Tehotenstvo po cisárskom reze a ruptúra maternice

petruskauska
4. okt 2007

prosim o radu. citala som tu nejake informacie o tehotenstve po cisarskom, kedy a jako a dost ma naplasila info o rupture maternice. Mam z toho panicky strach. To je naozaj take vazne, ze to hrozi pri normalnom porode, ktory by nasledoval po CR? Fakt sa toho teraz bojim. Doktor mi odporucal dalsie tehotenstvo az po 1,5 roku, ale teraz ked citam, ze to nezalezi aky bude casovy odstup, lebo sa to moze stat, tak mi je zle.
A este by som sa chcela opytat, ze ja som hned dostala cyklus dva tyzdne po 6nedeli a potom to trvalo 10 dni asi, a o mesiac som dostala presne na cas opat cyklus, ale je nejaky silnejsi. Aj ta prva menstruacia bola silnejsia, a aj tato. Je to normalne.
Plne kojim, tak casto ako sa len da, ale aj napriek tomu som okamzite dostala cyklus a este k tomu aj pravidelne. Len sa chcem opytat, ze ci je vsetko o.k. ak je cyklus silnejsi, ci nemam ist gynekologovi, alebo co. Inac ma nic neboli.
Dakujem baby

sulamith
4. mar 2008

adrina,tak to si ma velmi povzbudila 🙂 A aky vekovy rozdiel me medzi detmi?

adrina
4. mar 2008

mala nejaké 3roky...pohodička

jejke
4. mar 2008

Sulamith, strach nemaj, nepripúšťaj si že sa Ti niečo môže stať a už vôbec nie bábätku a hlavne,
SA PÝTAJ na ultrazvuku na hrúbku steny maternice a opakuj každému doktorovi že si 2 roky po cisárskom, a ideš "normálne" akokeby cisársky bol nenormálny 😠 nie? 😀 ??
Najlepšie sa pýtať hneď pri 1.cisárskom nech robia jazvu vyššie lebo ak je príliš nízko nad krčkom, to môže byť ZLE ak náhodou bude druhý vaginálny...
😲 😲 😲 Nemôžem súhlasíť s tvojim doktorom, lebo na druhý pôrod by Ťa mali objednať aspoň týždeň pred termínom a starostlivo sledovať, kým začnú kontrakcie, niekedy sa maternica stenší TESNE PRED pôrodom a to je nebezpečné.

Takisto by mali byť pripravení na záchranný cisársky ak by niečo zlyhalo, takže stopercent nie tak že prídeš s kontrakciami v deň termínu, to by som radšej zmenila doktora keby mi toto chcel dovoliť 😉
Držím pršteky,aby si to zvládla, 😉

evinka2311
4. mar 2008

nemam s tym skusenost,zato kamoska chcela po prvej sekcii každopadne rodit normalne,bolo to 2 roky po prvej,musela podpisat,že je to na vlastnu žiadost.vsetko nechavali bežat pomaly,neurychlovali oxytocínom,ani nicim inym.spokojna bola najma s rekonvalescenciou po porode,u nej vsak prvoradou prioritou pri tejto volbe bolo vraj nabož hladisko.lekari moc nesuhlasili s norm porodom.ale dopadlo to super.

jarka70
6. mar 2008

dobre ranko-neviete nahodou tu jazvu vidno aj na normalnom ultrazvuku ?ja by som sa tiez chcela v pondelok spytat na tu jazvu.
jejke ja som tiez nebola objednana do porodky skor na sledovanie a pindali dr. na moju dokinu ze aky ma pristup k takym veciam a zas som prisla na poslednu chvilu. a teraz som zvedava ci ma posle pred terminom lebo to uz bude sila ved predsa 2cs mam za sebou.
prajem vam pekny den 🙂

evinka2311
6. mar 2008

no ja neviem,ja tu jazvu citim stale(mam 28tt),vlastne je zapalena od zaciatku,ale na mňa pozeraju ako na blbu,že boliet ma nemože po 3 rokoch ...a nic dr.nespominal,že by ju pozeral na sone,hadam neskor.ale fakt je,že ju citim,najma pri prudkych pohyboch,pri kychnuti a pod.

vesi
6. mar 2008

evinka, aj mňa bolela po 3,5 roku po prvom, a vážne ma bral len Dr. Janáč v poradni pre rizikové, on ma potom poslal do nemocky 1 tt pred termínom, aby rozhodli..., nakoniec odišla voda a museli to riešiť hned 😀

kasami
7. mar 2008

Ahojte babulky,
chcela by som sa vas spytat, ako je to pri dalsom otehotneni po sekcii, mam 3,5 roka po sekcii a teraz sa snazime o druheho maznacika. Zaujimalo by ma ci vas jazvy zacali boliet a ked tak kedy ...

jarka70
7. mar 2008

no tak ja som ju zacala citit naozaj az teraz a dostala som strach ☹ ale chvilu poboli a potom prejde aspon zatial no ale v pondelok na poradni jaj to chcem povedat.

cemi
7. mar 2008

ahojte, ako som vyrozumela z toho co pisete, tak ak ide zena rodit po cisarskom, nejaky cas pred termnom porodu stravi v nemocnici na pozorovani? ja som otehotnela rok po porode cisarskym a som z toho trosku vyklepana, ze co ma caka... 😖

jarka70
7. mar 2008

tak by to spravne malo byt ale zalezi strasne od doktora moja dr. ma neposlala a ja som si potom vypocula v nemocnici svoje ze aku to mamm dokinu prisla som na poslednu chvilu.

evinka2311
7. mar 2008

cemi,ja si myslim,že to tak vobec nemusi byt,zaleži od tvojho stavu.ale len kvoli sekcii byt v nemoc skor..,to asi nie

sisipetka
7. mar 2008

Ahoj Cemi, ja som sa na toto pytala doktora - som po sekcii 2 mesiace a chcela by som v lete znova otehotniet.
Doktor mi povedal, ze mozem, ale cca 3 tyzdne pred terminom ma zoberie do nemocnice a naplanuje sa cisarsky o nieco skor. Avsak ako pise evinka, vsetko je individualne od stavu rodicky a predchadzajucich tehotenstiev a pod. Ale urcite nemaj strach, babatku to neprospieva 😉

cemi
7. mar 2008

ja som mala uz aj prvy cisarsky naplanovany presne na den kedy pridem a malu mi vyberu. bolo to tyzden pred terminom. nakoniec to dopadlo tak, ze mala sa vypytala na svet 15 dni pred terminom. takze boli aj kontrakcie a poriadne veru. tak sa bojim, ze ci to ti doktori budu vediet odhadnut...je mi jasne ze nebudu.... 😉
ale dakujem za rady. ja sa az tak nebojim, navyse je to este daaaleko.este budem rada ked prezijeme tehotenstvo, lebo prve bola hruuuuza 😒

sisipetka
7. mar 2008

cemi tehotenstvo je dar a krasne zdrave babatko este vacsi dar 😉 ...a urcite to zvladnes, aj ked niekedy je vsetko velmi tazke. Drzim palceky 😉

cemi
7. mar 2008

ved ja viem ze breptam a mohla by som na to doplatit 😒 mam malu slecinku doma a bojim sa ze sa jej nebudem moct venovat. kolko budes mat rozdiel medzi detmi ak sa ti podari otehotniet? rok?

sisipetka
7. mar 2008

cemi mne prve babatko zomrelo, tak preto ten cisarak 😔 . No a preto sa ponahlam do druheho tehu a kedze doktor povolil o pol roka od porodu, tak chcem a verim, ze to dobre dopadne.
A s malou to zvladnes, kamaratka ma rozdiel 1,5 roka (teraz ma doma 2 mesacnu slecnu a chlapceka co bude mat v lete dva). Sice nic nestiha, toci sa okolo deti, ale je stastna 🙂

evinka2311
7. mar 2008

cemi,inac aj ja sa toho bojim,ci sa nieco nespusti skor,ako oni naplanuju...ale to je už asi riziko stale.prvy krat som planovane mala sekciu v 38tt,uvidime,ako teraz

jarka70
14. mar 2008

baby neviete ci hrubka jazvy 0,3 je
v poriadku doktor v nemocnici my na to nepovedal nic 😉 vy viete aku hrubku ma ta vasa jazva?

certica
14. mar 2008

jarka, ja netusim aku mam hrubu jazvu. to ti vycitali z uzv?

jarka70
14. mar 2008

no ano vcera na prietokoch a pisal mi to aj do papierov pre doktorku napisal jazva 0,3

certica
14. mar 2008

tak ja sa nabuduce mozem spytat, ale az po velkej noci idem na sono...

sulamith
14. mar 2008

jarka,certica,obe idete rodit normalne? 😕
sisipetka,velmi ti drzim prsty,aby sa vam to skoro podarilo 🙂

certica
14. mar 2008

sulamith, zatial to tak vyzera... teda ziadne komplikacie ani kontraindikacie nemam

certica
14. mar 2008

osobne by som brala radsej SC, ale zas verim svojmu dokimu, ze by ma do nejakeho rizika nehnal. uvidime...

sulamith
14. mar 2008

certi to je super,prajem ti rychly a bezproblemovy porod. Ja zatial nemam komplikacie,takze som na tom ako ty 😉
V nemocnici mi ziaden doki nevravel ze mam prist do porodnice skor pred terminom,ako tu niektore mamicky pisu.
Trosku mam obavy,ale verim ze to dobre dopadne.Potom dam vediet 😉 🙂

certica
14. mar 2008

vdaka, tiez ti prajem to iste, zrejme ma predstihnes 😉
a co sa tej hospitalizacie pred terminom tyka, minule som sa na to pytala a vraj to nie je nutne, ak bude vsetko ostatne v poriadku (vramci poradne), len v pripade prenasania by sa to tak riesilo

sulamith
14. mar 2008

certi pozeram,ze aj vy cakate Martinka,pekne meno ze? 🙂 🙂 🙂

certica
14. mar 2008

no ved som si myslela, ze este budu v kurze skor matej, matus a teraz zistujem, ze posledne mesiace je kazde druhe babo martin, tak ma to trochu stve 😅 , ale nebudem menit 😀

jarka70
15. mar 2008

sulamith mne dotor hovoril ze sekciou lebo mam uz 2za sebou len potom neviem naco mi bral toho streptokoka. pockaj este ma nechaju rodit normalne nakolko ja nemam dr.k porodu zazmluvneneho idem na slepo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre