Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

olgas
25. okt 2009

A odkud jsi misicko? Jinak to je pravda, že když člověk jí zdravě ,tak by to mělo stačit. Ale blbý je, když i to nestačí. Určitě bych nechtěla inzulín. No, stejně bych se nebodla ani tím perem. Jinak si myslím, že hladovět není vůbec nutné, najíst se dá. Horší je to , že nesmíme žádné ty cukry, ani v jogurtu. To je pro mě dílo , a nesnídat jogurty je taky blbý. Jsem do teď zvyklá každý den snídat jogurt, ovocný. Bílý ráda moc nemám, maximálně tak s ovocem. Dělají ti na kontrolách v dia poradně v kontrolu glykovaného hemoglobinu z krve? Má to být nějaké vyšetření, při kterém dokážou zkotrolovat, jestli tu dietu držíš poctivě pořád nebo ne.

misicka455
25. okt 2009

Já pochazím z Brna. Nevím zda mi dělají ten hemoglobin ( jdu teprve poprvé do poradny s výsledkama) asi jo jelikož jsem byla v pátek na oběrech krve a v uterý jdu na kotrolu tak se dozvím na co mi tu krev vůbec braly. Jinak já jsem se toho inzulínu taky bála , ale jestly to má malé pomoct tak to dám 😉 Ze začátku jsme se sama ani nepíchla tím perem na testování a teď mi to už nic nedělá asi jde o zvyk. Já jogurty jím, ale jen ty hodně nízkotučné a samozřejmě bílé. Nastrouhám si do toho trochu jablka a nebo dám vločky a dá se to.

meinkonka
25. okt 2009

tak ja si dam aj ovocny jogurt, ale s najnizsim obsahom cukru. napr. activia light toho cukru nema vela. inak by som asi fakt nevedela, co olovrantovat. aj cerealie si obcas davam a tiez obsahuju nejaky cukor /tie s najmensim obsahom/ ale ved co ine mam jest? myslim, ze vzdy sa niekde najde skryty cukor. a zatial mi vzdy na dia poradni vravela, ze dobre, dietu drzim. len tak dalej. ale vy ste mali mozno vysoke hodnoty pri zatazovom teste, tak musite mat prisnejsiu dietu. ja som mala po 2.hod 7.96. takze som len na zdravej zivotosprave bez sladkosti a s 1ks ovocia na den. nemusim si sacharidy pocitat.

misicka455
25. okt 2009

No já měla 8,6 takže i v tom je možná rozdíl 😒

serafinka1
25. okt 2009

Saronka gratulujem k dievčatku, je to úžasný pocit byť už po tom a mať krpca pri sebe. ja sa už neviem dočkať, hlavne kvôli tej cukrovke, neviem sa s tym zmierit. V sobotu som mala uplne mizerne hodnoty, citila som sa zle, bola som v depresiach. Jedla som cely den dietne jedlo, ryba na ranajky, aj na obed, cierne pecivo oblozene na veceru a stale zle hodnoty, tak mi manzel povedal, daj si nieco co ti urobi radost, nieco zakazane a potom si zmeraj, tak som si dala sladkost a ja som mala hodnotu 4,7. Chapete to? Ked sa snazim o dietne jedlo tak je to katastrofalne a ked si nedam pozor tak vysledky vynikajúce. 😖

misicka455
26. okt 2009

Serafinka někdy to mám taky tak a nechápu to. Teď jsme přišla , že i ovoce nemůžu strašně mě zvedá cukry 😒

olgas
26. okt 2009

ahojte holky,

serafinka: no vidíš, člověk se stresuje dietou a pak má špatné výsledky, a po sladkým, které vůbec nemůžeš (prý) máš hodnoty ukázkové, pak se v tom vyznej.

Holky, já jsem se dnes chtěla objednat konečně do té dia poradny, ode dneška tam jsou (po dovolené) . Mám přijít až příští týden v pondělí, ale vůbec nevím jestli můžu ráno normálně jíst nebo ne. Jak jste šly do poradny poprvé vy? Mě sesta neřekla do telefonu nic, jenom mi vykládala, jak mě neobjedná na čas, protože tam mají svoje stále pacienty a tak...Tak jsem si připadala jako bych otravovala...

serafinka1
26. okt 2009

Olgas no mne predtým tiež nič nepovedali, že či môžem jesť večer pred testom či nie. Tak ja som sa ešte o 22.00 ládovala hrozienkami v čokoláde. No čo už, možno keby som vedela, že nemám jesť deň predtým sladké, tak mám iné hodnoty. Nejako to už pretrpím. Ale oddnes sa vôbec nestresujem, jem čo mi príde na chuť, sladké som obmedzila fakt na najväčšie minimum aké sa len dalo a som v pohode. V piatok mám poradňu u lekára, tak som zvedavá, ako sa má maličký. A na ďalší týždeň ma čaká dia kontrola. Za ten čas im odovzdám tie 2 celodenné profily za 2 týždne a som zvedavá, čo mi povedia.

misicka455
26. okt 2009

Olgas já šla normálně najezená do té poradny, stejně tě pak obědnají na odběry zvlášt.

Já jdu zítra tak jsme taky zvědavá nějaké honoty v profilech mám vyší než by měly být a to jsem nic nezdravégo nejedla 😒

olgas
26. okt 2009

serafinka: já jsem nemyslela jestli můžeš jít před tím testem jestli cukrovku máš nebo ne. Tam jsem už byla, tu mám již potvrzenou. Teď mám jít do diabetologické poradny, tak nevím jestli se můžu ráno normálně najíst nebo ne. Já jsem večer před testem jedla taky i bonbóny z bonboniéry, tak si myslím, že kdybych si dala třeba zelí, tak ty hodnoty mám taky jiné. Ale vůbec mě to nenapadlo.

jitie
26. okt 2009

ahoj 🙂
holky, jestli jste jedly nebo ne den před testem na cukr sladký,tak to nevadí, za těch 10hod bez jídla cukr strávíte, takže i kdyby ste jedly něco jiného,tak vám curk stejně naměří 😉
já mám teď naštěstí hodnoty v pohodě i po sladkým i po normálním jídle, tak se mi to asi srovnalo, ale stejně se sladkýmu snažím vyhýbat, prospěje to i mé váze

a před kontrolou na dia normálně jím 😉

olgas
26. okt 2009

díky za info, zbytečně bych se trápila hladem. Jsem z toho vždycky na nervy, když dopředu vím ,že nemůžu jíst.

meinkonka
26. okt 2009

ahojte, tak ja som dnes na cukre dopadla dobre, takze uz maskrtim /snad jeden den za odmenu mozem nie 😅 /. akurat vcera som skoro vecerala tak sa vyskytol aceton v moci ale inak fajn. a moja vaha za vyse mesiac a pol odkedy som dia stale stagnuje cize +10. haha aspon rychlo schudnem 😉

olgas ked uz chodis do dia poradne pravidelne, tak rano nalacno krv+moc, potom sa najest a po 2 hod. zasa krv+moc. a poobede vysledky. teda aspon u mojej diabeticky to takto funguje. 😉

serafinka1
26. okt 2009

olgas Ty si v ktorom tt? Nemas to v pase.

olgas
26. okt 2009

meinkonka: aha, tak to je teda dobrý , to budu asi zase pěkně hladovět celé dopoledne. Nevím co bych tak v nemocnici mohla někde na koleni snídat. Ach jo,to zase bude.. Navíc trávit někde v nemocnici celé dopoledne je pěkně na nic, to v té práci asi vůbec nebudu.Nejraději bych šla někam jinam než do nemocnice, ale moje gynekoložka mě poslala do nemocnice, na výběr mi nedala, tak to asi znamená, že normální diabetologové těhotné neberou, nebo nevím..

meinkonka
27. okt 2009

olgas, ved si vezmes na ranajky nejaky rohlik so sunkou a paradajkou a je to. ja osobne chodim rano na 7 a potom idem do prace a odbehujem hore dole pocas dna. proste nemozes hladovat, lebo tu ide o to, ako ti cukor vystupi po ranajkach. inak ja chodim k normalnej sukromnej diabetologicke, tam ma poslal lekar.

misicka455
27. okt 2009

Tak já jdu dneska so dia poradny a jdu do nemocnice a jdu až na půl 13 a vůbec nic neříkaly aby došla na lačno nebo si sebou vzala oběd, ono je to asi všude jinak.

misicka455
27. okt 2009

Meinkonka a máš doma ten glukometr?

meinkonka
27. okt 2009

misicka ja nemam doma glukomer, ja si nic merat nemusim. ja ani nemam prisnu dietu, teda nemusim si pocitat sacharidy, len sa zdravo stravovat, 5-6x denne s 2.vecerou a bez sladkosti, len 1 ovocko denne.

misicka455
27. okt 2009

Aha, tak mi co máme glukometr tak právě nemusíme tak brzo do té dia poradny pak se nasnídat a pak tam jít zase mi se změříme doma 😉

Jé tak to máš dobré , že nemusíš odměřovat já odměřuji a stejně mě ty hodnoty lítaj.

misicka455
27. okt 2009

U doktorky tak jak jsem čekala nasadila inzulín 3 jendotky 3x denně Takže od zítra začinám píchat jen nevím zda to zvládnu není to takové to pero Já se nejprve takovou malou jehličkou musím píchnout pak pustím ten inzulín počkám deset vteřin a vytáhnu. Jinak ostatní výsledky v pořádku. Hemoglobin 3,7 což je prej v normě, žádný ketony nebo jak se těm ludrám říká v moči taky nebylo a taky mě tam měřila jak na potvoru cukr po svačině v pořádku. No prostě říkala , že kombinace cukrovky a štítné žlázy dělaj paseku a tak si pomůžeme tím inzulínem aby mimčo nestrádalo. No doufám, že se to odhodlám píchat jinak říkala , že by nás hospitalizovala což tedy by pro mě byla smrt Taky říkala, že nějaké výsledky slinivky či co jsou v pořádku takže mám fakt skoro 100% šanci , že porodem cukrovka zmizí _Jdu za 4 týdny když budou hodnoty v pořádku jinak jestly to bude vyskakovat tak mám přijít hnedka.

olgas
28. okt 2009

ahoj misicko,
tak doufám ,že to zvládneš. Já nevím, jestli bych zvládla ten inzulín píchat, doufám, že ho nedostanu. Ale zase lepší než být pořád v nemocnici.

misicka455
28. okt 2009

Tak dneska ráno mě píchnul manžel a odpo je to už na mě 😉

olgas
28. okt 2009

no kdyby jsi měla z manžela mě, tak bych tě nepíchla . Máš to štěstí 😀

misicka455
28. okt 2009

Nic jiného nám nezbývá 😀 😀 😀

olgas
28. okt 2009

to je jasný, je lepší se píchnout, než být celou dobu v nemocnici.

misicka455
28. okt 2009

No tak jsme to moc nezvládla na ten oběd nai nevím zda něco vyteklo 😀 😀 tak na večeři se musím polepšit 😉

zelvatko
28. okt 2009

jéé, na cukrovku jdu zítra. jsem zvědavá, snad výsledky dopadnou dobře.. akorát se mě nechce sedět tak dlouho v nemocnici.. blééé

olgas
28. okt 2009

misicko, no snad se ti to povedlo. A kam si ten inzulín pícháš? Vím, že diabetici si ho píchají do břicha, ale v těhotenství snad ne, ne?

misicka455
28. okt 2009

Tak jsme se píchla je to hnus 😀 😀 Ráno do boku břicha odpo si píchám do ruky a teď ny noc do stehna na noze.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre