Tehotenstvo po cisárskom reze a ruptúra maternice

petruskauska
4. okt 2007

prosim o radu. citala som tu nejake informacie o tehotenstve po cisarskom, kedy a jako a dost ma naplasila info o rupture maternice. Mam z toho panicky strach. To je naozaj take vazne, ze to hrozi pri normalnom porode, ktory by nasledoval po CR? Fakt sa toho teraz bojim. Doktor mi odporucal dalsie tehotenstvo az po 1,5 roku, ale teraz ked citam, ze to nezalezi aky bude casovy odstup, lebo sa to moze stat, tak mi je zle.
A este by som sa chcela opytat, ze ja som hned dostala cyklus dva tyzdne po 6nedeli a potom to trvalo 10 dni asi, a o mesiac som dostala presne na cas opat cyklus, ale je nejaky silnejsi. Aj ta prva menstruacia bola silnejsia, a aj tato. Je to normalne.
Plne kojim, tak casto ako sa len da, ale aj napriek tomu som okamzite dostala cyklus a este k tomu aj pravidelne. Len sa chcem opytat, ze ci je vsetko o.k. ak je cyklus silnejsi, ci nemam ist gynekologovi, alebo co. Inac ma nic neboli.
Dakujem baby

lenkapega
23. jan 2016

Napíš Ip Katke 🙂 kitty88 ona ťa pridá

lauderdale
23. jan 2016

@bella1199 ahoj, nam zomrela dcerka 8tyzdnov po narodeni, otehotnela som 3mes. po jej narodeni. vdaka zazraku mame doma zdrave dievcatko. ale my verime, ze to zariadila nasa dcerka-anjelik. ziadny doktor sa nepozastavoval, ze som tak skoro otehotnela, a to som bola pod dohladom mnohych odbornikov. narodenim nasej dcerky sme mali opat chut zit, tak ti drzim palce a vela sil, aby ste to zvladli a coskoro mali dovod sa usmievat. keby nieco, kludne mi napis IP, drzkajte sa

bella1199
23. jan 2016

@lauderdale a mala si cisarsky rez?

lauderdale
23. jan 2016

ano, mala

janap76
13. mar 2016

@michaelafiladelfiova ahoj 🙂 prosim ťa napíš ako sa to nakoniec vyvinulo s tvojou jazvou. V ktorom týždni sa nakoniec rodila a ako ?

michaelafiladelfiova
13. mar 2016

@janap76 ahoj. No ja som rodila v 40 tt. No podls ich vypoctov to vychadzalo na 38.tt tri tyzdne do mna stopali lieky isoptin a salbutamol a magnezium 4 x denne aj tak som kontrakcie mala.. 10.1 som prisla do porodnice kazdych 7 min kontrakcie. Povedali mi ze este rodit nemozem. Ze som podľa nich 37 uk. Ppdla druhého dr som bola 38 tt uk. Nasadili silné infuzky. A nakoniec rano o 11 mi urobili sekciu. Maly mal 3990 g 56 cm a do papierov mi napisala rodena v terminw ostatne papiere mi odrazu zmizli ani v prepustacej správe nebola zmienka o infuzkach jazvu som mala 3 mm celý cas. Nastastoe kontrakcie jazva vydrzala. No po treťom mi robili uz sterilizaciu lebo ma mali problem zasit ze mam vela zrastov a ta maternica by 4 nedala. Ani ja;)

miruskac
20. mar 2016

Ahojte neviete mi poradit? Som uz 3,5 roka po SC mame dceru a uz 1 rok sa snazime o druhe babe a nedari sa ,uz sme vyskusali asi vsetko cajiky,vytaminy.... Zistili mi DEHISCENCIU mam pod jazvou malu 6mm dieku to znamena zle zahojena jazva.moja gynekologicka povedala ze otehotniet bude problem ale bola som este pri jednej a ta mi povedala ze sa da otehotniet tak by som chcela vediet ci ma niekto s tym skusenosti lebo neviem co mam robit , ci skusat dalej alebo ist na laroskopiu UZ SOM ZUFALA dakujem

janap76
20. mar 2016

@michaelafiladelfiova ďakujem za odpoveď 🙂

monicka9
3. sep 2016

@michaelafiladelfiova ja som mala jazvu len 1-2mm hrubu ale bola pevna lebo som vydrzala az do planovanej sekcie v 38 tt.. to bola moja tretia sekcia.. vsetko bolo ok ani zrasty neboli..

janicka11
19. nov 2016

Maminky tie čo máte za sebou napr.2sekcie ako ja a čaká vás tretia mali ste neake problémy?Ja som sa doteraz cítila naozaj dobre ,pracovala som naplno,naozaj som ani len necítila nič keď zrazu som sa dozvedela že mám dosť tenkú stenu maternice a mám si dávať veľký pozor.A bojím sa čo teraz máte niekto skúsenosť stým tiež?????
Dakujem a dúfam že sa konečne dozviem viacej.Ja naozaj sa budem šetriť ale nechcem ostať v nemocke až dokonca.😥😔😔Koli deťom nie 😔

stacinka69
3. jan 2017

No moja prvá dcéra išla cisárskym
Táto druhá tiež má 4m a nebudem hovoriť že som v tom asi zasa. ...

ewisam
3. jan 2017

Koceny ja mam 3cr a jazva v pohode vydrzala...Este dodam, ze ked som ich hnala, ze predsalen 3cr a oni ze musim vydrzat do 39tt, tak reku a co ruptura maternice, tak sa len usmial dr. ze to je nepravdepodobne a velmi vynimocne

madana
19. jan 2017

@ewisam a aky mas rozdiel medzi cr??

ewisam
19. jan 2017

@madana necele 3 roky

matenka
19. jan 2017

no baby ja nechcem strašiť, ale mám medzi mojimi deťmi 2 roky a mesiac a pri druhej mi praskla, zistili to až na stole, lebo som sa sťažovala na bolesti, mladšej už trčala hlavička z prasknutej maternice

milos32nika21
19. jan 2017

Baby a je tu taka ktora mala prve sekciu a druhe isla prirodzene?? Cisarsky som mala pred 6 rokmi teraz chceme druhe a strasne by som chcela prirodzeny porod dufam ze sa bude dat.

madana
23. jan 2017

@milos32nika21 prave dnes som o tom citala taky zahranicny clanok ,mozes kludne rodit aj prirodzene po cisaraku....

kredog
23. jan 2017

@milos32nika21 da sa to, lekari dokonca zeny tlacia, aby sli do prirodzeneho porodu aj po cisarskom.

elizita
23. jan 2017

Baby, je tu skupinka Po cisarskom rodim, chcem rodit prirodzene, su tam aj aktualne pribehy..

nellyza27
15. júl 2017

ahojte,som 3 dni po kyretazi. bola som v 8tt a zistili mi,ze sa to uchytilo v jazve po sekcii a nevyvijalo da to a hrozila mi ruptura maternice. mali ste niektora nieco podobne? Podarilo sa vam potom donosit zdrave dietatko?

1342
2. nov 2017

Ahojte ja by som chcela vediet jednu vec....hoci nie som tehotna ale stat sa moze cokolvek chcela som vediet ze ked som mala 2 porody cisarskym rezom a ostala by som tretikrat tehotna ci by som ostala na rizikovom?dakujem za odpovede

kacenka1302
28. nov 2017

@lenkapega ahoj.Mozem ta poprosit do skupinky,ktoru si tu spominala?Dakujem

lenkapega
29. nov 2017

@kacenka1302 ahoj, napis kitty88...Katka je adminka, prida ta

kacenka1302
29. nov 2017

@lenkapega ďakujem

mariac91
25. dec 2018

@jejke ja som tehotna - momentalne som 30tt a prva dcerka sla akutnou sekciou pre nepostupujuci porod . momentalne som 16mesiacov po sekcii - cize rodit mam 1,5roka od sekcie a doktorka
mi povedala na otazku ze ci je najpravdepodobnejsie ze to bude sekcia - tak odpovedala nie ved kludne mozte rodit normalne , ked sa pekne budete otvarat. no ja sa toho obavam a teraz moja otazka znie: mam povedat doktorke ze nechcem rodit spontanne ? nie ze by som nechcela ale ako tak citam je to velke riziko a pride mi dovne ze prave z jej strany je navrh na spontanny porod a nie cisarsky....

mimuska1501
20. júl 2020

Dobrý deň žienky. Chcem sa Vás opýtať chceli by sme ďalšie bábätko ale bojím sa lebo som rodila cisárskym a začalo mi trhat maternicu. Moja otázka znie môžem mať ďalšie dieťa a či môžu nastať nejaké komplikácie.? Ďakujem za odpovede pekný deň

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre