Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

luckaa
27. júl 2010

@evajza Moje hodnoty jsou4,38-10,29-10,44 už jsem to tu i psala,ale mě doktor ani neposlal na dia,uvidíme co bude následovat po tom profilu

fim
27. júl 2010

@evajza jooo, to já vím. Jen mě zajímalo, o kolik jsi je právě překračovala. 😉 Já měla vždycky alespoň 6,0 a dneska dokonce 7,0. JInak neustále něco mezi. A už mám i verdikt - zítra si jedu pro pero a budu si dávat 2 jednotky na noc. Tak to není tak moc, ale ďobanec budu mít tak jako tak. 😢 Každopádně díky moc za všechny rady. Ještě sem určitě pro nějakou přijdu. 😀

lio
27. júl 2010

@luckaa a odkud si? s tvými hodnotami po zátěžovém testu je tedy s podivem, že tě nepředá do péče na dia.....a ty profily tímhle stylem fakt na palici, ono pokud doktor zjistí, že si informovaná, tak s tebou nebude takhle "zametat" takže se ozvi......

luckaa
27. júl 2010

@lio Já jsem z Teplic

lio
27. júl 2010

@luckaa tak zkus zjistit kde v porodnicích mají dia pro těhotné, opravdu tvé hodnoty nejsou nízké na to, aby si tě gyn nechal ve své péči a honil tě na takovýhle profil, to slyším fakt prvně,......fakt se ozvi a bojuj, protože jak čteš, tak to tu žádná z nás nemá...každá jsme na dia a max si berem krev doma a jdem to zkontrolovat, nebo pomocí glukometru děláme profily samy...

luckaa
27. júl 2010

@lio Zkusím se mrknout,díky 😉

lio
27. júl 2010

@luckaa promin že to furt melu dokola, ale ten přístup v tvém případě mi prostě přijde jako scifi.....

fim
28. júl 2010

@luckaa Lucí, tak to ti jezdí přímo z TP do ÚL MHD, pokud nemáte diaporadnu přímo u vás a pokud nejsi pojízdná autem. Já jsem z Chlumce, takže taky jezdím docela štreku, jen o fousek kratší než ty. 😉 Zrovna dneska tam jedu zas kvůli tomu inzulínu. Už mi z toho pomalu hrabe, jak furt někde lítám. Nějak mi už docházejí síly na všechny ty problémy kolem. 😔

luckaa
28. júl 2010

No,já bych nerada,aby si nějak doktoři lezli do zelí,když mě tam neposlal,tak to asi není nutné.Je to dobrý doktor ke kterému chodím,tak uvidím co bude po tom profilu následovat.

makinecka
28. júl 2010

@luckaa však uvidíš jakej bude profil a co ti pak řekne dr a podle toho se zařídíš 😉

luckaa
28. júl 2010

@makinecka JJ,uvidí se podle toho profilu a zkusím se s ním domluvit co a jak

bellablonde
28. júl 2010

@luckaa podla mna to nie je o lezeni si do zeli, ale o zodpovednosti o tehotnu
ja som mala hodnoty nalacno 4,1 a po 2 hodinach od vypitia glukozy 8,4 a uz som si aj hladala dobru dia ambulanciu.
Samozrejme dieta, kontroly..

Ide o to, ze ty sa mozno citis v pohode, ale kedze si prepojena krvnym obehom s bejbinom a tvoje telo nestaci cukor odburavat, tak aj babetku sa dostava viac cukru a tiez jeho telicko musi vynalozit vacsiu namahu, aby si s tolkou davkou poradilo. Tak sa stane, ze niektore z jeho organov su viac namahane ako ostatne, po porode mu chyba pravidelna vyssia "davka cukru" na ktory si zvykalo v maternici...

Nerozumiem ty mas tu poslednu hodnotu vyssiu ako strednu?
chapem tomu tak, ze nalacno mas 4,38, po hodine 10,29 a po dvoch hodinach ti to este stuplo na 10,44??

makinecka
28. júl 2010

holky měří vám na kontrolách výšku fundu,břicha tím metrem?mě za měsíc břicho porostlo jen o 1cm a mám 28cm výšku fundu a mám trauma že malej neroste,ale dr mi nic neřekl jen že dobrý jako vždy 😒

makinecka
28. júl 2010

podařilo se mi teda horko těžko nabrat zpátky kilo z těch 3 co sem shubla,ale nic moc tak z čeho má ten malý růst,bude moc hubený chudáček můj ☹

barchee
28. júl 2010

ahoj babulky, takže predsa budem nastavená na nízke dávky inzulínu, mám vyššie glykémie trocha, takže dr mi dnes povedal, že tak 3x 1-2 jednotky nejakého krátkopôsobiaceho inzulínu - neviem aké sú inzulíny, nemám skúsenosť 😅 by som mala pichať, viac mi povie budúcu stredu diabetologička. Schudla som teraz 2 kilčá som zistila pri vážení dnes v poradni, šak bodaj by ne, veď už neviem čo mám jesť, aby nebol cukor tak vysoký 😔

zuzi2
28. júl 2010

Ahojte, dnes mi tiez oznamili ze mam cukrovku. Moja hodnota bola nalacno 5,2 a preto mi nedali uz ani vypit to sladke. chcem sa vas spytat, co robite proti tej cukrovke. Ako sa stravujete? Ja mam termin na Dia az v septembri, tak chcem zacat s "dietou" uz radsej teraz.

werunka21
28. júl 2010

Poslušně hlásím, že tady budu strašit ještě tak do konce příštího týdne, pokud teda malý nepůjde ven sám.

@zuzi2 ahojky, až v září? No to je celkem pozdě. Tak určitě si prostuduj stránky www.tehotenskacukrovka.cz vynechat veškěré cukry, pravidelná strava... když budeš mít otázky, klidně se ptej 😉

makinecka
28. júl 2010

@werunka21 coo?vždyť ti říkali že ti to v 39tt vyvolají???

werunka21
28. júl 2010

@makinecka když oni ti doktoři se tam střídají a známe to: co doktor to názor. Tato dr. řekla, že to musí být do termínu, nejpozději 40+0 (mimochodem tohle počítání jsem jaksi nestihla za devět měsíců pochopit 😅 ). Další kontrola v úterý a to už se domluvíme, že do konce týdne bude hospitalizace.

makinecka
28. júl 2010

@werunka21 aha,oni doktoři to počítají ty týdny jinak než tady koník,dnes jsem 35+6 čili 36tt,ale dle mého dr jsem 35tt,takže je to zmatek.
ono to ale vychází vyvolají ti to nejpozději na termín,třeba malý vyleze sám 🙂

werunka21
28. júl 2010

@makinecka je fakt, že nevím jak ten 39 týden myslel a každopádně je to ještě pořád do termínu, takže v klidu 🙂

luckaa
28. júl 2010

@bellablonde Ano,pochopila jsi to správně,taky jsem koukala,že po dvou hodinách je to ještě o něco vyšší,nechápu 😲 ,zítra budu jak debil jezdit na ten profil,ráno mě tam poveze manžel a po svačině a po obědě tchán a tchýně bude hlídat malou,pak se domluvím s doktorem,jestli by to nešlo jinak,protože tohle je docela děs

luckaa
28. júl 2010

@makinecka No,já jsem taky kokala,co to měří,mám tam napsáno velikost fundu 22 a kontroloval mi jestli nemám otoky,ale myslela jsem,že to souvisí s bílkovinou v moči a ne s tou cukrovkou...

makinecka
29. júl 2010

čau děvčata tak jak dietujete?já si dnes budu péct pstruha a brambory na másle tak už se na obídek těším 😵
jinak mě už zbývá nějakých 28 dní do termínu,nemůžu tomu uvěřit že to za chvíli budu mít za sebou a to sem tu skuhrala několikrát že to neutíká 😀 takže kdyby jste někdy měly nervy z diety tak nemějte ono to rychle uteče a dočkáte se těch vysněných uzlíčku a zbavíte se diety 😉

fim
29. júl 2010

@luckaa No to bych si taky připadala jak debil. Hlavně by mě štalo, jestli si jako ten doktor myslí, že mám hlídání pro dítě, kdykoliv si on pískne a ještě na celej den. ☹ Jooo, jen s bříškem, to se to chodilo po doktorech. My jsme tenhle týden ve špitále pomalu pečený vařený, málem jsme jeli i na chíru s malým, páč jsem myslela, že spolkl knoflík... už jsem měla dost.
Jinak včera večer jsem si píchla první inzulín a ráno byla hodnota ještě vyšší než bez něj. Takže zase další starosti. Zítra znovu přeměřím a budu volat hodnoty a upraví se dávkování. Zatím mám jen 2 jednotky. ☹

@makinecka Mňam, pstroužka s brambůrkem na másle bych si dala už moc dlouho. Ale říkám si, že bych si ho hezky nechala předložit už hotový. 😀 Poslední rybí vaření mi vůbec nesedlo a pak jsem ani neochutnala. 😒
My máme dneska slepičí vývar s hafem zeleniny a pak omajdu s rýží. 😉

werunka21
29. júl 2010

Jak dietuju? Ani se neptej 😔 , čím víc se to blíží, tím je opravdu horší se udržet. Teď jsem zblajzla musli tyčinku 🤐

makinecka
29. júl 2010

@werunka21 no bóže se nic nestalo,to neřeš prosím tě 🙂

makinecka
29. júl 2010

a máš pravdu čím dál jsi tím hůř se to dá vydržet,já to taky mám 🙂 sice se držím,ale ty chutě už jsou velký,uvidíme co v tvém týdnu sežeru já 😀
já nemám chuť na čoko,ale spíš na nějakou buchetku 😝

werunka21
29. júl 2010

@makinecka to já radši ani nepeču, to by bylo hodně kruté. Ale jak jdu v obchodě kolem toho sladkého pečiva...jak krásně voní... Nebo manža příjde z práce a nese si mega točenou zmrzlinu a já mu ji mám podržet než se převleče, mezitím mu ji celou olížu že 😀. A čokošku do porodky mám zbalenou 😀 a další zásoby ve skříni. Ještě týden...

fim
29. júl 2010

Holky, já vás nechci zklamat, ale já si vezla do porodky taky s sebou lázeňský a vezla jsem si je i dom - první dny jsem měřila ještě cukr a pak nějak nebyl čas a navíc mě příbuzenstvo tak zásobovalo ovocem, že jsem to nestíhala ani sníst. A sušenky přecijen vydržej dýl. 😝
A teda takhle mě manžel trápit, tak mu to nedaruju. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre