Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

radula75
4. máj 2010

Tak vám holky držím palečky s obídkem,pisnu jak jsem po obědě dopadla já...
nevíte jak je to s porodem při inzulínu,kdy jej vyvolávají kde se rodí atd?

berucka
4. máj 2010

Ahoj holky, tak ja som včera mala problém s večerou. Mala som hrozný hlad a predvčerom som si urobila bryndzovú pomazánku (s cibulkou, maslom a mletou červenou paprikou), tak som si namazala väčší krajec chleba (je pravda, že to bol fakt poriadny kus, aký som, odkedy držím dietu, ešte nemala) + k tomu asi 4 cherry paradajky. Po jedle som len sedela pred telkou, lebo som bola unavená z práce a nič sa mi nechcelo. Po hodine som mala hodnotu 7,7 😖 Tak som si povedala, že skúsim ešte 15 min. počkať a odmeriam znova a ono tam zrazu vyskočilo 8,2!!! Vie mi niekto vysvetliť, jak je toto možné? Je ten glukomer fakt šibnutý, ale už šibe mne?! 🙄

radula75
4. máj 2010

berucka mně říkal mudra,že si mám měřit klidně i chvíli po hodině,ať se to tam vše projeví,tak měřím po hodce a 5 nebo 10 minutách

ellysa
4. máj 2010

beruck aj mne sa to raz stalo, mala som celkom vysokú hodnotu a po desiatich minútach ešte vyššiu, ale zasa naposledy som mala po dvoch hodinách niečo cez 7 a odmerala som si o päť minút a kleslo to na 5,2, takže si myslím, že je to v tých glukomeroch 😠 a hlavne kľud, keď ti raz vyskočí hodnota nič sa bábu nestane, neboj 🙂

werunka21
4. máj 2010

Ahojky, tak já mám zvednutý inzulín od včerejška ze 2-2-2 na 4-2-4 a večeře super a snídaně taky v normě takže jsem v klidnější a happy 😀 . A doufám, že to tak vydrží. Tak se toho inzulínu tolik neděste, budete více v klidu 😉

berucka
4. máj 2010

Díky za podporu, snáď to fakt tomu bábu nijak neuškodí 😒 Na ďalší UTZ idem až 17.5., tak dúfam, že sa dovtedy nič nezmení a malý bude stále normálne veľký! Ja som už vyše mesiaca nepribrala ani deko, tak verím, že ani on si neberie viac, než je nutné 😉
werunka, to je fajn, že sa s tým inzulínom cítiš viac v pohode! Máš pred sebou ešte dosť dlhú cestu, tak nech sú aj naďalej hodnoty v norme a Ty plná optimizmu 😉
Ja sa niekedy cítim dostatočne namotivovaná a odhodlaná vydržať a inokedy zase úplne bezradná a mám toho plné zuby 😠

werunka21
4. máj 2010

Beruska, já jsem taky spíše zarytý pesimista - vždycky může být ještě hůř 🙄 . Ale momentálně jsem ráda, že mám hodnoty konečně tam kde mají být 😉

jan12
4. máj 2010

berucka, ty aspon vies nacom si, ale ja neviem ci mi hodnoty nelietaju - dufam, ze nie. Tiez som si povedala, ze ked mi to obcas vyskoci, tak to dufam dietatu neublizi.
Este raz sa spytam mate niektora skusenosti s omackou, vcera som mala na obed sosovicovu s uvarenym vajcom a graham, rozkom. Tiez so zufala a niekedy sa mi zda, ze to zjedlom prezeniem ☹

berucka
4. máj 2010

jan12, na tých stránkach, čo som tu minule dávala som zadala "čočka na kyselo" - to je podľa mňa asi niečo podobné ako náš prívarok, resp. tá omáčka, čo si zjedla. 1 porcia (asi 120g surovej šošovice/čočky obsahuje až 72,20g sacharidov, čo je teda viac než predpísaných obedových 60 aj bez toho rohlíka (vajíčok možeš zjesť, koľko chceš, takže nezapočítavam) 😖

berucka
4. máj 2010

jeden grahamový rohlík, za predpokladu, že má váhu cca 50g, obsahuje skoro 30 g sacharidov. Keď si to spočítaš s tou šošovicou, tak už si niekde okolo 100g sacharidov, čo je teda poriadna dávka! Ak sa mýlim, tak ma opravte, dievčatá! Inak ale opatrne, jan12 Bez toho glukomeru je to asi ťažké (a niekedy aj s ním 😉 ), tak si skús aspoň počítať ten obsah sacharidov a tým sa riadiť. Ja to tiež tak robím, keď si v niektoré dni nemeriam.

jan12
4. máj 2010

Diky, no tak vcera som to dobre prehnala - urcite mi to vyletelo ☹
Budem si musiet davat vassi pozor. Budem pouzivat tu stranku na prepocet - niekedy mam pocit, ze ma stoho porazi.

jan12
4. máj 2010

berucka - skoda, ze som tu kaukuacku nezacala pouzivat skor trosku ma to ukludnilo, lebo som si dala 200g sosovicoveho privarku a vyslo mi 35,60 sacharidov - tak ma to trochu ukludnilo, lebo tej sosovice v tej porcii nie je 120g 🙂
Viem, ze som to trochu vcera prehnala - dakujem ti moc, teraz si budem kazde jedlo prepocitavat. 😉

ellysa
4. máj 2010

no baby tak ja som mala po raňajkách-celozrnná žmľa so sójovou pomazánkou a uhorka po dvoch hodinách 5,9 a teraz som neodolala tiramisu, čo som včera robila pre manžela a dala som si malý kúsok a k tomu ešte kávu s mliekom a po hodine 5,4 a sedím pred TV 😝

jan12
4. máj 2010

ellysa kavu si davas bez cukru?

ellysa
4. máj 2010

jan 12 áno bez cukru a bezkofeinovú

jan12
4. máj 2010

aj ja taku pijem, tu tiramisu by som si aj ja dala 😝 , ale musim vydrzat

berucka
4. máj 2010

jeeeej, tiramisu, to by som si dala 😝 No ja si radšej o tom nechám ešte tie dva mesiace zdať 😔
jan12, nemáš vobec za čo, hlavne, keď Ti to pomože sa trochu orientovať 😉

berucka
4. máj 2010

inak, v nedeľu na večeru som robila zase palacinky, tentokrát som udusila do mäkka mrazené jahody a zmiešala s tučným tvarohom, nakrájala na tenko jablká a vyšľahala navrch šľahačku. Inak, všetko bez cukru, samozrejme. Dala som si dve a hodnota niečo nad 7, takže v pohode. A to vám bola mňamka 😝

ellysa
4. máj 2010

barucka a palacinky z normálnej múky?

ellysa
4. máj 2010

prepáč berucka 😉

berucka
4. máj 2010

áno, z normálnej hladkej múky. Ale dve sú fakt tak akurát, nesmie sa to prekročiť. Už som ich robila pred pár týždňami a plnila som tvarohom s presnidávkou z jabĺk a manga + čerstvé kiwi a jahody so šľahačkou a bola to tiež paráda. Potom si naordinovala hodinu žehlenia, takže som mala po hodine hodnotu len okolo 6.

romana.st
4. máj 2010

Ahoj holky,

můžu mít na vás dotaz....
Dneska jsem byla na vyšetření těhu cukrovky. Probíhalo to úplně jinak, než při prvním těhu před 2 roky.
Odebrali mi krev a za 15min. mi dali do ruky papír, kde bylo napsáno...
Při glykemii na lačno vyšší než 5,6 u těhotných nelze oGTT provést. Mě naměřili 6,3 .
Dala mi papír, ať ho dám lékaři. A teď nevím a nikde se nemůžu dočíst, zda mám těhu cukrovku, nebo né...

Poradí mi tady někdo?! Děkuji moc....

berucka
4. máj 2010

ahoj romano, ja myslím, že máš, pretože máš zvýšenú už tú hodnotu nalačno a čiže Ti ani žiadne testy robiť nemusia. Ušetrila si im čas a peniaze 🙂 No vitaj v klube!

pheva
4. máj 2010

Dievcata pridam sa k vasej teme.

ja si meriaval cukor po 2 hodinach. Tento tyzden mavam velmi vysoke hodnoty , hlavne po ranajkach ( vzdy si dam chlieb so syrom ) uz po treti raz som mala hodnoty nad 1,6 mg co je asi 8.3 mmol v jednotkach, ktore pouzivate. Uz pomaly neviem co mam jest !!!!

berucka
4. máj 2010

ahoj pheva, skús vynechať ráno chlieb, alebo ho výrazne obmedziť. A syr na ráno tiež nie je vhodný (okrem masla či margarínu) by sa ráno mali vynechať všetky mliečne výrobky. Ja si dávam ráno len veľmi tenký plátok chleba a aj to len polovičku krajca, k tomu jem ryby (rozne druhy, striedam to), alebo plátok šunky (nebalenej v cukrovom láku) a veľa zeleniny. Teraz sa mi to už trochu zunovalo, tak trochu experimentujem (nebola som zvyknutá ráno veľa jesť, dávala som si max. jogurt s vločkami), takže si dávam napr. presnídavku (presne spočítam sacharidy a odjem len povolené množstvo) alebo jablko.
Ak by Ti to aj tak ráno veĺmi vystreľovalo, tak asi bude nutný inzulín, ako to museli nasadiť iným dievčatám tu. Ale pozerám, že Ty si už v 37 tt a to už sa myslím inzulín nenasadzuje, tak neviem 😕

mateta888
4. máj 2010

tak konečně chvilka, Tak mám dvě hodky po obědě 5,6 ale je pravda, že dneska nestíhám tak jsem to ošidila jen těstovinovým salátem s kuřecím masem, zeleninkou a hlavně ředkvičkama. Ale jsem ráda, dělám ho docela často, je tosytý a stačí toho trocha a teplý jídlo v poslední době nějak moc nezvládám. 😅
nechci to zakřiknout ale vypadá to nadějně ještě uvidíme večer, na svačinku jsem si dala jablko ted se proběhnu s pesanem tak snad to bude před večeří dobrý. 😅

emers
4. máj 2010

ahojte holky,
tak já dnes na kontrole na dia - jaksi jsem na té dietě a inzulínku shodila 2 kila od minule, takže mám od začátku těhu nabráno jen 1,5 kg, tzn. že nyní má váha je 55kg!!! 😝
Mno, takže jednoznačně, mám zvýšit příjem sacharidů, sice dietně se najíst, ale jakože víc těch dlouhých sacharidů a píchat si opět větší dávky inzulínu.
Takže teď si píchám už 6 - 8 -8. Dostala jsem další proužky, takže můžu měřit do aleluja...
A uvidím jak v pátek na kontrole na UTZ je velký mimčo a vůbec.

Beruskaveruska: ahojky, díky za příspěvek... 🙂

jaru30
4. máj 2010

Ahoj holky,
já se vám divim, že těm glukoměrům tak věříte. Zbytečně se stresujete. Dneska jsem po dalším měření, kdy jsme porovnali údaje z laborky s údaji z glukometru. Např. po obědě mi ukázal 8,3, přitom z laborky jsem měla jen 6,2. Po večeři jsem měla 7,3 ale z laborky je 3,9!!!!! Podotýkám, že před každým měřením se meju ruce, takže tam nic sladkýho není.
Dokonce mě měřila i dr. tím jejím glukometrem v ordinaci (jiná značka) a taky se jí to nezdálo. Šla jsem hned o patro výš do laborky a výsledky? doktorčin glukometr ukázal 7,8 a v laborce jsem měla 5,0.....!!!!!!!!!
Takže klííííííííííííííííííd!!!!! Zbytečně se stresujete a nepřímo stresujete i ostatní....... 🙂

Nehledě na to, víte, kolikrát vyskočí cukr zdravým těhulkám a ani o tom neví? stačí, když slupne tabulku čokolády a má v tu ránu cukr nad 10. A miminka mají zdravá.....

Já nevim, jak moc těžkou cukrovku máte, ale přijde mi, že to hrozně řešíte a hrotíte do extrémů.
Mě při testu naměřili po dvou hodinách 8,9. Nic nevážím, jím téměř vše jako před tím (jen jsem vynechala buchty, zákusky a bílé pečivo), místo svačiny si klidně dám i nanuka (A je to v pohodě i na tom přiblblém glukometru) jím pravidelně po 2 hodinách v malých porcích a cukr je NAPROSTO V POŘÁDKU. Dneska jsem si i nechala na utz zvážit miminko a jsme v pohodě, přesně odpovídáme.
Asi jsem vám teď nakrkla, ale už jsem vám to musela napsat. Nestresujte se.....stres je pro vaše miminka mnohem horší než to, že vám občas vyskočí cukr 🙂

berucka
4. máj 2010

jaru30, aj ja si to strašne chcem tak nebrať, ale strach ma veľké oči 😕 Ale veľmi ma teší takýto Tvoj príspevok... že sa to dá aj inak 😵

emers
4. máj 2010

jaru30: ahojky, já se tím nestresuju už právě, na začátku mě to vyděsilo, to jo, ale dokud bude mimi odpovídat normě, tak jsem v pohodě právěže... horší, kdyby mimi neodpovídalo, to by už něco naznačovalo. Jde o to taky, jak člověka vystresí doktoři 😠
Jen mě zaráží, že právě těm naměřeným hodnotám ty sestřičky z diabetologie a ta doktorka z diabetologie tak věří a že právě díky tomu měření domácímu mi zvyšují ten inzulín... Jako mně to nevadí, když si píchám, tak si píchám a naopak jsem klidnější, že si to "TAK NĚJAK REGULUJU".
Ono těžko říct jak kdo tu má tu cukrovku těžkou... Někomu stačí dietka, někomu ne.
Právěže se dostávám k tomu jíst víc těch sacharidů, mám to konečně i povoleno od dneška, takže uvidíme.
Je fakt, že dřív mě celý den pálila žáha, teď mě při "zdravé stravě" nepálí vůbec, tak aspoň něco 😀 Já třeba jím rozhodně zdravěji než předtím, dřív jsem hlad zaplácla sladkostma, teď to musím řešit zdravější variantou a zeleninu jsem taky v životě nejedla jako teď, takže můžeme v tom najít i POZITIVA! 😀 😉
Mě jsi teda určitě nenakrkla, já jsem ráda, že to jde i takto v pohodě 😉
Jen je těžké rozeznat, nejsme tu na tom všechny určitě stejně, někomu to holt může dělat problémy, jiným ne.
Doufám, že všechny patříme k těm lehoulinkým případům... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre