nikdy mi to nevylítlo. Já to spíš nesmím přehánět ráno, ale i tak si dávám 1 chleba s máslem a něco k tomu.

lintea
18. mar 2011

@aaddeell mě zase dr. řekl, že ráno max. do 5,5 a hodinu po jídle do 7,7 ale já po jídle mívám tak do 7

skurinka
18. mar 2011

@jezulicka hmm to je blby ze te to nadyma...ja ho predevcirem jedla a asi miminkovo nechutnalo tak me bylo blbe celou noc a rano to slo ven 😒
Holky a co pivo ,jako jsem zaprisahlej nepijak piva ale ted bych si dala sklenicku samozrejme bez alkoholu myslite ze by to vadilo

lintea
18. mar 2011

@skurinka já si taky dám občas kostičku, mám ráda tu od Lindt s vysokým obsahem kakaa, takže ta velká kostička mě docela uspokojí 😀

skurinka
18. mar 2011

@lintea hmmm je to kolikrat silnejsi nez ja 😀

holky picha si z vas nejaka inzulin a jeste bych se chtela zeptat jak mate tezka miminka v briskach??

vegal
18. mar 2011

@skurinka inzulin si naštěstí nepíchám a malej měl před 14 dny 1170g
známá,co si inzulin píchá má za 14 dní nastoupit do porodnice,myslím,že v 38.týdnu na pozorování a to její mimi má 2,5 kila,tak moc nechápe,proč tam musí ☹

lintea
18. mar 2011

@skurinka tobě to asi ten inzulin srovna, ty malý prohřešky 🙂 já si teda nepíchám a snad už ani nebudu, váhu miminek budu vědět v pondělí, jsem na to zvědavá, mám tam dvě tak doufám že to nebudou obříci 😀 naposled je dr. měřil a vážil ve 20.týdnu a to měly 245 a 325 gramů

aaddeell
18. mar 2011

@skurinka ja si tiez nepciham a nas mal vcera v 30tt 1370g

marrei
18. mar 2011

@vegal - no mě dala sestra na začátku balení 50 ks a řekla, že jen tohle balení mi hradí pojišťovna, a že by mi mělo do konce těhu vystačit 😒

marrei
18. mar 2011

Jo a mimochodem, mám značku Wellion Linus.

vegal
18. mar 2011

@marrei aha...tak to je blbý ☹ snad to někde seženeš

marrei
18. mar 2011

@vegal - no zkusím ještě zabojovat na diabetologii, jdu tam v pondělí. Když si to spočítám, začala jsem testovat ve 29tt, zezačátku jsem těch těstů dělala na žádost Dr. víc, prže mi furt lítaly hodnoty a ona se rozhodovala, jestli inzulín jo nebo ne... Do toho velkej glykem, test, to se splácá 8 proužků, to mě prostě do konce těhu nemohlo vystačit! 😠

vegal
18. mar 2011

@marrei to nemohlo...oni asi občas vůbec nepřemýšlí ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre