Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

deina
3. feb 2008

Kedy sa ma ist po porode na kontrolu? Mam v papieroch napisane, ze uz po sestinedeli, ale to sa mi mi nezda, baby tu chodili na kontrolu az tak po roku.

A dakujem za gratulacie! 🙂 Ano, termin som mala zaciatkom marca (potom koncom februara), ale malemu sa asi viac pacil januar...

vesi
3. feb 2008

deina, mne povedala dia Dr., že po 6 mesiacoch na kontrolu, priznám sa, že som nebola ešte (2 roky 😅 )

adetka
autor
3. feb 2008

deina... mne diabetologicka hovorila ze po pol roku... a tie co koja, po dokojeni... ja som bola 7 mesiacov po porode... a mam jeden z predstupnov cukrovky... takze do konca zivota diabeticku dietu 😖 ... ale uz som si zvykla... drzte sa 😉

honzulka
3. feb 2008

deina-mně řekla doktortka taky jak nebudu kojit na kontrolu a mně se tam nějak nechtělo,tak jsem tam šla až jsem na to měla trošku náladu...asi tak po půl roce,ale nevím to jistě,nepočítala jsem to.. 😒

pheva
4. feb 2008

AHojte

ja som mala tiez pocas tehotenstva tehotensku cukrovku Hodnoty ( pred 4,2 a po vypiti 11,25) takze som musela dodrziavat dietu.
V nemocnici mi povedali aby som si po porode urobila testy pocas celeho dna a ked hodnoty budu do myslim, 6,5 tak mozem na cukrovku zabudnut. Ziadna kontrola nic.... nie je to cudne????

adetka
autor
4. feb 2008

pheva... je to cudne.... lebo ja som mala dva dni po porode vysledky v poriadku... ihned mi vysadili aj dietu a jedla som rezance s makom 😝 .. ale, ako som uz pisala... na zatazovom teste mi zistili opat problemy s glukozou v krvi... a keby ze mi na to nepridu.... tak mi hrozi tazky diabetes a inzulin... skus sa na to opytat u vas aj nejakeho diabetologa...

pheva
4. feb 2008

ahoj adetka
dakujem za odpoved.
Mne povedala moja gynekologicka, ze by som sa mala dietne stravovat preventivne.... v nemocnici po porode mi povedali aby som na celu cukrovku zabudla....ale asi zavolam na endokrinologiu a opytam sa ci mam prist na nejake kontrolne testy alebo nie....???? dakujem za radu. Tu vo FR je vsetko postavene na hlavu ( maju tu fakt komplikovany zdravotny system)... 😠

deina
7. feb 2008

Mne tiez zrusili dietu uz v nemocnici potom, ako som mala dobre vysledky. A tie ranajky, ktore som potom dostala, mi boli take divne, ze biele pecivo a med! Ani som ho nezjedla, straaasne bol sladky. 😀 Ale ze preco mi napisali do papierov, ze mam ist na kontrolu uz po 6 tyzdnov??? 😕

vesi
7. feb 2008

deina, možno sa zmýlili a malo to byť 6 mesiacov 🙂

deina
12. feb 2008

To by bolo mozne. Nezda sa mi, ze by malo zmysel ist na kontrolu uz po 6 tyzdnoch...

bakule
13. feb 2008

ahojte mamky. mam tehu cukrovku a prosim vsechny maminky, co maji tuto zkusenost uz za sebou, zda by napsaly, ze se jim narodilo zdrave a pohodove miminko 😉

xsuzzi
13. feb 2008

ahojky těhulky 😵
Já se chci zas zeptat,zda od doby co máte cukrovku a musíte držet dietu,tak jestli je tu některá,která i tak si dopřávala občas nějaké to sladké a vše bylo v pořádku?Jak u miminka,tak po porodu,že cukrovka zmizela?Já cukrovku taky samozřejmě mám,zjistili mi jí asi před 14ti dny a pro mě je to teda dost velkej zásah jako do změny živ. stylu 😨 😅 😠

dibla
13. feb 2008

Ahoj holky, tak já jsem byla dnes propuštěna z nemocnice s inzulínem, až do porodu si píchat něco na co jste nebyli zvyklý, tak to nevím jestli to dám ☹
Na vyšetření ve 24-28tt jsem nebyla dr. mě neposlal, takže mám cca 14 dní do porodu a s inzulínem.Myslíte že to bude mít nějaký vliv na mimi?

deina
14. feb 2008

Bakule, mam za sebou tehu cukrovku a maly sa sice narodil o par tyzdnov skor, ale je to zdrave a pohodove miminko. 😉 😵

Dibla, nepozeli ti malu ultrazvukom? Zvykne sa okolo 37tt zistovat, ako velke je babo, lebo komplikaciou pri cukrovke byva velke babo.

vesi
14. feb 2008

bakule, mám zdravú dcéru s pôrodnou váhou 3500g narodenou v 39tt 🙂

ja by som sa snažila neporušovať dietu, bála som sa aby malá nemala cukrovku 😒 Dr. mi dovolila občas dať si dia sladkosti 🙂

bakule
14. feb 2008

ahoj deina a vesi, dekuju moc za povzbudive zpravy, gratuluju k detickam a preju hodne hodne zdravi! miminko mame vetsi, na cukrovku prisli teprve vcera (35tt), hodnoty mam docela vyssi (pres 10) tak nevim, kolik toho s dietou jeste do porodu zachranim, ale drzim. musime byt pozitivni.

Dibla vydrz! verim, ze vse bude naprosto v poradku a inzulin jen pomuze. Dr. by urcite nedelali neco, co by nebylo v nepohode pro mimi nebo pro tebe

xsuzzi: mam presne v diete rozepsane, kolik jednotek ceho se za den muze snist. urco to mas taky. sladkosti jsou tam tez. jedna mamca tu psala, ze mela treba chut na magnum, dala si ho, ale pak obedu jen salat nebo maso, aby nepreskakla jednotky 😀 dr. mi rikala, pokud budu mit neodolatelnou chut, ze si smim treba pul kolace dat, ze to neznamena, ze nesmime sladke nebo ovoce(treba snidani a k tomu kousek mandarinky, ale ne ke svacine 3mandarinky najednou), jen je dulezite si jidlo rozdelit do 6 malych davek za den, aby to pro telo nebyl velky nasup najednou 😉 jsem uz 35tt, tak se budu snazit ale odolat a sladkemu se vyhybat 😎

pheva
14. feb 2008

dievcata paneboze pri cukrovke ziadne magnum!!! je velmi dolezite aby ste mali vyvazenu stravu!!!! S cukrovkov nie su zarty. Ide o to aby mav cukor velmi nekolisal do znamena najnebezpecnejsie je byt pred najedenim v hypoglicemii ( to zanamea pod 0,90 a menej) a potom heperglicemii( nad 1,6!!!) S dietnou stravom ide o to aby sme mali co najrovnejsiu ciaru a nie Vysoke Tatry. Je to nebezpecne. Drzte sa ja som mala pri teste 11,25 😉

dibla
14. feb 2008

holky děkuji, za podporu.
mimi je velké 47cm a 3200g. a to jsem na začátku 38tt.
nejvíce zvýšenou jsem jí měla po snídaní, přes den to bylo v poho. tak jsem zvědavá jak to dopadne.

vesi
14. feb 2008

dibla, mojej malej odhadovali 4kg, skoro som odpadla anakoniec to bolo 3,5kg, ešte o niečo menej ako pri prvej, ked som tehu cukrovku nemala 😉 ináč pri prvej sa sekli len o 120g 🙂

loss
15. feb 2008

ahojte baby

mne vysli strasne vysoke hodnoty na glukozovom teste moze to nejak uskodit babenku?V pondelok mi idu robit rozsirene testy

bakule
15. feb 2008

ahoj loss a jaké máš hodnoty? 🙂

zanulav
15. feb 2008

Ahojky tak ja jsem na inzulínu píchala jsem si 2 jednotky a doktorka mi je zvedla na 4 už. Ale rano třeba včera jsem měla 8,0. a jsem na inzulínu dietu dodržuju. ale sladke si denne dam třeba oplatek mam to dovolene od doktrorky. Byla jsem na ultrazvuku a maly ma 1900kg tak uvidíme. Syn měl 5100kg. Ale tehda mi testy nedelali na cukrovku tak nevím jestli jsem jí měla.

loss
15. feb 2008

skoro 9

xsuzzi
15. feb 2008

loss já mám hodnoty po měření doma nad 9 skoro běžně 😒
uvidím co mi řeknou až příjdu s profilem 😒

bakule
15. feb 2008

loss ja mam hodnoty pres 10, tak to mas v poho. sladke nejim ted vubec. ani pred dietou jsou ho nijak extra moc nejedla... 😉

vesi
15. feb 2008

loss, pokoj, ja som mala pri gluk. teste presne 9 a s dodržiavaním diety som bola potom až do konca tehu presne na hranici pri kontrolách to bývalo okolo 7, takže v pohode. 😉

zanulav
16. feb 2008

Vesi a byla jsi dříve hospitalizovana v nemocnici? Rodila jsi normalne nebo jsi měla cisař? Ja jsem měla 1 tehu ukončeno cisařem. Ted nevím jak to dopadne, ale vím že jsi jdu lehnout 38tt. Tak nevím jestli mi to ukončí zase cisařem, pícham si inzulín. tak uvidíme.

janca704
22. feb 2008

Ahojte, poctivo som precitala celu diskusiu od zaciatku a trochu som prekvapena, ze co lekar, to ine "rady" 😒
Ja som bola pred tyzdnom na opakovanom gluk. teste. Po prvom u gynekologa som mala hodnotu po 2 hodinach 10,2. Teraz po pretestovani - nalacno 5,1, po 1hodine 9,4 a po dvoch hodinach 7,8. Mam prist v pondelok na "pokec" o diete... 😝
Najviac sa bojim toho, ze maly bude prilis velky - uz teraz je o 1cca 10 dni vacsi, ako by na 26tt mal byt 😒 A navyse mam dost slabu volu, ale pokusim sa pre neho spravit, co sa bude dat. Najhorsie je, ze som zvyknuta na sladke ranajky a milujem pecenie...

bakule
22. feb 2008

ahoj janca704: take jsem mela po 2hodinach 10,2. jsem na diete a pristi tyden jdu znovu na profil. zustavej v klidu, taky miluju sladky, ale pro mimi udelam vse na svete, nejim zadne. taky me strasili, ze bude mimi velke, od zacatku bylo dle ultrazvuku vzdy o 2tydny vetsi a ted me poslali znovu na premereni a pani dr. se divila, kdo me tam poslal a kdo mi rekl, ze je miminko velke. 🙂 ted je velikostne i vahove uplne normalni. hodne sily a vydrzet! 😉

xsuzzi
22. feb 2008

Holky a jaký to je píchat si ten inzulín?Ják se k tomu odhodlat a píchnout se?☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre