Tehotenstvo po cisárskom reze a ruptúra maternice

petruskauska
4. okt 2007

prosim o radu. citala som tu nejake informacie o tehotenstve po cisarskom, kedy a jako a dost ma naplasila info o rupture maternice. Mam z toho panicky strach. To je naozaj take vazne, ze to hrozi pri normalnom porode, ktory by nasledoval po CR? Fakt sa toho teraz bojim. Doktor mi odporucal dalsie tehotenstvo az po 1,5 roku, ale teraz ked citam, ze to nezalezi aky bude casovy odstup, lebo sa to moze stat, tak mi je zle.
A este by som sa chcela opytat, ze ja som hned dostala cyklus dva tyzdne po 6nedeli a potom to trvalo 10 dni asi, a o mesiac som dostala presne na cas opat cyklus, ale je nejaky silnejsi. Aj ta prva menstruacia bola silnejsia, a aj tato. Je to normalne.
Plne kojim, tak casto ako sa len da, ale aj napriek tomu som okamzite dostala cyklus a este k tomu aj pravidelne. Len sa chcem opytat, ze ci je vsetko o.k. ak je cyklus silnejsi, ci nemam ist gynekologovi, alebo co. Inac ma nic neboli.
Dakujem baby

certica
4. apr 2008

jeej sulamith, tak to gratulujeeem! 🙂 vsetko ok? ja zatial este nic, ziadne naznaky porodu...

jarka70
4. apr 2008

jupi blahozelam aj ja 🙂 tak ja som este stale tu aj z bruchom a porodim na 40maja asi.vo stvrtok idem na poradnu ak vraj stihnem to mi uz hiovori 2tyzdne.a to som povedala vcera ze ma uz zacina stipat aj v jazve 3 dni dost to tam pali,ale ze vraj je to v poriadku.tak dufam.ty si mala presne v termine uz si nepametam.

duskaf
4. apr 2008

Vítame Martinka na svete, mamka nech sa rýchlo zotaví.

jarka70
5. apr 2008

tak ja idem v pondelok do nemocnici mam sa tam hlasit tak som zvedava. dam vediet 🙂

certica
5. apr 2008

jarka, drzim palceky, mna to asi tiez o tyzden v pondelok caka, ak dovtedy nic nevymyslim 😀

duskaf
5. apr 2008

Kočky, držím vám silno palce.

graziela
5. apr 2008

Ahojte babenky, blahozelam Sulamith ku Martinkovi, nech sa maminka skoro zotavi a ma pre Martinka vela mliecka 🙂
Vy mate uz ale naozaj krasne cisla 🙂 🙂 🙂 Certi, Jarka, tak mozno to uz bude kazdou chvilou, nie ste tak trosku nervozne? Mne to zatial tiez nejako nedochadza, no ja mam casu este dooooooooost...A okrem toho este nemam takmer nic pripravene, teda mam, aj nemam...najnovsie zhaname komodu do obyvacky , kde by som si chcela dat detske vecicky, ale je problem, ze vsetky maju malu hlbku, od 30 do 42 cm, nie ako skrina 60cm...No uvidime, manzel dufam pojde v pondelok okukat po vsetkych nabytkoch u nas v meste. Tak sa drzkajte a potom dajte vediet, kdyby neco 🙂 🙂 🙂

certica
5. apr 2008

graziela caf 😀 . ja zatial nervozna nie som, stale si to neuvedomujem, akurat ma dnes chytil osial varit a zamrazovat, aby mali chlapi co jest, ked tu nebudem 😀

graziela
5. apr 2008

Ajoj certi, tak to je OK, ked nie si nervozna, asi si ten pohodovy typ cloveka, ktr. nic len tak nerozhadze 🙂
Ups, prave som si ooakovane precitala moj posl. prispevok, tu komodu zhaname do spalne, nie do obyvacky, ako som napisala...ja viem, to nie je podstatne, no musela som sa opravit 😀

jejke
6. apr 2008

Čaute babenky, Sulamith blahoželám, som rada že Vým to dobre dopadlo,
prajem veľa zdravíčka.
A Vám "čakateľkám" pekne dýchať, dýchať ,predychávať. 😉
Myslím na Vás , držte sa. 😅

krajmary
15. apr 2008

Po dvoch sekciach robenych na Slovensku sa nam v noci narodilo vaginalne babatko (UK).
Som stastna, citim sa ako prvorodicka, ked sme prisli do nemocnice a pytam sa, ze na kolko som otvorena, som nechapala, ze plne otvorena, ked pridu kontrakcie, mozem tlacit. HU.
Moja slovenska maternica vydrzala niekolkohodinove kontrakcie. Dobre mi ju zosili.

krajcoanka
15. apr 2008

krajmary, super!to by som chcela zažiť! my mame dvoch a ešte chceme babizňu 😀 .Ale tiež som mala druhý pôrod sekciou ☹ Aj som si myslela že druhé pôjde rýchlejšie a som rodila o niekolko hodin dlhšie ako pri prvom 😠 ☹ No uvidime aky bude tretí, ale želam si rodiť ako ty. 🙂
Ešte sa ťa chcem spýtať ,čo ti hovorili dr. po akom čase po cisarskom sa môže otehotnieť?

krajcoanka
15. apr 2008

certica priprav aj navyše jedlo, lebo mne sa po pôrode nechcelo ani vstať z postele 😖

jejke
18. apr 2008

Žiaľ, nie každému to vyjde tak ako Krajmary/Krajmary Tvoj príbeh je povzbudivý ale iste nie
príkladný,napriek tomu blahoželám 😉 :
Takto rodila vaginálne po dvoch cisárskych žienka
ktorej bábo má po pôrode dlhodobé následky z nedostatku kyslíka,teda poškodenie mozgu.
Rozhodla sa rodiť doma s "midwife"
pôrodná asistentka dieta priam vytiahla von, lebo potom ako jej maternica praskla
už neboli kontrakcie...
Nielen dieťa ale aj ona má následky z vykrvácania, vnútornosti jej zaplavené krvou začali "mokvať"
hrubé črevo jej narástlo do veľkosti grepu, doktor jej povedal že je to najhoršie čo vo svojej kariére videl.

Pôvodný článok:
" I gave birth vaginally on March 3 this year at home with a midwife after having
had 2 previous c/s. At the time of the birth I pushed his head out
and then had no more contractions or desire to push. My midwife had
to practically pull him out of me because she could tell that he was
not doing well. When he was came out he was not breathing but had a
strong heart beat. After a few minutes she was able to revive him
and then the paramedics showed up and we both transferred to get
assessed further. My little guy was also born with a cleft lip and
palate that we did not know about before he was born. He stayed in
the NICU for 18 days, mainly for feeding issues related to his cleft
and has no long term damage from the lack of oxygen at birth. I
stayed in the hosptial from that Monday till late Wed night when they
sent me home in extreme pain. They never did a vaginal exam or
pushed on my tummy to see if my uterus was shrinking back down. They
blew me off since i was 'a crazy home birthing mom.' By Fri i was in
so much pain i could no longer function and was getting super weak.
I went to the emergency room and was rushed into emergency surgery by
2am Sat for UR. This surgery resulted in a hysterectomy and 4 units
of blood and a week long stay. The doctor said it was the worse
thing he had seen in all his career. I had so much blood pooled
inside me that it was starting to rot my insides and my colon had
swollen to the size of a grapefruit. I am still recovering from the
damage to my colon."

jarka70
26. apr 2008

ahojte 🙂
tak my to mame uspesne za sebou bola to sekcia tretia automaticky a dalsie babo uz nemozeme mat ani zo srandy nakolko uz teraz dokt. cakali komplikacie ale dopadlo to velmi dobre hoci som mala uz strasne vela zrasty este aj zo spodu na maternici.-a aj maternica sa mi nestahovala tak jej museli pomahat. maly alex sa narodil 7.4.08 mal 3980g a 51cm no a neobisla nas silna zltacka.ale som velmi rada ze sme uz ok a hlavne doma.

certica
26. apr 2008

jarka gratulujem 🙂 , tesi ma, ze to dobre dopadlo a tiez to mate uspesne za sebou. my sme tiez isli cisarskym, ale uplne v pohode.

graziela
26. apr 2008

Jarka, aj ja ti srdecne gratulujem... Joj, babenky, normalne vam zavidim tak trosku, ze to uz mate za sebou... A Jarka, maly Alex mal krasne miery, riadny valibuk, ako sa na chlapa patri... 🙂 🙂 🙂 Inac, ako vam ide kojenie? V pohode, mliecko sa rozbehlo pekne? Prajam vam obom este raz vsetko dobre 🙂

certica
26. apr 2008

grazi neboj, zachvilu to mas za sebou tiez 😉 . u mna kojenie zatial uplne v poriadku a to mi maleho prilozili, resp. som si ho zobrala prvy krat az ked som sa postavila, cize tak po 17hod. predtym mi ho sice priniesli na chvilu, ale grckal plodovku, tak ho hned vzali zase spat. ja som mala krpca len prvu noc prec (rodila som vecer) a potom ten dalsi den, ako som zacala chodit doobeda som ho mala zase do vecera u seba a cely cas sme sa krmili, aby sa to rozbehlo, potom este v noci na par hodin k sestrickam a odvtedy uz som kojila. sice velmi kratke intervaly, ale uz je to teraz celkom fajn, zhruba kazde 2 hodinky pyta.

graziela
26. apr 2008

Joj, certi, tak to je super, ze to mate takto pekne bez problemov s tym kojenim. Pre mna to bol pri dcerke takmer ako 2.porod, to kojenie...lenze mne malu ukazali 1.krat az na 3.den . Ani mliecko som najskor nemala, potom ho sice bolo dost, no mala sa nevedela prisat, takze to skoncilo velkym sklamanim, hoci som to taaaaak veeeelmi chcela. Tak trosku sa toho obavam aj teraz, ze sa nam to nepodari, no myslim, ze najdolezitejsie je naozaj to, aby sa drobcek co najskor zacal prikladat... Minulu noc sa mi dokonca aj snivalo, ze som uz mala maleho na svete a ze som ho isla 1.krat kojit a podarilo sa 🙂 🙂 🙂 Dufam, ze tento moj sen sa stane naozaj skutocnostou 🙂 🙂 🙂

jarka70
2. máj 2008

dakujem za gratulacie 🙂 certica aj ja ti blahozelam takze si sla na cisarak co?zatial este kojim je to strasny hlados mlieko som mala na az na treti ci stvrty den a le potom sa rozbehlo.teraz si to uzivame a nemam ani cas sa dostat k pc furt daco treba robit akosi nestiham koli tomu hladosovi lebo okolo neho treba furt behat a starat sa o neho.ale s radostou to robim 🙂 certi mne maly niekedy pyta aj kazdu hodinu uz zas sa budi...
graciela drzkaj sa uz nemas vela do ciela a nemaj strach bude dobre 🙂

certica
3. máj 2008

jarka ahoj, my sa tiez niekedy krmime castejsie, dokonca som mala taku krizu pre 3 dnomi, ze to bolo pomaly kazdu pol hodinu, uz som bola zufala, tak som si dala homeo ricinus c. a prsia sa nalialí, len pre zmenu zas teploty atd. ja som celkovo teraz asi tyzden chora, sa trapim trochu s horuckami a tak, mozno aj tym som stracala mlieko

jejda grazi, fakt - ved ty uz mas 35tt 😎

krajcoanka
5. máj 2008

baby, mate niektorá skusenosť, že po cisarskom sa vam do 19 mesiacov podaril normalny pôrod? 😵 Ja sa teraz obavam či v auguste otehe-sestra ma trochu strašila s repturou matrnice 😖

princeznicka.
8. máj 2008

no po cisarskom by sa rozhodne malo pockat viac,nech sa ta jazva na maternici zhoji a nech sa aj maternica celkove zregeneruje.Ale ak by si bola tehotna,pravdepodobne by to slo zas cisarskym.

krajcoanka
8. máj 2008

myslíš? ☹

jejke
9. máj 2008

Ahojte ja len nakukujem do tejto temy a blahozelam jarke, supeeeer, ze Ti to dobre dopadlo,
tretie cisarskym no klobuk dole 😉 Certi ak som este nahodou nie...asi v inej teme, blahozelam aj Tebe./aj tu 🙂 /
Krajcoanka, asi to uz bolo napisane viackrat, niekomu sa do dvoch rokov od cisaraku podari aj vaginalne,
dokonca aj velke dieta,
co je povazovane za riziko, takisto ma udivuje ked si pocisarskom a davaju zTi vyvolavacku 😲
to by sa nemalo, ani epidural nie je v takom pripade"koser"
zasa ale kolko lekarov tolko teorii,
Niekomu sa ani po styroch rokoch od cisarskeho nepodari porodit vaginalne...doplati na to stratou maternice alebo vykrvacanim, horsie ak je poskodene, Bozechran neprezije babatko...
Je to to fakt individualne.Aj mylit sa je ludske,
ktosi ma tu presvedcil ze sa to da zistit ultrazvukom ci je ta stena maternice rizikovo tenka,
teda 3D ultrazvukom, zasa ale ini tvrdia ze absolutne na 100% nie, takze sa treba riadit len a len instinktom.
Ak myslis ze to tvoja maternica zvladne, pokusit sa mozes ,ale pre kazdy pripad nech sa doki pripravi na zachranny cisarak.
Ja sa strasne tesim z toho ze to mate za sebou a hlavne bezpecne.
Majte sa 😅 krasne.

aviril
10. máj 2008

ahojte. jarka, gratulujem, tretí cisarák, no tomu sa povie, ešteže to dobre dopadlo.
Ja som inak prvý mala cisárskym a druhý pôrod spontánne. bolo to síce po viac ako 6 rokoch, ale všetko bolo ok. a mne dali aj vyvolávačku alebo čo, lebo som sa dlho otvárala, tak mi pichli injekciu na zosilnenie kontrakcií. a teraz chcem zas rodiť spontánne, ak sa nevyskytnú komplikácie.

certica
10. máj 2008

jejke, dakujeem 🙂 . gratulovala si 😉
aviril, pozeram, ze sami chlapi 😎
no a ja som mala tiez vyvolavacku, ale taku "light"

aviril
10. máj 2008

certica, vy zatiaľ tiež samí chlapi 🙂 no možno tebe sa do tretice zadarí aj dievčatko.
certica, ty si mala aj druhé cisárskym?

certica
10. máj 2008

ano

jarka70
11. máj 2008

dakujem kocky som rada ze to dopadlo ok 🙂
ja akosi nemam cas na net ☹ lebo sme stale hladny a ostatne vsetko dookola to iste 😵
certica das sa este na to tretie? hadam ti to vyjde 🙂 alebo uz dost?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre