Tehotenstvo po cisárskom reze a ruptúra maternice

petruskauska
4. okt 2007

prosim o radu. citala som tu nejake informacie o tehotenstve po cisarskom, kedy a jako a dost ma naplasila info o rupture maternice. Mam z toho panicky strach. To je naozaj take vazne, ze to hrozi pri normalnom porode, ktory by nasledoval po CR? Fakt sa toho teraz bojim. Doktor mi odporucal dalsie tehotenstvo az po 1,5 roku, ale teraz ked citam, ze to nezalezi aky bude casovy odstup, lebo sa to moze stat, tak mi je zle.
A este by som sa chcela opytat, ze ja som hned dostala cyklus dva tyzdne po 6nedeli a potom to trvalo 10 dni asi, a o mesiac som dostala presne na cas opat cyklus, ale je nejaky silnejsi. Aj ta prva menstruacia bola silnejsia, a aj tato. Je to normalne.
Plne kojim, tak casto ako sa len da, ale aj napriek tomu som okamzite dostala cyklus a este k tomu aj pravidelne. Len sa chcem opytat, ze ci je vsetko o.k. ak je cyklus silnejsi, ci nemam ist gynekologovi, alebo co. Inac ma nic neboli.
Dakujem baby

michaela2012
29. aug 2013

ahoj baby, tak nakoniec som sa nerozhodla pre interupciu, dala som si spraviť všetky možné vyšetrenia či bude bábo zdravé a nakoniec všetko dobre dopadlo. Dnes mám kásnu sedem mesačnú dcérku Hanu, robí nám radosť aleaj vrásky lebo je veľmi živá ale je to naše slniečko 🙂 so synom sa veľmi ľúbia a ja som šťastná že som nepočúvala doktorov ale dala som na svoj materinský inštinkt a dnes sa tešíme všetci s našich slniečok. samozrejme že som rodila skôr, aj som ležala mesiac v nemocnici , lebo mala chcela ísť skôr na svet ale rodila som na cisársky s epidurálkou a ten moment ked som ju počula prvý krát plakať je neopísateľný 🙂

tepka
11. nov 2013

maminky mali ste pri druhom tehu bolesti v oblasti jazvy mna to vystrašilo teraz celu noc bolesti idem na sono jazvy čo sa može stať?druhy mam planovany cisarak...ale môže to dako urychliť porod alebo ake su rizika ohladom jazvy v tehu

angelin84
11. nov 2013

@dana2255 Pekný deň, ja som mala dvakrát sekciu a lekár ďalšie tehotenstvo "zakázal"...záleží od maternice a jej steny, ale ak Vám už raz praskla, máte odvahu,ale každopádne lekár Vám vie povedať lepšie🙂 želám všetko dobré 🙂

bardulec80
30. nov 2013

@dana2255
Ahoj,ja mam za sebou 3 sekcie a 4.ma caka koncom februara..zatial je vsetko ok🙂uplne sa tesim,ze som konecne nasla maminu co mala 4sekcie aj ked mi je luto,ze si mala komlikacie.Ja som rodila v Ruzinove a idem aj tento raz,su tam nazoaj velmi mily a podla mna aj vely odbornici..

petamaj
20. jan 2014

@bardulec80 Ahoj Bardulec, zaujímalo by ma, aký máš vekový rozdiel medzi deťmi,ked si písala,že už budeš mať 4. CS? lebo vačšinou lekári odrádzajú od 3. a 4. CS.....

bardulec80
25. jan 2014

@petamaj ahoj, vekovy rozdiel uplne presne bol nasledovny..
1.dieta 10.7.2006
2.dieta 2.4.2008
3.dieta 23.11.2010
4.dieta ma prist na svet o cca 6tyzdnov termin mam 9.3.2014
3.sekcie sa uz robia vo velkom poznam velmi vela mamin a ziadne nemali komplikaciu a 4.sekcie sa vacsinou robia viac na vychode ako tu na zapadnom SR..Ty mas kolko deticiek?Tiez uvazujes o dalsom babatku?

tanity
27. jan 2014

Moja hematologicka ma ubezpecovala, ze rodit dnes sekciou aj viac deti uz nemusi byt nemozne, ze ma pacientku, ktora je 5x tehotna a vsetky deti predtym mala sekciou...a ze sa drzi..netusim, ako dopadla, bolo to uz pred 2 rokmi dozadu, snad vsetko ok...kazdopadne @bardulec80 drzim silno vsetky palce, nech je vsetko ok 😵

bardulec80
28. jan 2014

Dakujem tanity za podporu 🙂 🙂 🙂

ludmilka28
18. mar 2014

@hedunecka ahoj čítam,že si otehotnela 2 mesiace po cisaráku a že chválabohu všetko dopadlo ok.....gratulujem k pokladíku...No ja práve riešim dilemu,či môžem otehotnieť po cisaráku.V januári 2014 som potratila v 22 týždni,primár zhodnotil že lepšie v mojom stave bude ak podstúpim cisársky ako keby som mala prirodzene odrodiť,aj vzhľadom na to,že som ešte nerodila.No keď bolo po všetkom jeden lekár mi odporučil pokúšať sacotehotnieť hneď ako dostanem prvú menštruáciu po 600-nedelí a moja gynekologička zasa tvrdí aspoň pol roka počkať.Veľa žien na MK mi odporúča čakať.Chcem sa opýtať či na teba lekári nekričal,že si tak skoro otehotnela?

rohozniknazahori
19. mar 2014

AHOJTE MAMICKY MINULY ROK V MAJI SOM OTEHOTNELA A MALY BUDE MAT TERAZ V MAJI UZ ROK A MALA SOM CISARSKY A S MUZOM SA ZACINAME SKUSAT O DRUHE MOZEM UZ KED SOM ROK DOZADU MAALA CISARAK

jk77
21. mar 2014

@rohozniknazahori asi si sa pomylila.Ked si pred rokom v maji otehotnela,tak babo este rok nema.Rodit si mohla pred par tyzdnami a to by som este otehotniet nedoporucovala..

lubikan
21. mar 2014

@jk77 ona mysli asi ten predchadzajuci rok,2012,aj ja mam este teraz niekedy rok 2013

jk77
21. mar 2014

@lubikan no, asi to bola jej jedina sprava, tak som mozno napisala sama sebe 😀

babatkonr
15. apr 2014

@kkatka113 Ahoj tak ako dopadol tvoj porod dvojiciek? Islo to tak ako si chcela, prirodzene ci sc? Aj ti kontrolovali jazvu? Viem, ze mam moc otazok, ale som po jednej sc a druhe by som chcela prirozdene, tak ma to velmi zaujima 😉 A este kde si rodila? Dakujeeem

kkatka113
15. apr 2014

@babatkonr ahoj 🙂 moj porod dopadol super, s jazvou nebol ziadny problem, dokonca sa doktorka co mi zasivala ranu cudovala ze tak skoro dalsi cisarsky ze to vobec nebolo vidno 🙂 samozrejme som rodila cisarskym, na kramaroch. Jazvu priebezne nekontrolovali, doktor co som chodila na ultrazvuky vravel ze to sa neda zmerat a nech nestresujem....takze tak 🙂 drzim palce! 🙂

majkatralalajka
29. máj 2014

@malamamka
Tak ja mám za sebou 3 SC a medzi 2 a 3 SC mám operáciu cysty, lekári už pri operácii sa pýtali, že prečo nežiadam sterilizáciu. Tretie tehu sme neplánovali, stalo sa a máme už skoro ročnú dcérku. Tretia sekcia bola asi najlepšia, čo sa týka hojenia jazvy, ale som sa veľmi šetrila, bábätko som nemala pri sebe,o to viac sme si to užili doma, ale samotná sc nebola bohviečo, kopec zrastov, našťastie iné komplikácie neboli, druhé dievčatko som chcela rodiť spontánne, ale bohužiaľ malá mala 4760 g, takže som bola rada, že lekári navrhli sekciu

lead16
6. jún 2014

Ahojte. Ja si myslím, že záleží od organizmu. Telo ženy vie kedy je pripravené. Moja mamina mala tiež cisársky s bratom 16.3.1992 a sestra sa narodila 24.2.1993 spontánym pôrodom. Takže mama otehotnela hneď po ukončení sestonedelia. 🙂 ja som tiež porodila cisárskym v 29 tt bohužial naše dieťatko neprežilo. V nemocnici mi povedali, že by sme mali pol roka počkať a môžme skúšať ale, že pokiaľ by som otehotnela skôr tak sa nič nestane akurát budem viac sledovaná počas tehotenstva a pôrod bude skôr opäť cisársky. No to mi je jedno hlavne nech sa nám narodí zdravé dieťatko ja zvládnem všetko. Aj tie bolesti po cisárskom

monicka9
1. aug 2014

Som tu nová. Zdravím vás. Mam dve detičky narodene cisarskym rezom veku 10 rokov a 5 rokov a veľmi tuzim po treťom dieťatku. No môj doktor mi otehotniet nedoporucil nakoľko mi sonom pozeral a meral jazvu a zistil že ju mam velmi slabú a tenku cca 3mm a v jednom mieste je 1,5 cm dokonca rozpadnutú😯to mi povedal. Že by hrozila ruptura maternice počas tehotenstva😬velmi ma vyľakal som z toho smutná lebo tuzime po treťom dieťatku.

pemimigo
26. jan 2015

maminy co to je ta ruptura maternice ??? kde sa onej docitam viac????

bobsent
26. jan 2015

@pemimigo prasknutie(roztrhnutie maternice).

mizula83
21. aug 2015

Dobrý deň, chcem sa opýtať, má niekto skúsenosť s tehotenstvom po Tsekcii? Mam pocit, že som jedina, ktorá mala takú sekciu :(

vejula
21. aug 2015

@mizula83 a prečo ti robili T rez? Väčšinou sa teraz ozaj preferuje bikiny rez

mizula83
26. aug 2015

@vejula mala som komplikácie pri porode a nevedeli mi maleho vybrat z brucha, tak sa v hodine dvanastej rozhodli pre T rez. Vraj mi urobili plastiku maternice a mozem mat dalsie, no moja gynekologicka ma pocit , ze nie.... tak som chcela vediet ci este niekto s T rezom má druhe babo ...

elninoenmipueblo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelafiladelfiova
24. okt 2015

Ahojte ako citam , ze sa odporuca aby jazva mala po sekciu okolo 10 mm , no mne v 19 tt zistili ze moja jazva po dvoch cis. rezov prvý v roku2005 druhy v roku2011 a teraz, je výrazne stenšená bola som na sone u dr Grochala, ma len 3,3 mm . tak neviem ci sa mam obavať, som uz od 22.tt na PN a teraz som v 26 tt , no niekedy ma na jazve tahaju boky, Zaradili ma do riz. poradne aj , a urcite mi uz vravia , ze sterilizaciu, ze stvrte by som nedala. Plus mam este cez jazvu placentu no ta sa moze este posunut. Mate stým skusenost? DR moj vravi ze bude rad ked ako tak dojdem do toho 37 tt.

sarinka210420
28. nov 2015

Ahojte som maminka 3deticiek tie dve boli jormalne a ta tretia cisarckim a mam zjazvenu maternicu ma
Ma niekto podobny pripad cakam stvrte a bojim sa povedlai mi ze mozeme s babom.vikrvacat

bella1199
22. jan 2016

Ahojte. Rodila som v septembri 2015.Mala som cis.r.! Moj syn zomrel po 5tyz. Mal vaznu srdcovu vadu. Chcem ostat tehotna uz v marci. Co si.myslite uz mozem? Bojim sa...

charity
22. jan 2016

@bella1199 Spytaj sa svojho lekara.

lenkapega
23. jan 2016

@bella1199 ahoj, ja som rodila 23.7 akútny cisársky...moja dcérka zomrela po siedmych dňoch na vyvojovu vadu srdiečka. Po 3 mesiacoch sme dostali zelenú A dnes už som V 10 tt. Pokiaľ sa jazva pekne zahojila A nemala si žiadne komplikácie A hlavne pokiaľ ti doktor povolí...už môžete...budeš častejšie sledovana A ďalší cisarak ťa neminie ale ten kto si neprežil to čo mi...tu našu túžbu po babetku nepochopí. Ak by si mala zaujem máme súkromné fórum, kde sme mamičky, ktoré sme prišli o babetka A snažíme sa A chceme bábo.

bella1199
23. jan 2016

@lenkapega mam zaujem..co mam hladat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre