Tehotenská dermatitída. Mali ste ju? Čo na to zaberie?

lovacka
30. apr 2009

ahojte
po mesiaci stravenom v nemocnici sme si doniesli tuto koznu chorobu
Koziarka nam predpisala Locoid co su kortikoidy a ja mam nenormalny strach ten krem pouzit
mate niekto skusenost s touto koznou chorobou v tehotenstve a ak ano co vam na to zabralo

dakujem

silvikam
1. máj 2009

Ahoj lovacka.

Tak ja som tiež prešla niečim podobným. Som v 30 tt a od minulého týždňa som celá vyhádzaná na bruchu, prsiach a dekolte a trochu aj na vnútorných stranách rúk. A stráááááášne to svrbelo. Bola som s tým aj na pohotovosti, tam na mňa pozerali ako na zjavenie, poslali ma na infekčné, tam mi dali do žili hydrokortisom 200mj. Išla som ku kožnej tá mi dala zinkový olej, zarába sa v lekárni, celá som bola mastná a biela. A k tomu kvapky Fenistil 3x30 kv. Za 5 dní bolo po svrbení ale pokožka je ešte taká fľakatá už si kvapky nedávam a natieram sa niekoľkokrát denne detských mliekom z DM BABYLOVE, ktoré je mastné a obsahuje olej. Mne tvrdili, že som asi niečo zjedla od čoho som sa vyhádzala, ale ja nie som na nieč alergická.
A ešte k tej PUPP - to nie je prenosná choroba a zvyčaje postihuje tehotené okolo 30 tt, ktoré čakajú chlapčeka, vymizme úplne po pôrode. O tomto tu užna koníkovi bola debata. Skús si dať do googlu "svrbivé vyrážky na bruchu v tehotenstve" a niekde tem sa ti to ukáže.
Podľa mňa si daj niečo na zmiernenie svrbenia - Fenistil a na potieranie ten zinkový olej alebo chladivý púder. Ak to ani trochu nepomôže tak potom skús tie kortikoidy. Ja som druhý krát tehu a prvého mám chlapca, nič mi nebolo. Teraz znovu chlapec a som vyhádzaná. Drž sa.

lovacka
autor
2. máj 2009

silvikam len sa obavam ze ak ide o tu PUPPP tak nic ine na to nezaberie.teraz som sa natrela modrou indulonou a celkom to pomohlo je taka mastna tak ak bude stacit indulona tak sa budem len nou natierat a samozrejme ze kortikoidy nebudem davat ale ak sa neda tak sa neda lebo ja nemozem spat v noci no proste je to des
este mi bolo celkom fajn v sprche takze ked je ta pokozka navlhcena tak sa to da vydrzat takze puder na to vobec nie je vhodny lebo to len vysusuje pokozku ten som si davala prvych 6 dni a rapidne sa to zhorsovalo 😢

silvikam
2. máj 2009

ja som nemala púder, ale len ten zinkový olej. Je mastný, zarábali ho v lekárni a je z olivového oleja + niečo. Ten púder spomínali baby na koníkovi vo fóre ešte z roku 2006 keď som pátrala, že čo s tým svrbením. Tam jednej dokonca pomáhal dithiaden proti svrbeniu. Vlastne je to antihistaminikum tak ako fenistil ale silnejšie. Mne zabral ten fenistil, lebo tiež som myslela v noci, že sa budem už od svrbenia škriabať po stene a išla som sa aj o pol tretej ráno sprchovať. Teraz sa iba natieram tým mastným detským mliekom niekoľkokrát denne, ešte to občas svrbí najmä boky, spodok brucha a okolo pupka. A mám strašne suchú pokožku na rukách a nohách. Takže stále sa mastím. Už to musíme nejak vydržať. Ale ten fenistil sa neboj dať, skús ho aspoň na noc uvidíš, že sa vyspíš. 🙂

lovacka
autor
2. máj 2009

no ja uvidim aku budem mat tuto noc lebo sa cely den natieram modrou indulonou a ta je poriadne mastna tak sa aj to svrbnie da vydrzat.ja som mala alergiu na olivovy olej a tusim aj bioderma robi nieco take ako zinkovy krem ale ja som nanho nereagovala dobre
uvidime ked som natreta ako zemiak tak sa to aj celkom da cely den som vydrzala v pohode uvidime aka bude noc 😅

danka5
6. aug 2009

Ahojte, ja mám tiež podobný problém. Najskôr to vyzerá ako popŕhlenie pŕhľavou a svrbí to. Začiatok sú pupence pezfarebné, postupne červenejú až sa vytvorí rozsiahly červený flak. Po nejakom čase sa zmení na červenú krupičku a potom zmizne, ale to už mám ďalšie a ďalšie problémové miesta, ktoré sa striedajú. Začalo to na rukácha a odvtedy sa objavili snáď už všade - nohy, brucho, chrbát, dlane, dekolt, prsia. Niektoré miesta sú fakt rozsiahle - nap. pol chrbta, pol stehna.
Nazdávala som sa, že je to z ovocia, moja lekárka tiež. Teraz, keď idem na to vylučovacou metódou, tak nevidím súvis. Skúsim úplne vylúčit ovocie. Ale čím ďalej sa nazdávam, že ide o PUPPP.
Cez deň sú príznaky miernejšie. Večer a v noci silné.

Lekárka mi predpísala Jarisch roztok na obklady, trochu sa svrbenie ukludní, ale hneď sa tvoria ďalšie a ďalšie vyrážky, zhlukujúce sa do obrovských flakov. . Aloe First mi na ukludnenie zaberá lepšie, ale nové miesta sa tvoria ďalej. Vyzerá to dosť hrozivo.

Neviete niekto poradiť, čo s tým?

danu
26. feb 2010

katulik234 • Dnes o 19:57
Ahojte mate tu niekdo skusenosti s vyrazkami okolo pupika a hrozne to svrbi.ci to neublizi malej mam dva dni do terminu do porodu.

martina8110
12. jan 2011

Ahojte! Mám rovnaký problém ako vy a už začínam z toho šalieť,pretože mám PUPPP už 2 mesiace..Začalo to asi mesiac pred pôrodom a trvá to dodnes..21.12.2010 sa nám narodila krásna dcérka a dúfala som,že sa tie vyrážky stratia,no doteraz sa s nimi trápim.Začalo to na bruchu,ktoré som si natierala s Locoid crelo 0,1%...Toho sa obávať nemusíte,je to veľmi nízka koncentrácia a v treťom trimestry je plod dostatočne vyvinutý.. No prešlo mi to len čiastočne,potom sa objavili nové vyrážky na zadku,stehnách,rukách, prsiach,chrbáte a teraz to mám už aj na dlaniach a na chodidlách,jednoducho po celom tele a neskutočne to svrbí! Už som vyskúšala snáď všetko..Kúpila som si soľ z mŕtveho mora a kúpem sa v nej raz za deň..Síce som ešte len začala,ale mám pocit,že tie najnovšie postihnuté miesta sa tým vysušujú a hoja..No však následne po kúpeli musím použiť vhodný mastný krém! Tak ak máte nejaké odporúčanie,poteším sa.. Tak sa držte a prajem nám všetkým skoré uzdravenie... Maťa

milota164
11. máj 2015

mna v tehotenstve velmi svrbievalo brusko, pomohol mi Bepanthen krem proti striam , mala som po nom pruznejsiu pokozku, dobre premasti a rychlo sa vsiakne

dominikali
19. sep 2015

Ahojte mna tiez strasne svrbi brusko a mam hrozne cervene a povyhadzane brusko okolo pupku.... uz som vyskusala vsetko mozne :(

dominikali
19. sep 2015

A chcem sa opytat ...za par dni by sa mal maly narodit....a bojim sa ze ked po porode mi ho maju dat na brusko tak aby nieco nechytil alebo tak....

jojka7
3. okt 2015

@dominikali ahoj prosím ta co ti pomohlo na to brusko? Do rána sa mi spravilo to isté, termín mám v utorok ob3 dní :(

aleala
3. okt 2015

na ekzemy, dokonca aj psoriázu je vyvinuté špecialne mydlo - bezglycerínové, plné tukov a hlavne organické, bez chémie:
http://a-original.sk/produkt/organicke-mydlo-na...

na natieranie je skvelé bambucké maslo - to je tiež výborné počas tehotenstva, aby eliminovalo tvorbu stríí:
http://a-original.sk/produkt/bambucke-maslo-100...
alebo s čokoládou - antioxidanty 🙂
http://a-original.sk/produkt/bambucke-maslo-cok...

s bylinkami - zmierňuje zápaly a podráždenia:
http://a-original.sk/produkt/bambucke-maslo-bab...

klarisima
10. feb 2016

Ahojte dievčatá, toto trápi aj mňa. Najskôr to vyzeralo len ako zapálené strie na bruchu a postupne sa to rozširovalo v podobe vyrážok na rukách, okolo členkov, na stehnách, zadku až sa to zmenilo na veľké červeno - fialové fľaky. Dievčatá prosím vás zmizne to úplne? Neostali vám nejaké jazvy alebo fľaky, či hnedé škvrny?

klarisima
10. feb 2016

A ešte jedna otázka. Vaše bábätká sa narodili s čistou pokožkou alebo mali tiež tieto vyrážky ako vy? alebo neobjavili sa u nich po pôrode? ďakujem

jojka7
10. feb 2016

Tak babulky nechcem strašiť ale ja som s tým nakoniec bola na pohotovosti a uz si ma tam nechali vraj mi maličký tlačil na pečeň a uz som aj mala termín tak mi na druhý deň vyvolávali porod

dominikali
10. feb 2016

@klarisima uplne v poriadku bol 🙂 dokonca mi to ustupilo nie po porode ale hned ako nastali kontrakcie(3dni)

dominikali
10. feb 2016

@klarisima dermatitida ti zmizne, strie nie 🙂

klarisima
11. feb 2016

Zacalo mi to pred dvoms tyzdnami. Skusala som fenistil, calciovu mast aj dithiaden ale nic nepomahalo. Nakoniec ma kozna poslala do nemocnice. Tam som bola tyzden. Robili mi pecenove testy a vzorku koze z brucha ale nic infekcne to nie je.. vraj som v poriadku a je to len kozneho povodu co malemu neublizi. Ale velmi som sa bala. Potom som nasla tuto diskusiu aj fotky a dom presvedcena ze je to dermatitida. Mne v nemocnici davali tiez hydrokortizon, aj obklady z jarisch riztokom som si robila ale to sa len rozsirovalo. Nakoniec zabral na noc chladivy puder, ktory yo vysusil a cez den sa natieram 2x Excipialom je to ako take telove mlieko pekne vonia a vraj sa vacsinou pouziva pri ekzemoch a vysusenej pokozke. Momentalne som asi v tom poslednom DUFAM stadiu drobnej ruzovej krupicky. Dufam ze sa to edte raz di porodu alebo po porode nevrati. Myslela som ze si odrezem ruky aj nohy od toho svrbrnia. Som v 35tt.

klarisima
11. feb 2016

@dominikali dakujem za odpovede! 🙂

dominikali
11. feb 2016

@klarisima to poznam neboj po porode to bude OK 🙂 uz sa ti to nevrati.... len potom ak budes mat dalsie tak mame velku pravdepodobnost na to....

anetkaadamko
12. feb 2016

@klarisima ja som to mala v obidvoch tehotenstvách.......niečo strašné.......nespala som 4 mesiace......do krvi doškriabaná......dokonca aj teraz sa mi to spravilo na bruchu a krku......ale celkom malé......a to nie som tehotná......

petruska89
20. júl 2016

@dominikali ahoj aj si zistila s coho si mala tie vyrazky?kedy to preslo presne takto vyzera koje brusko:(

dominikali
20. júl 2016

bola to ta dermatitida tehu.... kozny mi na to dal mastny krem ale dako nepomahal...trosku tekuty puder....ale proste len vydrzat...(to sa ani spat nedalo) a ako prislo tak odislo....hned ako nastupili kontrakcie..... (3dni pred porodom) drzim palce nech to zvladnes je to hruza.....a ani stopy neostalo po tom ;) len klasicke brusko po porode

fatranka
23. nov 2016

Zienky viem ze je to stara diskusia, ale tie vyrazky co ste mali nevyzerali takto nejak? Som v 20tt,svrbi to len ked sa toho chytam....na chrbte mam podobny mensi...dakujem

anetkaadamko
23. nov 2016

@fatranka áno....ale mala som celé brucho, nohy, ruky, chrbát

fatranka
23. nov 2016

@anetkaadamko dakujem....takze je to ta tehotenska dermatritida?

anetkaadamko
23. nov 2016

@fatranka áno

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre