Tehotenstvo a alergia. Škodia lieky na alergiu bábu?

lindda
16. jan 2007

ahojte tehule je tu nejaka mamicka ktora trpi na astmu alebo sennu nadchu pripadne kombinovanu alergiu ??
Mna to chytilo tento rok nejako skor mam astmu a aj sennu nadchu dnes som dostala uz aj lieky lekar hovori, ze mimi to uz neuskodi, ze horsie by bolo keby som kaslala, ze si mozem vyvolat kontrakcie ☹
Tak uz od dnes som na tabletkach a sprejoch 😝

bublinkajasminka
16. jan 2007

lindda - to si aj tabletky doteraz normálne brala???? ja som alergička a pokúšame sa o mimi a doktorka sa ma na poseldnej prehliadke v novembri pýtala či chcem otehotnieť a ja že ehj...a ona že nesmiem výslovne povedala že nesmiem brať lieky len sprej a ten si mám dávať hned ako budem mať podozrenie že som tehu

lindda
autor
16. jan 2007

bublinka ja som pocas celeho tehu mala ako tak pokoj akurat na zaciatku som dostala alergucku reakciu a dali mi nejaku jednu tabletku lebo som vravela ze neviem ci niesom tehu a bola som ibaze som to este nevedela ale nastastie vsetko oki az do nedele ked sa prihlasila astma ,ale opat ma stastie lebo uz je mimi velke a da sa uz brat aspom ditiaden ale keby bolo moc zle tak si mozem dat dva sspreje ventolin a pulmicord. Inak si ale myslim, ze je dost bab co trpia celorocnou alergiou a musia brat tabletky a maju a detecky len treba zmenit lieky za take co sa mozu v tehu.

bublinkajasminka
16. jan 2007

lindda - tak vidíš som rada že ti pomohli......

lindda
autor
16. jan 2007

ved aj ja uz som mala paniku a ta tomu urcite nepomoze 😒

sofiela
28. jan 2007

ahojte, tak ja zijem v USA a zhruba 7 mesiacov mam silnu alergiu ( na roztoce, nic ine neviem ). Bola som diag. na Quinckov edem s chronickou koprivkou. koprivku mam denne bez akejkolvek reakcie na jedlo, proste stale pride. Ak nevezmem liek, strpne mi jazyk, doskriabem sa asi k smrti a pre napuchnute hrdlo mam problem aj tak neskor zapit liek. Tu mi poradili , ze Benadryl je uplne bezpecny pre tehotne zeny, tak dufam. Moze sa brat aj 4-6 denne, mne staci raz. Mierne priznaky mam vsak stale a som z neho stale ospala. Nie je mi to jedno, kedze cakam babatko, bojim sa , ale co mam robit...alergia nie je sranda a bojim sa, ze by som sa mohla udusit, o strasnej koprivke ani nevravim. Ak som skusala vynechat liek, tak som mala silne opuchy tvare (oko, pery ), asi si nemozem vybrat, len sa modlit za babatko. mate nejaka podobne skusenosti?

vija2
30. jan 2007

SOFIELA ahoj..mam od 8rokov quickeho edem,ale ja mam na streptokoky a virusi samozrejme aj chripku.no nic prijemne!mne doteraz pomahali len silne antibiotika z liecenim a ked prisli opuchy tak uz len methiaden calcium a hydrocortison mi pichaju ,co mi jedine pomaha.tavegyl a ostatne lieky proti alergii nepomahaju.poviem ti som aj ja zufala lebo odkedy som tehotna chora som nebola a nic som nebrala ale teraz doma je aj brat aj mama chora a pomali to zacina kvitnut aj u mna.zacina chripkova sezona.tlacim do seba vitaminy ovocie a tak.ale nestaci.dnes som bola u lekarky a pitala som sa jej nato ale na to mi vie len imunolog-alergolog odpovedat ze co mam robit v tomto pripade je to dost zlozita situacia.zajtra budem asi mudrejsia tak ti napisem co mi povedali.zatial pa

sofiela
31. jan 2007

ahoj vija2, tak si prva, ktora vedela, o com hovorim- nikto o tom nepocul. Bolo mi povedane, ze by to malo cca za 10 rokov same zmiznut, tak ja v to dufam. mavas aj koprivku? Ja uz som nestastna z toho, lebo z liekov som stale ospala a doslova nevladzem existovat...Aky je to streptokokovy? a neviem o svojom pripade moc vela, dozviem sa az na SK, v Amerike som sa nedostala moc k tymto vysetreniam..

peha
31. jan 2007

ahojte, ja mavam sennu nadchu, alergiu na pele, prach, roztoce, perie, vsetko mozne, s tym ze dva roky som uz bola takmer astmaticka - stale som sa snazila vyhnut tomu terminu a este som mala zly rok, ked som sa stahovala a menila prostredie. ale po roku sa to opat zmiernilo. som alergik od detstva, ale postupne je to kazdym rokom malicko lepsie. a ten minuly - 2006, ked sme planovali otehotniet som vyskusala akupunkturu, chodila som kazde dva tyzdne na napichanie ihlickami a velmi to zabralo. cele leto som prefrcala bez jedinej tabletky, a len homeopaticky spray do nosa, a na akutne stavy mi napichal ihlicky priamo do tvare do nosa a neviem kde vsade, ale akoby zazrakom to preslo do 10 minut.
takze v lete sme krasne otehotneli a s alergiou nemam zatial problem. akurat ma v prvych mesiacoch svrbela koza, ale dalo sa to zvladnut. preslo to...
teraz sme tehulkovi, sme sice rizikovi, ale to je uz o inom.
preto vam velmi odporucam skusit aj nieco take, skutocne to velmmi pomaha. ale z vlasntych skusenosti hovorim, ze nie je liecitel ako liecitel, a mne napriklad homoepatia nepomohla, ale asi nie je ani homeopat ako homeopat. je tazke narazit na seriozneho cloveka, ktory nechce na vas ryzovat ale vam skutocne pomoct. takze velmi si to cenim a som rada, ze som mohla pre malu byt bez liekov a sprejov. a tiez ak sa da, tak kazdy rok v tom najhorsom casee ist k moru. ja viem, ze celorocne to mate ovela tazsie, ale to more a horsky vzduch pomaha...
tak vam velmi drzim palceky, nech to mate co najmiernejsie a nech nase babatka nezdedia tuto pliagu... 🙂

sofiela
1. feb 2007

ahoj peha, ja to mam trosku horsie, mne sa spravi nielen koprivka. ked ju ignorujem, ze skusim bez lieku, tam mi napuchne jazyk , oko napr., pery- vyzeram, ze ma zbili, roztrasie sa mi srdce a zle sa mi dycha. Divne pocity a v momente strach. Mam to po ockovi, casto takto skoncil na are v nemocnici. Svrbenie by som vydrzala, len mne sa hned pridruzia uz nebezpecne veci. Dnes mam prvy ultrazvuk, uz chcem pocut, ze je vseko ok 😉 preco si v rizikovom, ked sa mozem opytat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre