Tehotenská cukrovka a životný štýl.

monika4991
12. mar 2020

Ahojte v utorok som bola na zatazovom teste na cukor a posledná hodnota bola zvýšená. Čiže som sa objednala na diabetologiu. Úprimne mám z toho dosť strach co ma čaká (keď čítam rozne komplikácie s tým spojené, veľké dieťa, ťažký pôrod....) a hlavne si myslím ze sa celkom zdravo stravujem. Vôbec tomu nerozumiem ako to je možné. Varím doma pestro celkom zdrave jedla,kvaskujem,peciem vždy len zdravšie koláče, bielu múku ani nepoužívam.Ako ste to mali vy keď vám vyšla tehotenska cukrovka?

guizui
20. mar 2020

@monika4991 ano, mas pravdu, nezvyknu ho opakovat, ale urcite spomen, ze ti robili odber z prsta. skus si po sladkom zmerat pred jedlom a potom aj po 30 aj po 60 min - jasne ze glykemia sa zvysi, myslim, ze to nieje o tom, ako dlho tak ostane, ale nezdravy je ten prudky vykyv (idealne by mal byt rozptyl pred a po jedle 2mmol - ked mas pres jedlom hodnotu 5,5 tak hodnota po jedle by mala byt 7,5). ak by to pri sladkom vyletela glykemia po 30min trebars na 10, tak to urcite nieje dobre.

monika4991
autor
20. mar 2020

@guizui super konečne tomu chápem. Oki skúsim to tak urobiť a uvidíme 😉 👍

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre