Tehotná s GBS pozitív. Mali ste to niekto?

vavka33
18. dec 2006

ahojte,chcem sa opytat,ci ste mali niektora zisteny sterom gravid.bacil,pri ktorom sa musia v 1.dobe porodnej podat antibiotika intravenozne.Dakujem za odpovede.

bibula
18. dec 2006

☹ 😉 myslim,ze nas tu je viacej,ja mam z toho tiez obavy.ale nikto iny si obavy preto nerobi,ide o to,ze po odteceni plodovej vody ta musia odrodit,ziadne udrziavanie a pod a pocas porodu ti infuziou podaju PnC.ja som tiez o tom dost citala a pod.
http://forum.mamaaja.sk/viewtopic.php?t=25037

vavka33
autor
18. dec 2006

Tie stery by sa mali robit kazdej tehotnej,len lekari sa s tym netrapia.Mne to pri Vaneske nerobili-v inom meste a teraz ano.Ja som o tom nepocula a som sa dnes dost zlakla,ale doktor ma ukludnil,ze je to normalna vec,ma to skoro kazda tehulka a ze pre istotu mi tu infuzku podaju,potom sa uz ziadne ATB nedavaju.
Aspon ma nebudu drzat v bolstiach po odteceni vody ako pri prvom tehu.Odtiekla mi voda v piatok a porodila som v nedelu.Teraz si to nemozu dovolit,podla toho,co pises.
Najradsej by som bola,keby ma odrodili sekciou,ale tam ti napisal,ze to nie je nutne.Skoda

bibula
18. dec 2006

😉 no,ja som to mala tiez na mysli,ale co uz.mne to pri prvej dcerke tiez nerobili.

vavka33
autor
18. dec 2006

A manzel sa nemoze asi nakazit pri styku,ze?Doki vravel,ze to maju len thule v tej mikroflore.
Ja sa na ten cisarsky ste opytamTy si sa svojho doktora nepytala?

bibula
18. dec 2006

nerobi sa to,ked nie je iny dovod.
partner sa nemoze nakazit,najprv som chcela nahnat celu rodinu na vysetrenie na vyhubenie toho bacilu,ale vraj to mam len ja 😒
je dost mozne,ze uz pri dcerke som to mala.
nemas nahodou aj nejaky vytok?alebo skor povedane-nejake hlieny s teba nejdu?ja neviem,ci je to zatka,alebo koly tomu bacilu. 🙄

bibula
18. dec 2006

aha a sex ani nic podobne nam nezakazali,takze fungujeme normaLNE 😀

vavka33
autor
18. dec 2006

Ja nemam ziadny vytok,ani hlieny,ani nic podobne.Mozno si to uz mala,ale ono to je len v tehu!

bibula
18. dec 2006

😕 hlavne nech uz je drobak vonku,potom sa vycistim az nadmerne 😅

vavka33
autor
18. dec 2006

Veru tak,ono to potom zmizne.Nabehnu tie spravne mikroorganizmi a vysackuju hentie 😀

bibula
18. dec 2006

😲 😀 😝

no idem spravit nieco na papu,lebo uz mam chut na mikroorganizmy a muco je v praci,takze papa.

vavka33
autor
18. dec 2006

Papa a dakujem,som kludnejsia.

tweety22
23. jan 2007

vavka, robili ti este kultivacie? mne vcera nasli z kult. tiez GBS. pozitiv, nedali mi ziadne lieky na preliecenie len, ze rodit budem v ATB clone, no kludnejsia nie som, pretoze ked som si citala tie nasledky tak mi tiez nebolo vsetko jedno

4a
23. jan 2007

holky,
budete rodit normálně, jen v průběhu porodu či těsně před vám dají antibiotika, aby se ta infekce nepřenesla na mimi. To je vše.

tweety22
23. jan 2007

4a a je to 100% istota, ze sa to aj tak na male neprenesie? budu tie ATB stacit?

4a
23. jan 2007

100% není nikdy nic. I kdyby se na mimi přeneslo, také ho ATB přeléčí. Mimi by to šlo na kůži, ne do oběhu.

betty223
21. máj 2015

Som v 38 tyzdni tehotenstva a mam planovany cisarsky rez. Vcera mi doktorka na kontrole oznamila, ze mam Gbs pozitiv, teda streptokok b. Dala mi na vkladanie antibiotika macmiror complex. Vie mi niekto povedat, ci mi budu v nemocnici este pred porodom podavat dalsie antibiotika, ked ich mam uz teraz uzivat? Ma niekto podobnu skusenost?

8radushka8
7. jún 2016

dneska som zistila že som aj ja GBS pozit... a mam antibiotiká aj maste ,,, mám sa obávať niečoho ? poradte ta čo ste to mali :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre