Tehotenstvo po cisárskom reze a ruptúra maternice

petruskauska
4. okt 2007

prosim o radu. citala som tu nejake informacie o tehotenstve po cisarskom, kedy a jako a dost ma naplasila info o rupture maternice. Mam z toho panicky strach. To je naozaj take vazne, ze to hrozi pri normalnom porode, ktory by nasledoval po CR? Fakt sa toho teraz bojim. Doktor mi odporucal dalsie tehotenstvo az po 1,5 roku, ale teraz ked citam, ze to nezalezi aky bude casovy odstup, lebo sa to moze stat, tak mi je zle.
A este by som sa chcela opytat, ze ja som hned dostala cyklus dva tyzdne po 6nedeli a potom to trvalo 10 dni asi, a o mesiac som dostala presne na cas opat cyklus, ale je nejaky silnejsi. Aj ta prva menstruacia bola silnejsia, a aj tato. Je to normalne.
Plne kojim, tak casto ako sa len da, ale aj napriek tomu som okamzite dostala cyklus a este k tomu aj pravidelne. Len sa chcem opytat, ze ci je vsetko o.k. ak je cyklus silnejsi, ci nemam ist gynekologovi, alebo co. Inac ma nic neboli.
Dakujem baby

malamamka
15. feb 2012

@pininka HIHIHI, som sa nasmiala... No vidis, si mi potvrdila, ze aj ked maju deticky nejaky problemik po porode, coskoro dobehnu aj predbehnu zdravo narodene deticky... 😀 Inak nad tymi trakami som aj ja rozmyslala, dokonca som myslela, ze si poziciam voditko na psa od mamy, lebo mi utekali...a niekedy som uz z nich zufala... 😀

zuziq8
19. feb 2012

baby ako rychlo sa vam "zahojila" jazva, teda nebolo ju vidno? ja mam 9 mesiacov po SC a mam ju taku tmavu... chceli by sme v lete zacat pracovat na dalsom babatku, ale neviem ci by to nebol problem... celkovo sa bojim ako sa ta moja jazva bude spravat . 😒

sasena033
19. feb 2012

@malamamka ahoj no ja som po dvoch SC,,,,mne dr tiez povedal ze mi vobec neodpouca tretie ci po 2 rokoch alebo 5...maternicu mam velmi slabu a zeby to nevydrzala....ale ja to nejak neriesim pretoze nam stacia dve deticky.. 🙂

malamamka
20. feb 2012

@sasena033 Jasne, riskovat nema zmysel. Aj mne stacia dve, hlavne ked robia zle... 😀 Mozme byt vdacne aj za ne... 😵

malamamka
20. feb 2012

@sasena033 Jaaaj, az teraz som si vsimla...cerstva (druho)mamicka...gratulujem!!! Hlavne,ze vsetko dobre dopadlo...Vela stastia babatku... 😉

sasena033
20. feb 2012

@malamamka dakujem ano este to mam v cerstvej pamati 😀 😀 😀

malamamka
20. feb 2012

@sasena033 Hihihi, fuuuuh, tazke obdobie, tak nech sa coskoro zotavis a jazva nech sa pekne zhoji!!!!! 😉 😀

elizabeth22
18. mar 2012

@krajmary cí,ty čakáš štvrté? veľmi ťa obdivujem,po tom čo som si tu prečítala tvoj zážitok z porodov,myslím sekciu a tak.ja som po sekcii,Elizabeth bude mať v máji 2 roky a veľmi sa bojím,aby druhé nebolo tiež sekciou..a chcela by som 3 deti-...tak neviem .. 😒

krajmary
28. mar 2012

posledný mesiac ukáže, ale kamoška má 5 sekcií a išlo to, tak aj k nám bude Boh milostivý
pre zuzuq8, ono sa na preventívnej gyn. prehliadke lebo po šestonedelí si nestihla dá skontrolovať stav jazvy a maternice. Mne napr. po porode na kontrole pozrela aj jazvu a skonštatovala, že je v dobrom stave. Tak skús sa opýtať.

minuska8882
28. mar 2012

kočky ja som mala pred 2,5 rokom akutnu sekciu a teraz mám doma 3mesačného synčeka, ktorého som porodila normálne za 4 hodinky... všetko v poriadku... takže to záleží všetko o vašeho tela a psychiky... musíš si povedať že to zvládneš a dáš to, že to tvoje telo dokáže...

kkatka113
9. apr 2012

Caute, no ja som pol roka po sekcii a pred par dnami som zistila ze som opat tehotna, tesim sa lebo prve babo nam zomrelo, ale doktorka po sestonedeli skonstatovala ze po pol roku mozme skusat opat a podarilo sa hned....tak drzte palce nech to dobre dopadne, ja nejak nestresujem a vsak prinajhorsom budem ku koncu tehotenstva v nemocnici, pre babo vsetko, jazva zvonka krasne zahojena a dufam ze aj zvnutra....

malki
9. apr 2012

Ahojte, pridávam sa, som po 2 sekciách, prvá bola kvôli nepostupujúcemu pôrodu, teda ak sa to vôbec dalo tak nazvať, dostávala som totiž jeden celý deň - piatok - vyvolávačky, že vraj nedobrá plodová voda, nič z toho nebolo, potom bol víkend, kázali mi behať v nemocnici po schodoch - nič, potom zase celý deň vyvolávačky pondelok, zase nič, baby tam rodili ako na bežiacom páse, len ja som bola už na pôrodnej sále ako inventár a tam v utorok musel byť už cisarák. Našťastie všetko vtedy dobre dopadlo, mám krásnu, zdravú, dnes už skoro trinásťročnú dcéru. Pri druhom (po 4 rokoch) som už nič neriskovala, žiadala som cisarák znova, nakoniec aj lekár povedal, že kvôli veľkému plodu by musel byť znova. Chalan mal 4430 g a 55 cm. Teraz som po 8 rokoch znova tehotná (neplánovane) a už o inom ako o cisaráku ani neuvažujem, chcem si nechať aj podviazať vaječníky, vzhľadom na to, že v čase pôrodu budem mať už 41. Myslela som, že to už mi navrhnú automaticky (tretí cisarák + vek), ale že vraj budem musieť o to požiadať. Trochu ma to zaskočilo. Niektoré baby mi tvrdili, že by to mala byť už samozrejmosť, 41 ročná baba s 3 cisárakmi by už o štvrtom nemala uvažovať ani náhodou.

cherry1981
9. apr 2012

@kkatka113 Drzim palceky 😔

kkatka113
9. apr 2012

@cherry1981 Dakujem pekne, nuz, moja nedockavost, jasne ze sme skusili najskor ako sa dalo a vyslo.... mame to este nepoviem som sa rozhodla lebo by strasne stresovala, tak to planujem par tyzdnov udrzat v tajnosti a chvalit sa len tu....ale uvidime kolko mi to vydrzi no 🙂

kika72
20. apr 2012

@malki Ahoj, ja som po 3 cisárskych rezoch. Musíš požiadať o podviazanie vaječníkov vopred, lebo žiadosť sa postupuje schvaľovacej komisii a to dosť dlho trvá. Ak to nestihneš do pôrodu, neurobia to. Ja som žiadala v 31tt, upozornila ma na to lekárka, keď ma prijímali kôli zlým prietokom do nemocnice. Trvalo to pár týždňov. Je to absurdné, nie?! 😒

malki
21. apr 2012

@kika72 Tak to je absurdné, neviem, čo na tom ešte chce komisia posudzovať - budem mať 41 + 3. cisarák, čo ešte chcú viac? Ale hovorila mi gynekologička, že na budúcej poradni už o to požiadame. Naozaj už nebudem mať odvahu mať prípadne ďalšie dieťa, tri mi budú stačiť bohate.

zuzullka1106
6. máj 2012

ahojte. rda by som sa spytla ci sa niektorej stalo ze mala 3 cisrake kratko po sebe.
teda u mna je to tak ze v prve babatko som musela mat cisarskym lebo by neprezilo porod,bohuzial zomrelo ☹ , do roka som opät otehotnela minuly rok v oktobri sa narodila dcerka a opät sc a teraz som zrejme opat neplanovane otehotnela cize pol roka od porodu, ale este to nemam potvrdene od lekarky..
tak som sa len chcela spytat ci uz sa to niektorej stalo a ci dopadlo vsetko dobre, v co dufam 🙂
p.s. citala som prisveky a je dost mozne ze uz sa to tu pisala ale je ich tu vela tak som to mozno nezaregistrovala

kkatka113
6. máj 2012

@zuzullka1106 No ja ti len viem povedat ze som otehotnela pol roka po cisarskom a cakam dvojicky!!! Je este len zaciatok, ale dufam ze bude vsetko ok, moja doktorka povedala ze co sa tyka jazvy tak sa nemam coho bat....s dvojickami som neratala, ale nam tiez zomrelo babatko, tak sa strasne tesim ze ich cakam 🙂 Drzim velmi palce, a bude to urcite, ok, neboj 🙂

katkarv
6. máj 2012

@kkatka113 ahoj,citam tvoj prispevok,drzim ti silno,silno palceky.Aj ja mam jedneho anjelika v nebicku takze viem ako ti je.A tuto temu som zacala citat lebo mam za sebou druhy cisarsky ale mam tusak ze este budeme chciet dalsie niekedy v buducnosti 🙂

kkatka113
6. máj 2012

@katkarv Dakujem ti velmi pekne, myslim ze to budem hlavne ku koncu potrebovat...a pocula som ze s odstupom casu su tri cisarske uplne ok, len treba dat par rokov pauzu. A gratulujem k babatku 🙂

zuzullka1106
6. máj 2012

@kkatka113 dakujem za odpoved....gratulujem a budem Vam drzat palceky bolo vsetko v poriadku 🙂

silviaimreova
12. máj 2012

mne sa rana zahojila za mesiac a uz som ju ani necitila,a ani som nepouzivala lampu

kvetinqa
22. máj 2012

Kocky, chcem sa spytat, ci je normalne, ze ma pobolieva jazva na maternici pri prudsom pohybe. Som druhykrat tehotna, mam 1,5 roka od CR a zakazdym ked kychnem, tak ma strasne zaboli maternica. je to normalne? vdaka

kkatka113
22. máj 2012

@kvetinqa Sa radsej spytaj doktora a povedz mu nech ti pri dalsom ultrazvuku poriadne tu jazvu pozrie....ale tak snad po takej dobe bude vsetko ok 🙂 No pozri na mna, ja som teda asi najviac zatazkavacia skuska na maternicu po cisarskom: Otehotnela som pol roka po sekcii a cakam dvojicky, prirodzene!!! A mamine kamosky doktorky vraveli ze sa nemam coho bat, ze jazva je uz urcite pekne zahojena, vsetci mi to hovoria, tak snad maju pravdu. Cize v tvojom pripade by to uz malo byt urcite vsetko ok, drzim palce! 🙂

kvetinqa
22. máj 2012

@kkatka113 Kati, vdaka! Jej ze dvojicky! Drzim palce nech tentokrat vsetko dobre dopadne!

macicka12
24. máj 2012

No ja som podstupila pred 3 mesiacmi sekciu a zase som tehotná....
🙂

macicka12
24. máj 2012

je tu niekto kto by si som nou popísal.....prosím potrebujem to .......ozvite sa mi ...

kkatka113
24. máj 2012

@macicka12 Ahoj, neboj sa nicoho, mozno je to uz pekne zahojene, urcite nie si prva co sa takto skoro podarillo, hlavne nestresuj a porad sa s doktorom, uvidis ze ta ukludni 🙂 Drzim palce 😉

macicka12
25. máj 2012

Dakujem za tvoje slovká velmi ma potešili a určite sa poradím z mojou doktorkou o tom....
@kkatka113

lamina
25. máj 2012

@kkatka113 jeeej, blahozelam, poslali ti anjelika druheho za to prve babo 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre