Tehotenstvo po cisárskom reze a ruptúra maternice

petruskauska
4. okt 2007

prosim o radu. citala som tu nejake informacie o tehotenstve po cisarskom, kedy a jako a dost ma naplasila info o rupture maternice. Mam z toho panicky strach. To je naozaj take vazne, ze to hrozi pri normalnom porode, ktory by nasledoval po CR? Fakt sa toho teraz bojim. Doktor mi odporucal dalsie tehotenstvo az po 1,5 roku, ale teraz ked citam, ze to nezalezi aky bude casovy odstup, lebo sa to moze stat, tak mi je zle.
A este by som sa chcela opytat, ze ja som hned dostala cyklus dva tyzdne po 6nedeli a potom to trvalo 10 dni asi, a o mesiac som dostala presne na cas opat cyklus, ale je nejaky silnejsi. Aj ta prva menstruacia bola silnejsia, a aj tato. Je to normalne.
Plne kojim, tak casto ako sa len da, ale aj napriek tomu som okamzite dostala cyklus a este k tomu aj pravidelne. Len sa chcem opytat, ze ci je vsetko o.k. ak je cyklus silnejsi, ci nemam ist gynekologovi, alebo co. Inac ma nic neboli.
Dakujem baby

adrina
12. jan 2008

ahojte, ja som mala už dve sekcie, a teraz čakáme 3.bábo, som v 11.tt.....Prvý krát bol dovodom sekcie vysoký krvný tlak a pri druhom sa ma už ani nepýtali, automaticky sekcia....taakže predpokladám,že aj po tretie ma to neminie.. Sekcie som mala v rozmedzí 7rokov...ale sa mi zdá,že po prvej som sa zotavovala rýchlejšie....

evinka2311
13. jan 2008

graziela, no teda,ozaj som velmi prekvapena.ja som rodila v DK v 2004,bola som nadmieru spokojna.ak možem,napisala by som Ti viac na email,osobne!

certica
13. jan 2008

adrina myslim, ze po dvoch SC uz jedine SC

evinka2311
13. jan 2008

certica,ano,je to vraj na 100%.

adrina
13. jan 2008

len teraz by som chcela epidurálku..aby som aspoň raz to škvrňa počula zaplakať po narodení a hneď aj vidieť....
máte niekto skúsennosti s epidurálkou???

lyly
13. jan 2008

ahoj adrina, ja som mala spinalku tj bola som umrtvena od pol pasa dole, takze vsetko som vnimala. napr. v trnave si mozes vybrat spinalku alebo epiduralku. uplnu narkozu mi vobec nespomenuli.
citila som take sklbanie v bruchu a tlaky.
jedna baba, co sme spolu boli v nemocnici mala epiduralku no a prestala jej ucinkovat a zacala vsetko citit, tak ju museli v momente uspat, otrasny zazitok mala. ale nechcem vas strasit

certica
13. jan 2008

ja som mala tiez spinal a bolo to uplne v pohode - pocas aj po...

evinka2311
13. jan 2008

spinal bola j pre mna velmi pohodlny.

mory
13. jan 2008

adrina ja som mala obe deti na cisarsky a s epiduralkou a neviem ja by som asi radsej chcela spinal keby som mala na vyber lebo ja som sa strasne bala a strasne som sa triasla a boloa mi zima no proste utrpenie a plakanie som pocula len chvilocku lebo hned babo zobrali prec umyt a poobliekat a potom so ho videla az o niekolko hodin ked mi doniesli na kojenie 😔

vesi
13. jan 2008

ja som mala spinál a mory, to trasenie a zima je normálne. a "zimu" som mala aj pri celkovej anestézii. ked to teraz porovnávam so spinálom som vnímala pôrod oveľa lepšie, videla som malú hned, aj mi judali pohladkať a pobozkať kým ju odniesli, po celkovej som dieťa videla až o 24 hod. rozhodne som mala lepší zážitok z pôrodu pri spinále 🙂 cítila som tlak, ked malú vytláčali von a ked ma zašívali, tak ma Dr. uspala a to ostatné som až tak nevnímala, boli tam super doktori, ktorí žartovali, takže som nemyslela na to, čo sa práve robí 😀

vesi
13. jan 2008

píšem ako talian, chcela som povedať, že aj pri spináli som mala to trasenie a staršnú zimu 😝

certica
13. jan 2008

tak triasku som mala aj ja, ale az tak 2 hodky po zakroku a potom to preslo mozno behom pol hodiny, normalne mi zuby nahlas drkotali 😀

vesi
13. jan 2008

ja som ju mala pred zákrokom aj po, normálne som nevedela vyťukať číslo na telefone a ani poriadne rozprávať 😀

certica
13. jan 2008

ja som sms-ky stihla vybavit este predtym a hovory som ignorovala, vlastne ma ani nikto ten 1.den slovne neotravoval 😀

vesi
13. jan 2008

ja som rodila v noci a kedže to bol cisársky, tak tam manžel nebol - nie sme z blavy, tak som po zákroku volala jemu, aj cez telefon počul ako mi drkocú zuby 😀

graziela
13. jan 2008

Baby a nemali ste po cisarskom problem s hlasivkami? Ja som asi tak na 2.den bola taka zachripnuta, az som uplne stratila hlas, dokonca ked so mnou manzel telefonoval. som mala problem, zo seba dostat nejaky normalny zvuk ☹

adrina
13. jan 2008

noo..a teraz som v pomykove...dať sa uspať,alebo EDA....rôzne názory..ale ešte mám pár mesiacov čas,tak popremýšľam a uvidím,,,

tweety22
13. jan 2008

baby ja som bola uspata uplne a potom som mala strasny problem s hlasivkami, normalne som zacala pokaslievat a ta jazva vtedy bolela jak svina ☹ ale dokino mi hovoril, ze je to vraj normalne ale ja sa na ten porod sekciou nestazujem, ja by som si aj druhy tak odrodila keby sa dalo, znasala som to velmi dobre aj ked som sa potom dlhsie zotavovala z anemii ale inak pohoda, na 2.den mi uz dali krpca k sebe a odvtedy presli aj vsetky bolesti 🙂

certica
14. jan 2008

tak s hlasivkami som nemala nic, akurat ten prvy den ucpaty nos, takze sa blbsie dychalo po leziacky. ale to su uz take pikosky, co musim lovit v pamati 😀

evinka2311
15. jan 2008

myslite,baby,že pri cisarskom možu v klude pichnut aj EDU? ved ta sa dava pri klasickom porode.ja som mala spinal a ozaj to bolo super,ani po..žiadne problemy.ale kamoska rodila v RBK ,a vraj sa pomylili a namiesto spinala je pichli epidural.povedala,že otras,nemohla vydržať...može sa toto este vobec stat???

glorita
15. jan 2008

tak ja som mala PEDU a je to ovela lepsie aj pre maminku -je pri vedomi aj pre babo,pretoze nie je ovplyvnovane tou latkou ako pri celkovej narkoze...a maminka sa nemusi spamatavat z narkozy.Jediny blby pocit-necitite si dolnu cast tela....
adrina a ty uz vies ze to bude CR?Ved dvojicky nie su indikaciou k sekcii.Moj planovany porodnik robil predo mnou porody s dvojicky po IVF a prirodzene 😵 takze kludne sa to moze stat aj tebe,ak ovsem nie je na to ina indikacia 🙂

glorita
15. jan 2008

adrina UPsss.....ja som myslela ze cakas dvojky a ty mas dve deticky 😀

adrina
15. jan 2008

glorita..pohoda...teraz čakáme jedno bábatko..ale po dvoch sekciach..vraj tretia ma neminie 😉

kikafilipko
15. jan 2008

Ahojte.
Alenka musím povedať, že aj ja som si pri čítaní riadne poplakala, naozaj Ťa veľmi obdivujem, ja by som to asi nezvládla. Veľmi Ti držím všetky pršteky aby sa Vám to tretie mimi podarilo a aby bolo všetko OK, ako si písala treba myslieť pozitívne.

alionuska
15. jan 2008

Ahoj Kikafilipko.Velmi ti dakujem,za to ze nam drzis palceky...Chcem napisat,ze sa s tym velmi tazko vyrovnavam,ale zivot ide dalej,aj ked je nespravodlivy a niekedy neunosne smutny...A mozno mi nebudete teraz niektore rozumiet,ale ja si myslim,ze najlepsi liek na moju ubolenu dusicku bude male novorodeniatko. 🙂 Bojim sa,ze budu komplikacie,budem sa bat o babatko a aj o seba,ale ta tuzba po novom zivote je strasne velka. 🙂 🙂

jajka2004
16. jan 2008

Ahojte. Som po dvoch cisárskych, teraz cakam tretie babo a som v 39. tyzdni.Velmi som sa cele tehotenstvo bala ruptury, lebo ma doktori nastrasili a stale som si myslela ze tehotenstvo ukoncime v nejakom 38 tyzdni- pre istotu. Vcera som bola u mojho doktora a povedal, ze sluzbu ma za 24.1., takze musim dovtedy pockat / dufam, ze pocka aj to male/. Ak ste mal niekto rupturu- ake to ma prznaky a ma to rychly spad? Velmi nerada by som utekala neplanovanei do nemocnice, pretoze sa skoplikuje viac veci- chcem epidural /treba dohodnut lekara/, chcem muza pri porode, odber pupocnikovej krvi.. a neviem ci by sme to pri strese vybavili, tak doma len polihujem, aby som to male nahodou "nepodrazdila".

petal
17. jan 2008

Ahojte. Ja som mala pri cisarskom EDu, lebo naskor som mala rodit normalne, ale potom nakoniec to islo na sekciu a tam som sa dozvedela, ze mi len pichnu viac anestetika a uvidime. Cize ziadny spinal, nohy som si normalne citila, no bol to cudny pocit, myslela som si, ze mi hadam vyberaju vsetky vnutornosti ale nakoniec som bola rada, ze som nebola uspata. Dalo sa to vydrzat ale bolo to dost neprijemne.

graziela
18. jan 2008

Ja, ked tak rozmyslam, ci by som pri dalsom cisarskom bola radsej za spinal, prip. EDU alebo celkovu narkozu, tak naozaj neviem...Po 1., ani mi to nikto pri 1.cisarskom nenavrhol, brali to asi ako samozrejmost, ze celkovu narkozu... no ale ked si predstavim, zeby som vsetko naokolo vnimala, stvrnganie tych kadejakych pristrojov, komunikaciu lekarov...no na druhej strane by som mohla mimi vidiet a pocut hned po narodeni...No celkovo pre organizmus je asi setrnejsia EDI, resp. spinal ako celkova narkoza, aj sa maminy asi aj rychlejsie zotavia...
Myslite, ze mame pravo v pripade cisarskeho si ziadat v ktrejkolvek porodnici sposob, akym ho vykonaju? Neviem, ci by to bol pre dr. problem, a aky je v tom rozdiel z ich strany, no ako hovorim, mne automaticky vakonali sekciu v celkovej narkoze...a na preberanie sa z nej mam ozaj neprijemne spomienky ☹

evinka2311
18. jan 2008

mna sa na to opytali,ako chcem byt uspata a ja,že to nechavam na nich.a lekar mi na to,že bude lepsie pre mna,ked budem pri vedomi,.myslim,že mal uplnu pravdu.žiadne štrkanie som nevnimala,nic neprijemne,prave naopak,bavili ma,smiali sme sa,bolo to ozaj v pohode ...........a videla som drobca hned

graziela
18. jan 2008

Vidis, evinka, ake rozdiely a to sme boli s tej istej porodnici...ja som bolo vtedy z toho v takom soku, ide proste idem na cisarsky, ze ma v tej chvili ani nanapadlo, sa opytaj aj na taku moznost.... a este ked mi aj manzela zamietli ☹ Skusim sa na to opytat svagrin, obe rodili v TS, jedna uz 2x (sekciou, my sme v rodine len same "cisarovne"...)...
Inac, ako ti ubieha den? Ja sa tak vytesujem, ze uz je konecne piatok 🙂
Vcera som si bola dokupit nejake oblecko pre mimi, 2 dupaciek,1 body, tak som sa vcera vecer v tom vyzivala, najradsej by som bola, keby to uz bolo tu 🙂 🙂 🙂 Ale potom mi bude zasa smutno za bruskom... nech si tam len pekne este lebedi to nase mimco, dufam, ze mu je tam len dobre 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre