Toxoplazmóza v tehotenstve. Čo sa môže stať bábu?

nestastna
20. feb 2007

Ahojte,
prosím Vás, ktorá ste sa stretli s toxoplazmózou v tehotenstve?
mne pri odberoch v 31 tt zistili práve prebiehajúcu toxo, ale môjmu dr. sa to nepozdáva, tak testy budeme opakovať v 35 tt. Je požné, že vyšli falošne pozitívne, pretože som od začiatku tehu PN a mačku som videla max v telke.
Ak je to predsa pravda, čo sa môže stať môjmu bábätku? odber pupočníkovej krvi už asi nie je možný....ďakujem za odpovede

vefi89
24. apr 2012

@lenka369 pokiaľ hodnoty klesajú, bude to v pohode.. 🙂 hore hlavu a nemysli na to, aby si si to neprivolala 🙂

anjelicek26
24. apr 2012

@lenka369 - to znamena, ze si v poslednych 4 tyzdnoch prekonala infekcnu toxoplazmozu. Coz je dost zle, neposlala ta lekarka rovno k odbornikovi?

lenka369
24. apr 2012

@vefi89 tak prave som dosla od lekara nove hodnoty IgG su 461,30 takze nižšie a IgM reaktivne pri tom hodnota nebola, poslali ma na infekčne takže znovu po lekaroch. povedali mi ze to moze byt plany poplach ze chyba v laboratoriu tak mi ostava len dúfať.dakujem za podporu.

vefi89
24. apr 2012

@lenka369 toto mi už ako chyba labáku nepríde 😅 preto som sa pýtala aj na hodnoty ďalších odberov.. ono to klesá, tak je to žiaľ tak, ako píše @anjelicek26 máš ju čerstvo prekonanú, čo znamená, že si ju prekonala počas tehu. Už či to bude mať dopady, ti povie len lekár. Každopádne trimam palce, aby všetko dobre dopadlo 😉

mariynka
26. apr 2012

@vefi89 ahoj,ak mam IGg48 a IGm negativne,tak to znamena,ze som toxo.prekonala a uz ju nemozem ani dostat? Dr. mi to vysvetlil tak,ze som ju prekonala mozno v detstve,alebo pocas prace v zahradke 😉 ale ze aktivnu ju nemam 😕 😉

anjelicek26
26. apr 2012

@mariynka - ak by bolo igm reaktivne, bolo by zle, ak je negativne, tak je to ok. to, ze mas hodnotu igg znamena, ze si ju uz prekonala davnejsie a uz si imunna, nedostanes ju uz. To je idealny stav 🙂

mariynka
26. apr 2012

@anjelicek26 dakujem 🙂 sestricka ma vystrasila,ale Dr. mi to potom vysvetlil 😉 nikdy sme doma nemali nijake zviera,tak mi je to take cudne,ale ked som to mohla dostat napr. zo znecisteneho pieskoviska ako mala,alebo zo zahrady..tak uz to chapem 😉 inak tejto choroby som sa obavala-tak nejako podvedome-a vidis 😒 nakoniec som ju aj prekonala a sama netusim kedy 😅 😉

anjelicek26
26. apr 2012

@mariynka - zo zvierat je to malokedy, skor z neumyteho ovocia, zeleniny, neprepeceny steak. Ale kazdopadne je to lepsie ju mat prekonanu, ako sa bat cele tehu

vefi89
26. apr 2012

@mariynka anjeliček ti to skvele vysvetlila 😉

mariynka
27. apr 2012

@anjelicek26
@vefi89 dakujem Vam kocky, som spokojnejsia 😉 🙂

amexa
29. máj 2012
nadulka88
12. jún 2012

ahojte,mam na vas jednu otazocku.
Citam Vas ale volako sa neviem zaradit . V cca 13. - 14.tt mi vysli testy na toxo negativne, teraz v 36.tt mi vysiel test pozitivny. Ale nemam tam ziadne IgG a podobne, len mam v tehu knizke napisane, ze pozit. 1:8 co vobec neviem co znamena.. Lekar mi povedal, vraj je to v poriadku a dalsie vysetrenia sa robia pokial su tie hodnoty vyssie. Najskor povedal, ze to je dobre ked ju mam pozit., ze to znamena, ze som ju prekonala a uz sa mi nevrati.. avsak toho 3.1. som mala vysledky negativne. Z toho mi logicky vyplyva, ze som ju prekonala v tehotenstve, co asi nie je najlepsie. Poradte mi,prosim, ak s tym mate niekto skusenosti lebo zacinam byt zufala. A moj doktor to neriesi...

vefi89
14. jún 2012

@nadulka88 fíha, tu sa trošku strácam... nejaké hodnoty nevieš napísať? alebo trošku kopnkrétnejšie k tomu

vefi89
14. jún 2012

@nadulka88 ešte by som to vedela pochopiť tak, ak to bolo myslené, že igm bolo neg. a igg pozitívne... 1:8 je pravdepodobnosť... ale čoho, dosť dobre nerozumiem 😅

nadulka88
14. jún 2012

@vefi89 ahoj 🙂 No praveze hodnoty IgG a IgM neviem 😒 Len v tehu knizke mam napisane TOXO: pozit. 1:8 .. ale z minulych vysledkov tam mam , ze negat.. aj ja som z toho somar, vobec neviem co to znamena... 😅

vefi89
14. jún 2012

@nadulka88 možno to bolo myslené, že máš to vzaté ako neg. čiže nereaktívne... lebo neviem, ale pri akútnej toxo sú strašne vysoké hodnoty, a oni klesajú do pol roka.... ale to sú závratné čísla.. to by ti nekleslo počas tehotenstva nejak moc...a myslím si, že pokiaľ tam nemáš napísané reaktívne, tak to nebude nejak vážne.. a zas súštúdie a jedna píše o tom, že toxo je nebezp. v prvom trimestry

nadulka88
14. jún 2012

@vefi89 tak to je pravda .. 🙂 ale ma znepokojilo to, ze najskor negat. potom pozit.. 😖 a lekar mi hovoril tiez to, ze keby boli tie cisla vyssie ( asi ako ta 8 ) tak, ze vtedy sa robia dalsie vysetrenia... ja tiez dufam, ze to neb ude nic vazne a hlavne, ze to neohrozi moje babo... a dakujem krasne 😉

vefi89
14. jún 2012

@nadulka88 teraz si už vo vysokom štádiu tehu, a myslím si, že keby to bolo vážne, tak by bábänko vybrali von 🙂 hlavne mysli pozitívne, všetko začína najmä v hlave 😉

nadulka88
14. jún 2012

@vefi89 ved prave.. ale tazko toto vysvetlit buducej matke 😀 😀 😀

vefi89
14. jún 2012

@nadulka88 chápem tvoje pocity, tiež som mala strach 😀

nadulka88
15. jún 2012

@vefi89 a ty si nakoniec ako dopadla??

vefi89
15. jún 2012

@nadulka88 mala som ju prekonanú nejak tesne pred tehu 😉 počas tehu som mala tri kontrolné odbery, lebo sa im to nezdalo.. inak je krpatý zdravučký 🙂

nadulka88
15. jún 2012

@vefi89 chvala bohu 🙂 a mala si tam zvysene hodnoty? ked si to tesne pred tehu prekonala?

vefi89
15. jún 2012

@nadulka88 áno, mala som zvýšené, ale myslím len nejak do 400 sa to pohybovalo... a na tých kontrolných sa sledovalo, či mi to klesá

tinki
15. jún 2012

@nadulka88 určite si ju neprekonala v tehotenstve. To by sa doktor inak plašil. V každom štádiu sa robia rôzne vyšetrenia. Ak by to bolo vážne, poslal by ťa na infekčné oddelenie, kde by ťa tiež testovali. Ja som mala tiež pozitívne protilátky a malá je úplne v poriadku..

nadulka88
15. jún 2012

@vefi89 aha, tak ty si mala to cislo 400 a ja 8 .. dobre tomu rozumiem?? 😅 😅

nadulka88
15. jún 2012

@tinki dakujem, velmi si ma upokojila 🙂 ja som sa strasne zlakla, ze preco to je pozitivne 😒

vefi89
15. jún 2012

@nadulka88 nie, nie ... teraz už neviem presne, ale bolo to alebo igm, igg, alebo iga 😀 už si to nejak presne nepamätám 😝

nadulka88
15. jún 2012

@vefi89 aahaaa.. no ja si to skusim pozriet na dalsej poradni v karte mojej zdravotnej.. tam to asi bude napisane, tak si to vyhladam 😅 😉

vefi89
15. jún 2012

@nadulka88 nerob paniku 🙂 tak ako písala tinki, keby bol problém, vedela by si o tom 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre