Tehotenstvo po cisárskom reze a ruptúra maternice

petruskauska
4. okt 2007

prosim o radu. citala som tu nejake informacie o tehotenstve po cisarskom, kedy a jako a dost ma naplasila info o rupture maternice. Mam z toho panicky strach. To je naozaj take vazne, ze to hrozi pri normalnom porode, ktory by nasledoval po CR? Fakt sa toho teraz bojim. Doktor mi odporucal dalsie tehotenstvo az po 1,5 roku, ale teraz ked citam, ze to nezalezi aky bude casovy odstup, lebo sa to moze stat, tak mi je zle.
A este by som sa chcela opytat, ze ja som hned dostala cyklus dva tyzdne po 6nedeli a potom to trvalo 10 dni asi, a o mesiac som dostala presne na cas opat cyklus, ale je nejaky silnejsi. Aj ta prva menstruacia bola silnejsia, a aj tato. Je to normalne.
Plne kojim, tak casto ako sa len da, ale aj napriek tomu som okamzite dostala cyklus a este k tomu aj pravidelne. Len sa chcem opytat, ze ci je vsetko o.k. ak je cyklus silnejsi, ci nemam ist gynekologovi, alebo co. Inac ma nic neboli.
Dakujem baby

sulamith
16. mar 2008

jarka tak ty uz urcite pojdes na sekciu,lebo po dvoch sekciach uz nemozes rodit normalne.Aspon mne tak doki hovoril.A to vysetrenie ti musel urobit,aj mne ho robil,aj ked som mala planovanu sekciu.Takze sa neboj.A nech ti to dobre dopadne.Drz sa 🙂 😉
Potom daj vediet, 🙂 🙂 🙂 ,aby sme sa mohli tesit s tebou 🙂 🙂 🙂 🙂

jarka70
16. mar 2008

dakujem a dam urcite vediet 🙂
ty to budes mat skor tak drzim palceky aj ja tebe 🙂

evinka2311
16. mar 2008

jarka,dnes citala som,že vysetrenie na streptoky je povinne pre vsetky ženy v tomto tyždni tehot...

jarka70
16. mar 2008

mne to este v tehu nerobila doktorka az teraz ked som zmenila doktorku ta nova preto som sa cudovala ze mi robi ten vyter a nevedela som ze sa to musi robit aj ked sa ide na sekciu.teraz aspon viem ze ta sa o zeny stara a robi si svoju robotu poriadne.

sulamith
20. mar 2008

jarka ,tak to ta doktorka teda riadne zanedbala,dobre ze si ju vymenila,budem na vas mysliet,aby vam to vsetko dobre dopadlo. 🙂

jarka70
21. mar 2008

no po vcerajsej poradni vraj som uź na rozpadnutie tak som zvedava kedy to bude v utorok idem zas ku nej za tyzden sa mi aj cs zmenilo z 0 na 4.a to mi akosi od vcrera furt tvrdne brucho s miernymi bolestami a mam ho ako kamen a celu noc mi to nedalo spat.ale urcite to takto este potiahnem az do terminu.

a ty ako sulamith?ty by si to mala mat skor 🙂

mywiel
21. mar 2008

Petruskauska nenechaj sa odradit, moja svagrina mala prve babo CR a druhe rodila do vody normalne, aj tretie rodila do vody, no a teraz caka strvrte... 😀 Rozdiel je 7,5,3 roky a dalsie bude teraz v novembri. 😀 Takze nestracaj nadej, treba len najst doktora co ta podpori, doveruj svojmu telu je to najuzasnejsi mechanizmus. 🙂

graziela
22. mar 2008

Babenky, nepoznate nahodou nejaky link na video s cisarskym rezom? Myslim, ze tu uz boli nejake linky, zial nemozem akosi nic najst... Naposledy som nemala odvahu, jedno take video dopozerat, no mozno by som tentoraz bola odvaznejsia...

jarka70
22. mar 2008

to 17.3.na joj si nepozerala?

graziela
22. mar 2008

Jarka, nepozerala, ale manzel mi nieco spominal...ale uz som nasla jeden link (na youtube), ktr. tu kedysi dala jejke...tak som si to prave pozrela..nebolo to az take hrozne, zniesla som to...
Takze babenky, uz nemusite hladat, dakujem...

jarka70
22. mar 2008

je to niekde ku koncu 🙂 da sa to pozerat 🙂

abetka
22. mar 2008

mam kamaratku ktora porodila deti do roka a obe cisarskym 🙂

jejke
22. mar 2008

Mywiel,žena pocisárskom NESMIE rodiť do vody, je tam riziko infekcie 😉

majula009
22. mar 2008

Ahojte, poznám jednu mamičku ktorá prvé bábo rodila cisárskym a po štyroch rokoch znova otehotnela. Povodne chcel jej porodnik druhé rodit vaginálne ale tesne pred porodom zmenil názor lebo bolo bábo velké a nechcel to riskovat..Takze nakoniec aj druhé išlo cisárskym...ale celé tehotenstvo diskutovali o tom že ked bude všetko ok pojde normálne....

sulamith
26. mar 2008

Ahoj jarka,ako sa mas? Daj vediet ak by nieco. Ja idem v piatok na prijem,ale stale neviem ako budem rodit.

jarka70
26. mar 2008

ahoj sulamith 🙂 este stale nic a tie nepravidelne bolesti ma uz zmorili ☹ dnes m i dokina povedala ze ak nepojdem sama od seba tak 3.4mam prist a posle ma do nemocky.a to uz mi pred tyzdnom povedala ze som na rozpadnutie.je tiez neviem ako budem rodit ona to tiez nevie ze vraj to rozhodnu v nemocnici ale predoperac.mam.

jarka70
26. mar 2008

sulamith drzim ti silno palceky a daj vediet ako to dopadlo ty to budes mat skor za sebou ako ja. 🙂

ozaj tebe pise do teh.knizky to cs?

duskaf
26. mar 2008

Ahojte, nám sa na Vianoce narodila Veronka, je to naše tretie dieťatko a všetky pôrody cisárskym rezom. Držím palce.

sulamith
26. mar 2008

duskaf,a ake mas vekove rozdiely medzi detmi? A mohli by ste mat aj stvrte?

...samozrejme blahozelam k veronke,nech vam rastie pre radost 🙂 🙂 🙂

jarka,aj ja budem na teba mysliet,velmi si vazim mamicky,ktore sa neboja mat viac deti. ak stihnes porodit do vikendu,tak ti prajem rychly a bezproblemovy porod,a ak pojdes na sekciu,tak veeelmi rychle zotavenie.
Drz sa 🙂 🙂

duskaf
26. mar 2008

Ahoj sulamith.
Danko má 6 rokov, Filipko 4, presný rozdiel medzi nimi je 2 roky a 2 mesiace, Veronka má 3 mesiace. Ja som zdravotníčka a najnovšie trendy hovoria, že aj 5 sekcií - cisárskych rezov je možných, ale my už štvrté radšej nie, mám už hrozné zrasty, ledva sa prerezal k malej, žiadne vrstvy, len jedna zhrubnutá vrstva a šilo sa mu ťažko, stále mu tam presakovala voda, hovoril, že akoby šil špongiu, ale všetko dobre dopadlo. Moja kamarátka mala už 4 sekcie a bez akýchkoľvek problémov a komplikácii. U mňa bolo horšie to, že nemám bikinkový rez, ale rez od pupka dole a každá ďalšia sekcia musela ísť po tom istom reze.

jarka70
27. mar 2008

ahoj duskaf velmi si ma potesila ze nie som sama a ze su zeny ktore to maju za sebou aj viackrat -- ja mam tiez rez od pupka dolu 😉 a posledne dni ju mam nejaku spuchnutu tu jazvu.no nie velmi.

certica
27. mar 2008

caute baby,drzim vam prsty vsetkym 🙂 . u mna to na porod vobec este nevyzera, kazdopadne pojdem/zacnem rodit normalne az v pripade nejakych komplikacii by sa islo na sekciu. sama som zvedava, ako sa to vyvinie...

jarka70
27. mar 2008

certica aj ja ti drzim palceky mozno to pojde lahko a porodis normalne ale nikdy nevies .daj vediet ako to dopadlo ked budes mat potom.ja som uz nervozna azacina my z toho asi sibat.

zuzana76
27. mar 2008

chcela by som sa spytat ci tie zrasty, alebo hrubka jazvy sa da vidiet na sone, alebo palpacnym vysetrenim, teda v pripade dalsieho tehotenstva, ja mam len jeden cisarsky a moj gynekolkog vravi, ze ak by bolo druhe, tak zase asi CS, no a ako vie, ze s jazvou je vsetko v poriadku? mna nepobolieva ani ju necitim, hoci som este len 8 mesiacov po sekcii.

jarka70
27. mar 2008

ahoj zuzi da sa vidiet na sone ja ked som bola na prietokoch tak mi ju zmeral ale nerozumiem sa do toho len jze je v poriadku ta jazva.a nameral mi 0.3

certica
27. mar 2008

jarka dakujem, jasne ze dam vediet 😎
zuzi, da sa udajne aj na uzv aj palpacne vie lekar nahmatat a prejst stenu maternice, ci tam nie su zrasty

duskaf
27. mar 2008

Ahoj Jarka. Všetko dobre dopadne, keby si cítila napätie jazvy až bolesť povedz to lekárovi , ale už to máš za pár a krásne si to potiahla, naša Veronka sa vypýtala na svet skôr, v 38. týždni a pár dní predtým už lekár pri USG vyš. hovoril, že jazva je už taká na spadnutie. Všetkým držím palce.

sulamith
4. apr 2008

Ahojte,tak Martinko je uz na svete. bola to sekcia. Mal 3650g a 52 cm.

sulamith
4. apr 2008

certica,jarka,vy este nic? Ozvite sa po tom.Myslim na vas 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre