Tehotenstvo po cisárskom reze a ruptúra maternice

petruskauska
4. okt 2007

prosim o radu. citala som tu nejake informacie o tehotenstve po cisarskom, kedy a jako a dost ma naplasila info o rupture maternice. Mam z toho panicky strach. To je naozaj take vazne, ze to hrozi pri normalnom porode, ktory by nasledoval po CR? Fakt sa toho teraz bojim. Doktor mi odporucal dalsie tehotenstvo az po 1,5 roku, ale teraz ked citam, ze to nezalezi aky bude casovy odstup, lebo sa to moze stat, tak mi je zle.
A este by som sa chcela opytat, ze ja som hned dostala cyklus dva tyzdne po 6nedeli a potom to trvalo 10 dni asi, a o mesiac som dostala presne na cas opat cyklus, ale je nejaky silnejsi. Aj ta prva menstruacia bola silnejsia, a aj tato. Je to normalne.
Plne kojim, tak casto ako sa len da, ale aj napriek tomu som okamzite dostala cyklus a este k tomu aj pravidelne. Len sa chcem opytat, ze ci je vsetko o.k. ak je cyklus silnejsi, ci nemam ist gynekologovi, alebo co. Inac ma nic neboli.
Dakujem baby

hedunecka
9. nov 2007

no prave a este ked si vybera medzi nimi..ja som chcela mat vzdy dvojky stale som si to priala ale nakoniec som rada ze mi heidinka spinka v mojej postielke a ked ma bude oslovovat mama 😵 juuuj asi ju zozeriem potom 😀
a uz teraz sa tesim na dalsie.. 🙂

janka1110
11. nov 2007

Ahojte ja som v 38tt, pred 2 týždňami mi zistili že môj malý ma rozšírené mozgové komory na 15mm. Povedali mi iba "nebojte sa to ešte nemusí nič znamenať". To, že by to mohol byť hydrocefalus som našla až sama na internete. Posledných pár dní prežívam totálne peklo. Síce som sa dočítala, že sa to dá operovať, ale to že by mohol hneď zomrieť ma ani nenapadlo. Pred 2 rokmi som prekonala rakovinu prsníka a to že sa mi po 3/4 roku od skončenia liečby podarilo otehotnieť som považovala za to najlepšie čo ma v živote stretlo. Celé tehotenstvo prebiehalo OK, ultrazvuky v 19tt a 30tt nenaznačili nič zlého. Nepamätáte sa ako veľmi mali vaši anjelikovia tie komory rozšírené? Mne povedali, že tých 15mm sú hraničné hodnoty.

mory
11. nov 2007

tak tu mozem pridat prispevok 😉
prve babo som rodila cisarskym lebo sa maly zasekol hlavickou a tak nebolo ine vychodisko ☹ 😉 a po 4 rokoch som chcela skusit odrodit vaginalne ste raz aj ked ma oboznamili s rizikom roztrhnutia maternice,no aj tak som chcela a prezila cely porod az do konca ked sa nakoniec pri tlaceni zasekla hlavicka aj malej a tiez som musela na cisarsky 😖 ale hlavne ze vsetko dobre dopadlo a vsetci sme zdravy a tesime sa zo zivota.

alionuska
12. nov 2007

Mory to je super,ze vsetko nakoniec dopadlo dobre.Mas krasne deticky. 🙂

jejke
12. nov 2007

Petruskauska
nemozem najst temu
"Mam depresiu z porodu cisarskym rezom"
na googli som ju nasla ale na Modrom konikovi sa mi nezobrazuje
🙄 🙄

Tak este k tomu kolko cisarskych
je mozne mat....samozrejme s obrovskym rizikom ruptury maternice 😔 🤐
Drzim Ti prsteky
ja prezivam to iste, vzdy som si priala vela vela deticiek 😢 😢 😢
a teraz uz nemozem
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

alionuska
13. nov 2007

jejke,tu temu "mam depresiu.....vcera asi uplne vymazali.

bubadlo27
13. nov 2007

baby,
poobede som citala, ze temu admin vymazala na ziadost zakadatelky

jejke
14. nov 2007

Ano, ja som mala depky z cisaraku tiez, tak ma to zaujalo.
No ak to chcela Petruskauska, aby to bolo zmazane, potom sa k tejto teme viac nevyjadrujem.
Drzte sa,papa 😉

zuz11
16. nov 2007

zanulav • 1d, 18tt • 8. nov 2007 o 11:39

Ahojky zajímalo by me jestli někdo z vas měl 1 cisařsky řez a 2 porod, ja jsem měla cisař ted jsem po 2 tehotna tak nevím jestli budu rodit normalne, tak by mně zajímaly nějake zkušenosti. Spíše se obavam toho aby třeba nepraskla jizva atak. spíše se bojím komplikaci, 5 let mam po cisaři a občas mě bolí jizva uvidíme jak to bude pokračovat jsem zatím v 16tt. 😅

certica • 1d, 19tt • 8. nov 2007 o 11:48

ahoj, nieco sa mozno dozvies aj tu: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

alebo tu: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

zanulav, ja mam tiez termin v aprili, tak dam potom vediet, ak ta predbehnem a stihnem napisat 😀 . rozdiel medzi porodmi budem mat 3r. aj nieco

nadhera • 1d, 19tt • 8. nov 2007 o 12:04

zunalav , aj to riesim , len u mna je mensi rozdiel medzi porodmi a prave vcera som sa od lekara dozvedela, ze druhy porod nemusi byt sc - ak do roka od sekcie ,tak ano.

bibinka • 2d • 8. nov 2007 o 15:01

ahojte kočky- medzi mojimi pôrodmi boli presne dva roky a obidve boli sekcie. prvý krát preto, že som sa neotvárala a druhý krát pre hroziacu ruptúru v jazve.ja som chcela rodiť normálne, aj mi to v pôrodnici potvrdili, že by to bolo možné, lenže potom som sa začala otvárať a naťahovala sa jazva(zvnútra) a ja som začala mať také hnusne pálivé bolesti v podbrušku , tak pristúpili na cisársky.
myslím, že si nikto z lekárov nevezme na triko ruptúru maternice len preto, že chce odviesť pôrod prirodzenou cestou . radšej zvolia sekciu.

zanulav • 1d, 18tt • 8. nov 2007 o 16:30

Ceretica zdravím ja mam termín 27.4, je to ješte daleko. tak si pak určite pisnem. Syn jak se narodil byl velky měl 5100kg a měla jsem nepostupujicí porod,vysoky tlak,otoky tak po 12 hod, kontrakcí mi to ukončili cisařem jo a navíc jsem přibrala 36 kg. ktere jsem už shodila. Tak prave uvidím jak to bude dal akorat jizva pobolíva sem tam když kychnu nebo nějaky prudky pohyb udělam nevím pobolíva vas někdy jizva? 😖

arabeska • 2d • 8. nov 2007 o 16:43

zanulav ty brdo ze 5100 😕 tomu sa hovori xlap ako hora 😵

certica • 1d, 19tt • 8. nov 2007 o 16:43

zanulav fuuha, to si teda dost velku zataz na sebe, ale asi vela robilo aj to zavodnenie. inak gratulujem k stratenym kilam 😎 😉 . a to ta po 4 rokoch este pobolieva jazva, ci to teraz ako si tehotna?
ja som nemala velke babo, skor naopak... ale bol KP + malo plod. vody, takze viac menej plan. cisarsky

zanulav • 1d, 18tt • 8. nov 2007 o 17:37

Jizva mne vždycky pobolívala říkala jsem t o doktorce a prej se nemam divit řikala že je to pooperační jev, a vždycky to bude bolet sem tam nebo když je změna počasí. Pry když jsou ty kontrakce jsem slyšlela tak to muže bolet ta jizva. Tak mam obavy. A taky se většinou rodí děti velke ty co maj cukrovku a ja jí neměla. Ale kamoška ma cukrovku už 12 let a porodila kluka s vahou 2600kg tak je to fakt individualní. uvidím jak se bude vyvijet těhu. certica ty jsi v 18tt a už víš že budeš mít chlapečka? kdy ti to řekli?

certica • 1d, 19tt • 8. nov 2007 o 17:59

no mna nastastie jazva nikdy nebolela, nesvrbela, skratka nic, ziadne zmeny pocasia, aj toto je asi veeelmi individualne.
pohlavie vieme od 16tt, boli sme vtedy na 3D a mali sme stastie 😀

jejke • 8. nov 2007 o 18:14

Zanulav, to teda bol ale MACO ten Tvoj maly... 😀
To si prenasala?Ty brdo,
😵 🤐 a este Ta skusali rodit normalne????
To je sila 😲 ja som uz nemohla ani lezat ani bezaukania vstavat tak ma tlacil maly do zaludka, aj dole som dostavala krce...no neviem si predstavit zeby mal este o kilo aj cosi viac ako Tvoj... 😵

Ja som mala 3900gramoveho v 38+2 a moja maternica to nevydrzala, praskla
😖 Takze nikomu neodporucam, ale ak sa niekto predsa len rozhodne tak
JEJ DRZIM PALCE, ved kazda sa musi riadit tak trochu"instinktom"
a svedomim, no nie???? 😉
Prave mi doki povedal ze na hrubke steny maternice pocas tehotenstva az tak nezalezi az tesne pred porodom treba vediet CI JE STENSENA

No ale asi ked sa stensuje uz pocas tehu, pred porodom nezhrubne, to je logicke...
😝 chcela som ist na Hysterotosalpingogram(vysetrenie pre netehotne)ale odbil ma ze to nema cenu...tam by sa ukazalo ako ta jazva vlastne vyzera a ja som TAAAAAKA zvedava 😎
pocas tehu to ukaze 3D ultrazvuk a tusim aj 2D cosi ukaze,
a takisto magneticka rezonancia 😉 😉

janetka • 1d, 30tt • 13. nov 2007 o 08:32

caute, ja rodim v januari druhe babo... a prve bolo cisarskym, tiez nepostupoval dolu, otvaranie na 1-2 cm za 12 hodin.. a teraz som bola v nemocnici za dr. porodnickou a povedala, ze uprednostnuju cisarsky...rozdiel medzi porodmi je 2,5 roka... tak som aj rada, ze zas nebudem trpiet tymi vyvolavackami a pod., ale ak by to na mna prislo spontanne, tak rodim spontanne....tak sa nechame prekvapit

zanulav • 1d, 18tt • 13. nov 2007 o 11:21

Janetka tak dej pak vedet jak jsi dopadla. ja jsem teprve 17 tt, tak to mam ješte daleko. Ale radši bych chtela cisařakem.

mrva • 13. nov 2007 o 15:23

Ahojte. Momentalne som v 26.tt a uz sa na porod tesim. Podla mna nic krajsie zena prezit nemoze. Je to moje 3. babo. Prve som, bohuzial, potratila a druhe sa narodilo ceasarom {koniec panvovy}. Dufam, ze teraz budem rodit spontanne. Po porode sa mi v rane urobili krvne zrazeniny a museli mi to znova 3x otvarat a vyberat zrazeniny a nasledne zasivat {vsetko zaziva, bez umrtvenia, bo som kojila, takze ziadna sranda}. Ale aj tak mam krasny zazitok. Malu som videla a pohladkala hned ako ju vytiahli {mala som spinal}. Vobec neplakala a hned rano som ju uz mala pri sebe a uz som ju na novorodenecke nedala. Ked zaplakala, z postele som vyskocila a zabudla aj na bolest, jazvu, na vsetko. Je krasne byt mamou, dopriala by som to aj chlapom, aj ked si myslia, ze by to nezvladli... ale zvladli... ale aspon mozu byt pri tom, ked sa narodi, chytia ho, prestrihnu pupocnu snuru, donesu mamine a su prve chvile ich drobceka spolu. Aj najvacsi drsnaci vtedy zmaknu a tecu im slzicky. Treba sa sustredit na babo, nie na na bolesti {aj ja som si ich vytrpela a nakoniec aj tak bol ceasar}. Da sa to prezit a stoji to za ten pocit vidiet zdrave, krasne dietatko, prilozit si ho na prsia, pohladkat, pobozkat. Vazne sa toho tak bojite? To zvladneme, nebojte...

kalo • 1d • 13. nov 2007 o 15:58

Jeeee!!!! Mrva!!!! To je krásné číst takto krásný a optimistický názor a postoj!! Je vidět, že si holka statečná a naprosto souhlasím 😉

zuz11 • 1d • Dnes o 09:27

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

jejke
18. nov 2007

Ahoj, vsimla som si ze je tu admin, tak som nakukla, ci je nieco nove a ten posledny odkaz to je spat sem na tuto temu 😀 tak som to obisla tam a spat 😉 😝 😀

To co pise Mrva je krasne
ale tazko uveritelne, ze na druhy den niekto po cisarskom vyskoci z postele ako strela. 😅

Ale ako povzbudenie NADHERA. 😎

Ak Vas to povzbudi ja som po prvom cisaraku (po narkoze) presla asi tristometrovou chodbou na novorodenecke a ked ma sestricky videli aka som bleda, riadne ma zjazdili, ze som mohla odpadnut(co clovek neurobi pre svoje vytuzene dieta.) 😉

Cisarsky rez je tiez porod, takze nie je dovod citit sa po nom menejcenne.
Drzim palceky vsetkym ktore to este len caka, uvidite, ake je to super, moct hned po porode sediet, no zavidiet Vam budu tie, co rodili inak 😉

jejke
18. nov 2007

Oprava:tridsat metrovou chodbou... 😀 (to by bola porodnica pre atletky 😀 😀 )

milenalena
29. nov 2007

chcem sa opytat, ci je mozne rodit prirodzenym sposobom, ak zena otehotnela 4 mesiace po cisarskom reze. dakujem

hedunecka
29. nov 2007

milena mna chceli nechat normalne po 2mesiacox ale kedze heidinka bola vacsia a mala aj hlavicku vacsiu tak mi spravili opat cisara..ja si myslim ked bude prebiehat vsetko ok tak sa nexaju skusit

jejke
29. nov 2007

Milenalena, ja mám známu ktora rodila rok a asi deväť mesiacov po cisárskom vaginálne a bez problémov(skoro štvorkilové bábo) ale pre každý prípad všetko prichystali na núdzový cisársky, teda boli tam ľudia z "aro"a transfúzska v pohotovosti
keby náhodou"rupla"...

Je potrebné počas tehotenstva monitorovať stenu maternice, či nie je stenšená, alebo či tam nie je v niektorej z vrstiev"okno" teda dierka medzi stehmi v jazve.Toto je nebezpečné aj keď ešte nezačnú kontrakcie...

Rodiť vaginálne je takisto riskantné aj keď má žena starú jazvu po cisárskom veľmi nízko(nad krčkom) a takisto ked ju pobolieva jazva. 😉

Práve si píšem so ženou čo ide rodiť vaginálne po dvoch cisárskych(podľa mňa je to šialenstvo ale v USA nič nie je nemožné). 😲

evinka2311
3. jan 2008

ja som ,baby, tehotna znova po predchadzajucej prvej sekcii.lenže hned,asi od 10 tyž, mam velmi divne pocity v podbrusku,vlastne až bolest,neviem to popisat,ale mam pocit akoby sa mi islo pretrhnut brucho.zmenila sa mi aj farba jazvy,teda polovica je este pekna,svetla,ale druha je cervena ,zapalena.som v 20tt.vlastne ma to nuti ležať,ked ležím, je to ok.som vsak 3 roky po prvom cisarskom, zda sa mi to divne,mate s tym nejake skusenosti,prosim?pripadam si ako hypochonder,vsetky vysledky su inak ok.

certica
3. jan 2008

evinka, ja budem tiez skoro 3 r. po cisarskom, teraz som v 26tt. jazva ma neboli, asi 2-3x za cely cas ma v nej pichlo, akurat som si tiez vsimla, ze je na pohlad tmavsia, docervena. asi je to prekrvenim, neviem.

tessa
3. jan 2008

certi, som citala dnes tusim v Mama a ja, ze jazva po nejakej operacii v tehu stmavne, takze je to ok 😉

Ja budem rodit s 21mes.rozdielom od prveho cisaraku a aj ked mi vsetci vravia, ze urco dalsi cisarsky, ja este stale verim, ze to bude prirodzeny porod, a ze nejake komplikacie, ktore teraz mame, prejdu 😉

vesi
3. jan 2008

evinka, ja som išla rodiť 3,5 roka po prvom cisárskom a jazva ma začala bolieť až niekedy po 30tt už si to presne nepamätám, hlavne o tom povedz lekárovi, lebo bolieť by ťa to nemalo, asi ťa budú viac sledovať...niektorí lekári na mňa pozerali akoby som si to vymýšľala, ale nedaj sa odradiť, ty vieš najlepšie ako sa cítiš, držím palce aby to dobre dopadlo 😉

ahoj certi 😀

vesi
3. jan 2008

ešte som zabudla, jazvu som vraj mala stenšenú, pozerali to na UZV sčervenanie nie je problém, ale bolestivosť by nemala byť, pýtala som sa vtedy Dr. ktorý sa zaoberá rizikovými tehu....

certica
3. jan 2008

cau vesi 😀 , tak to vyzera, ze budem pri druhom porode fucat 😀 . jazvu vraj kuknu az tesne pred porodom.

vesi
3. jan 2008

ked nemáš problémy, tak ťa to možno nechajú odrodiť 🙂

evinka2311
7. jan 2008

vesi,aj druhe babatko si rodila cisarskym??

graziela
7. jan 2008

Ahojte "cisarovne"...
Ja sa k vam tiez priadavam, som mom. v 18tt a v aprili bude prave 5 rokov od 1.sekcie. Zatila som sa na tuto temu, ako rodit tentokrat, s mojim lekarom nebavila, no zatial nemam ziadne problemy, co sa jazvy tyka.A celkovo musim povedat, ze zatial toto teh. znasam akosi lepsie ako to prve, proste akoby uz clovek mal taku sebaistotu, ze vie, co moze cakat..hoci...moje 1.teh. bolo nahle ukonencene sekciou kvoli prepuknutej pre-eklampsii.Na obdobie po porode doteraz nerada spominam, bolo to velmi depresivne obdobie(mozno to znie neuveritelne a nezlucitelne, ze ako moze byt zena deprimovana, ked ma pri sebe zdrave babo, ale vy, co ste to prezili, viete, o com hovorim..)No chvalabohu, mala som pri sebe manzela, ktr. mi velmi pomohol 🙂
Kvoli mojim neprijemnym zazitkom z 1.porodu by som rada prijala, keby som mohla tentokrat rodit prirodzene, no neviem, ako na nakoniec dopadne. Od 3. mesiaca uzivam tabl. DOPEGYT kvoli zvysenemu tlaku, tak asi to aj tentokrat bude sekcia. Utesujem sa aspon tym, ako vsade pisu, ze 2.teh. a porod zena zvladal ovela lepsie ako prve... Dufam teda, ze to vsetko dobre dopadne 🙂

jejke
11. jan 2008

Ahoj Graziela, určite to bude pri druhom lepšie, 😉 treba sa len tešiť.
Že by si chcela druhé prirodzenou cestou???
To Ti verím ,to asi chcela každá z nás,ubolených a sklamaných " cisarovien". 😀
Asi to nie je výnimočné a predsa to ĺudia nechápu-si smutná aj keď máś dieťatko v poriadku...
chcela si mu pomôcť na svet a oni to urobili za Teba...
Navyše si to prespala(v narkóze) a nevieš ako vyzeralo...ako plakalo práve po narodení... ☹
Hlavne ten 3D ultrazvuk si daj urobiť, či nemaš oslabenú maternicu v jazve po predošlej sekcii,OK?

Prajem Ti nech je to v pohode, nech Ti to dopadne super.
🙂
Čerti, tebe tiež 😉

vesi
11. jan 2008

evinka, áno aj druhé bolo cisárskym, ale kvôli bolestiam jazvy, vysoký Fbg, tehu cukrovka, bolo tam viac indikácií a ešte odhadovaná váha bábätka bola 4kg- skoro o 500g viac ako prvé, nakoniec vážila len 3,5 kg

certica
11. jan 2008

jejke vdaka, dam vediet 😀, moc si ale nenavyberam ako 😅 ...

graziela
11. jan 2008

Jejke, dakujem za povzbudive slova 🙂 Pevne verim, ze to tentokrat naozaj bude lepsie...
Ten 3-D ultrazvuk by som si velmi rada dala urobit, ale zial moj dr. a dokonca nikto v okoli tu nema taky ultrazvuk, ktr. by mi aspon fotklu vytlacil...takze som z toho trosku sklamana, ze mozno ani fotocku nebudem mat. Pri 1.dcerke som dostala fotku az z porodnice (DK,cca.35 km od nasho mesta), kde som bola par tyzdnov pred porodom na prietokoch. Kedze ale tentokrat sa chystam do inej, blizsej porodnice a prietoky robia u nas v nasom meste, tak inu moznost asi nemam...Ale napadla ma jedna genialna vec - ked mi bude dr. najblizsie robit sono, zoberiem fotak a nech mi odfoti cely monitor, dufam, ze bude ochotny 🙂 🙂 🙂 🙂 Nebude to sice velka kvalita, ale predsa len nieco 🙂 😵 Ti sice neriesi prip. problem oslabenej jazvy, no ja dufam, ze vsetko dobre dopadne.

certica
11. jan 2008

ta jazva sa da pozriet aj na beznom 2D uzv

evinka2311
12. jan 2008

graziela,aj Ty si rodila v DK?bola si spokojna?

graziela
12. jan 2008

Ahoj Evinka, toto by bolo na dlhsiu debatu, uz som niekde spominala, ze este teraz mam zimomriavky, ked si spomeniem na obdobie tesne po porode ☹ a k tomu vo velkej miere prispel aj personal v porodnici v DK...Takze pekne od zaciatkui...vybrala som si poordnicu v DK prave kvoli tomu, ze v tom case (pred 5 rokmi) aspirovala na certif. baby frendly hospital a je tam baby rooming, chcela som mat ako prvorodicka mimi pri sebe, aby som som sa vsetko naucila uz tam. Moje prve dojmy boli uzasne, (pol roka predo mnou tam rodila kmotra, ktr. si velmi pochvalovala), par tyzdnov pred terminom som tam bola na prietokoch, vysetr. ma pan primar, dohodli sme sa na epiduralke a manzel mal byt tiez pri porode...V dohodnutom termine som sa nahlasila na prijme...od 1.dna sa im ale nieco nepozdavalo, moj TK vyskocil zo dna na den na hodnoty 160/110, kazdu chvilu som musela pobehovat na prizemie, kde mi merali tlak, nasadili mi aj nejake lieky, no a na 3.den rano mi uplne necakane robili sekciu, vraj to nebudu kvoli tomu mojmu tlaku riskovat a na moju otazku, ci mozem zavolat manzela, som dostala odpoved "ten by nam tu iba zavadzal"... ☹
Tak som to nejako so slzami v ociach preglgla a par minut na to som uz bola na sale...Dovtedy a vlastne aj prve chvile po porode bolo takmer vsetko OK, sestricky sa o mna prikladne starali .No doteraz nechapem preco, ale dcerku mi doniesli 1.krat ukazat az na 3.den (!!!!)...Moja dcerka bola v absolutnom poriadku, ja boci som bola 3 dni na infuziach, som sa stale na nu vypytovala, chcela som ju uz konecne vidiet...no myslim, ze to bolo hlavne kvoli pohodlnosti sestier na novorod. odd., pre nich bolo jednoduchsie strcit flasu s cumlom do pusy a nech je pokoj. S malou som bola na izbe az na 5.den, dovtedy som vystriedala od zac. 4 postele...Asi tak na 4.den sa mi zacalo tvorit mliecko, ktr. som mala dost, ale problem bol ten, ze mala sa mi vobec nevedela prisat, no a zatial co ja som sa mordovala s odsavanim, masirovanim, tak mi ju sestricky poza chrbat napajali mliekom z flase. Bola som velmi sklamana s postoja a neochoty sestier na novorod. odd., ktr. skor s vycitkami typu , ci mi maju este aj prsia masirovat, viac uskodili ako pomohli. Nedockala som sa ziadnej odbornej rady a pomoci, hlavne co sa kojenia tyka. Jedna sestricka mi dala taku z jednej strany zrezanu striekacku, nech si vytahujem s tym bradavky, no dosledkom tohto vsetkeho boli znicene, krvave bradavky a napriek mojej snahe sa mi ani raz nepodarilo malu nakojit.Na 7.den po porode som musela navstivit mojho gynek. , ktr, mi kvoli hroziacemu zapalu pichol inj. na zastavenie tvorby mlieka ☹ ☹ ☹ A to som este zabudla napisat, ze sa nikto neunuval ma informovat o mojom zdravot.stave... to, ze mam pre-eklampsiu som sa docitala az z mojej prepustacej spravy... Velmi tazko som znasala hlavne tu skutocnost, ze si nemozem mojho drobceka privinut k prsiam a dat mu to najlepsie, co mu len maminka moze ponuknut...Dufam, ze tentokrat to dopadne dobre, clovek casom zisti, ake su jeho prava a ze niekedy sa naozaj netreba obavat aj zvysit hlas...
Evinka a v ktorom roku si rodila Ty?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre