Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

luckaa
4. nov 2010

@susann83 No,tak to máš pravdu,já už se těším,jak si na něm pochutnáááááám 😀

susann83
5. nov 2010

@luckaa dobra sprava 🙂
Prezila som ogtt, aj ked mam z toho takuuuuu kyseinu. Ale vysledky lepsie ako prvykrat. Tak sa tesim na vypekanie 🙂
Dakujem za podporu a prajem bezproblemovy porod a veeeeela zdravicka

luckaa
5. nov 2010

@susann83 No bezva,gratuluju...já dneska naposledy jezdila na krev kvůli profilu,tak výsledky budou v úterý,tak snad to naposledy taky bude v normě a pak už jen porod 😉

imzadi
5. nov 2010

jeee, holky ja vam tak zavidim 😀

ponyxx
8. nov 2010

ahojte dlhooo som tu nebola, my sme uz doma 1+1 😀 . Vaha malinkej bola 3100 g v 39tt 😀 , takže nepoctivosť diety nie je badať 🙂 Všetky vyšetrenia a screeningy ok, ešte čakáme výsledky z metabolického screeningu 🙂

Veľa zdaru babule 😀 😀

luckaa
8. nov 2010

@ponyxx Moc gratuluju a hlavně hodně zdravíčka...ráda slyším,že je všechno v pořádku 😉

imzadi
8. nov 2010

@ponyxx take gratuluji, takze dietu si drzela poctive?🙂

ja drzim uz tyden, zatim jsem zhresila jen jednou a je fakt, ze za ten tyden jsem nepribrala ...

awalancha3
8. nov 2010

poradite mi niekto?................. som teraz v 38 tt, asi 19 dni do porodu, normalne mi robili už neviem v ktorom tyzdni ten test na cukrovku a vysiel negativne................sja som si zaobstarala take tie ocikavacie pasiky co maju aj v poradni kde je cukor, bielkoviny, ketolatky a take veci a raz za cas ho ocikam.... vzdy to bolo ok, maximalne bielkoviny na 1x, nic podstatne, dnes som ten pasik ocikala a skoro som omdlela........ bielkoviny na 2x a glukoza uplne tmava zelena, najtmavsia aka mohla byt.......je pravda ze som tesne pred tym zjedla vacsie mnozstvo presladeneho jedla a zapijala sladkou colou (uz to nikdy neurobim)..... strasne som sa zlakla........ asi za hodinu po tom, som si znovu ocikala pasik a zase glukoza sice nie az taaak maximalne zelena ale predsa len strasny vysledok............. mala to niektora z vas? pred 2 tyzdnami v poradni bolo vsetko ok, tak ako pocas celeho tehu...... co sa teraz telo zblaznilo pred porodom?

benne
8. nov 2010

@awalancha3 no jasné, cola, ved to je 10 kociek cukru v pohári 😉 , ja som mala diabetes v tehu a vôbec som nemala cukor v moči, skôr tie bielkoviny by ma zmiatli, ale cukor isto z coly. Ked si bola 2 týždne dozadu v poradni, tak asi ťa tento týžden čaká, tam sa opýtaj, ja viac skúseností nemám, tak nemôžem poradiť 😒

awalancha3
8. nov 2010

@benne .........aspon za to čo si napisala dakujem.............. bielkoviny mam aj teraz tak na 1 krizik.... ale bojim sa preeklampsie, lebo mam aj normalne zvyseny tlak, ale s cukrom som nemala nnikdy problem........ kazde cikanie si to odmeriam, ci to bola reakcia len na tu sladku bombu alebo co sa deje, v kazdom pripade uz keby mi to museli vyvolavat babenko je donosene si myslim.........

benne
8. nov 2010

@awalancha3 isteže, mne vyvolávali v marci v 37tt a bol až veľmi donosený 😉 (3780g51cm) 😀 😀 a dcéra tá bola 36/4tt a 3080g51cm

ponyxx
9. nov 2010

@imzadi juj ja obdivujem kazdu jednu, ktora vydrzala drzat dietu, u mna je problem, ze ja jem aj tak dost malo a keby aj to malo som mala preberat, tak nejem nic. A odkedy som bola doma na materskej, tak cela dieta isla este viac bokom 🙂 lebo no nezjedz nieco fajnee ked to mas na ociach 😀

imzadi
9. nov 2010

@ponyxx rozumim 😀 no jsem zvedava, jestli to povede k necemu 😀

luckaa
9. nov 2010

Tak holky,jsem tu po kontrole a i poslední profil dopadl dobře...glykovaný 3,3 takže teď už jen čekat na porod 😉 tím,že jsem si měla přidat trochu jídla,tak se mi podařilo nabrat 30dkg,mých prvních pár deka za celé těhu 😀

barchee
9. nov 2010

ahoj baby, mám otázočku na vás, ktoré ste na inzulínovej liečbe...ako prebieha pôrod diabetičky? teda prirodzený, lebo veď keď jesť nemôžem od času, kedy sa mi pôrod rozbehne a budem pri ňom vynakladať veľké úsilie a teda aj energiu, ale keďže nebudem najedená, budem mať potom pravdepodobne hypoglykémiu. Budú mi počas pôrodu dodávať glukózu? Alebo ako to prebieha? 😅 Sekcia prebieha asi tak ako u bežného pôrodu, ale pri priridzenom pôrode diabetičky je to asi inak, že?

awalancha3
9. nov 2010

tak, dnes som zase ocurkala pasik a je to ok, je to uplne v poriadku................... ale strach mam aj tak, lebo manzel ma diabetes 1 typu a tak stale je iste percento pravdepodobnosti ze mala nebude mat s pankreasom vsetko ok..........mne nie je nic, nebyvam vobec chora, nemavam zapaly, dokonca teraz v 40 tke ide tehotenstvo ako po masle....... ale strach mam, ze vraj je horsie kej ma otec diabetes ako ked ho ma matka............... ach jo............ ☹

luckaa
9. nov 2010

@awalancha3 Říkalas to doktorovi,určitě teď chodíš na časté kontroly,tak mu to řekni co on na to,ať se nemusíš trápit....dělali Ti OGTT?

fim
9. nov 2010

@barchee Já začala původně normálním porodem, takže nějakou zkušenost mám..... Přijeli jsme v 6 ráno do nemocky, já v noci snědla jen krajíc suchého chleba, jako bych to tušila.... a od té doby jsem nejedla nic!!!! Když jsem si posteskla, že už mám fakt hlad, tak mi bylo řečeno, že jsem se měla doma ještě nasnídat. 😝 (no já doma kontra od 1 ráno, ale to asi nikoho moc nezajímalo, že to moc myšlenky na snídani nejsou...). Během monitorů a kontrol a všeho mi neustále ďobali do prstu kvůli glykemii a když jsem ji měla vyšší, tak mi ďobli akorát tak ten inzulín, jinak nic nic nic k jídlu. ☹ Možná že kdybych měly hypoglykemku, tak mi dají do flexily právě kapačku s glukózou, ale to je jen domněnka. Každopádně to sledujou. Až mi to lezlo na nervy, jak mně ta cukrovka otravovala i v průběhu porodu a po něm. 😠

awalancha3
9. nov 2010

@luckaa .................ja mam cukor v poriadku, test mi robili.............

mimina321
9. nov 2010

ahoj
tak aj ja sa hlásim do klubu 😝 mám tehot. cukrovku aj pichám inzulín 😝
ešte ma teda čaká poriadny maraton kým to ukončíme pôrodom,utešuejm sa,že snád potom budem mať pokoj
idem prečítať nejaké stránky dozadu,aby som bola informovaná 😵

luckaa
9. nov 2010

@awalancha3 U nás tady u rizikových skupin testy ještě opakují...tak možná,jestli Ti ho dělali jen jednou,tak je možné,že Ti pak cukr ješě stoupnul a nebo to s tím papírkem na moč byla fakt náhoda...několikrát jsem četla,že cukr v moči ještě neznamená cukrovku

luckaa
9. nov 2010

@mimina321 Vítej 😉

komarik
9. nov 2010

Ahojte, chcela by som sa niečo opýtať. Včera som bola na glukózovom teste a prišli na mňa mdloby a hnačka. Znamená to že budem mať tehotenskú cukrovku? Niekto už neviem kde spomínal že tá baba ktorej je špatne bude mať určite cukrovku, tak som zvedavá čo ma čaká. Zabudla som sa opýtať kedy budú výsledky a nechce sa mi čakať kým mi môj gynekológ zavolá. Môže to trvať dlhšie a mňa do vtedy porazí.

werunka21
9. nov 2010

@barchee Tak já byla taky na inzulínu, porod vyvolaný, ale cukr mi nikdo po dobu porodu nesledoval. Rodila jsem cca od půlnoci a ráno mi normálka donesli snídani a vzhledem k tomu, že to byly piškoty a bílý jogurt usuzuji, že jaksi ani pořádně netušili, že mám cukrovku. Jsem se musela přihlásit, že to nemohu. Ale můžu ti říct, že na jídlo nebudeš mít pomyšlení. Chtěla jsem si teda snídani dát, ať mám nějakou energii, ale zvládla jsem si mezi kontra asi dvakrát kousnout. Jídlo jsem jinak nějak nepostrádala. A z čaje mi bylo šoufl 😝 , tak jsem pocucávala jen vodu.

barchee
9. nov 2010

@fim @werunka21 ďakujem za info baby 🙂 takže moc rozdiel to teda nie je 😉
@werunka21 a kedy a prečo ti vyvolávali pôrod, v ktorom tt?

lio
9. nov 2010

@barchee porod vyvolávají zpravidla všem cukrovkářkám do termínu, taky jsem byla tou ˇvyvolávanou" a po čas porodu mi nikdo nekontroloval cukr ani po něm, jen před porodem mi drželi hlady, co kdyby císař, tak jsem jedla tajně, bo jsem do té doby držela poctivě dietu, jedla xkrát denně a pak asi tři dny po sobě od rána furt co kdyby.....hrozný 🙂))
takže jsem den před TP byla hospitalizovaná, dělala mi zátěžový oxytocinový test a od úterý zkoušeli vyvolávat, malýmu se ale nechtělo, takže úterý, středa, čtvrtek a až v pátek v pět odpo vykoukl 🙂

luckaa
9. nov 2010

@komarik No,nevím,jestli je to pravidlo,ale mě teda špatně bylo a pak se ukázala cukrovka,ale nevím,jestli to tak nutně musí být u každého...u nás byli výsledky druhý den u doktora 😉

luckaa
9. nov 2010

@lio Lio,že odbočuju,co ten oxytocin,slyšela jsem,že jsou po něm velké bolesti?Já doufám,že do termínu vyleze mímo samo,abych nemusela na vyvolání,za 14 dní prý hodíme s doktorem na to téma řeč,pokud do té doby neporodím sama

lio
9. nov 2010

@luckaa mne nebylo vůbec nic, naopak výsledek byl docela šok, ale spíš pro ostatní, než pro mne, já to tušila, cukrovka je v rodině všude kolem mne .....měla sem velké dispozice

lio
9. nov 2010

@luckaa asi jak kdo, vyvolávali mi ale prostalginem - tablety zavedené k děložnímu hrdlu, oxy jsem pak dostala u porodu, a že to byl mazec , to byl, těžko říct, čemu to přisoudit. Jediné co jsem nechtěla, je chemicky vedený a vyvolávaný porod......ale člověk si nevybírá, ještě ted skoro po 3 měs když na to vzpomenu, mám husí kůži a mrazí mi spodek :-O
Prostě když mimi nechce, tak nechce a můžou se doktoři i ty stavět třeba na uši......já byla otevřená, ale jaksi nebylo co rodit, mimi nahoře, nesestupovalo, bez epidurálu bych to nedala a jsem za něj nesmírně vděčná, chemie, nechemie, ono když to chemií a uměle začne, těžko to pak zvládat bez ničeho dalšího...ale jak kdo, rozhodně se neděs dopředu, já byla v pohodě, jen si nepřála porod takový, jako nakonec byl, ale spíš než porod, tak než porod začal, na porod jako takový vzpomínám s příjemnými emocemi a zážitkem.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre