Tehotenstvo po cisárskom reze a ruptúra maternice

petruskauska
4. okt 2007

prosim o radu. citala som tu nejake informacie o tehotenstve po cisarskom, kedy a jako a dost ma naplasila info o rupture maternice. Mam z toho panicky strach. To je naozaj take vazne, ze to hrozi pri normalnom porode, ktory by nasledoval po CR? Fakt sa toho teraz bojim. Doktor mi odporucal dalsie tehotenstvo az po 1,5 roku, ale teraz ked citam, ze to nezalezi aky bude casovy odstup, lebo sa to moze stat, tak mi je zle.
A este by som sa chcela opytat, ze ja som hned dostala cyklus dva tyzdne po 6nedeli a potom to trvalo 10 dni asi, a o mesiac som dostala presne na cas opat cyklus, ale je nejaky silnejsi. Aj ta prva menstruacia bola silnejsia, a aj tato. Je to normalne.
Plne kojim, tak casto ako sa len da, ale aj napriek tomu som okamzite dostala cyklus a este k tomu aj pravidelne. Len sa chcem opytat, ze ci je vsetko o.k. ak je cyklus silnejsi, ci nemam ist gynekologovi, alebo co. Inac ma nic neboli.
Dakujem baby

certica
5. okt 2007

petruska, ja som dostala pravidelny cyklus hned po 600-nedeli a tiez som plne kojila skoro 8 mesiacov 😉 . u kazdej je to rozne a co sa tyka krvacania, ty musis vediet, ci je to v norme - silnejsie byt moze, ale ak mas pocit, ze az moc, tak radsej chod ku gyn.
ja cakam teraz druhe, rozdiel medzi detmi vychadza 3 roky a doki povedal, ze je to dost vela na to, aby sme mohli rodit normalne. uvidime...

jejke
10. okt 2007

Ahojte kocky,
asi som naplasila viacere.
Ospravedlnujem sa. 😔
Chcela som Vas len varovat a upozornit na toto riziko. 😉
Ja som mala rupturu maternice a prave preto by som nikomu neodporucala riskovat ist rodit vaginalne ak ste po cisarskom.
Riskovat svoj zivot a zivot babatka, naozaj neodporucam 😲

Poznam sice pripad ze mamicka po cisarskom otehotnela po roku a porodila uplne v pohode prirodzenou cestou.
Je to teda individualne 😎
Statistika vravi ze pravdepodobnost ruptury maternice u zien po cisarskom je 1ku100
teda zavisi od hrubky steny maternice.

Toto som ja samozrejme nevedela a nikto z lekarov sa ani neunuval na ultrazvuku zistit ci je jazva ok a ci tkanivo v jej okoli nie je nebezpecne tenke.Ak nahodou potom neviem preco ma na to neupozornili... 🙄

Takisto som sa docitala o pravdepodobnosti ruptury maternice ak je rez dost nizko nad krckom,
ak je vyssie nie je az take riziko ze praskne...
teda este k tymto nestastnym zhodam sa pripojilo u mna aj velke dieta, skoro stvorkilove....

a priecka samozrejme, s tou to udajne suviselo najmenej ako som sa neskor dozvedela...ale predsa 😖

No a najhorsie co som mohla urobit bolo pripustit si to a predstavovala som si co by som asi robila keby sa to stalo...co ked zacnem krvacat??co by som robila, zavolam sanitku, maleho k susedom?alebo zavolam rodicom???...
"podvedomie nepozna zart"
teda hoci som sa zmierila s cisarskym, hrozu som si asi tymito predstavami sama privolala.

Nepripustajte si to a myslite pozitivne.
😉

hedunecka
10. okt 2007

hlavne myslite pozitivne
ja som otehotnela 2mesiace po cisarskom a vidite som tu cela a ziva a uz mam mesiac po..sice som isla znovu cisarskym lebo mala bola velka ale zotavila som sa ryxlejsie jak tie co rodili cisarom prvy krat..za 4dni sme isli domko..

jejke
10. okt 2007

Hedunecka blahozelam, som velmi velmi rada ze Ti to dobre dopadlo 🙂
Tesim sa s Tebou 😀 nepochvalis sa mierami?

wanda
10. okt 2007

Ahojte,chcela by som sa pripojit. Dcerka sa taktiez narodila cisarskym rezom,teraz cakame druhe a velmi by som chcela rodit normalne.Rozdiel medzi detmi bude 2 roky,ale doktor mi povedal ze to bude sekcia,iba ak by vsetko prebiehalo super ukazkovo,tak vtedy by to slo aj prirodzenou cestou...,jedna vec je ruptura maternice ale druha ktora ma fakt zaujima je mala panva.Pretoze zena s malou panvou nemoze rodit normalne.Ale co to znamena mat malu panvu? Neviete niektora poradit.Pred sekciou mi samzrejme merali panvu ale nikto mi nic nepovedal,bol to narychlo a ponahlali sa ku porodu,tak ja neviem....poradte ak viete...

wanda
11. okt 2007

😕

a745916
1. nov 2007

Ahoj Wanda.Nikto nic nepise,tak som sa rozhodla napravit to.Neviem presne,co to znamena s tou panvou,kedy je podla lekarov mala,alebo uzka.Kosti sa v tehotenstva rozsiruju a v zaciatkoch moze byt panva uzsia ako v case porodu,lebo babatko si tlakom vytvara cestu von.Mne pri prvej dcerke tiez lekar vravel,ze mam uzku panvu a porodila som nasu princeznicku spontanne.Bolo to namahave,ako kazdy porod,ale bol to najkrajsi den v mojom zivote.Druhe dievcatko som mala cisarskym,ale to som vedela,ze mi po narodeni zomrie,tak preto som sa rozhodla pre cisarsky rez.Nemala som silu a ani odvahu rodit normalne.Chcela som byt v narkoze a svoj najhorsi zazitok som chcela prespat.Ale aj tak ma to vsetko utrpenie pockalo,ked som sa prebrala z narkozy.Mam uz 33 rokov a strasne moc este tuzime po babatku.Moj muz mi vravi,ze by som mala otehotniet hned teraz,lebo sa boji,ze neskor uz nebudem moct mat.Roky bezia,ale ja neviem ci som na to pripravena,hlavne psychicky.Bude to 5 mesiacov co som po sekcii a mne sa to zda este skoro,hoci by som to tehotenstvo prijala,ale mam strach.O mna a najma o babatenko.Tak neviem.. 😨 😕

jejke
3. nov 2007

Ahoj a745916
je mi to hrozne luto co sa Ti prihodilo.
Na stratu dietatka neexistuje dost silna naplast
a tak ti prajem aby tuto Tvoju bolest aspon zmiernilo to druhe. teda tretie 😉 babatko.

Po cisarskom je lepsie s otehotnenim pockat aspon JEDEN ROK

A vzhladom na nazov tejto temy, takisto je bezpecnejsie si to poistiti cisarskym
zhruba v tom 38 tyzdni.

Komunikujem cez net so zenami ktore stratili svoje babatka pri rupturach maternice a prave preto tu ako PAPAGAJ opakujem je bezpecnejsie mat dalsie dieta opat cisarskym, neriskovat po jednom cisarskom vaginalny porod.

Je tu to obdobie Dusiciek,chodime po cintorine, spominame na zosnulych, neda ,mi v suvislosti
s tym nezaoberat sa myslienkou ako malo chybalo k tomu aby som bola ja aj moj maly tiez pod tou kryptou.... 😒 Bolo to stastiebyt na spravnom mieste a
mat okolo seba tych spravnych ludi, teda lekara ktory konal pohotovo a zachranil nam zivot 😔
Uz si tu pripadam ako pokazena platrna ale myslim si ze zmysel to ma presvedcit aspon niektore z VAS aby neriskovali svoj zivot a zivot dietatka.

Tebe a 745916 drzim prsteky.Nesmierne Ti prajem tu radost mat v naruci batoztek
plny lasky a radosti... niekedy sa cloveku ulavi, ked sa z toho vyrozprava, inokedy to zas moze rozjatrit tu ranu,ak je este cerstva,aj ked je mi hlupe sa pytat na detaily,Ty sama vies kolko toho chces a mozes prezradit.

Vsetko dobre 😉

a745916
3. nov 2007

Ahoj jejke.Dakujem ti,ze si reagovala na moju spravu.Viem,ze je po cisarskom lepsie vydrzat a pockat minimalne rok.V nijakom pripade by som nechcela ohrozit seba ale predovsetkym nechcem ohrozit zdravie a zivot babatka.Mne je jedno ako budem rodit,moje tretie dietatko.Mam za sebou obidva sposoby a obidva su pre zenu bolestive.Ale vacsiu bolest,ako stratit dieta nepoznam.Kludne sa ma mozes spytat na co budes chciet.Napisem ti vsetko co ta bude zaujimat.Som tu pomerne nova a som fakt rada,ked si mozem s niekym napisat.Nemam zabrany pisat o tom co sa mi prihodilo,prave naopak.Niekedy sa mi zda,ze vyrozpravat sa a podelit sa o svoje pocity,cloveku prinesu ako taku ulavu na dusi.Tak sa ozvi.Budem rada.Alenka-a745916.

alionuska
3. nov 2007

Inak,volam sa Alenka.Prave som si konecne zmenila login.Dufam,ze teraz to bude o.k. 😉

jejke
4. nov 2007

Alenka
jasne ze detaily ma zaujimaju.. aj kvoli tomu ci nevies o niecom comu by sme "my ostatne "mohli predist.
Ja neviem na co sa Ta pytat, no... co sa vlastne stalo?
Malo babenko nejaku vrodenu chybu, pre ktoru hnedpo narodeni ...hmmm???

Ja som navstevovala tu Yahoo stranku pre zeny po rupturach a ony Ti to tam vacsinou Americanky tak silne 😢 a verejne prezivaju, ze spominaju na deticky o ktore prisli denno denne, zverejnuju fotky deticiek v truhlickach, no mne to prislo tak morbidne a nemohla som sa na to divat...
len som vkuse plakala 😔
Pravda je ze kazdy smutok preziva inac, ale toto mi pripadalo ako take "tyranie sa"
Mam sa ja chvalit so svojim dietatom, ktore prezilo, ked viem ako to zaboli mamicku ktora onho prisla... ☹
joj strasne som sa citila, vies?

Ja som tu na Konikovi dostala k teme"Treti nevydarene tehotenstvi" alebo tak nejako je nazov tej temy...tam jedna babenka pocitila cosi podobne, ze jej dietatko asi v 36 tyzdni zomrelo v brusku... 😔 no bolest...

Ja som velmi velmi stastna ked mozem niekomu pomoct, ale v takychto pripadoch sa citim bezmocna, lebo jedine co dokazem je vypocut si to....

Tak ked chces, vypocujem si to , teda "vycitam" .A iste nebudem sama...
Napis ked sa Ti ulavi😉
Aspon si budem viac vazit ze mam svoje deti, OK 😉

alionuska
4. nov 2007

Ahoj jejke.Kde mam zacat?Asi na zaciatku.Som velmi citliva zena,milujuca vsetky deti,no najviac to nase.Prva dcerka sa mi narodila kratko pred mojou tridsiatkou.Bola som najstastnejsia zena na svete.Milujem moju malu Alenku viac ako svoj zivot.Ludia vravia,ze deti su starosti,ale ja som to vnimala inak.Tesila som sa z kazdej sekundy mojho zivota,lebo som mala krasne zdrave dievcatko.V zivote by ma nenapadlo,ze niekedy zazijem tu trpku bolest,ktoru citi zena,ked pride o dietatko.Ked mala ALENKA vyse dvoch rokov,rozhodli sme sa s mojim muzom,ze chceme este babo.Lebo v nasich srdieckach bolo tolko lasky a my sme mali pocit,ze trom nam je super ale styrom nam bude este lepsie.Vzdy som tuzila po krasnej velkej rodinke.Splodili sme nase druhe dietatko hned na prvy pokus. 😉 Stastna ako blcha som sa tesila,ze malej Alenke onedlho pribudne sestricka.Hrozne sme chceli este dievcatko.Cele tehotenstvo som si opat uzivala plnymi duskami.Chodili sme na pravidelne prehliadky,vsetky vysledky boli v poriadku,zdravo som sa stravovala,davala som si na seba maximalny pozor.Bola som v 20tt na 3D a vtedy mi lekar povedal,ze to je na 80% dievcatko.Strasne som sa tomu tesila.V 24tt mi robil moj lekar ultrazvuk a vravel,ze je vsetko v poriadku.A ked mi ho robil o dva mesiace neskor,to mi mal uz urcite potvrdit pohlavie dietata,tak som sa dozvedela tu najhorsiu vec,ktora zmenila moje stastie len na plac a bolest.Povedal mi,ze sa mu nieco nezda na tom babatku/ved to v 32 tyzdni uz bolo babatko/ a povedal mi,ze ma nejake zvacsene mozgove komory.Ze on ma nechce plasit,ale vyzera to na vodnatielku mozgu-hydrocefalus.V tom momente sa mi zrutil cely svet.Poslal ma na druhy den do Trnavy,k inemu lekarovi,aby sa na to pozrel a povedal mi,co sa s tym da robit. ☹ Po preplakanej noci som si po kratkom vysetreni vypocula verdikt."Moja zlata,s tym sa uz neda nic robit.Toto nie je zlucitelne zo zivotom."Hned na to sme isli do Bratislavy,kde mi lekar asi po hodinovom vysetreni povedal,ze je to dievcatko a ze tej vody v hlavicke ma tolko,ze ak ju vobec donosim,tak mi po porode urcite zomrie.Mozgove tkanivo bolo stlacene na 6 mm a hydrocefalus mala vo vsetkych styroch komorach.Videla som jej krasnu tvaricku,srdiecko,ktore bilorucicky a nozicky,ktorymi ma kopala uz vyse troch mesiacov.Nechapala som,ako je to mozne ze zije,dycha,hybe sa,ked vravia,ze ma z mozgu iba taku skrupinku.Hned mi dal lekar na to vysvetlenie.Vraj preto,ze ju vyzivuje moja placenta a akonahle ju "odpoja" tak zomrie.Nedokazem opisat tu bolest,ktora ma sputala tak silno,ze som sa nedokazala ani nadychnut. 😢 ☹ Lekari moje tehotenstvo nemohli ukoncit,lebo som bola uz na zaciatku ôsmeho mesiaca a povedali mi,ze si to musim donosit,aby mi to mohlo umriet.Najhorsie slova v mojom zivote...Nikto mi nepovedal,preco si nikto nevsimol,ze sa s mojim babatkom nieco deje.Preco sa to stalo mne,ked som taka dobra mama?Nedaju sa zratat tie preplakane noci,plne smutku a beznadeje.Musela som zit s tym vedomim,ze pokym mam moju dcerku v brusku,tak budeme spolu a nechcela som si pripustit,ze raz ju porodim a bude koniec.Posledne tyzdne mi tak zacala pribudat plodova voda,ze okolo babatka jej malo byt asi 7-9cm a ja som jej mala 29cm.Bolelo ma cele telo,spala som po sedacky,tlacili ma rebra...ale co je to v porovnanim s tou bolestou,ktoru som mala v srdci.Strasne som si zelala,aby sa moje dievcatko narodilo zdrave.Bola som uz taka zufala,ze som si namyslala,ze vsetko bude v poriadku.Lekari mi povedali,ze ku koncu tehotenstva sa hlavicka zvacsovat a budem mat problem porodit dieta normalne.Ze v takychto pripadoch sa napichne hlavicka,aby sa uvolnil tlak a ja aby som mohla dieta vytlacit.Toto u mna nepripadalo do uvahy,pretoze som do poslednej chvile verila na zazrak.Na zazrak,ktory sa nestane.Rozhodla som sa pre cisarsky rez a celkovu anestezu.Moja malicka DIANKA sa narodila 4.6.2007 o 19.10hod a zila iba osemdesiat minut. ;-Nemala som moznost ju ani vidiet,dotknut sa jej telicka a povedat jej ako strasne som ju chcela a ako prestrasne ju lubim.Moja krasna kvetinka,ku ktorej som si nikdy neprivonala,moje slniacko,ktore ma nikdy nezohrialo svojou laskou...Odisla mi do nebicka,ked ja som este spala.( Ked som sa prebrala z narkozy bolo mi oznamene,ze zomrela a ze krv z pupocnika poslu na geneticke vysetrenie,aby zistili pricinu jej ochorenia.Nic nezistili,chromozomy mala vsetky dobre.Ani pitva nic nepotvrdila.Nikto mi na to nedal odpoved.Neviem na koho sa mam hnevat.Ale viem,komu vdacim za to,ze som toto dokazala prekonat a prezit,aj ked sa mi v tych casoch zit ani nechcelo.Moja dcerinka Alenka mi doslova zachranila zivot.Musela som zit pre nu,pretoze ma moc potrebuje a aj ja ju.Teraz chodime na cintorin za sesrtickou,ktoru hladkala,ked bola v mamickinom brusku.Mozno to vyznie divne,ale ja ich milujem obidve.Aj ked ten druhy anjelik je hore v nebicku.Nikdy nezabudnem...Nikdy,pretoze stale to boli a stale boliet bude...

jejke
5. nov 2007

Alenka, to mi je velmi luto, ☹
tazko aj na to najst spravne slova. 😢
Verim ze si silna zena ked toto prekonavas,a budes este silnejsia, lebo zijes pre dieta, iste ta snaha a obeta bude odmenena.

Velmi velmi Ti zelam dalsie babenko a aby ste boli stastna rodinka ako ste si to predstavovali.

Vobec to neznie divne, ze ich milujes obidve, si spravna mamka
a zasluzis si aby tato bolest sa aspon zmiernila vydarenym tehotenstvom.
Len s tym treba mozno este pockat, kym budes na to pripravena...

Drzim Ti palce.

alionuska
5. nov 2007

Jejke,DAKUJEM.

hedunecka
5. nov 2007

ja si myslim ze je to blbost min.rok!zalezi od zeny, stavu jazvy, a kvality zrastania ran..ja som som mala cisarsky 26octobra cize skoro november a uz v decembri som ostala teho..mala som nosila 41tt a mala 3770g..
maternica moze rupnut aj 3roky po cisarskom aj 1rok
velmi som si to priala a tesila sa hrozne na malu mozno ze aj psyxika robi svoje

alionuska
5. nov 2007

hedunecka,jasne ze psychika robi svoje.Kazda z nas je ina,kazda z nas vnima bolest inak,kazdej z nas sa rany hoja inak.Moja sestra je zdravotnicka a mala dva cisarske a v pohode.Ona mi tiez hovorila,ze by som uz aj teraz mohla zostat tehotna a tiez pozna zeny,ktore zostali tehotne aj ovela skor.

esci
5. nov 2007

ahojte, ja som mala 2 sekcie. Po prvej som mala moznost rozhodnut sa, ako chcem rodit, vybrala som si sekciu, lebo som sa obavala, ze i druhe dietatko bude velke- mala som na vyber . Po dvoch sekciach vraj uz mozem mat len sekcie, ziaden vyber...a vraj nie je dovod, preco by som nemohla mat aj 4 deti...v kazdom tehotenstve sa moze prihodit nieco zle, tak by som sa dopredu ruptury maternice ani nicoho nebala. kazdej drzim palceky a urcite by som pockala...ja chcem pockat 5 rokov s tretim , ale lekarka vravela po druhej sekcii take 2 roky stacia....no iste je to individualne, mat lekara, ktoremu zena veri a ktory posudi jej individualny stav..
hedi, ty si ale sekciu prvu nemala taku ako zena, co rodila v 41 tt skoro 5 kilove dieta, to je podla mna rozdiel.

certica
5. nov 2007

esci a coze si ty zmenila nick? 😀

hedunecka
5. nov 2007

esci no nemala ale maternicu som takcitak mala rezanu takze rez tam je a teraz uz mam dva..

bibinka
5. nov 2007

ja som otehotnela rok a tri mesiace po prvej sekcii a keď sa mi rozbiehal druhý pôrod, bolesť sa sústredila len do okolia jazvy a to tak intenzívne, že keď som bola otvorená len na 4 prsty, tak mi už hrozila ruptúra. tak bola sekcia a dr.mi povedal, že jazva už bola dosť stenčená a nevydržala by ten tlak.takže som bola aj rada, že mi nič neruplo a maličký je zdravučký. inak som bola zmierená s prirodzeným pôrodom. sestrička na sále mi vravela, že po prvej sekcii u nich rodia ženy zvyčajne prirodzenou cestou. u každej ženy je to individuálne, podľa toho ako má zhojenú jazvu a kde ju má na maternici.
a ja mám ešte to "šťastie", že sa mi škaredo a dlho hoja jazvy a ostávajú po nich keloidy-hrubé povrazce.navyše krvavočervené 😠 tak si viem redstaviť, v akom stave mám tú maternicu. už mi neodporúčajú ďalšie dieťa 😖

hedunecka
6. nov 2007

bibi aj mne sa tak hojali ta rana prvu som mala ale 0,5cm hrubu a cervenu a tuto druhu uz mam krajsiu ale mam ju cez tu prvu tak si vies predstavit ako to vyzera.no ja dufam ze pri dalsom nebude problem 😉

jejke
7. nov 2007

Hedenucka , ved aj ja ma tu vrchnu jazvu peknu 😅 skoro tak isto dobre zhojenu ako po prvej sekcii,
a rez na rovnakom mieste, ale podla tych hrbolcekov na bruchu a bolesti co mam pri zmene pocasia,
to co je vo vnutri si teda neviem ani predstavit...
😝 😵 dosite ako gobelin...

Pytala som sa na vysetrenie HSG kde sa napusti maternica kontrastnou tekutinou a na snimku sa ukaze ako ta jazva vlastne vyzera, ale doki mi povedal ze na tom teraz nezalezi ani pocas tehu az pred porodom je to zavazne...moze vsak prasknut aj zdanlivo bezpecne hrube tkanivo...
Tak to uz je sila....

Este nejake linky na tuto temu....kedy otehotniet po sekcii

http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...

http://answers.mrwhy.com/question/?q=2007022116...

http://forum.mamaaja.sk/viewtopic.php?t=39113&s...

http://www.babyzone.com/Community/f_Posts.asp?t...

mywiel
8. nov 2007

Alionuska, precitala som si tvoj pribeh a riadne som si pri nom poplakala, si uzasna mamicka, zasluzis si obdiv.
Je mi velmi luto co sa stalo, ale zivot je niekedy tvrdy, nikto z nas nie je pripraveny na smrt a tazko sa s nou vyrovnavame aj ked je sucastou zivota. Vsetci raz zomrieme, len nevieme kedy, to je uz raz tak. Netrap sa hlavne a mysli na Alenku a na buducnost, este budes mat dalsie babenko. Hlavne ked znovu otehotnies skus mysliet pozitivne, skus je to dolezite. Ja viem sa mi hovori... Prajem ti vela stastia a radosti.

alionuska
9. nov 2007

Akoj Mywiel.Dakujem ti.Ja sa velmi snazim mysliet pozitivne a viem,ze trapenie a ubijanie seba samej,nikam nevedie.Nic sa uz nezmeni a ja si svojim zialom spat uz babatko nevratim aj keby som plakala stale.Tesim sa z mojej krasnej,sikovnej Alenky.Viem,ze na svoju druhu dcerku nezabudnem nikdy a stale budem zit s ubolenou dusickou.Ja som bola velmi stastna a vyrovnana,ked som cakala malu Alenku a to mi vraveli vsetci,ze hned to bolo vidiet aj na nej.Ona bola strasne sobre babatko.Ja som ani nevedela,ako place.Fakt,anjelik!A stale je taka dobrucka.A pri tom druhom tehotenstve som bola tiez v pohode,vyrovnana,stastna,sice s troskou rodinnych povinnosti,ale v pohode.Az do chvile,ked mi to lekari potvrdili,ze sa nieco stalo.Bolo to strasne tazke a moja cela rodina mi vravela,aby som na to uplne zabudla,ze mam mysliet pozitivne,ze malickej nic nie je a ze vsetko sa da este do porodu do poriadku...Tak strasne som tomu chcela verit...A nech som sa snazila akokolvek,to co sa stalo mojej malickej Dianke sa uz nedalo nijako ovplyvnit.Mozno si pomyslis,ze mi to aspon pomohlo po psychickej stranke.Nie,nepomohlo.Bolo to este horsie,nahovarat si ze vsetko bude dobre a inak,ked som vedela,ze je to zle a je to tak.Ked sa stane nieco take,je lepsie si to pripustit a snazit sa s tym zmierit a naucit sa s tym zit.V takychto situaciach je clovek silnejsi,ako si vobec mysli.Ja sama nechapem,ako som to vsetko zvladla...Prajem ti vsetko dobre.

mywiel
9. nov 2007

Chapem je to strasne velka skuska v zivote, ale ty si ju zvladla, ze si nestratila hlavu. Tu si clovek uvedomi, ze zivot je dar. Kazdy z nas asi strati aspon raz v zivote niekoho koho ma rad, ale smrt je zahada a aj ked nie som na nejake nabozenstvo verim, ze sa raz so vsetkymi stretnem, ked pride cas a zas ich uvidim. Na zial nie je liek, len byt s ludmi co ta maju radi a co ta chapu a cas, aj ked na taku skusenost nikdy nezabudnes nenos v sebe otvorene rany, snaz sa pozerat za slnkom a ver, ze tvoja Dianka je niekde kde je lepsie. Prajem vam a tvojej rodinke vela stasticka.

alionuska
9. nov 2007

dakujem.Aj ja prajem vsetko dobre. 🙂 Pozrela som si tvoj album.Krasny.Viem,ze to este chvilku potrva,ale uz sa tesim,ked nam predstavis svoj pokladik.Ahoj

hedunecka
9. nov 2007

boze je to strasne co si musi zena vytrpiet 😔
ja stale dufam ze sa moj ocko stara o nasho sebika tam hore v octobri to bol rok co odisli.. ☹
kua fisk nexapem preco je to take nespravodlive ked je niekto slusny, normalny a tuzi po babatku preco sa deju taketo veci a napr.tmavsi spoluobcanie s tym nemaju ziadne problemy a este ked vidim ako vyxovavaju tie deti alebo nemaju problem im nedat najest alebo su podxladene no des..

alionuska
9. nov 2007

Hedunka,musime tomu verit,ze su tam ti nasi anjelickovia spolu a ze im je tam dobre,aby sme aspon trosku stlmili tu bolest v nasich srdieckach.

hedunecka
9. nov 2007

no sak prave a ono je najhorsie to ked teraz citam ze niekto si chce dat mimi zobrat 😢

alionuska
9. nov 2007

Hedunka,prave som jej napisala,ci este nepocula o antikoncepcii.Tae zeny by mali podstupit sterilizaciu.Co by ine dali za tolke stastie,nosit pod srdieckom hned dve deticky.Nechapem to,aky ma ta matka vztah k svojim detom,ked dokaze povedat,ze ona ich nechcela... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre