Tehotenstvo s DM 2 na inzulíne,skúsenosti,pôrod?

simikav
7. máj 2019
Zdravím vás,nejaká skúsenosť s DM 2 počas tehotenstva a na inzulíne?
Aké máte skúsenosti,glykémie,zvyšovanie inzulínu,pôrod,hmotnosť bábätka?Vyvolávali Vám skôr pôrod,prirodzene či sekciou ste rodili?Každá skúsenosť poteší..
Ja som momentálne v 25/6-bolo mi odporúčané rodiť na Antolskej,ale tam to teraz prerábajú a ja mám termín v polke augusta..glykémie skáču..musím si dopichovať dosť inzulínu..snažiť sa to udržať..
Ďakujem za info
demonka5
7. máj 2019
Ahoj ja som mala tehotensku cukrovku,od zaciatku an velkych davkach inzulinu,Dm mi aj ostala ale preklasifikovala sa na 2ku,uz nie som naiznuline,porod cisarsky,babatko zdrave ah vdaka prisnej diete kludne pis ip
demonka5
7. máj 2019
@simikav mala som neustale vysoke glykemie,normu som skoro nikdy nesplnila napriek konskym davkam inzulinu a diete😁rano boli stale vyssie a postupne sa zvysovali, po porode som orvykrat citila hypoglykemiu, automaticky sa mi znizili davky inzulinu po porode,v nemocnici ma sledoval internistaa nastavili sa davky ale orakticky som bez inzulinu od porodu
horalka1986
7. máj 2019
Ja som jednotkarka...na pumpe ale lezala somnou baba dvojkarka na inzuline. Jej robili cisarsky o 2tt skor. Glykenie tiez skakali ale ziadna katastrofa. Maly bol chvilku na novorodeneckom , kym si neudrzal glyčku a isli domov. Je uplne ok, ziadne zdravotne problemy nemaju ani jeden.
horalka1986
7. máj 2019
A odporucam urcite antolsku ak si dia. Nie kramare. Tam su na toto totalni neschopaci. Na antolskej mas priamo porodnika diabetologa a je top. Aj ked trosku svojsky ale dobry.
simikav
autor
8. máj 2019
@horalka1986 Ďakujem za info,lebo nepoznám žiadnu babu s DM2 na inzulíne,čo by bola tehotná..a ako to u nej prebiehalo všetko..takže boli ok?Vyvolávali jej v 38 týždni?
O Antolskej som počula,no tam momentálne prebiehajú rekonštrukcie na šestonedelí,čo som čítala a mali by končiť o 2 mesiace-kedy mi reálne asi majú vyvolať pôrod..tak nemám ani šajn,že či ma zoberú...termín mám 15.8.zatial..
Svojský?To čo znamená?
horalka1986
8. máj 2019
@simikav su v pohode. Ziadne nasledky. Ju nevyvolavali,ale rovno brali na cisarsky, ale ja som to mala naopak a mala kvoli nim skoro zomrela, preto by som tam nesla. Okrem toho maju otrasnu diabetelogicku na cele kramare. Staru, ktora sa zastavila v znalostiach daleko za opicami. Odporucam ti sa objednat priamo na diabetologiu na antolsku. Tam sa bezne chodi ked si tehu cukrovkarka a uvidis co ti povedia ohladne porodu. Ak ta udrzia s dobrou glyckou vobec nemusis rodit skor. Poznam xy bab s dm1 ktore porodili na termin. No, a svojsky...on je taky namysleny, prisny, sprdne ta za kazdu zlu glykemiu, ale ja osobne si myslim ze je to dobre a je fakt odbornik.
horalka1986
8. máj 2019
@simikav pisala som tej kamoske co somnou lezala. Ze jej mozes napisat na mesenger a vsetko co ta bude zaujimat ti povie. Katarína Pavlovova je tam.
simikav
autor
8. máj 2019
@horalka1986 Tak vy ste dve ležali na Kramároch?Ju tam zoperovali a tebe vyvolávali?Dobre som to pochopila? 🙂
A na tu Antolsku,sa objednava s výmennym lístkom?Lebo ja stále chodím k svojej diabetologičke,zatiaľ som glykovaný mala super,oproti tomu,jak som bola na liekoch..a tá mi povedala,že kontrola stačí o dva-tri mesiace pri takých hodnotách...to bolo pred dvoma týždňami,odvtedy sa mi dávky inzulínu dosť zvýšili kks..je to za to náročnejšie udržať... kúsok mám strach,či tolké množstvo inzulínu dačo neporobí so mnou alebo s malým 🙄
Hjaj,že on sprdne za všetko..och..
Napísala som tej pani-dúfam,že som ju trafila-má tam čierno-bielo fotku s bábätkom v profilovke...tak uvidím,či sa mi ozve naspäť...
horalka1986
8. máj 2019
@simikav hej hej,to je ona. No, raz za 3 mesiace sa mi zda dost malo ale ona ti povie lepsie. Na tu antolsku sa pytaj od gynekologa.
A hej,lezali sme spolu no ja som mala termin o mesiac skor a o mesiac skor som este porodila. My sme mali obe problem s glykmio. Ona teda mensi tym ze bola dm2. Drzala sa okolo 10 a chceli to znizit no na kramaroch s ich stravou nieje sanca. Ja som mala glykemie okolo 20 a to som bola vacsinou o hlade takze asi tak.
simikav
autor
8. máj 2019
@horalka1986 Okik,gynekologovi idem o 3 tyzdne ech,,,kedze som aj tma mala vsetko ok v sobotu,jak som bola.. uvidime teda..co sa ako vyvinie..
Ja mam glykovany zlepseny na 5,2 zo 6,7/ked boli tabletky/...ale citim,ze to uz ide hore kurnik..alebo v noci hypo potom...niekedy je to tazke udrzat..aspon co vidim,posledne dni..a ty mas v pohide malicku?Lebo 20 cukor je dost,na to,ze si bola o hlade..och...
Dakujem za kontakt ,uz si piseme 🙂
horalka1986
8. máj 2019
@simikav no, nieje v pohode. Mala toho dost po porode (2 tyzdne na jiske) a este jej to zhorsili tym porodom. Vedeli aka je velka a kyvli rukou ze tolko urcite nema a nakoniec ju tahali kliestami. Plus nedychala a dostala infekciu z plodovej vody lebo ani tu nevedeli poriadne vysetrit. No cele zle.
simikav
autor
8. máj 2019
@horalka1986 Fuuuuuuuuuuuuuuuu,tak to mi je luto....to preco ti ju nedali sekciou?Och...a este ju museli tahat kliestami...
Normalne sa obavam,ze co spravim,ked Antolska nebude aktualna...lebo tie Kramare vyzeraju desivo,ako tak citam...
Ako to zvladate?
horalka1986
8. máj 2019
@simikav no, pediatricka chcela aby isla hned sekciou, lebo ma hydrocefalus a bali sa aby jej v hlavicke nieco neposkodili ale primar neviem z akeho dovodu nechcel sekciu. Jedine co povedal ze ak neporodim do urcitej hodiny tak spravia akutnu,aj to len preto lebo bola objednana sanitka. Ale mala je teraz v ramci moznosti v pohode. Je sledovana a co sa tyka toho porodu tak jej ostala len hypotonia a ma v hlavicke zrazeninu cize ma problem s motorikou. Ale je sikovna takze uz to neriesime. Hlavne ze ju v detskej fakultnej dali dokopy a prezila to.
simikav
autor
8. máj 2019
@horalka1986 Och,tak to ste sa vytrapili kus..esteze ju dali dokopy na detskom..tak prajem vela zdravicka,nech je to lepsie a lepsie..drzkajte sa
horalka1986
8. máj 2019
@simikav napodobne a daj potom vediet ako si dopadla. 😊

Tu začni písať odpoveď...

Odošli