Tehotná a stále unavená. Je to normálne?

nikollette
29. jan 2009

Ahojte, je to normalne ze som stale maximalne unavena.. ale uple nie, len trocha vycerpana, ci obcas mam chut spat ale stale a maximalne.. Vstavam vzdy az poobede, okolo 12tej, 13tej, a pritom spat idem naneskor do polnoci, cize nechodim spavat nad ranom.. vstanem o jednej po obede, okupem sa, najem sa, sadnem na chvilu pred pocitac, a mam chut ist o dve hodinky zase spat.. je to normalne?? ale bojim sa vkuse spat.. bo to tiez nie je dobre.. ked vstnem o jednej po onede, a o tretej uz idem spat, spim do 7mje vecera, a potom o 23tej zase zaspim, tak neviem.. mate stym niektora skusenosti????????????

bubinko83
29. jan 2009

nikol,len si ešte pospinkaj,lebo už sa ti to krati 😉 😀

nikollette
autor
29. jan 2009

Ale taaak velaaaa??? je to normálne??? 😅

kvietocekx
29. jan 2009

Ale ano... ja som pri nasej prvej malej dokazala spat aj cely den... najhorsie to bolo po obede... nastastie som mala pracu, kde som si vzdy po obede v kancli schrupla... aspon na hodku... a potom som zase mohla fungovat 🙂 potom som prisla okolo tretej stvrtej domov a zase som si do takej siestej pospinkala... no a vecer o osmej som uz bola v posteli...🙂 pri tomto druhom by som tiez furt spala, ale uz nemam az tolko casu, ale ked Emka spinka, tak to vyuzijem a spim aj ja🙂 chvalabohu, ze prespi poobede aj 3-4 hodiny...
bubinko ma pravdu, uz sa ti to krati, tak len spinkaj, lebo potom sa mozno uz nevyspis... aj ked moja mala spala od narodenia celu noc...a vacsinu dna, mono prave preto, ze som bola spachtos aj ja ked som ju cakala🙂))

aponchie
29. jan 2009

ja jsem unavena uz 5let 😀

kikica
29. jan 2009

ahoj ja som bola tiež taka a ano je to normalne pytala som sa na to dr.ale zese ja som od8 do 17tej pracovala ale ked som prisla domov som spala az kim som nesla znova do prace 😎

petusaaa
29. jan 2009

nikollette aj ja som spavala. skoro stale. bola som hrozne unavena. rano som sa zobudila o 11-12, o 3 som sla lahnut. zobudila som sa o 4 a spat som sla o 8. ale potom som vacsinou bola aj v noci hore. to som uz na hodinky nepozerala. ale odporuca sa, ze ked si unavena, tak si mas ist lahnut. babatku to robi tiez dobre. taka oddychnuta mamina. a uzivaj si, ze mozes spinkat. pri druhom si to uz neuzijes 😉

amatula
29. jan 2009

nikollette len si pospi lebo ked sa narodi uz si moc nepospis 😀

zuzana581
29. jan 2009

Ahojte. No ja by som spala tiež nonstop, keby som doma nemala moju bosorku. Ona mi dovolí tak na hodinku denne schrupnúť, ale potom sa už nudí. Pri nej som nebola taká unavená stále. Ale teraz len by som spala. Inak kamoška bola takáto hrozne spavá a malá sa jej narodila taká dobručká a ten spánok krásny, že od 3 mesiacov prespí celú noc, tak som skoro odpadla. Neviem síce či to je tým, že ona vela spávala, ale ak áno, tak aj ja chcem také bábo.

emily3
29. jan 2009

pripajam sa do kruzku unavenych a spiacich, ja som na zaciatku tehu, ale spala by som cely den.... , len musim skakat okolo drobcov, a mozem spat iba ked spi najmladsi ( ti dvaja su bud v skole alebo sa zahraju sami) a najmladsiemu sa nechce velmi spat....je to normalen ze sme unavene, prebiehaju zmeny v organizme a dieta rastie a neskor aj ta vaha, je to zataz na organizmus, tak spime pokial sa da, lebo ked sa male narodi, uz to bude ine 😉

emjee
30. jan 2009

nikollette ale tu pises, ze nemozes spat https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... tak ako to vlastne je? 😀 nie je to tak, ze si len unavena a prevalujes sa v posteli? naozaj "spis"? lebo ak sa len prevalujes, tak radsej vstan a chod robit nieco ine (ak ta pc ci telka uspava a chces spat, tak rob na pc alebo si pusti telku, ale ak mas pocit, ze spis vela zamestnaj sa niecim inym - var, per, chod na prechadzku ak sa ti da ...)

deborah1
30. jan 2009

Ahojte.Aj ja sa pridám.Tiež som v 10tt a mám 3 deti-ako Emily 🙂 a tiež by som iba spala.Niektoré dni je to lepšie,no niekt.mám problém urobiť úplné maličkosti.Ale keď sa mi dá,tak spím.No ja to mám aj zo psychiky,myslím si,lebo sa bojím,aby tehu dopadlo dobre,keďže pred rokom a pol som potratila.A z toho strachu som unavená viac ako je treba.Aj som to niekde na nete čítala,že veľká únava je spôsobená nielen hormónmi a novou záťažou na organizmus,ale aj obavami..Nikollete,možno aj u teba,že sa bojíš pôrodu..tak si ale pekne pospi,keď to potrebuješ,možno je to aj reakcia-telo chce nabrať silu,keď sa budeš zachvíľu starať o bábatko. 😀

hrusti
30. jan 2009

Nikollette, na netu jsem cetla, ze za zvysenou unavu muze i nedostatek zeleza, horciku nebo vapniku. No, to by ti musel dr. udelat krevni obraz, coz kdyz jsi skoro pred porodem ti fakt asi delat nebude. Tak odpocivej a nabirej sily na mimiska, pak uz si nebudes moc dovolit takhle spat 😉

vikinka111
20. júl 2010

Ahojte ja mam ten isty problem som v 32tt a totalne unavena no krvny obraz mam dobry. 😕 Je mi to ale neprijemne pred znamymi a tak ked nas niekto navstivi a ja nie som schopna ani poriadne upratat ☹ A to nikdy nebol moj pripad.

lidiab
20. júl 2010

@vikinka111 Ja bych take furt spala a myslim si ze je to celkem normalni! Obcas vytuhnu na gauci nebo si jdu i behem dne lehnout a spim i 3-4 hodiny, a v noci pak zase. Ted uz mne v noci trochu zacina trapit nespavost a tak se snazim behem, dne co nejvic odpocivat. Kdyz mam po ranu energii tak rychle uklidim, navarim, zacvicim, zajdu si kam musim a pak doma vegetuju na gauci 😀 Nic si z toho nedelej, a uz vubec se pred nikym nestyd! Narovinu jim rekni ze jses unavena, meli by to respektovat.

lolittka
20. júl 2010

jeeejda, preeesne ako aj ja! 😀 mám pocit, že som prespala celý prvý trimester 😀
určite to bolo spôsobené aj tým, že som nevládala v sebe udržať skoro žiadne jedlo, takže energia nemala byť ani z čoho 😅
trošičku sa to tuším teraz začína meniť-začínam štvrtý mesiac 😉
ale spinkanie je ajtak stále naša najobľúbenejšia aktivita 😀

lji
21. júl 2010

ahojte. no únavu práve teraz riešim aj ja už asi tretí den ale dosť výraznú. 😒 ako písala vivinka, aj mne je to nepríjemné. celý čas som nepotrebovala tolko spať. potom sa to zmenilo a vždy ked som sa ráno zobudila, išla vyvenčiť hafča, dala raňajky a znovu do postele. ale tieto posledné dni sú už extrém. slubila som sa na návštevu švagrinke a celý den som u nej prespala 🙄 aj teraz ma chytá spánok 😖

editah222
21. júl 2010

Já bych taky furt spala, ale mám smůlu, malá začala lozit a na spaní ji moc neužije takže se vždycky musím rychle probrat 🙂

terezt
25. júl 2010

Ahoj holky. Ja byla v prvnim trimestru taky straaasne utahana. Vzhledem k tomu, ze s prvnim vstavam v 5, tak uz v poledne jsem padala. Sla jsem s nim vzdycky po obede spat, a i presto jsem odpoledne uz jen tak prezivala v utlumu. Vecer chodim spat v osum. 😒 Ale ve druhem trimestru se to zlepsilo a jeste ted je to docela v pohode. Ja vim, rekne se "jenom unava", ale je to pekny opruz! Je to tema hormonama. Ve tretim, kdyby unava prisla, tak mi sestricka rikala, ze to je pravdepodobne nedostatkem zeleza - takze cpat do sebe zeleny salaty, lusteniny a cerveny maso...

berynka
25. júl 2010

Já spala taky hodně a to celé těhotenství 😉 . Když to tak vezmu vstávala jsem kolem 8-9, neměla jsem nevolnosti, tak to šlo a já dopoledne aspoň něco udělala. Horší to bylo po obědě. Hlavně v tom třetím trimestru jsem si musela tak na 2-3 hodinky zdřímnout. No a v devět večer jsme už byla zase bez problémů tuhá 😀 .

janka257
26. júl 2010

Aj ja sa pripajam k spachtoskam :-O Som v 10tt a nie som schopna naozaj takmer nicoho. Uz v piatok som mala upratat byt a dnes je pondelok a este som sa ktomu nedostala. Nehovoriac o tom, ze drahy nemal ist v com do prace, lebo kos s bieliznou na zehlenie sa len kopil a kopil 😲 K tomu zehleniu som sa dostala, ale k upratovaniu opät nie, tak to presuvam na zajtrajsok, som zvedava ako to dopadne. Do dna spim naozaj niekedy aj 16 hodin. Samozrejme, s prestavkami, ale je to des!!!! Dufam, ze to po prvom trimestri prejde, lebo ma porazi!!!! :-O

lolittka
11. aug 2010

hlásim sa zo 16-teho týždňa: únava jemne ustupuje..už mi stačí pospať si len poobede 😀

monushka88
12. aug 2010

Ahojky holky, já jsem ve dvacátém týdnu a prospání dne znám. Ne tedy zrovna celého dne, ale není pro mě problém ráno brzy vstát, nasnídat se a zase zalézt zpátky do pelechu 😉 A to jsem se těšila, jak každý říká, že v druhém trimestru už unavená nebudu a je to ještě horší než v prvním 🙂 Ale kvůli tomu maličkému pokladu to stojí za to 🙂

alexandrah
14. aug 2010

holkyy, budte radi, ze cakate prve dieta, ja cakam druhe, pri prvom som sranda unavena nebola, skoro som nemohla cele noci spat, a teraz idem umriet, a nemozem si lahnut, mam maleho synceka, 8. mesacneho ... nejde to ...

martato
4. jún 2013

@alexandrah to sme aj my.. to sme po dvoch cisarskych a navyse 9mesiacov po druhom cisarskom tehotna.. ale uz je to ovela lepsie, uz sme v 30.tyzdni a sme chvalabohu ok a vsetky vysledky sme mali ok, uzivam len bylinne produkty a tiez cela rodina, a doposial ziadne antibiotika a nic podobne. Takze tolko doterajsia nasa skusenost 🙂 a dokonca aj vaha je ok, ziadne velke priberanie🙂

alexandrah
7. jún 2013

ahoj @martato , no ja som to pisala pred vyse 2 rokmi, moj syn ma 3.5 roka, a dcerka uz mala 2, unavena som stale ... bola som sialene, ale pomaha, ked si davam pozor na stravu, vyluceny cukor, normalna sol ... a podobne ... ine nic nepomahalo ...

hababa
19. dec 2013

ahojte obnovujem temu, som v 29 tt a som strasne unavena. Spala by som cele dni, ale kedze mam starsieho synceka, ktory je uz skoro 2 mesiace doma chory a nemoze ist do skolky, spat cez den sa mi neda. On nespava uz cez obed. Navyse sa mi k tej unave pridruzili aj mdloby, uz som par krat odpadla, bola som aj na vysetreniach ale nic extra mi nezistili z krvi, teda zistili mi tehu cukrovku....uz sa zacinam obavat ci to nie je so mnou dake vaznejsie, a tiez este ako vydrzim 3 mesiace do porodu ked sa takto hrozne zle citim. Doslova sa len "vlečiem" cely den. Ak ste mala niektora podobny problem, preslo to po porode?

livka299
7. jan 2014

@hababa Ahoj, ja som sa takto cítila v mojom treťom tehu. Nedokázala som to ovládať. Akonáhle som si sadla pohodlnejšie hneď sa mi oči zatvárali. Pred tým dve tehotenstva som bola v pohode....ľutujem, že som kôli tomu nechala VŠ v poslednom semestri. Ale popri dvoch deťoch, práci a tehotenstvu som to nezvládla...No nič, život ide ďalej, teraz už je to v pohodke. Spím málo.

maribell
8. jan 2014

..ja som druhy krat tehotna a tiez mam problem vstat z postele 😀 a to chodim spat o 10tej vecer unavena jak kon 😀 a spala by som aj do vecera 😀 ked si maly ide lahnut tak idem aj ja a hotovo 🙂 v tehotenstve by mala zena robit to co jej kaze telo ..cize ked chce spat tak spite.. 🙂

meggi23
8. jan 2014

je to normálne aj ja som tak bola :D už na konci to nebolo tak ale do 7mého mesiaca asi aj postojačky by som zaspala :D ja by som tiež radila spať ešte teraz lebo možno neskôr nebudeš môcť

veriaca
12. jan 2014

som na konci 3m. a kade chodím tade spím....zistili mi ale poruchu glukozovej tolerancie-držím prísnu dia diétu a je to postupno o niečo lepšie s tou únavou..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre