Tehotenstvo a očkovanie proti chrípke. Áno či nie?

erika26
31. okt 2007

Ahojte, chcem sa opýtať aké máte skúsenosti s očkovaním proti chrípke v tehotenstve. Čítala som, že lekári odporúčajú dať sa zaočkovať každej tehotnej žene. Ja som sa zatiaľ dala očkovať len raz v živote a mala som strašne silnú reakciu. Dávate sa zaočkovať?

pollyanna
31. okt 2007

no pokial ja viem, tak v tehotenstve sa očkovat neodporuca...asi by som to nerobila...

deina
1. nov 2007

Ja urcite nie. Moja lekarka to napriklad neodporuca v tehotenstve a dalsi lekar (reumatolog) mi to vobec neodporuca. Ale bola som prekvapena, ked v spravach na Markize hovorili, ze aj tehotne zeny by sa mali ockovat... radsej dam zaockovat kazdeho okolo seba. 🙂

roasha
1. nov 2007

erika,v tehotenstve sa ockovat neodporuca.nevies,ci nebudes mat alerg.reakciu,aby nebol zbytocne problem.ja som sa dala proti chripke ockovat len raz,ale viac sa nedam. uzliny na slabinach som mala ako klobasky,bolelo ma pohnut nohami,velmi neprijemné,a bolestive.v tehotenstve by som urcite neriskovala,a nedam zaockovat ani malu.

erika26
autor
1. nov 2007

no roasha musím sa priznať, že si presne opísala aj moje príznaky ked som sa dala kedysi očkovať, reakcia bola hrozná. Ale mám v tom trošku chaos, lebo keď som si dala do vyhľadávača tému tehotenstvo a chrípka, tak vo všetkých stránkach čo mi našlo to jednoznačne odporúčajú tehotným ženám. Ale asi to nechám na utorok ked idem k doktorovi, uvidím čo povie. No ale podľa týchto vašich reakcií som tiež rozhodnutá nedať sa zaočkovať.

roasha
1. nov 2007

erika,tie"klobasky"nemaju byt,ja som sa dala frajersky zaockovat u zavodnej lekarky,platila to firma,tak som sa"ulakomila".ockujuca lekarka neupozornila na neziaduce ucinky,tak som to pretrpela.ked som bola po nejakych 2tyz.nahlasit ockovanie u svojho lekara,a postazovala sa,velmi ma"pochvalil",ze som mohla prist skor,a bol by mi cosi pichol na zmiernenie reakcie.chora casto nebyvam,a ak radsej sa budem pchat vitaminmi.a k ockovaniu v tehotenstve tolko,mala bola planovana,ale obvodat zistil,ze som v tetanovke po funuse.ked som sa pytala svojho gyndosa,ci sa mozem zaockovat,povedal,ze v tehu nedoporucuje ziadne ockovania.ked sa das zaockovat proti chripke,neznamena,ze ju nedostanes.asi radsej tie vitaminiky. 🙂

erika26
autor
1. nov 2007

no mne to je s tými "klobáskami" jasné ale s odstupom času sa na tom aspoň dobre zabávam, aj ked vtedy mi do smiechu nebolo. Ja sa tiež napchávam ovocím a zeleninou, teda hlavne môj manžel ma kontroluje či ich poctivo papkám a tiež si mylsím že vitamíny sú lepšie ako očkovanie.

roasha
1. nov 2007

ja nemam predsudky ani voci syntetic.vitaminom,ja som chemik. 😀

certica
1. nov 2007

neviem, ale osobne by som sa nedala ani zadara, nie este v tehu...

roasha
1. nov 2007

😀 😀 😀 ..teraz uz aj moja rec.... 😀 😀 😀

erika26
autor
1. nov 2007

.... pridávam sa, po mojej prvej a jedinej skúsenosti s očkovaním by som si to už nechcela zopakovať... a roasha : tiež papam aj umelé vitamínky pre maminky, ale chemička nie som 😉, ale som rada, že chemici odporúčajú a papajú aj tieto vitaminy

roasha
1. nov 2007

no problem. 🙂

certica
1. nov 2007

ja mavam sem tam take navalove obdobia, ze nakupim najdrahsie vitaminy, zhltnem tak 2-3 ks a potom sa spamatam, az ked su po expiracii 😅 😀

roasha
1. nov 2007

nic tomu neni ani po expi,to len aby bol lepsi export. 🙂 😉

certica
1. nov 2007

ani rok? 😅 po

roasha
1. nov 2007

ked to neni navlhnute,je to ok. 🙂

certica
1. nov 2007

😀

roasha
1. nov 2007

😀 😀

erika26
autor
1. nov 2007

ja som teraz po prvýkrát disciplinovaná v papaní vitamínov, ale musím ich mať na stole, aby som si ich ráno nezabudla dať 😉 , lebo inak by som si ich jedla iba prvých pár dní a potom už len občas /t.j. raz za mesiac/. Inak ja tiež vitaminy po expirácii nevyhadzujem, o tomto ma už poučila kolegyňa chemička, že je to len ťah na zvýšenie obratu predaja. že sa vitamínom nič nemôže stať pokiaľ ich skladuješ normálne.

roasha
1. nov 2007

ved hovorim,ne? 😀

erika26
autor
1. nov 2007

ste akési rýchle, kym som napísala môju správu mi to trvalo ☹

certica
1. nov 2007

ok, zajtra spravim hromadnu inventuru

roasha
1. nov 2007

a vsetky papajte vitaminy,budete mat pekne vlasky,zdrave dietky,urobite obrat v lekarnach 🙂 ....a papajte aj sosovicu,aj z toho su baby pekne. 🙂

erika26
autor
1. nov 2007

také malé predvianočné upratovanie 😀 ?

roasha
1. nov 2007

hej,ale nic nevyhod,lebo to je vsetko dobre. 😀

certica
1. nov 2007

ponuknem v bazare 😀

roasha
1. nov 2007

aaaaaano,a najlepsie v predvianocnom bazaare./ludia kupia aj nepotrebne veci./ 😀

erika26
autor
4. nov 2007

A čo si myslíte o homeopatikách? Sú účinným prostriedkom proti chrípke? Lebo manžel mi dnes povedal, že to je len na oblbnutie ľudí. Ale chlapi toho nahovoria 😎

roasha
5. nov 2007

erika,nechcem ta sklamat,ale tvoj chlap ma pravdu. 😅

emjee
8. nov 2008

leniko • 31tt • 13. okt 2008 o 09:55
Ahojte tehulky, už ste sa dali zaočkovať proti chrípke? Každoročne sa dávam, ale teraz som si nie veľmi istá, či je to správne...napriek odporúčaniu lekárov.Aký je váš názor, skúsenosti?

bianus • 21tt • 13. okt 2008 o 10:03
ja si myslim, že sa to nedá...ale urcite chod za dokim.

lienka79 • 1d • 13. okt 2008 o 13:24
akurat bola relacia v telke, kde dr.hovolrila,ze ockovanie proti chripke je mozne aj v tehu...
Ale ja by som to nespravila...bala som si dat aj paralen..teda prvy trimester ani ten

monca301 • 1d • 13. okt 2008 o 13:26
ja sa davam kazdy rok ockovat proti chripke,ale ked som bola tehu,tak mi to dr. neodporucila,takze som nebola zaockovana. Ale viem,ze nazory lekarov sa lisia,takze to rozhodnutie bude len na tebe. Drzim ti palce.

leniko • 31tt • 13. okt 2008 o 15:48
rozhodla som sa, že sa nedám zaočkovať. Tie teórie sa menia z roka na rok. Netrúfam si byť pokusným králikom.

vilocka • 17tt • 14. okt 2008 o 12:00
Presne tak. Aj ja som rozmyslala co je menej skodlive, ci zaockovanie, alebo chripka, ktoru mozeme, ale nemusime dostat. Sice som aj ja pocula v telke, ze ockovanie tehotnym neskodi, ja im neverim. Rozhodla som sa, ze ak bude chripkove obdobie, dam si preventivne raz za tyzden homeopatika Oscillococcinum a snad tym nas uchranim pred chripkou a babenko pred liekmi a chemikaliami.

lyongirl • 1d, 21tt • 14. okt 2008 o 13:56
ahojte, tak ja som sa dávala očkovať každý rok, pokiaľ som neotehotnela. dr. mi to v tehotenstve neodporúčal, potom som kojila, tak mi to nebolo odporučené zas a teraz som nanovo tehotná, čiže tretí rok po sebe nebudem zaočkovaná. A som v poho, nejak zvlášť chorá som nebola, síce neobišlo ma to úplne, ale stačil nejaký Paralen, popr. Bioparox a bolo

bibi78 • 14. okt 2008 o 23:33
ahojte, ja teda nie som tehotna, jedine, ze by sa vsetko poplietlo a otehotnela by som den pred MS, kedy som predpokladala, ze som mala neplodne dni... kazdopadne, zajtra sa idem dat zaockovat proti chripke a tak som si "pre istotu" urobila maly prieskum a nasla som toto:
http://www.chripka.sk/_prev_kto.html
http://wanda.atlas.sk/rodina-a-deti/tehotenstvo...
www=sp_detail&id=82&navigation_id=56">http://www.uzp.sk/index.php?www=sp_detail&id=82...
a snad najdoveryhodnejsi zdroj:
http://www.uvzsr.sk/vypis_clanku.html?cast=1-46...
tak snad by to bolo ok, aj keby nahodou sekera vystrelila...

bibi78 • 14. okt 2008 o 23:38
Leniko: navyse, ty by si uz mala byt v uplne bezpecnej faze. existuju rozne nazory, ale mam dojem, ze sa tykaju vylucne iba 1. trimestra, teda ockovanie je bezpecne a dokonca odporucane aj tehotnym zenam a ak su nazory opacne, tak skor odporucaju vyhnut sa 1. trimestru... ak mas dobru doktorku, urcite ti poradi

kvietok23 • 27tt • 15. okt 2008 o 07:19
ja som sa pytala svojej lekarky a ta mi povedala, ze sa nemozem dat zaockovat...

margaret1 • 1d • 15. okt 2008 o 07:25
ahojte
ja sa davam ockovat kazdy rok proti chripke
pred dvomi rokmi sa dala zaockovat a o tyzden na to som zistila ze som tehotna (to som bola uz v piatom tyzdni), velmi som sa bala a ked som sa doktorky pytala ci to nemoze uskodit plodu, tak mi povedal, ze zatial neboli zistene nejake neziaduce ucinky na poskodenie plodu, no vratit sa to uz nedalo
dnes mam krasnu a zdravu dcerku

haicka • 12tt • Dnes o 10:53
Ahojte, som v 11tt a lekar mi kazal sa dat zaockovat proti chripke. Mam z toho taky neprijemny pocit. Mate s tym niektora skusenosti?

stellamiapiccola
8. nov 2008

ahojte ja som sa pytala mojej obvodnej lekárka či sa mám dať očkovať a ona že určite nie a gynekológ mi nekázal a to mám veľmi dobrých lekárov papajte veľa vitamínov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre