Tehotenstvo po cisárskom reze a ruptúra maternice

petruskauska
4. okt 2007

prosim o radu. citala som tu nejake informacie o tehotenstve po cisarskom, kedy a jako a dost ma naplasila info o rupture maternice. Mam z toho panicky strach. To je naozaj take vazne, ze to hrozi pri normalnom porode, ktory by nasledoval po CR? Fakt sa toho teraz bojim. Doktor mi odporucal dalsie tehotenstvo az po 1,5 roku, ale teraz ked citam, ze to nezalezi aky bude casovy odstup, lebo sa to moze stat, tak mi je zle.
A este by som sa chcela opytat, ze ja som hned dostala cyklus dva tyzdne po 6nedeli a potom to trvalo 10 dni asi, a o mesiac som dostala presne na cas opat cyklus, ale je nejaky silnejsi. Aj ta prva menstruacia bola silnejsia, a aj tato. Je to normalne.
Plne kojim, tak casto ako sa len da, ale aj napriek tomu som okamzite dostala cyklus a este k tomu aj pravidelne. Len sa chcem opytat, ze ci je vsetko o.k. ak je cyklus silnejsi, ci nemam ist gynekologovi, alebo co. Inac ma nic neboli.
Dakujem baby

certica
11. máj 2008

jarka, keby som bola o par rokov mladsia, tak urcite 😉 , ale uz asi nie...

jarka70
11. máj 2008

certi ved ja len tak len ved ani ja uz nie som najmladsia a dala som sa na dalsie 🙂 ale my uz mame dost 🙂 a urcite si mladsia ako ja 🙂 🙂

certica
11. máj 2008

noo, 32 😀

aviril
13. máj 2008

certica, to ešte nie je veľa. Ja tak rozmýšľam, že keby náhodou chcem skúsiť do štvorice, či sa už zadarí dievčatko, tak by som to skúsila asi v 34-35-ke. A možno ma to dovtedy prejde, keď budem mať doma blázninec.

graziela
21. máj 2008

Ahojte babenky,
ozivujem trosku temu, kedze uz davnejsie nikto neprispel 🙂 .
Ja len tolko, ze som sa dnes tak neoficialne dozvedela od mojho gyn., ze pokial u mna neprepukne gestoza, tak pokojne by som mohla rodit prirodzene (po predch. sekcii).Moj zvys. tlak pri tom nehra nejaku dolezitu ulohu, vraj to nie je indikacia na sekciu. A co sa tyka tej povodnej jazvy po 1.sekcii, tym sa zatial nikto nezaoberal, dufam, ze to dr. nepodcenia. Zatial s jazvou nemam ziaden problem, takze asi sa budem musiet nechat prekvapit 😅 ...
No, viac asi budem vediet buduci tyzden, ked sa pojdem "ukazat" v porodnici, nech to skusi posudit primar 🙂

graziela
22. máj 2008

Jejke, esteze neviem dobre po anglicky, na ie prve dva linky by som asi nemala zaludok, radsej nemyslim na take veci...
A ten cisarsky na videu som si uz pozrela parkrat, uz mi to nerobi taky problem...Je to proste operacia ako kazda ina a treba to asi brat ako nutnu sucast vyvrcholenia tehotenstva, ak je to teda potrebne...

certica
22. máj 2008

ahoj grazi, sledujem ta... 😀 drzim vsetkych 20, urcite to dobre dopadne, ja si aj tak myslim, ze tiez budes mat sekciu 😉

jarka70
23. máj 2008

ahoj graziela tak uz si skoro v cieli len uz vydrzat a o chvilu to budes mat uspesne za sebou 🙂 ja si tiez myslim ze to bude sekcia no ved uvidis ono sa uz velmi tahsie rodi po sekcii nejde to tak lahko.podaj info na buduci tyzden co bolo . 🙂

catjob22
23. máj 2008

AHoj holky! Prosim poradte! 20.11.2007 som porodila cisarskym rezom dvojicky, tzn ze predvcerom mali pol roka a ja chytam hysak ze som zasa v tom. Ide mi o to, ze babo by som este brala, aj ked by sme potom uz mali 4 deti, ale bojim sa kvoli tej sekcii. Vydrzi to vobec maternica??? Neviem co mam robit, zatial kramy meskaju 3 dni a este sa bojim kupit test.. Katka

sisipetka
23. máj 2008

ahoj catjob, mne viaceri doktori povedali, ze keby som bola po pol roku opat tehu, bat sa nemusim, daju na mna pozor. A podla infosiek co mam, tak maternica sa hoji cca 3 mesiace. Dolezite je brat to pozitivne. Drzkaj sa.

catjob22
23. máj 2008

Dakujem sisi. Mam taky tusak - ze som. Ale zase chvilami sa mi zda ze ano je to mozne, chvilami ze nie. Styk, ktory to mohol sposobit, sme mali na 22.den cycklu, tak si vravim, ze mi len sibe. No neviem...

sisipetka
23. máj 2008

Neboj, vsetko sa vyriesi, a aj keby si bola tehu, tak to zvladnete. Budete mat krasnu velku rodinku 😉
Ja sa chystam po 6tich mesiacoch od sekcie byt opat tehu...doki mi to nezakazal, tak si budem verit, ze to zvladnem!

catjob22
23. máj 2008

super! tak taketo baby sa mi pacia! Fakt.. Mame trojrocnu Bianku, dvojky Šimonka a Šarlotku a kebyze este teraz jedno.. no ani nie po 4 rokoch manzelstva je toho dost nie?? 🙂 Chcem velku rodinu, ale zase napriklad ta moja (myslim rodicov) je v tomto uplne malomestiacka - akoze staci jedno babo, ked sa "prihodi" tak este druhe a koniec... ☹

sisipetka
23. máj 2008

poviem pravdu, bud stastna, ze mas tolko deticiek a nech si mysli, kto chce, co chce. Nam babatko zomrelo v 9tom mesiaci tehu a aby nebolo dost chyb lekarov, tak mi este spravili sekciu, ktora bola uz zbytocna 😠
To preto sa chystam byt tehu! Ale v okoli poznam viac zien, co boli tehu skor ako po pol roku a vsetko prebehlo ok. Akurat ich museli viac sledovat. V tomto musim verit, ze to zvladnem...a Tebe prajem, ze ked by vyslo, 4 babatko na ceste, aby si vsetko zvladla a krasne si uzila materstva. Ja taketo veci neodsudzujem a myslim si, ze su prirodzene 😉

jarka70
30. máj 2008

graziela tak ako si dopadla?co ti povedal doki?

krajmary
24. jún 2008

Co nove viem o rupture,
pri kontrole sestonedelia a naslednej sono kontrole mi doktorka povedala, ze k prasklinke na maternici a jej rupture pocas tehotenstva moze dojst v ktoromkolvek mesiaci aj v stvrtom
Pozrela sa na moju dvojnasobnu jazvu na maternici, ze ci mi hrozila ruptura, ze stena maternice je sice tenka, ale jazva nema patologicke vyrastky a tie vraj upozornuju na moznu rupturu.
V com sa vsak zhodli porodnik z anglicka a gynekologicka zo slovenska, ze deti mozem porodit viacero 🙂 a to aj po dvoch sekciach, lebo maternicu, aj ked zjazvenu mam dobru a s otvaranim pri porode som problem nemala.
Len mam pocit, ze tie sekcie boli zbytocne, ale co uz.
A este pre mamky, co sa nadejaju rodit po sekcii; po sestonedeli sa citim zahojena, aj ked som bola nadstrihavana, ale jazva spred troch rokov je obcas citliva, teda ma pobolieva.

xena22
24. jún 2008

Baby neviem ci som to tu uz nahodou nespominala,ale moja sestra mala dva cisarske v jednom roku a bolo vsetko ok,ved kym to babo v maternici narastie,je to uz zahojene...
Ja som po dvoch cisarskych a teraz ma caka zrejme treti,ale vraj ak chcem mozem skusit aj normalne,ale sa aj bojim trosku...krajmary ty si rodila posledne dieta vaginalne???je to lepsie???A co tie bolesti pred?Da sa to prezit? 😀 A nastrih???Mala si epi?Neviem sa sama rozhodnut k comu sa priklonit ☹ ,ale este mam casu dost,tak zhanam info 😉 Ale cim dalej tym viacej zvazujem normalny porod 😵

sisipetka
24. jún 2008

xena a mozes mi prosim napisat ako sa to Tvojej sestre podarilo (tie 2 cisarske hned po sebe), ako to zvladla a co doktori? Ja sa chcem pokusit otehotniet po 6 mesiacoch (co je uz teraz) a troska mam obavy, ci to jazva vydrzi...ale verim, ze zvladnem 😵

krajmary
25. jún 2008

Sisipetka ver si a bud opatrna
Kamaratka ma tri sekcie v priebehu troch-styroch rokov (odstupy asi jeden a pol rocne medzi detmi) a muza urologa a nic sa im neskomplikovalo
Ak mas obavy, daj si skontrolovat jazvu na sono u Tvojho lekara

xena22
25. jún 2008

No normalne sestra porodila cisarskym rezom v januari syna ,nejako hned po 6nedeli otehotnela a v decembri toho isteho roku porodila cisarskym dcerku - tomu sa hovori plodny rok.A co doktori??Nic,pkyvkali hlavou,ze je to skoro,ale ziadne tragedie sa nekonali.Oni sice odporucaju pockat rok,ale ak niekto otehotnel skor,tak problemy nemal,aspon moj dokotr povedal,ze ten rok sa len odporuca,ale v skutocnosti sa nikdy nic nestalo ani ked to bolo hned ... priroda je mocna.A to mala jej dcerka vyse 4kg pri narodeni a maternica nerupla.

Inak tie 3-4 percenta,kedy nahodne rupne maternica nie je take hrozive,kazdy si predstavuje,ze sa to potrha ako igelitka 😀 ,ale v podstate je to len mala dierka,ktora neohrozuje tehotnost,tehotne maju naordinovany uz len klud na lozku a porod sa prevedie cisarskym a ranka zasije.Dieta je este chranene plodovym vakom...tak ma ukludnovala aspon moja doktorka 😉

Moja svagrina mala dost velku nevypalenu ranku na maternici a otehnotnela skor nez to dala do poriadku,v tehotenstve sa jej to dost zvacsilo,ale len jej to sledovali a po porode urobili plastiku maternice...je to nieco podobne ako s tymi rupturami...

sisipetka
25. jún 2008

Dakujem kocky, ste zlate. Ja sa ani tak nebojim, ale clovek pocuje rozne veci 😒 Verit si verim a myslim si, ze priroda to zvladne a moje telo tiez. Na to, ze mi zomrelo mimi, tak som sa po cisarskom postavila velmi skoro na nohy a zdravotne bola ok uz po 3 tyzdnoch. Psychika je ina, ale babatko velmi chcem a verim, ze to 2 mimi tentokrat pride a to 3tie v poradi si nechame na neskor 😉
A jazva vyzera dobre, ani nebolenka ... a dam si to este skontrolovat, teda ak uz nahodou nie som tehu 😉

moni1412
25. jún 2008

kocky, ste tu niektore ktore po prvo cisarskom rodili prirodzene? a po akom case to bolo?

junovka
25. jún 2008

moni, vari sa chystas opat rodit?? 😀 😀 😉
Po cisaraku sa odporuca minimalne rok a viac odstup....cim dlhsie tym lepsie.Pokila nebudes mat problemy , tak neni dovod mat opat cisarak 😎 😉

moni1412
25. jún 2008

junovka zatial sa este nechystam, to ja len tak preventivne 😀 som chcela pocut, resp. precitat nejake osobne skusenosti 🙂 viem ze odporucaju tak rok a pol odstup.... 😉

evus
25. jún 2008

moni,mna by to tiez zaujimalo ci sa tu najde nejaka zienka co rodila normalne po cisarskom...ja som mala prvy cisarsky a v septembri cakam druhe babo...

junovka
25. jún 2008

....a este som zabudla dodat, hoc nebudu problemy s babom a v podstate ani zidne zdravotne problemy s tebou Moni, ale mozu zistit USG, ze sa ti jazva na maternici po prvom tehu strasne stensuje, tak aj to je dovod na cisarak, a dakedy sa stane, ze sa to moze stat aj 2 tyzdne skor, ako mas termin porodu 😒

vesi
25. jún 2008

ja som mala rodiť druhé normálne, po 3,5 roku, ale v posledných týždňoch tehu ma začala bolieť jazva a odhadovali aj väčšiu váhu ako pri prvom, tak to bol nakoniec cisársky...

moni1412
25. jún 2008

junovka, cosi take som dnes citala.... takze sa v druhom tehu treba modlit, aby bolo vsetko ok.... aj jazva. hmm.... ved uvidime.... to ja len tak, pre informaciu. 🙂 ale dufam, ze to vyjde, velmi tuzim aj po prirodzenom porode. mozno sa vam zdam divna.... ale to je moj sen 😅 (a mam este jeden - aby som mohla druhe babo aj kojit 🙂 )

junovka
25. jún 2008

drzim palce Moni.Ja som sice obe mala na cisarak...a nestazujem si 🙂 ....dolezite je, aby deticky boli zdrave 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre