Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

luckaa
3. aug 2010

@tea1909 Ne,inzulín nemám,jen dietu

@makinecka No,nevím,teď mi dělali ten profil,co vy si běžně děláte doma a ráno jsem měla jednu housku,dva plátky sýru a rajče a v pohodě a k obědu jsem měla asi 20dkg zapečených těstovin a trošku nakládané kapie a prý na spodní hodnotě,takže zatím v pořádku

luckaa
3. aug 2010

@vladka84 Cukr v moči nutně neznamená cukrovku a koukám,že už jsi 37 týden?To už by se ta cukrovka musela projevit ne,ke konci se většinou ustálí,nebo se pletu?

lio
3. aug 2010

@vladka84 to nevím zda ti daj tu sladkou vodu pít znova, měli by ti vzít krev a z krve zjistit glukozu, než tě zbytečně týrat zase pitím s vodou, ale všude se to dělá jinak.
zbytečně se nestresuj, máš chviličku do konce, jen jeslti jíš vyloženě sladkosti, tak je vynech.....jinak to zatím neřeš

lio
3. aug 2010

@luckaa může a nemusí se ustálit.....není to pravidlo

luckaa
3. aug 2010

@lio Aha,tak to mám mylnou informaci...holky,kdo tu bere inzulín s jakými hodnotami jste začínali?Já psala dotaz diabezoložce a ta mi psala,že s mýma hodnotama se tomu zřejmě nevyhnu,ale profil je v pořádku,tak pořád tak nějak doufám,ale je takt,že jsem teprve 23.týden 😒

makinecka
3. aug 2010

@luckaa kdo ti řekl že hodnoty nad 10 jsou na spodní hranici?

luckaa
3. aug 2010

@makinecka Nikod,to jsi mě asi špatně pochopila a nebo jsem něco špatně napsala 😅

werunka21
3. aug 2010

@luckaa tak já měla hodnoty i nalačno kolem 6 a pak snídaňové nešly vůbec pod 8 tak jsem šla na inzulín. Obědy a večeře byly celkem v normě, ale pak se začaly zvedat i přes inzulín. A pak se jen zvyšovaly dávky, protože hodnoty rostly a rostly. Fuj, ani pomyslet 😝 , ještě že už to mám za pár...

vladka84
3. aug 2010

@luckaa @lio dakujem baby, ste ma trosku ukludnili... ved prave, ze to mam za par 😖
sladkosti velmi nejem, to skor ovocie, ale citala som, ze to ma takisto dost cukru, tak sa asi vzdam tych sladuckych nektariniek a broskyn a ceresni....
zajtra mam poradnu, tak uvidim, ci sa mi zasa ukaze cukor... diabe ma dovolenku, takze sa mozem objednat az buduci tyzden, to uz budem v 38tt a kludne mozem rodit.
Neviete ako je to potom v nemocke po porode? Robia nejake vysetrenia?

luckaa
3. aug 2010

@werunka21 A s jakýma hodnotama na tom testu jsi začínala?

makinecka
3. aug 2010

@luckaa promiň já jsem blbá ty jsi tu psala ty hodnoty toho testu na cukr ne toho profilu na kterým jsi byla 😀 ty hodnoty profilu ještě nevíš že?

lio
3. aug 2010

@luckaa ty tu furt řešíš něčí hodnoty, ty vůbec nejsou vypovídající, prostě nad jistou hodnotu je to cukrovka a je jedno jesti s hodnotou 8 nebo 10...bud ráda že máš profil v pohodě a drž se
@vladka84 nektarinky a vše můžeš...ale v jedné je cca 10gr sacharidů, takže bys ke sváče měla max 3 a nic víc.....
jinak si ji klidně dej

luckaa
3. aug 2010

@makinecka no,to nevím,kontrolu mám až 17.8.,jen jsem tam včera volala a sestra říkala,že je to v pořádku,dokonce prý po obědě ta hodnota na spodní hranici,takže v pořádku 🙂

makinecka
3. aug 2010

@luckaa jo a sterilované věci se nesmí jíst 😉

luckaa
3. aug 2010

@makinecka Aha,no tak novinka,dneska jsem měla k obědu dvě okurky 😒

luckaa
3. aug 2010

Ještě jsem se chtěla zeptat,jak to máte,dodržujete to rozmezí jídel nebo sem tam mezi něco zobnete,přiznám se,že se mi stane,že sem tam zobnu třeba švestku nebo rajče i mimo ty předepsaný jídla

makinecka
3. aug 2010

@luckaa třeba ti to nic nedělá,ale ve sterilované zelenině je cukr,já nejím nic v čem je cukr,čtu si etikety raději a stejně sem sežrala i něco s dextrózou,ale co už tímto jsem zhřešila i já 😀 😀 😀

luckaa
3. aug 2010

@makinecka No,podle profilu mi to nic neudělalo 😉

makinecka
3. aug 2010

@luckaa no já jsem to dřív dodržovala,ale teď jak mám hlad tak si vezmu třeba tři cherry rajčátka abych vydržela do oběda a neřeším to 🙂

luckaa
3. aug 2010

@makinecka Já mám právě taky někdy hlad,než mám nárok na další jídlo,tak se to snažím řešit pomocí jednoho kousku ovoce nebo zeleniny 😅

lio
3. aug 2010

@luckaa lepší než zobnou ovoce je lepší zobnout něco co se nepočítá, tzn zelená zelenina....paprika zelená, okurka....

luckaa
3. aug 2010

@lio Aha,díky jak říkám,nemám možnost si ověřit co a jak prochází,snažím se dodržovat a vážit podle té tabulky co sem dávala werunka nebo makinečka 😉

luckaa
3. aug 2010

Holky,setkal se tu někdo z Vás taky s tím,že mu někdo bral tu cukrovku na lehkou váhu,jako nedělám z toho drama,ale dietu jednou mám,tak se to snažím dodržovat a tchánovci nad tím docela mávli rukou a ještě když tam jsem tak pořád něco nabízí a já si připadám jak debil,když pořád říkám,já nemůžu já nemůžu,ještě je na svačinu brzo apod.Koukají na mě divně,jak když si pořád vymýšlím ☹

rozpravocka
3. aug 2010

ahojte,pišete, že bývate medzi jedlami hladné - mávate iba raňajky, obed a večeru? Lebo tiez mam cukrovku, ale este som nebola u diabetologicky,lebo ma tiez dovolenku. Ale citala som, a aj mi to tu vcera niekto vravel, ze sa ma jest 5-6 krat denne,kazde cca 3 hod. Tak som to skusila a mam pocit, ze sa uplne prezieram. ☹

werunka21
3. aug 2010

@luckaa nalačno 4,7 a po zátěži 11. Ale jak říká Lio, to vůbec nic neznamená. Na inzulínu můžeš skončit i s nižším výsledkem při testu. Ty hodnoty týden po týdnu rostou a dieta prostě někdy nestačí. Ale to není žádná katastrofa, si budeš připadat jen jak feťák ale jinak je to úplně v pohodě 😀 . Zajimavé je to pak řešit někde v restauračce 😀

werunka21
3. aug 2010

@rozpravocka a nejíš moc velké porce? A nebo kdy vstáváš? My třeba vstáváme už kolem sedmé abychom to jídlo prostě do toho dne nacpali. Pokud vstáváš v 10h je jasné, že buď musíš vynechat třeba sváču a nebo všechno posunout

tea1909
3. aug 2010

@werunka21 aha, jasně, díky. no já jsem na to právě fakt zvědavá, co mi řekna ta diabetoložka, protože ja jsem teď každé 2-3 hodiny jedla normálně a sladké nejím skoro vůbec. jen třeba občas koblížek na snídani, ale jinak nic. nepiju ani limonády, jen neperlivou vodu, max vodu s trošičkou sirupu. Kafe taky ne, čaj jen občas. Tak ani moc nevím, jak si tu dietu mám upravit, abych už začala něco dělat, než s ní budu za 14 dní mluvit. Napadá mě jen že vynechám salám, který si občas dám,nebo ještě méně často paštiku (tak 1x za měsíc)

rozpravocka
3. aug 2010

@werunka21 kludne ti napisem, co jem a kedy vstavam - mam pocit, ze keby som jedla presne tolko, kolko by som mala podla tej tabulky,tak je zo mna asi bomba 🙂 Ranajky 7:30 - dnes som mala krajec celozrn.chleba s redkovkou,desiata10:00 - mala varena kukurica obed12:30(tam mam skrateny interval, lebo obedovavam s manzelompocas obednej prestavky) zapekana brokolica s jednym zemiakom, ladovy salat,olovrant: 15:30jablko, vecera cca 18:00 - celozr.kaiserka, syr/šunka, paradajka/paprika druha vecera(tu som zaviedla len vcera, po tom, co som si precitala ten link, co sem niekto hodil) 20:30 nizkotucny biely jogurt + 1,5lyzice ovsenych nesladených musli.
Tak do mna 🙂 Povedzte mi,co robim zlea co by som mala zmenit, lebo este som u tej dia nebola, tak nech to aspon dovtedy robim spravne

tea1909
3. aug 2010

@rozpravocka to je zvláštní já mám někdy hlad už hodinu po jídle. hrůza ☹

rozpravocka
3. aug 2010

@tea1909 tiez som mala ten problem ako ty, a moja diabetologicka ma tiez dovolenku. Ja som akurat vyhodila ovocie - ktorého som denne zjedla tak 5-6 kuskov - teraz si dám 1 denne a aj to sa snazim najst si nejake, co nie je prilis sladke. A este viac som obmedzila prilohy (teraz ich tam uz skoro ani nemam - ja som ich ani predtym nemusela)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre