Tehotenská hepatopatia

monika.ki
5. okt 2012

Ahoj dievčatá,
chcela by som vedieť, ked ste trpeli touto chorobou v tehotenstve v ktorom týždni vám vyvolávali pôrod a, či ste museli užívať lieky na podporu pečene aj po pôrode.Lieky užívam už od 32 tt essentiale a ursosan. Mala by som ich užívať aj mesiac po pôrode ale bojím sa, či sa to nejak nevyplavuje do mliečka.Len, či máte niekto nejaké skúsenosti s touto chorobou v tehotenstve ja v mojom okolí nikoho nepoznám s kým by som sa mohla o tom poradiť.
Ďakujem!

fecina7
31. jan 2018

@uzanka16 diiiik za radu 🙂 skúsim to 🙂

uzanka16
31. jan 2018

@fecina7 není zač,nech sa ti darí a aj bábätku a úspešne donosene bábätka prajem a aby bolo zdravucke

fecina7
31. jan 2018

@uzanka16 ďakujem krásne ;)

muchaela
30. mar 2018

Ja som mala tehotenskú hepatopatiu v prvom tehotenstve, dcéra sa narodila predčasne v 35 tt, užívala som essentiale a Flavobion. V druhom tehotenstve sa to zopakovalo. Začalo to v 5 mesiaci. AST som mala okolo 5, ALT okolo 12 a zlcove kyseliny 132. Ked som bola 26tt poslali ma do Nových zamkov, kde mi dali kortikoidy na dozretie pľúc bábätká a čakala som na cisársky. zázrakom hodnoty klesli, užívala som 19 tabliet denne, Lagosu, Ursosan, Essentiale. V 30tt sa to rapídne zhoršilo, dostala som ďalšie kortikoidy a po dvoch dňoch mi museli urobiť cisársky, bolo to v hodine 12. Vraj mohlo dôjsť k odumretiu bábätká v brusku. Synček sa narodil v 31tt, mal 43 cm a 1915g.

hatsep
14. máj 2018

@muchaela ahoj, nepamatas ake hodnoty zlc.kyselin, AST a ALT si mala v tom 30-31 tyzdni, ked ti uz vyberali babo? Ja som 33 tyzden a hospitalizovali ma s AST 4, ALT 8 a zlckys 110. A robili predoperacne vysetrenia, ale zatial so mnou nekonzultovali nic. Pri prvom tehu porod vyvolavali v 37+ cosi. Bojim, ze teraz to bude skor.

muchaela
14. máj 2018

@hatsep pečeňové testy aké som mala pri poslednom odbere si nepamätám, ale pri tých žlčových kyselinach 132 sa rozhodli ukončiť tehotenstvo v 31tt.

hatsep
15. máj 2018

@muchaela fiiha tak to nemam daleko. A to ti ani tabletky nezabrali? Stale ti to stupalo?

muchaela
15. máj 2018

Mne to už skákalo hore-dole, nepomohli ani tabletky, brala som 6 x esenciale, 6 x Ursosan, 4 x Lagosu. Ani to nestačilo..... Tebe to pri liekoch neklesá ?

hatsep
16. máj 2018

@muchaela AST ALT sa drzi na rovnakej urovni, ale zlc.kyseliny mi klesli paradne na 16, tak aspon nieco. Klopklopklop...dufam ze to bude mat taku tendenciu dalej. A babo je v poriadku?

maxo69
16. aug 2019

@uzanka16 ahoj, prosim ta u teba v tom 16 tt sa hepatopatia potvrdila? Ja som v 19tt a v pondelok radsej utekam na odber, dva dni ma svrbia dlane aj plosky...hoci uz skor to zacalo, az teraz dva dni to vnimam intenzivne. Je realne babo donosit, ked ti zacne tak skoro?/ak mas skusenost

uzanka16
17. aug 2019

@maxo69 ahoj nepotvrdilo sa výsledky všetky vyšli v norme.

hatsep
19. aug 2019

@maxo69 v pohode...netreba stresovat. Ja som pri druhom tehu potiahla az do terminu.

muchaela
19. aug 2019

@hatsep mne museli tehotenstvo ukončiť o 3 mesiace skôr kvôli tomu

maxo69
19. aug 2019

@hatsep dnes zobrate hepatalky som mala v norme, este uvidim alergo vysledok zajtra, asi zavisi od hodnot na zaciatky, je super, ze ti to vyslo a ze teda je aj taka realna skusenost

hatsep
7. sep 2019

@maxo69 nj pri prvej dcerke som rodila v 38 a druhu az v 40. Chvalabohu to dobre dopadlo. Ale hospitalizovana som bola oba razy. A jedla 3x denne asi 10 tabletiek.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre