Tmavohnedý výtok v 7tt. Mám ísť na pohotovosť?

krissy1
20. júl 2006

Ahojte,neviem,ci sa to tu niekde preberalo,som v praci a nemam cas citat,ale som ak dobre doktor ratal v 6-7tt,idem na krv a sono a presne upresnenie mojho tehu 31.6. Dnes som vsak bola na zachode a zistila som,ze trocha krvacam.Vlastne to ani nie je krv,ale akoby nejaky tmavohnedy husty vytok.Mam bolesti ako pri menstruacii.Mam ist dnes na pohotovost?Alebo mam cakat,ci to prejde?Moj lekar ma 2 tyzdne dovolenku.Dakujem
Krissy ☹

dea
20. júl 2006

krissy, chod k lekarovi, aj ked nie je este pohotovost mali by ta prijat na porodnom oddeleni, pokial to suri, ja som mala take spinenie ked som bola 6 - 7tt, utekala som k lekarovi, urobil mi sono a predpisal mi tablety duphaston a bola som tyzden doma, mala som len lezat a nastastie to preslo, teraz som uz v 26 tt, a tesim sa na babo, takze len utekaj k lekarovi, urcite ti pomozu

sunicko
21. júl 2006

ahoj krissy, ako si dopadla vcera? dufam ze to bolo vsetko o.k.

krissy1
autor
21. júl 2006

Ahojte,
dal mi lekar nejake injekcie(vitamini)Chcel si ma tam nechat,ale nemohla som kvoli praci,tak mi tam napisal,aby bol kryty,ze som odmietla☹(
Ale co uz.Mam zlozitu situaciu v praci.

sue
21. júl 2006

Krissy, to si vážne odmietla? 😲 chúďatko ☹ držím palčeky

krissy1
autor
21. júl 2006

babyja som v hroznej situacii.Vsetci sefovia su na dovce v chorvatsku a sa tam hadaju,ja musim byt tu a ako som teraz zistila mam ten vytok znovu ☹

nevesta
21. júl 2006

Krissy ☹ a kedy sa vratia?

danii
21. júl 2006

krissy, urcite je to blba situacia, ale nemala by si riskovat. ide o tvoje babatko!

sue
21. júl 2006

Krissy, ja neviem...ale ak mimi naozaj chceš...bež domov ☹

danii
21. júl 2006

krissy, babatko je to najdolezitejsie, nie sefovia.

tonicka
21. júl 2006

Krissy, chápem, ze mas problemy so sefmi,kedysi som bola na tom rovnako ☹ ale nakoniec budes aj tak ty ten blbec(prepáč za výraz) ☹ ,pretože keď nepojdeš a náhodou sa niečo stane, tak ty si to budeš vyčítať a oni ked sa vrátia ti budu hovoriť, že si mala odísť -veď je to samozrejmosť keď ide o zdravie.A keď pojdeš, tak to tiež bude podobne 😎 Hlavne sa rozhodni ty a nemysli na okolie, všetko sa dá vyriešiť. Pa

krissy1
autor
21. júl 2006

tak baby rozhodnute.Zamkynam a padam

nevesta
21. júl 2006

Dobre rozhodnutie a smikaj do nemocnice pre Duphaston, nie pre vitaminy...

tonicka
21. júl 2006

Držím päste.

sue
21. júl 2006

Krissy, moc na vás myslím a držím palčeky

katyka24
26. júl 2006

ahoj krissy tak ako sa mas teraz?dufam,ze je vsetko v poriadku.ja som zacala trosku krvacat v 7.mesiaci tiez som rychlo utekala na pohotovost a vraj to bolo z namahy,ale teraz je to uz v pohode.musis si davat velky pozor a nestresuj sa tolko v praci.maj sa krasne a drzkaj sa

krissy1
autor
26. júl 2006

AShoj Katyka aj vsetky ostatne zienky.
Este mam trocha vytok,ale snazim sa byt kludna a hlavne sa nenamahat.Ale nejak sa mi to nedari.Mam celkom zaujimavu pracu(potapacska skola),ale je to niekedy aj dost namahave,ked musim odniest flasu a pod....A sefovci to este nevedia.Vlastne to okrem mna mangela,2 naj kamaratiek a vas nevie nik pribuzny.Asi by som mala aj lekarovi povedat,aka je ta praca.Ale to je na dlhe pisanie.A este tie pomery.Kedy lekar vypise zenu na rizikove tehotenstvo?
Uf,ale som sa rozpisala a su to take otazky a kecy,ktore vlastne ani do tejto temy nepatria 😉

vedvies
26. júl 2006

ahok krissy, myslim si, ze pri kazdom probleme v tehotenstve je moznost ist na rizikove tehotenstvo, len treba povedat lekarovi, ze to chces, lebo mas taku a taku pracu. Mna pri krvacani nechal doma na PN mesiac a keby sa to neskomplikovalo urcite by som presla na rizikove .... drzim vsetky palceky 😵

krissy1
autor
26. júl 2006

ja neviem,niekedy su sefovci hnusny ,ale napriek tomu ich nechcem nechat v stichu.A mam obavy,keby im poviem,ze som v tom,nemozu mi dat vypoved???

caraida
26. júl 2006

krissy1, no prave ked im to pisomne oznamis (!), vypoved ti dat nemozu. leda ze by si mala zmluvu na dobu urcitu, vyprsala by a nepredlzili. treba mrknut na ZP a urcite sa to tu uz preberalo.

Skončenie pracovného pomeru s tehotnou ženou

Zákonník stanovuje, že skončiť pracovný pomer so ženou či mužom v určených prípadoch môže zamestnávateľ výpoveďou len výnimočne, a to v prípadoch (§ 63 ods. 1 písm. a) a § 68):
- ak ruší alebo premiestňuje sa zamestnávateľ (firma) alebo jeho časť
- ak bola zamestnankyňa právoplatne odsúdená pre úmyselný trestný čin alebo závažne porušila pracovnú disciplínu, nemôže s ňou zamestnávateľ skončiť pracovný pomer okamžite (tak ako to môže urobiť so všetkými ostatnými zamestnancami), ale môže s ňou skončiť pracovný pomer výpoveďou.

vela stastia.
slovenske zakony az tak nepoznam, ale napr. u nas plati, ked ohlasis, ze si tehotna, nesmies tazko fyzicky pracovat, pohybovat sa v labakoch s vyparmi a pod., musia to najst nahradu, alebo platene volno.

caraida
26. júl 2006

Aké práce nesmie žena vykonávať

*
ženy nesmú byť zamestnávané prácami, ktoré sú pre ne fyzicky neprimerané alebo škodia ich organizmu (najmä prácami, ktoré ohrozujú ich materské poslanie)
*
zoznamy prác a pracovísk, ktoré sú zakázané všetkým ženám, tehotným ženám, matkám do konca deviateho mesiaca po pôrode a dojčiacim ženám, ustanovuje špeciálne nariadenie vlády
*
tehotná žena nesmie byť zamestnávaná ani prácami, ktoré podľa lekárskeho posudku ohrozujú jej tehotenstvo z jej osobných zdravotných príčin (to isté platí pre matku do deviateho mesiaca po pôrode a pre dojčiacu ženu)

caraida
26. júl 2006

no a vsetko potrebne najdes napr. tu ca $160 - ...
http://www.slpk.sk/dokumenty/03-z433.pdf

dufam, ze sa ta moc nezahltila info, ale tiez ma to trocu zaujima.

lienka82
26. júl 2006

krissy ja som bola v tvojej situacii tiez ked som bola asi siedmi az desiaty tt.mala som krvacanie ale nebolo to tak ako ty ze mas vytok ale ja som mala krv ale bolo to tak ako vyplute(pardon za vyraz).Nebolo toho vela.Tiez mi moja teta povedala ze to nie si tehotna ked mas krv a tiez sa bala.Ale mala som strah aj ja.Pre pana Jana ved ide o male bobo ktore nosis pod srdcom.Ale mala som to zo stresu ktory som mala v robote a bola som ku tomu dost nervozna a vzdy som mala potom krv.

Poviem ti len davaj si pozor,a ked mas stres tak si aspon na chvilu sadni a vydychaj sa.Pomoze ti to.Toje jedno ked mas vela prace,praca pocka,ale prednejsie je aby male prislo zdrave na svet,no nie?
Drzim ti palce,a davaj si na seba pozor.

A prosim nebehaj rychlo,neznervoznuj sa,a hlavne klud... 🙂

vedvies
27. júl 2006

ahoj krissy - tonicka ma absolutnu pravdu - ja som sa tiez bala nechat sefa napospas vsetkemu a isla som na mesiac na PN - a to som nevedela ci sa este vratim - a bol uzasny, poslal ma hned domov lezat a vraj si nemam robit starosti - to som teda necakala od neho

gabika146
27. júl 2006

ahoj mate niekto skusenost s ruzovkastym vytokom dnes som bola na poradni je vsetko ok a teraz som si vsimla ruzovy vytok a mam strach ci nemam ist nahodou naspet k lekarovi prosim o radu 😖

vedvies
27. júl 2006

gabi s ruzovkastym nemam skusenost, ale myslim ze je to ok - pokial nie je hnedy alebo krv tak by malo byt vsetko ok - inak na stranke www.onaona.sk je super poradna - tak sa tam opytaj lekara. Na druhy den dostanes promptnu odpoved.

gabika146
27. júl 2006

po neskutocnej dlhej dobe som sa dovolala lekarovi apovedal zr pokial nieje cisto krvavy tak to moze byt len z vysetrenia tak my odpadol tonovy kamen strasne som sa zlakla 😲 ale konecne som pokojna 😉

tonicka
27. júl 2006

gabika, mna vzdy po vysetrení lekár upozorní, že je možné že budem mať ružový, nie iný,výtok. Lebo krčok maternice je teraz veľmi jemný a citlivý a to moze sposobiť ten výtok. 😉

gabika146
27. júl 2006

len sa my to este nestalo po ziadnom vysetreni tak som dostala paradny strach je to dost neprijemny pocit a nechcela by som aby sa my este nebodaj na konci nieco prihodilo ☹ ale vedby to zistil a povedal ze krasne rastieme takze som ok 🙂

tonicka
27. júl 2006

gabi, neboj sa, ste ok 🙂

gabika146
27. júl 2006

🙂 🙂 🙂 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre