Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

deina
7. jan 2008

Ja som prikazala manzelovi, nech za mnou pride do porodnice s veternikom. Takym poooriadne karamelovym. 😀 A este musim mame povedat, nech mi napecie moje oblubene jablkove zakusky, z ktorych som si na Vianoce nemohla dat, tie milujem. Zjem aj cely plech. Zevraj v malom mnozstve sa cokolada moze, najma neskor, ale treba sledovat, ci babetku nerobi zle. 😉

donla
7. jan 2008

Jééé deina na toto sa strašne teším aj ja 😎

...len sa neviem rozhodnúť, či si dám ananásový, tvarohový, alebo len taký keksíkový koláčik..... 😀
No len sa musím priznať, že malilinkú sladkostičku si sem tam šupnem. (jeden kúsoček, raz za dva dni..) 😝

deina
7. jan 2008

Zatial sa drzim, nesupla som si este ziadnu sladkost, iba sem tam kusok dia cokolady a jeden hryz z toho maminho uzasneho zakuska. Obcas si dam pagac, taky obycajny alebo syrovy, z listkoveho cesta. No ale potom... 😀 Potom sa asi zacnem gulat po porode, ked budem chciet vsetko dohnat.

liaa
7. jan 2008

Ahoj DIA holky! 🙂
Jsem z porodky doma.!.-)Filípek už má založený nový albumek.Příjezd do porodnice v 01h.Porod v 04 13.Takže rychlovka 😵 Ale 2 hodiny tvrdých bolestí.Užasný lékař-díky němuž vše bylo tak rychlé.
V porodnici více dia maminek.Po porodu jsem měla dietu č.9 pro diabetičky.Prostě se to muselo zatím dodržovat dál.Ani nevím,zda tu cukrovku ještě mám.V nemocnici nebyl čas měřit a pak mi zase měřák přestal fungovat 😀

Dieta v nemocnici docela dobrá-až jsem byla překvapená.Asi to tam nebylo tak přísné,jako doma-což mi vyhovovalo.-))Ale přeci jen mi manžel vozil celozrnný chléb místo jejich bílých rohlíků a taky mi tam chyběla zelenina.Takže i tu mi vozil.
Každý den byla několikrát termoska s čajem.Nejdřív hořký-později moc dobrý!!Takový citronový a sladké chuti.Ach ten mi chutnal!!Pak jsem se ptala svačinářky,jak é dia věci mi do toho čaje dávají,protože fakt dobrý!
No a ona zbledla,že vlastně zapoměla že mám dia a dávala mi 2 dny ,,normální" 😀

Doma ted blázinec,teprve se zavádí jakýsi řád a uspořádání-než vše bude fungovat správně!Škoda že ten koník tak ted blbne,bohužel nemůžu trávit čas čekáním,než se mi tu něco objeví!Tak doufám,že už se to tu zlepší!!

Zatím papa všem Lia

deina
8. jan 2008

Dobry bol cajik? 😀

Kukla som si Filipka, krasne babetko to je. 😵 Nech sa vam obom dobre dari a dufam, ze na dietu uz mozes pomaly aj zabudat.

haniczkaa
9. jan 2008

ahoj holky! ja na vysetreni cukrovky taky byla. Nastesti je vse ok. Hladina 4,0 a pak 6,1..
Je to vysetreni jako kazde jine, dá se to vydrzet, zadna tragedie. Jen vas pichnou do prstu,
pak vam daji vypit sladky caj s glukosou a hodinku cekate... po hodince si vas zavolaji a
pichnou vas znova. to je vse. me delaly testy uz ve 13tydnu, tak nevim.
Kamaradka a i ostatni tam musely cekat 2hodiny. fakt nevim. Jeste cekam na vysledky tripple testů.
Tak jsem zvedava..papa

mysinka
9. jan 2008

Tak já se taky přidám, dnes jsem byla na vyšetření cukrovky. Zapřísáhla jsem se, že jestli bude vše v pořádku, v příštím těhotenství mě na testy nikdo nedostane. Takhle zle mi dlouho nebylo. Já se prostě ráno musím najíst, i netěhotná a o to víc těhotná, jinak je mi za chvíli na omdlení - nízký tlak 😒 Po vypití té sladké sr..ky mi bylo chvíli na zvracení, a nejspíš tím, jak se hnula hladina cukru, asi hodinu i na omdlení. V čekárně mokrý hadr na hlavu a nohy nahoru 😠 Prckovi se to vůbec nelíbilo, mlel sebou jak o život. Člověk se nesmí ani napít, ani se jít projít na vzduch, no prostě pakárna. Takže příště se budu více řídit heslem "Těhotná, ne nemocná" a nenechám si tohle a spoustu dalších vyšetření líbit jen tak 😉 Vysálo mě to tak, že jsem přes tři hodiny spala 😅

deina
9. jan 2008

Vie to byt vycerpavajuce vysetrenie, aj mne bolo zle, strasne sa mi tocila hlava, ale neodvazila by som sa neist tam a malinkemu potom ublizit nespravnou stravou. Chuda dietatko moze mat velke komplikacie, ked sa cukrovka nelieci, ked mamina nedietuje a stoji to za to vydrzat tie dve hodiny, aj ked je cloveku velmi zle. 😉

vampirice
10. jan 2008

Ahoj,
taky jsme byla včera na tom testu a dopředu jsem si samozřejmě přečetla pár věcí a byla jsem z toho dost vystresovaná. Ale opak byl pravdou !!!!! Voda - normální sladká, já sladké vody vůbec nepiju, ale tohle mi rozhodně problém neudělalo. vpoho jsem na dvakrát ten půllitr dala a slíbila jsem sestřičce, že jdu jen o tři ulice dál a že jedu autem jestli můžu odejít. Nebyl problém a jela jsem k našim. Po dvou hodinách jsem přišla a neměla jsem ani nijak velký hlad a to taky musím hned ráno snídat, ale myslím že mě ten cukr trochu zasytil.
Hodnoty před 4,8, po 2hod 5,2 - sestra konstatovala jen IDEÁLNÍ a já odklusala do nejbližší pekárny pro koblížek 😀 . Takže pokud se holky teprve chystáte tak hlavně dopředu žádné předsudky a bude to vpoho.

elia
10. jan 2008

Baby no sranda, dnes som bola u DiaDr., zase v celej poliklinike nikoho nikde, len pri jej dverach kopa ludi... prisla som hned ako zacali robit odbery, ale vyzera ze ti ludia tam uz cakaju minimalne od 6.00 aby boli v poradi. Na to sa nejaky chlapik predbehol, a vznikla tam taka zvada, ze som myslela ze sa pobiju... Na to vysla sestricka von aby to tam upokojila, a ja som jej povedala ze som dohodnuta ze mam klopat kedze som na rizikovom a musim lezat, co je aj pravda... Tak ma hned zobrala, mne nastastie nikto nic z tych ludi nepovedal, stacili tie zazerajuce pohlady.

Inak mne vobec nepovedali postup u DiaDr. Ja pridem rano nalacno, potom ma manzel odvezie domov kde sa najem a 90 min. po jedle idem na dalsi odber. Teraz neviem ci by to nemalo byt tak isto ako pri tom zatazovom glukozovom teste ze by sa tych 90 min. malo cakat bez pohybu a pitia v cakarni? To len mne dali vynimku ze som na rizikovom, alebo teraz to uz nie je take prisne? A ako je to u vasej DiaDr. s vysledkami? Mate ich v ten isty den, alebo staci ked na druhy den zatelefonujete?

deina
10. jan 2008

Elia, aj ja sa mozem pohybovat, ked mi robi kontrolu, to uz nie je ako pri zatazovom teste. 😉 A pohyb aj pomaha znizovat hladinu cukru, ak dobre viem. Inak vysledky mavam v ten isty den. Dnes by som tam mala skocit objednat sa na dalsiu kontrolu... 😖

vesi
10. jan 2008

alia, bud v pohode, ani ja som nemusela čakať v čakárni, najedla som sa a potom som prišla až na další odber. a potom mokolo 12.00 boli výsledky a ak náhodou neboli, tak stačilo na druhý deň zavolať 🙂

vesi
10. jan 2008

prepáč, premenovala som ťa elia 😅

elia
10. jan 2008

Diky baby, o chvilu pojdem na dalsi odber, dufam ze to bude OK.
Deina to mas super ked sa u vas da objednavat, skoda ze to nezaviedla aj moja Dr., urcite by bola v cakarni lepsia atmosfera...

donla
10. jan 2008

Ahojte,
u mojej DiaDr. to prbieha tak..., že sa mám ráno najesť a o 90minút zaklopať na dvere. Potom ma hneď sestrička pichne do prsta a každé dva týždne mi beria aj krv zo žily. Potom si ma zavolá DiaDr. naklepe mi na papier výsledok...povie čo a ako...a šup domov. Som vybavená tak za polhodinku - maximálne. 😉

Dnes som bola na kontrole na gynde a ostala som teda prekvapená 😨 naša malá bambula je teda ozaj malá. Na to že mám GD tak je drobunká na svoj "vek"....takže viac papať a doktorka mi dala aj nejaké kvapky, ktoré by mali pomôcť bambule podrásť. No fasa!!! 😝 Kontrola až o tri týždne ....ale už ostávam na MD, takže aj pohybu bude menej, tak snáď priberiem... 😵

elia
10. jan 2008

Donla tohoto sa bojim aj ja, pribrala som iba 7 kg. Vcera mi gynco robil iba chvilu UZV ale klasicky, a povedal ze vidno ze poctivo dodrziavam dia dietu, ze male nie je vacsie, ale nemeral ho, tak neviem ako to myslel. Zajtra idem na UZV prietokov a zrejme bude male aj merat, no tak som zvedava.

Ale kazde babo je indi-vindi. Na mojej starkej vraj vobec nebolo vidno ze je tehotna ked prisla do porodnice, bola hrozne stihla, ze jej sestricky ani nechceli verit ze prisla rodit. Mama mala porodnu vahu ledva 2,5 kg a pritom bola normalne donosena a zdrava.

deina
10. jan 2008

Iba tehulky objednava, ostatni musia cakat, nastastie aspon tie tehotne berie dopredu, vzdy o osmej rano. 🙂

Juj, zato ja mam uz + 11kg. 😖 Zda sa mi to strasne vela a neviem, kde tie kila su, zozadu ani nevyzeram ako tehotna, stale som rovnako stihla, len brucho paradne narastlo. Dietu dodrziavam, ale aj tak priberam. Maly ma vraj normalnu vahu, v 30tt na ultrazvuku to bolo 1400g, to je tak akurat asi. Kamoskina mala mala o 100g viac.

donla
10. jan 2008

Elia tak sa potom ozvi ako to dopadlo...teda aký ste veľký 😉

Je pravda, že všetko je individuálne...tak som zvedavá. Dúfam, že sa to neprehupne zas do stavu, že malá bude zase veľmi veľká 😨 ....

.....len aby boli tie naše drobčiatka zdravučké!!!!! 😉

vesi
10. jan 2008

baby nebojte sa ja som za celé tehu pribrala pri prvom 7kg a pri druhom 8 kg a deti vážili 3620g a 3500 g.( pri GS bolo tých 8kg váha 3500g) 🙂

elia
11. jan 2008

Baby teraz citam na marcovkach ze Deine odtiekla plodova voda a dnes alebo zajtra jej budu robit cisarsky rez. Este vcera vecer pisala do rizikoviek ze od pondelku nastupuje na tu skorsiu matersku... Velmi jej drzim pasticky aby to aj s Miskom dobre zvladli a aby to Misko rychlo dobehol.

donla
11. jan 2008

Elia, normálne som ostala vystrašená....čo je s Deinou? 😢

Strašne jej držim palce....budem na ňu myslieť aj na drobčeka 😉

A ty sa ozvi ako si dopadla o dokyho....

vesi
11. jan 2008

deina, držím palce, nech ste O.K. 😉

elia
11. jan 2008

Neviem o Deine nic viac, ale verim ze je vsetko v poriadku.

Ja som prisla od Dr. najprv vystresovana - cakame asi dievcatko, vsetko je OK, akurat ma 1900 g. Dr. sice hovoril ze je to v norme, ale aj tak sa mi to zda vela. Vsak som pribrala iba 7 kg a stale vyzeram ako fifipierko.

Ale ako som zacala patrat po nete priemerne hmotnosti v 31.tt, tak na kazdej stranke je to ine. Nakoniec som nasla nejaku nemecku stranku kde som sa trafila do priemeru. Myslim ze aj ty by si sa urcite na nejakej inej stranke nasla presne v priemere. A este to beriem tak, ze je to fakt iba hruby odhad, co tu citam v diskusiach, tak rozdiely medzi odhadovanou hmotnostou pred porodom a skutocnou po porode boli fakt niekedy dost velke, tak myslim ze sa vobec nemusime stresovat ze je male - velke, hlavne ze je vsetko OK.

vesi
11. jan 2008

elia, tá váha je v pohode, ved keby nebola, tak by ťa poslali do nemocky, ja som sa v tehu stresovala, že málo priberám ( ocenila som to po pôrode 😀 ) a malá najviac pribrala za posledný mesiac. pri prvej sa mi s váhou trafili skoro presne a pri druhej mala o 500g mene ako odhadovali 😀

lukin
11. jan 2008

Ahoj holky, včera jsem byla na glukózovém testu a dneska mi přišly výsledky. Teda známá pro ně byla a jí sestřička řekla, že to mám dobré. Jenže jak jsem otevřela obálku s výsledky, tak mám hodnoty 4,3 , pak 7,9 a po dvou hodinách 7,2. Jenže vedle toho jsou napsané hranice - u druhého bych měla mít hodnotu mezi 5,5 - 7,0 a u třetího 5,0 - 6,0. Čili podle mého logického uvažování jsem se do hranice nevešla. Tak jakto, že to té známé říkali a proč je v papíře napsáno: normální glukosová tolerance?

elia
11. jan 2008

No neviem, ale viem ze po tych 2 hodinach je hranica u tehotnych do 7,8 a ty si mala 7,2 tak to si mala uplne OK. A tiez vraj tehotne maju vyssie polozene hranice, lebo u vsetkych tehotnych je to spracovanie sacharidov pomalsie..., ale len ked to vystupi nad tych 7,8 po 2h, az vtedy sa tym zaoberaju. Nemohli tam dat z laboratoria normohodnoty pre netehotne?

elia
11. jan 2008

Vesi aj ja som sa uz rozhodla ze ta vaha je v pohode 🙂 🙂 🙂

noangel
11. jan 2008

lukin ta stredni hodnota co mas 7,9 je hranicni hodnota takze bud klidna

vesi
11. jan 2008

elia 😀 😀 oceníš to po pôrode 😉

elia
13. jan 2008

Babeny tak citam na marcovkach ze Deina s Miskom su v poriadku, Misko ma 1800 g a dycha sam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre