Tehotenstvo, trombofílie a krvácanie. Môžu spôsobiť ďalší potrat?

ppetuskaa
4. aug 2011

Prajem krásny deň všetkým budúcim mamičkám. Mám tu taký problém. Pred pár dňami mi zistili tehotenstvo, ale predtým, týždeň pred očakávanou menštruáciou som začala krvácať a to som ešte nevedela, že môžem byť tehotná. Krvácanie nebolo ani slabé, ale ani silné ako pri klasickej menštruácii. A následne týždeň potom mi tehotenstvo potvrdil aj lekár. Mám trombofílie MTHFR C677T, polymorfizmus Va134Leu F XIII, polymorf. 4G/5G, doštičkový glykoproteín Ia a IIIa a už raz som potratila, keďže som mala hnedý výtok pár dní a potom prišlo asi na 10 deň silné krvácanie so zrazeninami -Missed abort. Momentálne mi v moči zistili krv a opäť sa mi objavuje ten hnedý výtok, aj keď zatiaľ vo veľmi malom množstve. Chcem sa spýtať, či ste sa niektorá s podobným prípadom už stretli, prípadne budem rada, ak sa podelíte so svojimi skúsenosťami. Môžu tieto trombofílie spôsobovať krvácanie a následný potrat?Vôbec neviem, čo si o tom mám myslieť, kde hľadať príčinu, bojím sa totiž, aby sa mi nezopakovalo to, čo pred rokom. Momentálne beriem Fraxiparinove inekcie, ascorutin a utrogestan. Teším sa na Vaše odpovede.

ildiko71
4. aug 2011

Pekný včer...ja keď som mala 34 prekonala som hlbokožilnú trombózu,následne mi zistili vrodenú trombofíliu....keď som bola tehotná takosti som pichala fraxiparín,pravidelne som chodila na hematológiu a chvála bohu som bez problémov,síce cisárskym rezom,som priviedla na svet moje krásne dcérky - dvojičky....držím Vám palce,aby to bolo všetko v poriadku.... 🙂

kajuska09
4. aug 2011

@ppetuskaa ja som teraz v 8.tyzdni a mam MTHFR heterozygot. Mam za sebou 2 potraty a teraz si picham tiez Fraxiparin a beriem Duphaston. Spinim uz vyse tyzdna, tento pondelok a utorok mi to uz preslo, ale dnes som opat trosku spinila. Pred tyzdnom som bola u gyndosa a kazal mi zvysit davku Duphastonu. Ja dufam ze to spinenie prejde a vsetko bude dobre. Tiez neviem preco sa to deje. Mozno z tych injekcii. Kazdopadne Ti drzim palce, aby bolo u Teba vsetko v poriadku. 🙂 Ale som pocula ze Utrogestan je velmi dobry na udrzanie plodu a proti krvacaniu...

marulka83
4. aug 2011

@ppetuskaa to,ze si pod dohladom a ti hned nasadili liecbu,je dobre znamenie. Vela tehotnych zien spini na zaciatku tehotenstva. Skus sa opytat zien na teme /su zlate a vedia velmi poradit a podporit/ https://www.modrykonik.sk/forum/tema/trombofilie/

atap
5. aug 2011

aj ja mam za sebou 1 potrat cisárskym rezom- nepotvrdilo sa ale že kvoli mutacii, hoci mi bola nasledne zistena... Mne praskol nador za maternicou, preto... Ale hned sa to začalo vyšetrovať a od začiatku tohto tehotenstva (zhruba 3-4 tt) si pichám fraxiparín, a je fakt že vela ženam pomohol donosiť dieťatko. Prajem veľa zdravia a neboj sa, ak si pod stalym hematolog. dohladom.
@ppetuskaa

luy
5. aug 2011

aj ja som donosila s fraxiparínom,bolo to na nervy,dopichaná,modrina na modrine,ale bojovala som a mala je tu /tak držím palce/

ppetuskaa
autor
7. aug 2011

Ďakujem Vám kočky za podporu. Dúfam, že bude všetko v poriadku a tiež dúfam, že mi ten fraxiparín pomôže..pozerám, že trombofílie sú pomerne časté u žien a som rada, že dnešná medícina napreduje. Som rada, že ste aj napriek tomu donosili zdravé bábätká, dáva mi to silu a nádej. Ďakujem ešte raz mamičky..🙂))

ppetuskaa
autor
7. aug 2011

@kajuska09 Ahoj Kajuska, aj ja ti drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo, ja som asi v tretom tyzdni, ale trosku sa mi to spinenie zväcsuje, neviem preco..ja mam ist gyndovi o tyzden uvidim ako to dopadne..a stale este spinis ci uz je to v poriadku? fraxiparin si uz picham stvrti den, tak snad to zaberie..no tiez neviem z coho moze vznikat to spinenie ked je to zistene v moci, ci nahodou to nie je z prechladnutia, ale myslim si, ze prechladnuta nie som, tak neviem..praveze ja som mala to spinenie aj pred pouzivanim inekcii..gynekolog mi nevedel nato nic povedat, len mi dal lieky, tak uvidime...

katrenka111
7. aug 2011

Ahojte maminky.... aj ja mam trombofiliu FII protrombín heterozygot....ta je este trochu neprebádana...tiež mam strach....som od zaciatku na Clexane injekciach a Duphastone....pod pravidelnejsím dohladom hematologa a verím tomu, že všetko mi dobre dopadne......
Držím všetkým palceky..... je to hroza tie hnusne stiplave injekcie ale tie nase male batôžky stoja za všetku bolesť 😉

ppetuskaa
autor
7. aug 2011

@atap Ahojky..tiez som ako ty, nejako v tretom az stvrtom tyzdni...je mi luto co sa ti stalo a prajem vela stastia, aby bolo dalsie tehotenstvo bezproblemove a dietatko donosene a zdrave. ja mam trosku taky strach v tychto tyzdnoch, lebo som potratila v piatom tyzdni..a tebe sa to v ktorom mesiaci stalo, ked sa mozem spytat

atap
7. aug 2011

@ppetuskaa Ahoj, no mne sa to stalo v 16 tt, takže si vieš predstaviť že do toho 16 tt to bolo hrozne... Sice aj odvtedy som stale v strachu, kontrolujem sa stale po wc, aj malinka bolesť v bruchu je hrozna, ale je to lepšie, myslim pozitivne a viem že moja bambulka je v mojom brusku stastna a silna. Stačí jeden kopanec alebo pohyb a hned mam usmev na tvari. Teraz som momentálne v 33/2 - ešte týžden mam nariadene len ležať - nemožem ani sedieť, pretože od 34 tt su vyvinute plucka. Je tazke povedať ti, neboj sa, lebo viem že to takto nejde, ale fakt ja som sa citila istejsie odkedy som si začala pichať injekcie.. Takže hlavu hore, ver, že to všetko dobre dopadne, každe tehotenstvo je predsa ine.... 😉
A ešte, aj ja som toto tehotenstvo krvacala - uplne malinko, ale hned som isla do nemocnice, tam som stravila zhruba týžden a odvtedy nič. Len ti dam radu - chod prosim s každym spinenim, aj hnedym k lekarovi... Viem o com hovorim... Normalny je len biely výtok...

ppetuskaa
autor
7. aug 2011

@atap Ďakujem za podporu, želám ti veľa šťastia, aby všetko dobre dopadlo..tak to máš už za chvíľočku🙂no ja viem, s tým špinením radšej pôjdem doktorovi hneď, veď som predchádzajúce tehotenstvo tak potratila, že som asi 10 dní špinila a potom Missed abort. Brala som to tak, že ako to prišlo, tak to odíde, že to nie je nič..a predsa bolo to vážne...ale teraz budem opatrnejšia...žiadne špinenie totiž počas tehotenstva nie je normálne..

kajuska09
7. aug 2011

@ppetuskaa ahoj 🙂 dakujem pekne 🙂 vcera som uz vobec nespinila, a dnes len trosku, tak uvidime, snad to uz odide 🙂 Ale stale len oddychujem, mozno keby som sa hybala cez den, stale by som spinila.... Aj Tebe veelmi drzim palce aby Ti to preslo. Beries aj Duphaston? A ako to myslis ze si spinila aj predtym? Vzdy pred menstruaciou?

ppetuskaa
autor
8. aug 2011

nie nie pred menstruaciou, ale predtym ako som si pichala tie inekcie a bolo to velmi velmi slabucke..duphaston neberiem..aj si na pn?neoddychujem takmer vobec..stale som v pohybe.. mozno aj tym to je..ale tiez to prestava pomaly mozno tymi inekciami to bude...

hanina19
11. aug 2011

ahojte babule, práve som sa dopátrala k Vašej téme 🙂 mam za sebou jeden spontánny potrat, bolesti, špinenie a nasledovné krvácanie. V nemocnici som ležala ale nezabrali ani injekcie na udržanie plodu. To bolo tak v 6 tt. Druhý krát bolo všetko v poriadku, žiadne špinenie, videli sme na sone akciu srdiečka tak som sa začala tešit. Na dalšej kontrole mi však lekár oznámil, že už akciu srdiečka nevidí. Znova na kyret. To bolo tuším v 8tt. Po tomto potrate mi lekár zobral krv a poslal na vyšetrenia. Zistili mi tú mutáciu MTHFR, ale len jedného genu, či ako to povedal a že je to tá lahká mutácia. Teraz som tehotná znovu, sme v 19tt, maličké sa už ozýva pomaly ( motýlkuje) 🙂. Zo začiatku som špinila, užívala som Duphaston a asi od 8tt mi lekár nasadil injekcie, na riedenie krvi. Zatial je u nás všetko v poriadku. Verím, že všetko do tretice dobre dopadne. Snažím sa mysliet pozitívne, ale asi všetky viete, že v našom prípade sa to nedá. Známe, ktoré otehotneli, nakupujú výbavičku, hovoria len o miminku ale ja sa bojim aj navonok prejavit radost. Už to nedokážem prežívat tak ako všetky nastávajúce mamičky, ktoré o týchto problémoch čo máme my, nemajú ani tušenie. Baby máte aj vy také pocity????všetkým Vám držím palce, nech sa všetky dočkáme toho nášho vysnívanéo bábatka 🙂

lila222
11. aug 2011

@hanina19 ahoj, ja mám MTHFR aj 4G/5G a dlho sa nám nedarilo, 4xIVF, 2x spon. potrat... nemocnica. Práve som vošla do 28 tt a ani sa mi nechce veriť 🙂 . Tiež mám strach a stále sa bojím tešiť a myslím z týždňa na týždeň .... Teším sa z takých vecí akože som už prešla 24tt a že keby sa teraz niečo stalo tak už by to nebol potrat ale pôrod a tak.... Viem presne ako sa cítiš. Hlavu hore. Snáď nám tie naše bábätká už niekto nezoberie.

atap
11. aug 2011

@hanina19 Ahoj, presne ako píšeš, bojíme sa tešiť, ja som práve 34/0 tt, tiež som raz potratila, museli mi robiť sekciu - vraj ale nie kvoli mutácii, hoci ju mám... Hoci si pichám fraxiparín od cca 4 tt.... takisto sa teším z každeho daľšieho týždna. Najskor 12ty - dovtedy je to najkritickejsie, potom 16ty - vtedy som potratila, potom 24ty - babatko sa už da zachraniť, atd.... teraz som mala nariadene len ležať - do 34 tt, čiže akurat dnes som trosku vysla von.... Malinka kopka, hybe sa o stošest... Verím že jej je v mojom brušku dobre a už to dotiahneme do úspešneho konca. Všetkým vam to prajem, lebo skutočne viem že to prežívanie je hrozné..... ale aj krasne, ked sa babatko ozve, hned mam usmev na tvari.

ppetuskaa
autor
14. aug 2011

ahojte kocky.dnes so m mala trosku taky uz nie hnedy ale krvavy vytok a bolo toho o mnoho viac ako hnedeho vytoku..napriek tomu uzivam lieky, inekcie si picham..neviem co sa deje..mam to pokladat za menstruaciu pocas tehotenstva?uz som raz potratila..ale nevzdavam to a verim ze to bude vsetko ok..vcera som trosicku viac upratovala trosku zhon..ale nemyslim ze by to mohlo byt z toho..stretli ste sa s niecim podobnym?co mam robit, mam ist na pohotovost?a ked aj co mi tam este mozu predpisat uz asi nic..

lila222
14. aug 2011

@ppetuskaa ahoj, asi ide hlavne o to v akom si týždni, na začiatku Ti nikto viac nepomôže len treba čakať, či sa to udrží alebo nie... tak neviem... ak si už vo vyššom týždni tak neváhaj a choď na pohotovosť, viem že je to trápenie, len vydrž

hanina19
17. aug 2011

@ppetuskaa ahoj, dufam, že je všetko v poriadku. Ja by som išla k lekárovi alebo na pohotovost aj na začiatku tehotenstva aj v pokročilejšom štádiu. Radšej tam íst 100x zbytočne než jeden krát neskoro. Budem držat palce aby všetko dobre dopadlo. Vela štastia 🙂

hanina19
17. aug 2011

@lila222 ahoj, verím, že všetko dobre dopadne a bábatka nám naozaj už nikto nezoberie. Musíme verit aj ked máme strach...drž sa, budem Vám držat palce...vela štastia 🙂

hanina19
17. aug 2011

@atap ahoj, jeeeej ty to už máš za pár 🙂 si moja nádej, že to aj my zvládneme s tými injekciami...ja si pichám clexane. Musíme mysliet len na dobré veci aj ked je to občas tažké. Prajem Vám vela štastia...držte sa.... 🙂

ppetuskaa
autor
18. aug 2011

@hanina19 dakujem🙂no nastastie je dobre, uz nekrvacam..beriem trojnasobnu davku liekov..a ty si v ktorom tyzdni tehotenstva..

hanina19
18. aug 2011

@ppetuskaa ahojky, neni začo, a bola si u lekára???? my sme v 20tt...ale mám za sebou už dvakrát potrat ☹ ...teraz veríme, že už všetko dobre dopadne.

dianka22
20. aug 2011

Caute. Ja uz 5 den silnejsie krvacam, som v 7 tt ,v nemocnici som vsak zostat nechcela,lebo este kojim naseho 15 mesacneho. Vo stvrtok mi hormon este stupal.Dnes je sobota a v pondelok idem ku lekarovi,ci sa mi hcg zvysuje, alebo mimi islo do nebicka. uz som aj dos unavena, lebo som stratila dost krvi, no uvidime. vra musim len cakat, ako sa to vyvinie. duphason papame...

sumattra
23. aug 2011

Ahojte, ja som prekonala hlboku zil.trombozu v 2003 na zaklade uzivania antikoncepcie. A teraz sme tehotny a v 16 tyz. mi zistili znovu trombus v nohe. Zacala som brat detralex a fragmin. Aj som bola 2x v nemocnici na konci 3 mes. a brala som aj duphaston. A druhykrat po vysadeni duphastonu znovu v nemocnici koli spineniu pre vysoke davky fragminu.Teraz sme v 29 tyzdni a a tesime sa ... 😵

sumattra
23. aug 2011

Aha a zabudla som nemame ziadnu mutaciu, na co mi povedlai ze mi urobia vysledky este po tehotenstve aby neboli skreslene a uvidi sa z coho to mam. 😒

sumattra
23. aug 2011

@hanina19 No ono je to tak, pokial clovek nema problemy berie vsetko tak nejako lahsie a vtedy hovori ako je tehotenstvo brnkacka a tak podob. U nas kedy clovek ma pocit ze si musi vymodlit kazdy kopanec v brusku je to inak.Ja som bola po druhykrat v nemocnici v 5 mes. a ked vecer baby zacali rozpravat o horor porodoch som musela odist z izby. Bolo mi to velmi neprijemne kedze my sme kopali este len kratko a oni uz isli rodit.

hanina19
24. aug 2011

@sumattra ahoj, píšeš úplnú pravdu. Musíme si vymodlit každý kopanec aby sme boli aspon troška pokojnejšie. Je to tažké! Ja verím, že nenastanú žiadne problémy. Budúci utorok idem do poradne a na sono v 21tt. Už teraz sa bojím.
V tej nemocnici, keby začali hovorit o porodoch predomnou tak aj ja odídem. Takže ti uplne rozumiem. Žijeme stále v strachu o mimi.

sumattra
24. aug 2011

@hanina19 Ja som 7 mes. zazila konecne pokojny, bez spinenia a pod. A naozaj mozem povedat ze to bol moj najkludnejsi a najlepsi mesiac 😵

sumattra
24. aug 2011

@hanina19 Budem drzat palce aby bolo vsetko v poriadku. A odchadzala si s usmevom od lekara. Napis ked budes chciet po kontrole. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre