Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Tehotenstvo a alergia na peľ a trávu

9nikuska8
30. máj 2015

ahojte, som alergická na peľ, trávu, všetky stromy, proste všetko čo kvitne a ja už nevládzem úplne som vyčerpaná hotová, stále len smrkám aj v noci stále oči mi opúchaju, zle sa mi dýcha.. alerkologička mi v tomto stave nepomôže. Neviete mi niekto poradiť niečo učinné na alergiu ? lieky brať nemôžem lebo som v 4. mesiaci,

simsalabim
30. máj 2015

@9nikuska8 a preco by si nemohla brat lieky? Ja som tiez alergicka na vsetko, co kvitne, od januara (ak nemrzne, vtedy uz tu na juhu kvitne lieska) az po oktober, kedy dokvitne ambrozia a palina. Pocas tehotenstva som tiez nejaku dobu nebrala lieky, z pocitu, ze "nebudem babatku ublizovat". Dychalo sa mi velmi zle, ale bola som hrdinka. Na kontrole prietokov lekar konstatoval, ze sa mu to nepaci, ze prietoky nie su OK. Sam videl, ze smoklim a hned zistil, ze alergia. Tak mi povedal, ze ci si myslim, ze ked sa ja dusim, ci sa babo nejakym zazrakom tiez nedusi. Takze ma supito presto poslal na alergologiu, okamzite a kazal mi vratit sa k nemu este v ten den, aby videl vysledky spirometrie. Na alergo mi robili aj tu spirometriu a lekarka skonstatovala, ze plucnu kapacitu mam riadne znizenu (uz si nespominam, ale tusim na 60%). Takze som dostala sprej do nosa, sprej na priedusky, kvapky do oci - vsetko lokalne, + antihistaminika, ktore som nechcela velmi brat, lebo tie neboli lokalne. Ale ulava po nasadeni liecny bola neskutocna, aj prietoky sa zlepsili (kontrolovali to opat tusim po 3 dnoch), ale nie dostatocne, takze mi vysadili antihistaminika a dali iny liek. Dcera sa narodila uplne zdrava doteraz netrpi alergiami. Paradoxne, pri prvom tehotenstve mi alergia uplne vymizla a vratila sa az po porode, ale starsia dcera je od utleho veku alergicka.
Podla mna nie je dovod, aby si sa trapila, vyvin prganov dietatka je uz ukonceny a tieto lieky mu neublizia - vo mne stale rezunuje ten vazny pohlad lekara a otazka? vy si myslite, ze ked sa vy dusite, ze dieta vo vas sa nedusi???

janinah
30. máj 2015

samozrejme,že lieky brať môžeš,dokonca musíš,to ako si prišla na to,že nie? 😒

tatinka
30. máj 2015

lieky na alegiu sa brat pocas tehotenstva nesmu , tak ako pise9 nikuska8, ja som sice bola tehu len kratko :(...ale ked som vtedy volala na alergicke a rozpravala sa s alergolokgickou hned mi povedala ze v tehotenstve sa akekolvek tablety pripaden hormonalne spreje do nosa na pelovu a travovu alergiu brat nesmu, ,,druha vec je ze hovorila ze teda ak by som sa citila ozaj zle ze to uz nevydrzim tak si mam nasadit tabletu ale teda len ozaj v nevyhnutnom pripade a ze teda nedavat si to kazdy den ale len fakt v case ked uz to nevydrzim,,,ale myslim si ze najlepsie je poradit sa s lekarom co si dat mozes a co nie,,,napriklad sesternica ked bola tehu tak viem ze ona daco brala na alergiu, sa mi mari ze asi ditiaden v malickom mnozstve ale to uz neviem isto ci to bolo ono,,,

gradula
30. máj 2015

@9nikuska8 , ja som brala antihistaminika ( tbl.) cele tehu - urcite sa najdu aj take, ktore sa mozu 😉

mojong
30. máj 2015

najlepsie spomedzi antihistaminik je na tom zodac, ten dokonca uz v cechach pod dozorom brali tehotne oficialne a bez nejakych nasledkov,.......ja som sa radila s farmaceutkou o tom a tiez mi vlastne doporucila zodac, tie novsie tabletky este nie su na trhu tak dlho aby boli odsledovane ale toto povoli aj alergolog, pripadne ak alergia nie je prilis akutna, tak sa da prezit s homeopatikami tiez, a so sprejmi do nosa s morskou vodou.
Lieky na alergiu sa pocas tehotenstva mozu brat, ak by sa nemohli ja uz by som bola na onom svete, a myslim ze to by velmi nepomohlo babatku,........ ide skor o to neprekombinovat lieky a nebrat vela vsetkeho..... ja sa snazim vynechat tabletku ked sa da napr., v zime alebo ked prave nekvitne nieco zo zoznamu u mna alergizujucich veci, ....no teraz sa veru neda, .....

hradnapani
30. máj 2015

@9nikuska8 samozrejme, ze ti alergologicka pomoze. Sme v 21. storoci - uz su lieky, ktore mozu aj tehotne, aspon lokalne antihistaminika sa urcite mozu. Ktore konkretne, to ti povie lekarka. Ja som tiez nejake brala, ale nepamatam si nazov.

majrab
30. máj 2015

@9nikuska8 do nosa mozes s morskou vodou napr. Quixx do oci Septonex a tabletky - homeopatika, ale take co by ti pomohla 1 tabletka uz nevyrabaju, ale mozes si namixovat vlastny hopeopaticky mix staci sa ist spytat do lekarne, ale normalnej nie Dr. Max tam ponukaju iba ich produkty,,,,tot moja skusenost s mojou alergiou

uhnakova
30. máj 2015

Ja som alergicka behom celej pelovej sezony, tj. od konca februara do zaciatku oktobra. V oboch tehotenstvach som brala Zyrtec, pol tabletky rano, pol vecer, ale az po 20 tt, lebo mi obe tehotenstva tak vysli. Pre plod je horsie, ak ma matka problemy s dychanim nez samotny liek.

uhnakova
30. máj 2015

@tatinka tvoja alergologicka tara, je v zaujme plodu, aby matka dokazala riadne dychat, aby bola placenta dobre vyzivovana. Moja alergologicka mi bez problemov schvalila Zyrtec v druhej polke tehotenstva, obe deticky sa mi narodili zdrave.

simsalabim
30. máj 2015

@tatinka to je pekna blobost, pozri napr. http://www.prealergikov.sk/texty/alergia-a-teho...
V tehotenstve sa mozu viacere lieky na alergiu, len tehotnu treba viac sledovat, co sa jej asi nechcelo.

latvia
31. máj 2015

@9nikuska8
http://zdravi.e15.cz/clanek/postgradualni-medic...
odborny clanok, pozri si tabulky, skupina bezpecnosti B

uzanka16
31. máj 2015

Ja som v 7. týždni tehotenstva a tiež mám alergiu peľ, seno trávy a tabletky mi kázala užívať claritine-že tie neuškodia a takisto do nosa musím brať sprej Nasonex, skúšala som ho vysadiť kvôli tehotenstvu ale som si peknú patáliu narobila, kýchala som ešte viac bez neho, hlieny mi až stekali do hrdla a iba v kuse z nich som vracala, tak iba sprej nazad a hneď úľava.

zamilion
31. máj 2015

@tatinka lieky neobsahujuce hormony sa v tehotenstve brat mozu. Teda nie kortikoidne spreje ani nie prednison. Ale lieky s cetirizinom sa brat mozu.
Takze zodac zyrtec zenaro xyzal alergologici predpisuju uplne standardne.

@9nikuska8 po 12 tt lieky na alergiu mozes.

chmurkaxy
31. máj 2015

Baby, my sme na nášho Filipko čakali štyri roky,kým sa narodil. Celú dobu som nebrala nič,lebo ako povedala alergologicka,antihistaminika zostávajú v tele až do 6 mesiacov a vedia robiť zmeny u bábätka. Že ak zvládnem,tak bez. A ak nezvládnem,výnimočne trochu Zodac detského sirupu. Nesmie sa brat ani počas kojenia. Takže som nebrala 4roky,kym sa podaril a narodil,vyše 2 roky,lebo som kojila a teraz zase nič,lebo chceme druhé. A to som silný alergik,skoro všetko na +++.

janedoe
31. máj 2015

@janinah mne nechceli dat lieky, ze vraj sa to nesmie. Nie som lekarka, tak mu verim. Asi co kekar to nazor.

zamilion
31. máj 2015

@chmurkaxy tak to az taky silny alergik nie si. Ja mam ambroziu na tri kriziky a august si odkycham bez liekov. Ale kvitnuce travy mam na 5 krizikov a keby som teraz maj jun co len dva dni vynechala cetirizin tak skoncim na prednisone.
A uprimne - neverim ze ti taketo informacie o antihistaminikach dal lekar.

chmurkaxy
31. máj 2015

@zamilion MUDr,Anna Valentová,Petržalka,nech sa páči 🙂 ja som sa zatiaľ stretla s lekármi,ktorí mali stupnicu do 3+. Môj muž má napr. väčšinu na jeden,max na dva kriziky a keď si týždeň nedá zyrtec,tak do týždňa má zápal priedusiek. Každý reaguje individuálne. Mrzí ma,že máš takú silnú alergiu,držím paste,nech sa časom zlepší.

ivkadracova
31. máj 2015

@9nikuska8 Jednoznacne odid do hor, aspon na par dni, velmi to pomoze. Ja som to tak urobila v najvacsej brezovej sezone v BA. Masaker to bol. A este ked mas moznost tak rychlo k moru. Predcasna dovolenka, uvidis ako sa Ti hned na druhy den ulavi. Zabudnes na to ze si alergik.
Ine prakticke rady ako prezit alergiu bez antihistaminik: akutne dat si surovu cibulu, kupit si hepa filtre do nosa, ked chces mozem poskytnut na skusku jeden, este nejake hadam mam.., rano nalacno zihlavovy caj, jest super zdravo, aby si bola cim cistejsia, dostala som na narodky cisticku vzduchu, taky ionizator, je to zaujimave, ale neviem zarucit ze toto funguje, vela vysavam, lebo mame dieta verat musime.. bezne rady poznas aj z internetu tak tie vynehavam.
Ja som uz treti rok bez antihistaminik, vzdy sezonu nejak prezijem, alebo pretrpim. V tych astmatickych stavoch som usla tohto roku do tatier, a dobre som urobila. Ked ma este daco napadne tak dopisem.

uhnakova
31. máj 2015

@zamilion ja som na tom podobne blbo s brezovitymi, travami, palinou a ambroziou. Na dalsie alergeny mam strednu az slabsiu alergiu. Bez liekov sa u mna fakt neda, v sezone mi opuchne komplet cely jazyk, podnebie, sliznica v nose, dutinach, krku, palia ma priedusky a sialene kaslem. U mna by pomohlo len odist do Vysokych Tatier, ale to bohuzial nebolo ani pri jednom tehotenstve mozne. Takze som brala lieky v co najnizsich davkach a chvalabohu alergia bola v tehotenstve slabsia, takze to stacilo. Ja nechapem, ze niektore mamicky sa div nezabiju, len aby v tehotenstve nic neuzili na alergiu a potom po narodeni slahnu babatku pri kazdej prilezitosti n kvapiek Fenistilu, co je riadny odpalovak.

zamilion
31. máj 2015

@uhnakova ak mas alergiu na travy, tatry nepomozu. Jedine vyliezt na Lomnicak lebo este aj medzi kosodrevinou je trava...
Koho lekari neratovali kvoli alergii, ten to nepochopi... to nie je ako soplik ze pomoze babickina lekaren....

ivkadracova
31. máj 2015

@uhnakova Nebrat antihistaminika som sa rozhodla ked som este ani netusila ze otehotniem ... a vsade to pisem: vysadenie mi po par mesiacoch upravilo cyklus naspat na dievcensky 28 dnovy ked som este antihistaminika nebrala. Preco? Neviem, ale je to tak.. ked som opat zacala, cyklus sa mi znizil spat na 25dni. (Uz som bola v stadiu, ze som brala aj dve denne, a skoro cely rok, a urobila som razny sek).. Dokazala som prezit, a citim sa lepsie. Nehovorim ze to ma suvis, ale otehotnela som a mam dcderku.. dovtedy aj napriek snazeniu nic. Plus som tehotna druhy krat. Ja u seba povazujem vysadenie antihistaminik za dobry krok pre svoje zdravie. Nikomu to ale nevnucujem. A to pritom viem ako histamin sposobuje rozne zapaly v tele. Pocas roka som menej krat alebo skoro vobec chora ako pred tym. Dokazala som sa lepsie sledovat a zistit, co mi na co pomaha, (napr. bylinky, vyssie spominana cibula atd ... je to ho vela), aj ako reagovat. Ci uz mechanicky, chemicky alebo prirodne. Netreba hadzat vsetko a vsetkych do jedneho vreca.

ivkadracova
31. máj 2015

@zamilion a dodam k mojmu komentaru vyssie, ze som sa ako dieta dusila, a nosievali ma na pohotovost, bola som na lieceniach ... az sama som zistila co mam ako robit. Ako je to mozne?

ivkadracova
31. máj 2015

@9nikuska8 mala som dlho solnu fajku - upla paradzina, normalne mas solnu jaskynu vo vrecku.

zamilion
31. máj 2015

@ivkadracova ze si mala tzv detsku alergiu z ktorej si vyrastla.
To iste aj moj brat.

ivkadracova
31. máj 2015

@zamilion nie : )) .. v 23 mi diagnostikovali astmu .. potom som mala velmi tazke obdobie .. v 28 ci kedy som urobila ten sek, uz si nepamatam prsne, v 30 som otehotnela..

zamilion
31. máj 2015

@ivkadracova a neschudla si nahodou trochu pred otehotnenim?

ivkadracova
31. máj 2015

@zamilion tak to Ti nepoviem, ani sajnu nemam .. myslis ze to ma nejaky suvis? ako? aky?

hradnapani
31. máj 2015

@zamilion ja som sa alergie (dokonca smerujucej az k astme) na 90 percent zbavila ked som odisla z domu (a dodnes to nepovazujem za nahodu). Tych cca 10 percent alergie mi zostalo (obrazne povedane), ale je taka slabucka, ze ju zvladnem s minimom lokalnych antihistaminik, mozno 4-5 dni po sebe neprijemnych priznakov do roka a hotovo 🙂
Takze verim, ze v niektorych pripadoch sa da z alergie doslova vyrast (a tiez som predtym mala obrovske problemy, nie raz som bola na pohotovosti)

alergik
24. aug 2015

Ahojte, neviem, ako je to s alternativami licby, ale urcite pomoze priroda. Prasok z prepelicich vajec ma tuto silu. Ale jest tolko vela prepelicich vajec, aby sa ucinok prejavil, asi nie je cesta. Ale uz som objavila pripravok, vyzivovy doplnok, z takehoto prasku aj u nas, Vola sa Stopalerg, a podla toho, co je na krabicke, nemozu to len deti do troch rokov. A mne to zabera uplne super. Prvykrat sa tesim na sezonu paliny. Prave zacina. Je to parada volne dychat! Na uvod je to mozno trochu drahsie, lebo uzivala som 6-8 tabliet za den, ale potom sa to ustalilo a teraz tak "podla potreby" cca 4 tabletky za den. A volne dycham, neslzia mi oci, ...

malvina13
7. apr 2016

ahojte, kto môžte a mate podobnu skusenosť, prosím pomôžte
takže som v siedmom týždni tehotenstva. tento týžden, sa u mna prejavila alergia naplno. mam od alergologa kortikosteroidy do nosa aj do hrdla. samozrejme som ich vysadila, všade čítam že lieky by sa prvý trimester nemali. pýtala som sa na to aj svojho gynekologa a odovedal mi velmi nejasne. sme po umelom oplodnení som opatrna.
zvladala som to bez liekov, ale včera večer mi velmi napuchla sliznica v nose, vôbec som nevladala dýchať, tak som chcela vyskušať ustami, lenže aj tam som to mala vysušené, štípalo ma to..tak som si tie kortikoidy musela dať do nosa, dokonca v dvojitej davke, lebo by som sa zblaznila, a jedna davka vôbec nepomohla..ale vôbec som nespala, chrapčím celu noc, bolí ma celý nos aj sliznica do rana mam zvýšenu teplotu, a ked si len začnem trošku sakať nos, pichne ma hned pod bruškom, už som asi vysilena.
tie kortikosteroidy sa volaju Mometasone. skusim sa dnes dovolať svojmu alergologovi, ale neviem či sa dovolam.
prosím ak máte niekto podobnú skusenosť, a viete poradiť čo v takýchto prípadoch, zufala som..nechcem babatku ublížiť liekmi, ale zase ked takto trpím, a neviem dýchať, tak mu asi ubližujem tiež.
dakujem

Tu začni písať odpoveď...

Odošli