Tehotenský ekzém. Mali ste ho aj vy?

emkaa
11. nov 2008

Ahojte,
nikde som tu na konikovi tuto temu nenasla, dokonca aj na nete je o tom velmi malo, preto sa chcem spytat, mali ste niektora tehotensky ekzem? Su to take svrbiace cervene vyrazky, zacalo mi to na bruchu na malickom kusku a do tyzdna sa mi to uplne rozsirilo skoro na cele brucho ☹ . Kozna lekarka povedala, ze po porode by to malo zmiznut, preto sa chcem spytat, ci sa to u niekoho z vas objavilo a ci to naozaj po porode zmizlo...

leniko
12. nov 2008

Mne sa vyhodil tiež na bruchu! Asi O,5 cm. Nesvrbí ma to. Mala som to aj v 4 mesiaci a teraz v 7. Nerozširuje sa mi to 😖 .

vilocka
13. nov 2008

ahojte babulky, aj ja som uz raz nacala temu o problemoch s pletou v tehu, ale nejak sa neujala 😀 . Emkaa,mne sa tiez urobilo to, co tebe, ale nasla som si na nete, ze to je bezne, tak to neriesim. Natri si to pletovou vodou, ktora vyvusuje, pripadne skus masticku cicadermu (ta je mastna, ale zase hoji). Mne to pomohlo a teraz mam tak jeden - dva pupaciky. Po porode by to malo zmiznut a ty uz to mas naozaj za par 😉 .Skor ma trapi moj exem okolo nosa a ust, ktory mam asi od 10. tyzdna. Cervene bodky a flaky - vyzera to dost hrozne. Brusko sa aspon schova, ale tvar nie. Nic na to nezabera, tak si hovorim, ze nech, vydrzim. Ale niekedy ma ide z toho porazit, ked sa vidim v zrkadle ☹ .

emkaa
autor
13. nov 2008

Dnes som bola v poradni, uz naposledy 🙂 a sestricka bola zhrozena, ake to je skarede 😒 Vraj aby som uz porodila, lebo ze maly mi tlaci na pecen. Uz sa tym teda nebudem zaoberat, akurat mi vadi, ze to strasne svrbi..

Vilocka, dakujem za radu. Pouzivam teraz krem Advantan, co mi dala kozna, ale vobec mi nepomaha.
A na ten ekzem okolo nosa a ust nezaberaju tie veci, co si pisala? Pletova voda alebo Cicaderma?

vilocka
16. nov 2008

veru nie, nezaberaju. Ale bola som aj u koznej a dala mi na to nejaku zinkovo - ichtyolovu pastu, ktora zabera, ale velmi pomalicky. Moc sa nechcem s nicim natierat, ale co uz, ked sa to stale zhorsovalo. Bala som sa, aby aj babenko nemalo nejaky exem, ked sa narodi, tak to chcem radsej vyliecit. Asi je to seborea, ktora sa spustila tehot. hormonami. 😝 . Emkaa drzkam ti palce, nech sa uz narodi a nech je vsetko v poriadku. 😵

hviezda22
8. dec 2008

baby ja mam atopicky exem od malička. V predchadzajucich dvoch tehotenstvach sa mi vzdy zhoršil, no moje dve deti nemaju ani stopu po exeme. Určite to nema nič spoločne s tym, či vy ho v tehotenstve mate, alebo nie. Ale dedičné to asi je, no je to asi otazka nahody. Ja mam teraz hrozny exem. Okolo úst a na rukach. Inde to nemavam. A ta plet, to som predtym nepoznala, uplna pubiška 😖 . Snad to bude aspon jedna baba, ked tak vyzeram 😎

vilocka
8. dec 2008

ja si tiez hovorim, ze to bude asi dievcatko, ked uz som tak ospatnela 😀 . Ved uvidime 😵 Hviezda, dik, ze si sa ozvala, je fajn vediet, ze nie som na svete sama, lebo ked sa tak kukam okolo seba, tak vsetky tehulky maju plet ako obrazok....Ale neva, vsetko vydrzim kvoli babuliatku, hlavne aby bolo ono zdravucke 😉 .
A drzim palce s dvojickami 😵

hviezda22
8. dec 2008

vilocka dakujem pekne 🙂 , tiez drzim palce nech všetko dobre dopadne 😵
veru hormony s nami mavaju, ja musim povedat ze kazde moje tehu bolo ine,
napr. teraz vobec nemam nalady a ani nie som placliva, to pri druhom som furt revala 😀 ,
no ale takuto plet aku mam, fakt nechapem, normalne minule som mala taku virazku, ze sa ma kamošky pytali, či som sa na čele buchla, som mala normalne opuchle čelo, uplny jednorozec
😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre