Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

petapete
10. aug 2011

@yvett2009 - jj, z jednoho jablíčka, mazec, co? A právě krásně do těch sacharidů ke svačině, navíc je tam i trocha toho "dlouhýho" sacharidu z mouky, že by to mohlo zasytit a udržet na dýl a zas je to aspoň změna🙂. Já ten štrudl už dělala několikrát - nejlepší je na něj těsto z Globusu, mají mražený tu svoji značku a jsou tam udělaný tři plátky, tak jeden vyválený a na to jedno jablíčko nastrouhaný, trocha skořice a trocha mletých oříšků je akorát na tři porce svačinky, jsem to propočítávala😀, nebo 2/3 toho pak třeba na večeři...na snídani se mi neosvědčil, i těch 30g S z té jedné třetiny mi udělalo glykémii po snídani přes 7, ačkoli na odpolední svačinu 5,6...

yvett2009
10. aug 2011

@petapete já nevím a raději se tím nechci moc zaobírat. Zkrátka jestli nevyjdou všechny moje babský rady, tak holt bude vyvolávačka. Jak říká moje tchýně - "no, co už" 😀 Nějak to zkrátka ven jít musí 😉
Jinak taky jsem zvolila ty Bohunice, tak uvidíme, jestli nebude zrovna stop-stav. To vyvolávání by mělo tu výhodu, že pokud budu objednaná, tak mě zkrátka musí vzít a nebudeme muset s manželem jezdit po dalších porodnicích a hledat místečko. A tvoje mamka pracuje v porodnici?

petapete
10. aug 2011

@yvett2009 - jj, jasně, ven to musí😉. Já se poprvé vyvolávání nijak extra nebála, nebránila...ale tím, že vím, jak na to moje tělo reagovalo, tak podruhé bych se tomu fakt raději vyhnula no😖. Ale zas spousta holek je s vyvoláváním v pohodě a spokojená😉. A je fakt, že s tím stop-stavem máš pravdu - pokud tě přijmou k vyvolávání, tak pro tebe musí mít místo a ne tě posílat jak balík z jedné porodnice do druhé😉. A mamka nedělá v porodnici, je v Bohunicích, ale na jiným oddělení, je rentgenová laborantka na klinice nukleární medicíny😉

yvett2009
10. aug 2011

@petapete já jsem měla minulý čtvrtek CS4, tak jsem zvědavá na zítřek, jestli se to zase trochu posunulo. Jinak já po tom maliníku (teď už piju každý den 2 x 1/4 litru) cítím, že se tam určitě něco děje. Občas mě tak zvláštně píchá a pobolívá spodní část břicha. Nedokážu to moc popsat. Myslím, že pokud si to tělo tak trošku předpřipravím, tak třeba i to vyvolávání by mohlo být rychlejší.

petapete
10. aug 2011

@yvett2009 - tak čtyřka CS je krásný😉. A maliníku taky věřím - já ho s Lukášem začala pít a tvrdlo mi po něm břicho a protože mi to bylo nepříjemný, tak jsem to koza přestala pít...kdybych vydržela, tak by mi to třeba taky na to vyvolávání pomohlo a to otvírání šlo líp...takže teď už mám maliník doma a uvidím, jak dopadne příští poradna (22.8.), už s prvním monitorem a pokud budu mít CS pořád 0 a na monitoru nic, tak začínám pít😀

yvett2009
10. aug 2011

@petapete prosím tě, ještě mi vysvětli ten monitor. Vím, že jsou tam dvě křivky, jedna ukazuje srdeční tep miminka a ta druhá kontrakce v děloze?

abig
10. aug 2011

@petapete Safra, to je žvanec :o))

abig
10. aug 2011

Dneska jsem taky hřešila, snědla jsem jednu sušenku ... vau - a ani mi nechutnala, nu což, může za to tchýně, má příjít, tak jsem chystala na stůl 😀 Vzhledem k tomu, že jsem předtím měla jen zeleninový salát, tak se snad nic tak zlého nestalo.

Koukám, že probíráte maliník. Furt nemůžu vykoukat, od kterého týdne by se měl pít a kolik.
Jinak já včera na KO měla CS4 ...

petapete
10. aug 2011

@yvett2009 - jj, na monitoru je jedno křivka reaktivity dítěte, jak se mu hejbe tepová frekvence (proto mmch potřebují, aby bylo mimi vzhůru a hejbalo se aspoň někdy, aby viděli, jak reaguje při "námaze", ty bys měla mít takový mačkátko, kde to mačkáš, když se mimís pohne, ono to tam zaznačí a pak se to podle toho nějak posuzuje...a to druhý je svalová aktivita dělohy, takže vlastně kontrakce

petapete
10. aug 2011

@abig - maliník (standardně) by se měl od toho ukončenýho 36.tt, obzvlášt pokud už máš takový nález, cs 4 v 34.tt...já mám pořád 0😖. Měla jsem to i u Lukáše - den před porodem při příjmu v porodnici CS 1, takže děs-běs, taky jsem se pak vůbec neotvírala a nerozjíždělo se to, málem jsem skončila na sekci pro nepostupující porod☹. Proto - pokud budu mít toho 22.8. pořád stejný (nulový) nález a monitor bez nějaké přípravy, tak začnu s tím maliníkem už tak brzy (chci od ukončenýho 34.tt, protože i moje mamka se ani při jednom porodu neotvírala a rodila dlouho..., tak aby se to chystalo), jako prvorodička bych začala až kolem toho ukončenýho 36.tt;-)

yvett2009
10. aug 2011

@petapete děkuji za vysvětlení. Jo, tlačítko jsem měla a nestačila jsem ani stlačovat, jak byl náš mrňous aktivní 😀 Okamžitě začal okopávat ty měřící sondy, či co to je 🙂 S tou aktivitou on teda potíže nemá, bude asi hyperaktivní po tátovi, no 😵

abig
10. aug 2011

@petapete Tak já jsem měla změnu CS už od 16týdne. Čípek mám měkký už od počátku, pak změnil směr a teď se zkrátil. Dr. tvrdí, že je to v pořádku, tak snad až dojde na den D, tak to nebude moc dlouho trvat :o))
Tak maliník nakoupím a po příští kontrole začnu pít.

yvett2009
10. aug 2011

@abig CS4 v 34 tt - to je bezva, tak ještě počkej ty dva týdny a pak hurá na maliník a popřípadě další bylinky.
@petapete Peťo, ty jsi psala něco i o pupalce. Na co je vhodná? Já teda ještě papkám dvě lžičky lněného oleje denně, takže už to zatím stačí. Když jsem si ho kupovala ve zdravé výživě, tak mi paní prodavačka říkala, že její sestra ho jedla před porodem taktéž a i přes svůj věk (rodila v 42 letech) měla krásný a snadný porod, který trval jen 4 hodiny 😉

abig
10. aug 2011

@yvett2009 Tak to máme ty děti na tom stejně. Moje miminko je v klidu, jen když žehlím, je vidět, že je to chlap :o))
Tu sondu okopává tak tvrdě, že mi včera sklouzla z břicha ... nesnáší randál, a jak ten prahistorický přístroj mého gyne začne jet, tak mám v bříše hromobití ..

petapete
10. aug 2011

@yvett2009
@abig - já se monitoru právě skoro bojím, protože naše děti se jeví zatím obě dost podobně a Lukáš byl tak neuvěřitelně flegmatický "břicho", že monitor ho absolutně nevzrušil, on to prostě prospal a i když na něj troubili a budili ho, tak sebou akorát jednou škubnul a tím to pro něj haslo, spal dál...medvídě se teda zdá malinko aktivnější (ale teda nepatrně), takže se toho obávám a jsem ráda, že aspoň ze začátku budu chodit na monitory ke své MUDře, která přeci jen vidí průběh celýho těhu a poslouchá, co jí říkám, narozdíl od toho "běžícího pásu" v porodnici...tak uvidíme to přespříští pondělí, jak to dopadne...ale jsem objednaná na jednu hodinu, takže si sebou beru krabičku s obědem, tak snad ho jídlo rozhejbe a probudí😀

@yvett2009 pupalkový olej by měl zas usnadňovat porod - připravit porodní cesty, minimalizovat pak příp. krvácení (má dobrý vliv na cévy),...takže zas pomoct v té přípravné fázi. Jinak bych skoro řekla, že je celkem fuk, jestli lněný nebo pupalkový olej, že to bude mít +-stejný účinky😉

yvett2009
10. aug 2011

@abig 😀 mně se zdá, že náš malej zase nesnáší, když vysávám - myslím, že mu vadí taky ten randál - no chlap, no... 😉 Přesně jako manžel, ten když vysávám, tak jde raději ven, nebo někam zaleze 🙂

abig
10. aug 2011

Tak jsem si pro zkoušku zkusila píchnout tu sušenku .... 7,3 .. z jedné sušenky - věneček. No nemá smysl pokoušet osud ... hanba mě !!

yvett2009
10. aug 2011

@petapete holky, já už z té diety blbnu, jak jsi psala, že jsi objednaná na jednu hodinu, tak já jsem četla "na jednu koblihu" 😀 Jdu se asi trošku projít - venku svítí sluníčko, tak toho využiju. Mějte se!

yvett2009
10. aug 2011

@abig a měříš asi po hodině, že? A limit máš 7.2?

petapete
10. aug 2011

@yvett2009 - tak u nás tohle (že odcházím ven) dělám já, když vysává M.😀, já vysávání fakt nesnáším😀

@yvett2009 - na jednu koblihu😀. Sluníčko závidím, tady je fujky ošklivo😖, celý dny...Navíc Lukáš si dnes poručil pyžamkový den, tak tu celý den pobíhá v pyžamu a županu a nic nechce dělat, hraje si sám a veškerý moje návrhy na nějakou aktivitu zhnuseně odmítá, že přeci jasně říkal, že má pyžamkový den😀. A já teď nevím, jestli si dám na večeři tu krupici, jsem se nějak "přesladila" tou svačinou, tak možná raději udělám bramboráky z cukety😀

abig
10. aug 2011

@petapete NO ? Tak malý začne řádit už ve chvíli, kdy mi ty pásy připínají ... nemluvně, že během deseti minut pomalu nestíhám ani mačkat to tlačítko ... Moje miminko je aktivní při vícero zvucích. V práci se mi mohl zjančit, když si kolegyně vařily vodu v rychl.konvici nebo ohřívaly jídlo v mikrovlnce, měla jsem to vedle sebe ...
Ale má rád hudbu, ta mu nevadí. Ani vysavač mu nevadí. Vadí mu křik lidí (včera v autobuse řvala jedna malá holka, a malý se málem vykopal ven).

petapete
10. aug 2011

@abig - tý jo, tak to je drsný ta sušenka😲, to už si to příště taky raději odpustím...já si zas říkala, že zkusím třeba po obědě jako "zákusek" třeba čtvereček nějaké tmavší čokolády s víc % kakaa, ale nevím, jestli to má cenu pokoušet...zatím ta chuť nebyla nikdy tak silná, abych to zkusila...tak už možná ty cca dva měsíce maximálně vydržím😀

abig
10. aug 2011

@yvett2009 Po hodině, limit mám 7,7 .... já jen, že je to z jedné sušenky. Myslím, že za další hodinu už to nepůjde vidět. Dám si k večeři okurkový salát ...

petapete
10. aug 2011

@abig - tak medvídě je totálně rezistentní😀. Jediný, na co celkem spolehlivě zareaguje (teda když má náladu), tak když na něj do břicha volá Lukáš, to ho může probrat...ale teda dnes je z něj hotová šípková růženka, asi mám pěkně vyrovnaný nižší glykémie, tak z toho není aktivní😀

yvett2009
10. aug 2011

@abig takže zase se ten tvůj postup trochu liší od nás 😕 Fakt nechápu...
tak to máš ještě pořád v limitu, ale raději bych to taky nepokoušela. Já si jedině můžu dovolit nějaký menší prohřešek ihned po obědě. Tak se ty cukry fakt spalují nejlépe a většinou vždycky mi to prošlo 🙂

yvett2009
10. aug 2011

@petapete náš malý byl teda aktivní hned od začátku - jak jsem začala trochu víc cítit pohyby, tak se tam pořád pěkně šmrdolil 🙂 Jenom když chodím, tak ho to pěkně uspává, tak je v klidu a v noci teda taky, to mě vůbec nebudí a ráno se "probouzí" až tak kolem osmé hodiny 🙂

abig
10. aug 2011

@yvett2009 Už to dělat nebudu !!! 😀 Těch 6týdnů to vydržím a pak jestli bude vše ok, tak se nacpu meruňkovým knedlíkem s tvarohem.

abig
10. aug 2011

@yvett2009
@petapete
Téda, tak to my spíme jenom v noci, ale při usínání má hlavní slovo on, musím na něj poslat tatínka, v tu chvíli se přestane hýbat. Poslední měsíc se vrtí už i při chůzi :o)) Asi má málo místa.
Jinak já na prvorodičku cítila pohyby brzy, 16tt.

petapete
10. aug 2011

to říkám, teď Luciš dvakrát zařval na břicho "brácho vstávej a kopni maminku" a podruhé tam prsknul ruku a prý "brácho, tak vstávej a kopni mě do ruky"😀 a medvídě začalo s diskotékou😀, teda když čtu vás, tak ne, že by nějak divočil, ale začal se ozývat😀. Ale jinak dnes fakt ticho po pěšině, až jsem začínala panikařit - ještě tím, jak mi pěkně vychází glykémie, takže je něco blbě, se vždy jen minimálně zavrtěl jednou za pár hodin, během oběda teda trochu asi škytal a teď až teď...ale počítám, že teď na ten večer zas trochu ožije, mívá to tak, že večer je nejaktivnější (to byl i Lukáš)

lucy56
10. aug 2011

@yvett2009 ja som mala na olovrant slivky-svestky s jogurtom, ja jedavam activiu cistu bielu, tam je len nejakych 6g cukru na cely kelimok a slivky sa mozu tusim 4ks,
@petapete toto vyzera super a ty davas dobre tipy na zaujimave jedla, aspon obcas si to moze niecim clovek spestit, toto urcite skusim, vecera to iste co na obed, lebo mam cuketu s mletym masom plnenu a tej mam vela aj mi chuti takze som si to zopakovala, lebo cottage cheese so zeleninou mi uz lezie krkom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre