Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

misicka455
11. jan 2010

Ahojky holky, tak jsem totálně v háji. Ty bolesti se ještě zhoršily , že jsem se ráno ani nepostavila tak jsme jely do nem. a mám na břišní straně krevní sraženinu.
takže jsem vyfásla prášky a mám jen ležet aby se tá sraženina vstřebala, takže zítra žádná cesta do prahy. Fakt nechápu co jsem komu udělala 😖

ili5
11. jan 2010

mě budou vyvolávat, takže na CŘ zatím ne, ale uvidíme jak se to vyvrbí. Píchat inzulín, jíst pravidelně, mimi velké, no nevím co se mnou zamýšlí, ani raději nemyslet. Asi ten strach dojde až tam.
Mě u dcery taky vyvolávali, já doma začla slabě krvácet, dojela, píchli injekci vyvolávačku v 23 hod a já dělala dřepy, cvičila atd a porod 3 40 hod ukončen. Záleží co dají a jak tělo reaguje. Co tak čtu, tak ty kapačky jsou na prd, i 3 dny chodí s tím holky. Snad mi ji nedají, ale určo jj, nikoho známého tam nemám. Tady jsem měla domluvený porod, tak to šlo, lae tam nene.
Misicko, jak se říká, na posraného i záchod spadne. Snad to je poslední kapka špatného a od zítra se Ti začně dařit vše na 1!!!! Hlavně odpočívej a dej se dopořádku než dojde miminko. Zítra napiš jak Ti je a jestli prášky pomáhají. 😉

olgas
11. jan 2010

ahoj Misko,

tak to je teda fakt pech. Ale musíš zůstat v posteli, aby jsi byla co nejdřív fit. Až budeš mít malou u sebe, tak už budeš muset běhat jako srnka.Snad to za pár dní poleví a budeš moct jet do Prahy, blbý je , že to je dost daleko, takže když nejsi fit,tak to nemůžeš riskovat. A neboj, nikomu jsi nic neudělala, všechno to špatné se ti nějak vrátí.

mamina
11. jan 2010

Holky,díky za Váš názor.Taky uvažuju o změně.Ale zkusím k ní jít ještě jednou,pak uvidím.Přece jen:jít k neatestovanýmu se bojím(nemá tolik zkušeností,tak aby něco nechtíc nepřehlíd a neohrozili jsme zbytečně mimčo) a jezdit do Hradce by fakt byl docela problém,i kdyby to bylo jen jednou za čas.Ale když bude nejhůř a ona své chování nezmění,asi mi nic jinýho nezbyde... ☹

mamina
11. jan 2010

Holky,díky za Váš názor.Taky uvažuju o změně.Ale zkusím k ní jít ještě jednou,pak uvidím.Přece jen:jít k neatestovanýmu se bojím(nemá tolik zkušeností,tak aby něco nechtíc nepřehlíd a neohrozili jsme zbytečně mimčo) a jezdit do Hradce by fakt byl docela problém,i kdyby to bylo jen jednou za čas.Ale když bude nejhůř a ona své chování nezmění,asi mi nic jinýho nezbyde... ☹

Miško,to mě fakt moc mrzí.Zrovna dneska jsem na Tebe a malou myslela a modlila se za Vás...Kéž by Bůh dal a už se to konečně obrátilo k lepšímu...Držím palečky.

pani_haf
12. jan 2010

Misicko-drž sem, všichni na tebe myslíme, abys byla jako rybička a mohla být s malou. Určitě se to co nevidět zlepší, hlavně klid a pohodu. Moc na tebe myslíme!

evca82
12. jan 2010

ahoj holky,

misicko drz se holka, urcite bude lip a za chvili budes mit malou doma.

Haf jak je malymu? ty mas porad na konikovi tyden tehu 🙂

zamilovana
12. jan 2010

Ahojte, potrebovala by som poradiť, zajtra ma čaká test na tehotenskú cukrovku, sestrička mi kázala vypiť glukozový nápoj a za dve hodiny od vypitia prísť. To nie je problém, len sestrička mi kázala zmiešať 73 g. glukozy a 200 ml. vody, keď som si to bola kúpiť v lekárni, lekárnička mi povedala, že teraz po novom to je 83 g. glukozy anhydricum a 250 ml. vody, tak neviem čo mám teraz spraviť, aby mi to neskreslilo výsledky. Poraďte prosím vás tie čo ste mali takéto odbery v ambulancii u gynekologa a nie v laboratoriách, som z toho zmätená. Doktor mi dnes nerobí, tak nemám ako zavolať a opýtať sa a zajtra idem rovno na tie testy, tak neviem ☹
Za každú radu som vďačná 🙂

ili5
12. jan 2010

Ahoj,
já bych neměla strach chodit k dr bez atestace, snažit se bude mnohem více, k vůli tomu, že ji nemá a na těhu cukrovce nemá co posrat. Hodnoty si měříš sama, inzulín kdybys píchala taky sama, takže to není chyrurg co by Tě řezal špatně atd. Já taky chodím k dr a nechtěli mě k ní pustit v žádném případě, že musím do OV do rizikovky, ale nejsem blbá dojíždět každý týden takovou štreku aby mi řekl, že mi to kolísá.

misicka455
12. jan 2010

Ahojky holky, tak touto dobou už jsem měla být na D1 😒 a valím se doma, jenže to břicho se vůbec nezlepšilo tak mi nic jiného ani nezbejvá ☹ ☹

Jinak nám prdelku včera odpojily a už sama dychá jen pořád leží na té jipce kam nikoho nepouští takže ani manžel nepojede.Doufám, že mi bude za chvilku dobře a pojedeme za princeznou.

olgas
12. jan 2010

paní_Haf: neboj, žloutenka přejde a bude to v pořádku. Jak se cítíš ty po porodu?

kualalik
12. jan 2010

Ahoj holky, mám dotaz k tématu - cukrovka. Dostala jsem doporučení, abych s tím šla do diab. poradny. Tam jsem dneska ráno naklusala a psychicky se připravovala na tu blitku a dvě hodiny čekání. Mno, tak že přišla jsem tam, píchla mě do prstu, odevzdala moč a řekla, ať přijdu ve čtvrtek 😕 Jako nechápu proč,???? Moc se se mnou nezdržovala a poslala mě pryč, že má dost práce. Tak že teď nevím,... z toho vzorku mi zjistí jestli tu cukrovku mám či nemám a když ji budu mít, tak mi v ten čtvrtek dá vypít ten hnus?? 😕 Jako já jsem tak vytočená... 🙄

konvalinka.2
12. jan 2010

Ahojky.
Tak jsem včera byla s přítelem na matrice pro papír (potvrzení), aby malá mohla po porodu používat jeho příjmení... Výjmečně jsem ani nic nezapomněla 🙂 .

Zítra jdu na kontrolu na gyn. Nejspíš na poslední. Pak už asi do porodnice. aj nás poslala na ultrazvuk (k nějakýmu cizímu doktorovi), tan se má kuknout, jestli miminko v bříšku roste "podle tabulek" a je v normě. Tak jsem zvědavá... No a potom půjdem koupit věci do porodnice. Zbytek věcí pro malou a pro mě, abych si mohla zabalit batůžek 🙂 na cestu.

Dnes budu umývat okno a uklízet naši nově dodělanou ložnici. Tak snad z toho neporodím už teď 😕 .

evca82
12. jan 2010

kualalik tak tomu nerozumim, tak ti daji ten napoj vypit asi ve ctvrtek?ale postup trochu nechapu. jestli ti brala jen jednou krev a to na lacno, tak je to uplne k prdu.

mamina
12. jan 2010

Kualalik,tady to tak dělaj taky.Pozvou tě na pondělek,vezmou jeden odběr na lačno a pak tě pozvou ještě ten samej týden,často ve středu na ty odběry s pitím tý sladký vody-na lačno,hodinu po a 2 hodiny po..Proč,to taky nechápu!Prý pro srovnání,ale nevím přesnej důvod. 😕

mamina
12. jan 2010

Misicko,tak gratuluju,že malou odpojili!To je úžasná zpráva,že sama dejchá!!!... 😀 😀 😀
A neboj se,Tobě už bude brzo taky líp a dostanete se za ní taky...Dej tomu čas. 😉 Gratuluju!Větší radost jsi mi udělat nemohla! 😀

Ili,já vím,že by se víc snažil.A hodně o tom přemýšlím.Ale holky s inzulínem maj prý 3* vyšší pravděpodobnost úmrtí plodu.A mám strach,abych si třeba pak nemusela něco vyčítat,víš? Opravdu to není jednoduchý rozhodnutí..Budu se modlit.Co jiného mi zbývá??? 😕

kualalik
12. jan 2010

Mamina, tak to jsem z toho jelen 😅 Nechápu, proč to takhle dělají, přijde mi to komplikované a zbytečné, zjišťovat hladinu cukru v krvi za nornálních okolností a pak po tom zátěžovém testu (s vypitím té vody) 😕 A před tím pitím té sladké věci musím být na lačno??? 😕

ili5
12. jan 2010

mamino, vypadám snad, že by mi plod umíral? 😀 A toto jsem ještě neslyšela, může umřít po porodu, to jj, proto musí dostat infuzi, nebo mu spadne cukr, ale v těhu ne, pícháš inzulín, nebo placenta ho neumí zparacovat, proto. Nevím, ale já to vůbec nežeru tu cukrovku, kdysik ser na to taky neumíralo, tak proč nyní, akorát jsou tlusťoši. 😀
Zamilovaná, vy to na tom Slovensku máte celé nějaké divoké, jiné hodnoty, teď si máš glukozu koupit sama.... Já došla do poradnxy, vzala mi krev, poslala s krví před laboratoř, tam jsem čekala na chodbě, pak mi donesla v kelímku nápoj, ten jsem vypila a za 2 hod jsem měla dojít znova na krev, To vše. Pak jsem si volala pro výsledky a měla je vyšší, ale sem šla až ten další týden, pak mě objednal do diaporadny a tm jela, dostala dietu, měla jsem hod po jídle 9,0 dieta nezabrala, tak mi nassadil inzulín.
Nesmíte to tak prožívat. Mě řekli, že mám tripl testy 1:60 downu syndrom, že mám jít na plodovku. Jiná by se z toho pos.... já jela do Olomouce, odmítla ho, jelikož jsem se dočetla, že ho mají skoro kažá špqatně pozitivní testy. počkala jsem si týden ve 20tt Velký genetický UZ, což je to samé a není rioziko potratu a vše OK. Kdybych si to vše brala, tak už jsem dávno u Chocholouška 😀

misicka455
12. jan 2010

Kualik vetšinou se to dělá na opak vypiješ srajdu a pak když jsou hodnoty zvíšené tak dojdeš do dia poradny s močí a pokaždé tě píchnou do prstu 😉

kualalik
12. jan 2010

misi, no jsem teda bláááááááááááááááááááááááááázen z těch jejich postupů 😀 😀 😀

olgas
12. jan 2010

zamilovana: nevím nechápu, u nás se to dělá jenom v laborce, kde mi vzali krev na lačno, pak jsem vypila ten sladkej hnus a pak musela 2 hodiny sedět v čekárně a ani se nehnout, pak mi zas vzali krev. Ale asi bych to teda namíchala podle toho co mi řekl doktor.

kualik. to taky nechápu, ale postupy jsou všude jiné

Misicko, to je super, že malá zvládá dýchat sama, když je ještě na té jipce, tak tě alespon nemusí tak moc mrzet, že tam nemůžeš jet. Snad se ti to brzo spraví a bude to lepší a za Verunkou vyrazíte s manžou společně. Drž se. 😉

mamina
12. jan 2010

Ili,to o tom úmrtí plodu mi řekla na gyndě v rizikovce.To nemám ze svý hlavy.To proto chtěj,aby jsme tam ležely 14 dní před termínem-aby mohly kontrolovat placentu.Kdyby selhala,je to prý strašně rychlý a mimčo by mohlo opravdu i umřít.Ale prej se to,bohudíky,za posledních 12 let,co tam moje doktorka dělá,nestalo ještě ani jednou.(tak doufám,že nebudu první.. 😉 )Takže já si to teda dost beru a opravdu to hodně dodržuju...(Ikdyž,teď jsem snědla červenou řepu-dělám ji sum.sladidlem) a pak mě napadlo si zavolat,jestli to neva a prej to vadí taky.Prej nesmíme ani cukr ani umělý sladidla! 😠 To teda nevím,jak to přežiju-bez okurek a tak...

ili5
12. jan 2010

já vypila sračku a mohla odejít a za 2 hod se vrátit. Ale byla jsem furt ve špitále, obešla známe a uběhlo to rychle.
Pak měla zvýšené po vypití, ale moč jsem do dia poradny nepotřebovala. Každý vyžaduje něco jinéhho, sami tápou a neví přesně jak toto léčit, jsme pokusní králíci. Já kdybych si sama neřekla, že mám poslední tt den kdy mi můžou vzít krev na cukr, tak ani nevím že mám cukrovku, prostě na mě zapomněli. |Ale já se to dověděla tady z koníka, tak jsem se přihlásila.

pani_haf
12. jan 2010

Ahoj holky, podařilo s emi vložit foto toho našeho žloutenkového pokládku https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

Nestíhám vás číst ☹

misicka455
12. jan 2010

Haf ten je sladkej 😉

olgas
12. jan 2010

Ten je fakt sladkej a kolik má vlásků. A kdy vás pustí domů?

pani_haf
12. jan 2010

Tak snad ve čtvrtek, vypadá, že není můj, jsem totiž blond, ale manža jako Řek.

Misi-jak se cítíš?

olgas
12. jan 2010

Haf, tak ještě že manža je jako Řek 🙂 Asi bude teda po něm.

evca82
12. jan 2010

haf ten je peknouckej moc 🙂

beruskaveruska
12. jan 2010

ahojky jdu vás pozdravit a popřát další mamince k miminku 🙂

holky nevíte co Romana spagatice????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre