Tehotenstvo a žltačka B. Máte skúsenosť?

monkap
6. jan 2009

ahojte, v rodine sa vyskytla zltacka typu B. Este neviem, ci ju mame aj my, ale s chorym sme boli v kontakte cez sviatky. Mam strach o babatko. Nemate s tym niekto skusenost??

monkap
autor
6. jan 2009

vtedy samozrejme este nevedel, ze je chory ... som v 23tt

katuli
13. jan 2009

ahoj monkap, aj ja mam podobny problem a tiez ma zaujima odpoved ... dufam, ze sa nam niekto ozve ....
inak k tomu typu B, vraj je to zltacka, ktora sa prenasa krvou, asi to Acko je infekcnejsie ... nebola si medzitym nahodou u nejakej lekarky po info?´

ja mam zase ten problem, ze u manzela v praci zistili zltacku, teda, jeden jeho kolega je uz hospitalizovany v nemocnici, teoreticky uz moze byt nosicom tej choroby a kto vie, ako daleko sa to rozsirilo ... kedze ma o chvilu caka porod, tak ma zaujima, ake rizika to ma pre moje babo ..... neviete mi babule niektora poradit? dakujem

bianca
13. jan 2009

kocky B-cko sa prenasa krvou takze podla mna sa bat nemusite ale urcite by som sa o tom zmienila dr alebo by som jej preventivne aspon zavolala ako sa v takom pripade postupuje

katuli
13. jan 2009

bianca ... no, ale u manzela v praci je to infekcna zltacka a aj manzel prisiel s tym kolegom do kontaktu, robili spolu .... manzel v minulosti neprekonal zltacku a ani nie je ockovany, ja tiez, ani som zltacku neprekonala a ani nie som ockovana ... tak to bude asi ine, ako pri Bcku, ze?

skybaby
14. máj 2009

ahojte skusim obnovit tuto temu, nasli mi pozitvne antigeny na zltacku typu B. najde sa niekto komu pocas tehu zltacku zistili. zatial mi ide robit testy na potvrdenie a ak sa potvrdi, bude ma sledovat hematolog, vraj to tehotenstvo nemoze ohrozit a liecit ma mozu az po porode. ma niekto nejaku skusenost?

moko123
14. máj 2009

ja napriklad viem že na dieta sa da B preniest počas pôrodu a dieta je po pôrode kontrolovane na B a popripade liečene ano postup je taky že tehotnej zoberu hepatalne testy a ked su zvyšene ide na hematologiu a dalej postup neviem tiež som neni očkovana a chcela by som sa spytat či sa v tehotenstve da očkovat na žltačku

skybaby
14. máj 2009

ja som vcera narychlo zhanala informacie a sestra ktore je lekarka to konzultovala s nejakym lekarom z infekcneho a liecit sa to teraz neda ale ockovanie je nieco ine, tak mozno hej, aj ked pri ockovani ta vlastne nainfikuju malym mnozstvom aby si telo vytvorilo protilatky, tak neviem, dnes sa uz automaticky vsetky babatka po porode ockuju proti zltacke

to.beruska
21. máj 2009

Ajojky!tak ja sa pridavam.pravdepodobne mam aj ja zltacku ci co.ja som uz z toho zufala.toxoplazmu zitili ze mame prekonanu tak ok.teraz mame ist do nitry na vysetrenie na infekcnu kliniku

skybaby
21. máj 2009

to.beruska nevesaj hlavu, mne tiez vysli az dvakrat testy na zltacku B pozitivne a dnes mi robili dalsie testy ale na kramaroch na infektologii a tam mam vsetko negativne a povedali mi ze ziadnu zltacku nemam ... ja uz nemam slov na tych lekarov ... tym som chcela povedat ze mozno ani tebe sa to nepotvrdi, drzim palce 😉

to.beruska
21. máj 2009

no tak to dufam,aj.ved takto zbytacne plasia baby a tak.no tak to si ma ukludnila trosku.no ale viem ze pecenove testy som mavala zle a ked som mala ale 5 rokov tak som bola aj na infekcnom ale mesiac kvoli tomu.tak mozno to je vsetko ok len teraz ked som tehotna sa trosku zmenili.no mne bude brat krv zase utorok tam v nitre.

skybaby
21. máj 2009

u mna je to tak ze ked nie zltacka tak nieco ine, teraz mam zvysene afp a to sa ti moze tiez stat ked mas problem s pecenou, tak aby si nebola prekvapena ... ale dufam ze nakoniec budeme mat aj tak krasne zdrave deticky ... hlavne sa nestresovat 😉

to.beruska
21. máj 2009

no to dufam,aj ja.ozaj aj planujes ist na 3d?tam tiez toho dost zistia nie

skybaby
22. máj 2009

ja skor planujem morfologicky uzv u jedneho super odbornika nad 3d sme zatial neuvazovali, ja som mala pocit ze to len take na efekt ale ak by sa tam nieco dalo zistit tak to mozno skusim, chuda drobec co vsetko absolvuje 😉

to.beruska
22. máj 2009

no o tom som tiez pocula len musim pozriet kde to robia lebo u nas v TO urcite nie

danu
30. sep 2009

livike • 16tt • Dnes o 12:31
Ahojte babi....Chcem sa opytat na vaše skusenosti s hepatitídou B....Zistili mi totiž z krvnych testov a tak som zvedava ako to bude počas celého tehotenstva prebiehať, či je babatko ohrozené, alebo ked ste mali taký istý problém ako Vám to riešili a po pôrode čo sa vlastne robi...Strašne ma to trápi, dakujem za každú skúsenosť

skybaby
30. sep 2009

livike daj si v prvom rade tie testy zopakovat v nejakom inom laboratoriu ... mne totiz vysli 2x pozitivne v jednom labaku a ked som bola potom na kramaroch na infektologii tak vysli negativne ... inak aj keby si bola pozitivna nema to negativny vplyv na babatko, ale ked sa narodi tak teba aj babo hned preliecia 😉

livike
1. okt 2009

Tak mne zistili na krvnych testoch priamo na gynekologii,,,,potom ma poslali na hematologicku ambulanciu priamo do nemocnice zopakovať testy ....tam tiez mi potvrdili , ale ma oni dalej poslali na gastroestrologicku tam mi brali krv znova, a poslali zas na ultrazvuk brucha...čo mám ist az buduci tyzden....
Inac sa mi to tiez nejak nezdá...lebo ked sa to prenáša krvou, a aj pohlavným stykom....A moj manžel to vôbec nemá a máme spolu nechránený styk už vyše 8rokov....Tak som velmi zvedavá.....Ale našťastie si ma upokojila ze sa počas tehotenstva nemože babatko nakazit....

Tak kto to už prežil na vlastnej koži a mal taký problém počas celého tehotenstva tak píšte....každá rada a skúsenosť sa tu určite každej jednej zíjde...

pekny den baby..

livike
14. okt 2009

Tak asi vela skúsenosti s tým nemáte, čo???
Skoda....chcela som vedieť niečo viac z vlastných skusenosti....

A ešte otázka , keby náhodou....Keby ste sa o tom dopočuli alebo niekoho sa spýtali.....
Budem môcť rodiť epidurálkou, ked mám ten vírus????tu žltačku???

Dakujem

jajanr
7. jún 2017

@to.beruska dobry den viem ze je to verelmi davno len s chcem spytat ci vam to potom v nitre aj potvrdili...dakujem pekne za odpoved

to.beruska
7. jún 2017

@jajanr ahoj.tak ja ako 5 rocna som prekonala zltacku C z tranfuzie.Vtedy tehotenstve sa zvysili pecenove testy tak hrozilo ze je aktivna.Ale chvalabohu iba kvôli tehotenstvu vysli testy naprd.dalsie vysledky ukazali ze je to prekonane a neaktivne.ale hrozilo ze moze to mat maly.Pri porode museli brat krv z pupocnikovej snury a dat to vysetrit a potom sa opakovali dalsie testy ked mal rok.Chvalabohu vsetko poriadku on nic a ja mam neaktivnu .pri druhom tehotenstve uz nerobili take stresy z toho a mala tiez v poriadku

jajanr
7. jún 2017

@to.beruska takze vam pri prvych odberoch u gyn.vysli vyssie hodnoty? A potom na infekcnom v nitre vam robili ten rozbor krvi a ten vysiel negativny?

to.beruska
7. jún 2017

@jajanr ano presne tam zistili ze je to prekonane ale uz som bola sledovana

jajanr
7. jún 2017

@to.beruska a vy ste predtym vedeli ze ste ako mala prekonala zltacku?

to.beruska
7. jún 2017

ano ja som vedela len islo u nas o to ci nezala byt zase aktivna ked pecenove testy boli take vysoke

jajanr
8. jún 2017

@danu dobry den chcem sa spytat ci ste mali potom tie testy na hbsag potvrdene a pozitivne pocas celeho tehotenstva alebo to bol omyl? Dakujem za odpoved

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre