Tehotenstvo po cisárskom reze a ruptúra maternice

petruskauska
4. okt 2007

prosim o radu. citala som tu nejake informacie o tehotenstve po cisarskom, kedy a jako a dost ma naplasila info o rupture maternice. Mam z toho panicky strach. To je naozaj take vazne, ze to hrozi pri normalnom porode, ktory by nasledoval po CR? Fakt sa toho teraz bojim. Doktor mi odporucal dalsie tehotenstvo az po 1,5 roku, ale teraz ked citam, ze to nezalezi aky bude casovy odstup, lebo sa to moze stat, tak mi je zle.
A este by som sa chcela opytat, ze ja som hned dostala cyklus dva tyzdne po 6nedeli a potom to trvalo 10 dni asi, a o mesiac som dostala presne na cas opat cyklus, ale je nejaky silnejsi. Aj ta prva menstruacia bola silnejsia, a aj tato. Je to normalne.
Plne kojim, tak casto ako sa len da, ale aj napriek tomu som okamzite dostala cyklus a este k tomu aj pravidelne. Len sa chcem opytat, ze ci je vsetko o.k. ak je cyklus silnejsi, ci nemam ist gynekologovi, alebo co. Inac ma nic neboli.
Dakujem baby

krajmary
1. mar 2008

Ake nazory (Veta moje telo, moje dieta a moja volba je z UK, je tu iny pristup. To zo seba nemam.),
prve dieta mi vybrali na diagnozu, na ktoru sa v UK rodi, pri druhom som sa zacala otvarat, ale veta: Ukoncit SC a bolo. Nemala som ziadne ine komplikacie a teraz to vyzera, ze som dve sekcie mala bezdovodne. Navyse mi pri tej druhej navrhli sterilizaciu, ze bezplatne.
Nechcem byt hrdinka, ani sa hrat so sebou a s nasim najmladsim, ani si nic dokazovat.
Dieta je viac ako emocie.
Ked to pojde, tak skusim, ale ked sa nebudem otvarat, to da rozum, ze dieta pojde cestou najlahsieho odporu teda cez jazvu. A lepsia maternica krajana ako trhana.
Navyse si rozhodnutie nechavam na poslednu chvilu a pripravujem sa na oboje.

krajmary
1. mar 2008

Rada by som sa opytala ake mate jazvy, ci vodorovne alebo zvisle? Lebo vraj tie zvisle sa hoja lepsie a neoslabuju az tak maternicu ako tie esteticke.

jarka70
2. mar 2008

Tak ja mam tu zvislu od pupka az dolu.a hojila sa blbo lebo po 2cs mi v strede hnisala.

certica
2. mar 2008

ja mam vodorovnu a myslela som, ze sa dnes robia uz len take...

jarka70
2. mar 2008

tak to bolo pred10rokmi to bol 1cs a rodila som normalne ale pri tlakoch sa to cele skomplikovalo tak mi primar oznamil ze aby mi dceru vybraly velmi rychlo tak mi urobi taky rez lebo tamten je estetickya babracka //to boli jeho slova///a mne to bolo vtedy jedno lebo islo o moju zachranu lebo s malou nevedeli co bude lebo nemala uz vobec ozvy.ale vsetko dopaddlo ok aj napriek tomu ze bola pridusena no a po 2krat mi uz rovno rezali tam aby som nemala brucho pozasivane jak reseto nakolo mam tam aj jazvu po slepaku.

graziela
2. mar 2008

Ja mam vodorovnu jazvu a myslim, ze dnes sa tie zvisle ani nerobia, nielen kvoli estetike, ale prave preto, ze sa dobre hoja. Ja som s jazvou chvalabohu nikdy problem nemala a ani teraz v 2.tehu nepocitujem zatial nijake bolesti v olasti jazvy.Neviem naozaj, aky dovod by museli mat lekrai na to, aby urobili pozdlzny rez.

evinka2311
2. mar 2008

veru,veru,aj ja som myslela,že sa už pozdlžne nerobia.ja mam 3rocnu jazvu vodorovnu,ale veru v tehot mi teraz problemy robi...

jejke
2. mar 2008

Krajmary,ten anglický prístup je naozaj super,ale ver mi LEN NAOKO.Žila som tam par rokov tam starostlivosť o tehulky zaostáva , priam viazne, je tam veľa zbytočných potratov/nevyšetrujú ženy zvnútra, nezistia ći je v ohrození/ stačí si pozrieť pár stránok tu na MK o pôrode v Anglicku.Nechcem Ťa odrádzať veď asi vieš čo robíš, ale v Anglicku by som to neriskovala.
"moje telo, moje dieta a moja voľba" ale ak Ti pri pokuse o vaginálny praskne maternica a nezachránia Ti dieťa včas, ak náhodou niečo zlyhá, bude to aj "moje svedomie"
Akokoľvek sa rozhodneš držím Ti pršteky a prajem všetko dobré 😉
Pozri:
http://www.sitearts.com/rupture/

jarka70
2. mar 2008

presne tak ako pise jejke ja by som uz tiez neriskovala a dufam ze u mna to bude cs uz len koli tomu aby sa nieco nestalo.podla mna cs nerobia zo srandy na to musi byt aj dovod nerobia to urcite bez dovodne.
no ale kazdy ma svoj nazor a nikto mu ho neberie. a to zdravotnictvo v uk moj muz tam mal autonehodu a nechcel tam ostat ani 5min.hned sa mu vybavoval prevoz aj doprovod zo zdravotick.starostlivostou ale to tu nebudem rozoberat.lebo to je ina tema.
krajmary tak potom napis ako si vlastne rodila lebo co viem tu rozhoduju lekary aj volia sposob.drzim ti palce a prajem ti len to dobre.

evinka2311
2. mar 2008

zaujimave nazory na gyndu v UK maju aj lekari na antikoncepcia.com,preto sa cudujem,že Krajmary,doverujes ich pristupu...po 2 sekciach rodit normalne....ja neviem,asi na tom nieco je,ked moj lekar tvrdi,že toto nikdy.

tweety22
3. mar 2008

inak ja tiez nechapem, ktory lekar si vezme na triko aby isla zena po 2.sekciach rodit normalne ... moja kamoska v nemecku ma 3 deti, vsetky isli sekciou (prve mala planovany cisarsky a potom uz isli automaticky len sekcie,nikto sa jej na nic nepytal pretoze je to riskantne ), rozmyslaju nad dalsim babom ale lekari v Nemecku odporucaju najviac 3 sekcie, u nas su to stale tusim len 2 😒

adrina
3. mar 2008

twety...u nás tiež už 3sekcie

adrina
3. mar 2008

baby..aké máte skúsennosti so spinálkou pri sekcii???

evinka2311
3. mar 2008

adrina,myslis spinal...tak ja len super spomienky,bolesti po nom sa dali vydržať,dokonca bez analgetik.myslim,že s nimi je to uplna pohoda.na druhy den som chodila,osprchovala som sa..teraz som v 28tt a mala by som zase rodit sekciou,tak len dufam,že to bude spinalom,uspata nechcem byt a kvoli astme vraj ani nemožem.tak uvidime..

graziela
3. mar 2008

Ahojte babenky, mna od vcera trapi trosku jedna vec: Akosi citim take napätie v pravej strane podbruska, dnes uz aj v lavej, take nieco akoby sa mi tam nieco paralo, ale to je trosku prehnane prirovnanie.Citim taky tlak, hlavne, ked sa tak prudko nadychnem, resp. pri kaslani.Dufam, ze to nejako nesuvisi s jazvou po cisarskom... Zatial ma to nejako neobmedzuje, ale znepokojuje, to ano.V piatok idem do poradne, urcite sa na to dr. opytam.. nemate s tym niektora skusesnost?

adrina
3. mar 2008

evinka....ja som bola 2x v uplnej narkóze... a teraz mi navrhli spinálku....tak dúfam,že to bude ok....

graziela
3. mar 2008

Adrina, aj ja som mala 1.sekciu v celk. narkoze a teraz, pokial nebudu problemy so zrazanlivostou krvi, mi tiez navrhli spinalku. Celkom som na to aj zvedava, ale rozhodnuta este nie som...ale viac by som sa priklonila k tej spinalke, predsa len je to taky blby pocit po tej narkoze, ja som o.i. stratila uplne hlas na take 2 dni.

tweety22
3. mar 2008

adrina, 4 nezavisli lekari mi povedali, ze 3 deti sekciou je velmi riskantne , my xceme tiez 3 a tiez budu zrejme vsetky sekciou 😲

tweety22
3. mar 2008

graziela a tebe planuju sekciu? nechcu skusit rodit normalne?

ja som po uplnej narkoze nemohla dobre hovorit a stale som mala taky cudny kasel a vtedy ta rana bolela ale inak sa nestazujem 🙂

adrina
3. mar 2008

graziela...aj mne lekár navrhol..však skúsim..a potom možem porovnávať...
twety..ja čakam 3bábo, dokonca po IVF...a nevidia žiaden problém,že bude 3sekcia 😵

tweety22
3. mar 2008

adrina, vsimla som si, ze mas dost velky vekovy rozdiel medzi detickami, teda aj medzi sekciami tak to mozno bude aj tym, pretoze si myslim pokial by boli vsetci traja po sebe a vsetci sekciou tak vtedy je to riskantne... mne od sekcie ubehol rok a druhe planujeme az za 2-3 roky a tretie az ked budem mat vyse 30 🙂 to mam kopec casu 🙂

adrina
3. mar 2008

tweety..možno aj vekom..medzi chalanmi 7rokov a teraz 5rokov...dúfam,že všetko dobre dopadne

tweety22
3. mar 2008

adrina, urcite dopadne vsetko ok 🙂 drzim palce a hlavne nech ste zdravi a silni 🙂

adrina
3. mar 2008

tweety..dakujem

graziela
3. mar 2008

Tweety,
ked som sa pred mesiacom ocitla v nemocnici (kvoli zvys. tlaku a placente praevia), pan primar mi hned pri 1.vys. povedal, ze pravedpodobne to bude opat sekcia, aj kvoli tomu ze som pri predch. tehu mala pre-ekl., takze nebudu chciet riskovat a urcite to bude par dni, mozno tyzden pred terminom, aby to nahodou opat neprepuklo. S mojim gyn. som sa o tom este nebavila, no kedze uz teraz mam zvys.tlak, je to viac ako jasne.Ja som velmi tuzila aj pri 1.tehu rodit normalne, bol to pre mna sok, ked som sa hodinu pred sekciou dozvedela, ze bude teda seckia. No kontrakcie som si musela v plnej "krase" uzit este par hodin pred porodom (v 3-min. interv.,aj plod. voda mi odtiekla), kedze mi davali "rozbusku" a cakali, ako to bude postupovat. Takze ja som teraz pripravena na vsetko, len aby to ten drobcek co najdhsie vydrzal v brusku a aby sme boli obaja v poriadku. Mozno aj preto sa este tak moc nezamyslam nad tym, lebo je este daleko, no myslim, ze aj tak to nedokazem uz nijako ovplyvnit.

sulamith
4. mar 2008

ahojte,mne doktorka pvedala ,ze budem po sekcii rodit normalne,ak bude vsetko prebiehat tak ako ma.Takze do nemocnic na prijem mam prist,ked mi zacne porodna cinnost.Rodila tu niektora po sekcii,bez problemov?

tweety22
4. mar 2008

graziela, tak to chapem, v tvojom pripade je sekcia najlepsim riesenim aby nebolo v ohrozeni babo alebo ty

sulamith, ja som myslela, ze pokial zena otehotnie skor ako do dvoch rokov od sekcie tak ma automaticky sekciu 😲 ale uz som sa dopocula, ze aj v ruzinove nechavaju po roko od sekcie rodit normalne 😒 ja by som sa bala 😢

sulamith
4. mar 2008

tak moj doktor vravel ze stacia 2 roky od poslednej sekcie nato aby som som rodila normalne.nemam ziadne komplikacie,tak snad sa to podari,ale samozrejme mam strach 😒

sulamith
4. mar 2008

a tiez by ma velmi potesilo,keby tu bol niekto taky komu sa to podarilo,potrebujem mysliet pozitivne 🙂 🙂 🙂

adrina
4. mar 2008

sulamith..sesterka rodila po sekci normálne...a povedal,že to bolo oveľa jednoduchšie...takže nemaj boja 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre