Toxoplazmóza v tehotenstve. Čo sa môže stať bábu?

nestastna
20. feb 2007

Ahojte,
prosím Vás, ktorá ste sa stretli s toxoplazmózou v tehotenstve?
mne pri odberoch v 31 tt zistili práve prebiehajúcu toxo, ale môjmu dr. sa to nepozdáva, tak testy budeme opakovať v 35 tt. Je požné, že vyšli falošne pozitívne, pretože som od začiatku tehu PN a mačku som videla max v telke.
Ak je to predsa pravda, čo sa môže stať môjmu bábätku? odber pupočníkovej krvi už asi nie je možný....ďakujem za odpovede

h0sher
9. júl 2015

z môjho hladiska,vzdy ked je tam IGM: je to akutna infekcia: nebezpecny stav: v triede IGA ked su vytvorene protilatky: infekcia je reinfekciou: cize uz raz prekonana bola,telo sa ubranilo a znova dostalo infekciu:
kazde tehu na zaciatku s IGM protilátkami by som vazne uvazoval o preruseni tehu:
kazdy takyto výsledok dat znova pretestovat okamzite, po neuplnej anamneze dat spravit aj treti test

epsonka45
17. júl 2015

@veroni1988 ahoj.dicitala som sa,ze ti bola zistena v 8tt toxoplazmoza. Mne ju rovnako zistili v tomto tyzdni s hodnotou IgM 1,29 nasadila mi Rovamycine a teraz na kontrolnych odberoch v 11tt som mala hodnotu IgM 1,09 a znova nasadeny Rovamycine tak mam strach s toho. Infektologicka ma ubezpecuje,zr sa nemusim bat ale samoztejme,ze sa bojim. bola si potom este na nejakom vysetreni okrem infekcneho

veroni1988
17. júl 2015

@epsonka45 Ahoj, áno v 8 tt by bola zistená akútna toxoplazmoza. 8 týždňov som brala Rovamycine a ešte som brala 2 týždne Daraprine. Nakoľko som liečbu zle znášala tak mi bola vysadená, ale hodnoty toxoplazmózy sa zlepšili. Od apríla som bez liečby. Ja som bola na vyšetrení v Martine u doktora Grochala na ultrazvukovom vyšetrení plodu v druhom trimestri gravidity a neukázali sa žiadne známky toxoplazmozy. Odber plodovej vody som odmietla. Teraz chodím len na kontrolné odbery na infekčné, každé dva mesiace.

epsonka45
18. júl 2015

@veroni1988 a do Martina dr.Grochalovy si sa objednavala sama alebo ti aj gynekolog odporucil ist. A klesa ju ti vysledky?

veroni1988
18. júl 2015

@epsonka45 ja som chcela ísť sama ku Grochalovi, zavolala som mu a objednala som sa. Výsledky mi klesajú.

epsonka45
18. júl 2015

@veroni1988 a v tt si bola? Rozmyslam,ze ci ist teraz este v 1.trimestri alebo v 2.trimestri. a aka bola doba objednania,?prepac,ze mam tolko otazok

veroni1988
18. júl 2015

@epsonka45 Ak chceš ísť do Martina ku Grochalovi, tak to vyšetrenie robí v 2 trimestri, ja som tam bola v 20tt, vtedy skontroluje všetky orgány bábätka. Mňa objednal 2 týždne po telefonáte.

jubela21
6. sep 2015

@sirinka hahaha :D dobreee si teraz trafila klincek. Ja som v 20 tt a vcera sme zachranili krasneho kocura z vonku. Je cisto biely a ma zlate oci. Boli sme u vet a ten ho odcervil, dal mu atb proti rinitide a povedal ze jedine co mam robit umyt si ruky po kontakte a zachod ma cistit manzel.

erikavasko
27. sep 2015

Ahoj baby chcem sa opitat ze po liecbe na toxo ci mozem znova otehotniet.Lebo toxo my sposobilo potrat.A kolko trva taka liecba na toxo.

emayl
27. sep 2015

POZOR !!!! ZAJACA si nikdy NEKUPUJTE !!!!! TRPKO OLUTUJETE !!!!!!
- sprvu vyzerá krásne,čím vás iba klame, narastie totiž cca.5 násobne !! a už nebude viac chutnučký.
- Klietka musí byť veľká, a teda zaberie veľa priestoru !
A aj v klietke ktorá vyzerá veľká, keď vyrastie bude môcť už len ležať a nie behať.Teda bude trpeť.
- deti vám budú sľúbiť, že keď im ho kúpite, budú už poslúchať.
Moja skúsenosť : budú ešte horšie ! Zajac bude na prvom mieste a nič iné ich nebude zaujímať. ( toto platí asi aj na iné zvieratá )
- pozor, všade a všetci vás budú klamať že zajac nie je nočný živočích ale denný, a teda že sa vyspíte. Toto je klamstvo !!!!!! Zajac vstáva skoro ráno, v rôznych časoch, už od cca. 4:30. !! A je ho potom počuť !! To isté večer, vyžaduje si pozornosť vás alebo detí. V detskej izbe nemôže byť lebo deti kvôli jeho zvukom nezaspia. A nemyslite si že ho s klietkou niekam odložíte aby ste ho nepočuli, to vám deti nedovolia a aj keby : moja skúsenosť : zajac začne hrať na klietke !!! – do zubov chytí drôt klietky , potiahne a pustí. Ako na gitare(pokazenej a rozladenej). Je to strašný a silný zvuk ktorý je počuť všade a zobudí každého, garantujem !!!!!!
- Čo urobíte s jeho veľkou klietkou keď pôjdete na dovolenku ?
Musíte ju prenášať po rodine. Zakrátko ho však už rodina nebude chcieť !!!!!-na toto pozor !! ( lebo je sním dosť starosti, treba ho vypúšťať von, a narobí im bordel)
A keď ho niekam s klietkou budete brať so sebou, máte plný kufor len veľkej klietky !!!
- budete mať bordel – seno, chlpy atď – po celom dome/byte !!!!
Nedá sa tomu zabrániť, seno z klietky vypadáva, a roznáša sa na vašich a detských nohách. Roznáša sa tiež prenášaním zajaca a hraním sa s ním. Seno máte všade !
- Zajaca musíte na pár hodín vypustiť z klietky. Prečo? – okrem iného lebo je mu predsa malá a by trpel. A tým sa opäť aj roznáša seno všade. A zabudnite že deti to upracú. Resp.kým to urobia, urobíte to vy. A myslite na jedno – kto ho bude strážiť ??? (aby napr.neobhryzol nábytok a koberce, alebo neprehryzol elektrický kábel, atď...)
- Zaujimavosť – zajac vám zvýši spotrebu energie, lebo ho deti večer nebudú chcieť nechávať v izbičke v tme. Takže v nej svietite celé zimné večery.
Alebo si ho zoberiete k sebe ? - napr. do obývačky - a budete mať v nej všade seno !! a takto ho budete stále s klietkou prenášať hore dolu, až vás to prestane baviť.
- a niekoho z rodiny bude stáť zajac veĺa peńazí : klietka, stále žrádlo, návštevy veterinára .......
- ZAJACA si nikdy NEKUPUJTE !!!!! TRPKO OLUTUJETE !!!!!!

mirabellka8
27. sep 2015

@erikavasko to ti neviem.ja som mala toxo ani som onej nevedela. Otehotnela som na prvy sup a zistili mi ju v 8 tt. Ten strachta beznadej tie scenare.... Uzivala som ATB asi 8 tyzdnov. Bola som na amniocenteze nakaza plodu sa neprejavila. Tak zhodnotili ze som to musela prekonat min.pol roka pred otehotnenim

jubela21
2. okt 2015

@emayl z toho moze robit paniku len clovek co nema skusenosti zo zvieratami. mne v izbe spava macka, argentinska doga a 15 kilovy psik , vonku mam kona 40 sliepok a dve ovce, na chodbe od izby mam cincilu , chovala som zajacov aj kralikov aj hadov, morcata aj potkanov a skreckov . A vsetko robi pordel, kuse veci, mina peniaze, smrdi , vydava zvuky, prdi, kuse kable, ocurava . Ak chcete bezstarostne zviera kupte si rybicku . Aj ta bude smrdiet ked jej nevymenite vodu ale aspon nevydava zvuky a nekuse kable 🙂

lulu2007
9. okt 2015

Dobry den,
chcem sa spytat na toxoplazmozu. v 10. tyzdni mi boli robene testy a IgM elisa vyslo negativne a IgG elisa 110.0 IU/ml pozitivne..bolo mi povedane, ze vsetko je v poriadku a ze mam toxo uz prekonanu. v 27. tyzdni robili testy znovu a IgM vyslo 3.0 AU/ml negativne a IgG 31.0 IU/ml pozitivne..gynekolog sa k tomu nijako nevyjadroval. zaujimalo by ma, ci je v poriadku, ze IgG tak kleslo..a tiez ci je IgM v poriadku, ked tam vysla taka hodnota.
dakujem

lulu2007
9. okt 2015

Holky, nikto mi neporadi??

epsonka45
9. okt 2015

@lulu2007 neviem preco ta neposlal na infekcne

lulu2007
9. okt 2015

@epsonka45 dakujem ti za odpoved, no velmi mi nepomohla 😔

epsonka45
9. okt 2015

@lulu2007 nemas v okoli nejaku sestricku co robi v labakoch co by ti to aspon vysvetlila

lulu2007
9. okt 2015

@epsonka45 nemam veru..je mi to cudne, ze mi to IgG tak kleslo.. baby tu vacsinou pisu, ze im to stupa 😕

anakristina
3. nov 2015

@sirinka maj radsej doma macku nie decko.tusim pre teba je macka viac ako clovek.kym nezazijes nepochopis.ked si neni dost opatrna a nakazis sa uz je neskoro

anakristina
3. nov 2015

@lulu2007 ja som volala priamo do labaku kde mi robili test a spytala som sa.doc.ondriska vydava informacie ohladne toxo.dolezite je poznat iga a aviditu.moj gynekolog to odflakol a neskoro sa to zacalo riesit.ak mas iga negat a vysoku aviditu tak to bude dobre

anakristina
3. nov 2015

@veroni1988 tiez by som chcela odnietnut aminocentezu a tuez idem k mudr grochalovi.ale kazdy mi tvrdi ze treba ist aj na aminocentezu lebo iba to vie vylucit pritomnost parazitu.preco si odmietla aminocentezu?

sirinka
3. nov 2015

@anakristina mam doma oboje a opatrna som dost, doteraz vsetky testy na toxoplazmozu mam negativne. Ten, kto o danom probleme ma dostatocne informacie, vie velmi dobre ake pravidla treba dodrziavat, aby k nakaze nedoslo. V drvivej vacsine sa ludia toxoplazmozou nakazia z ineho zdroja ako priamo od macky. Priamo od macky je to mozne iba skonzumovanim jej infikovanych vykalov. Pekny den!

anakristina
3. nov 2015

@sirinka v tomto suhlasim lebo ja macky nemam
umyvala som v rukaviciach.maso som krajala v rukaviciach.zeleninu som umyvala.tak ako som sa nakazila ja???? :( a preco nie vtedy ked som sa v zemine hrabala v detstve a macky bozkavala??

sirinka
3. nov 2015

@anakristina to ja skutocne netusim a vacsina nakazenych nepozna svoj zdroj nakazy. dufam, ze bude u teba vsetko v poriadku.

anakristina
3. nov 2015

@sirinka dakujem

anakristina
3. nov 2015

Dievcata prosim piste ak viete nieco o tejto zakernej chorobe.mali ste niekto igm negat.iga pozit a nizku aviditu?

veroni1988
3. nov 2015

@anakristina pretože gynekolog mi vysvetlil. že ak aj nájdu toxo v plodovej vode to ešte neznamená, že ju má bábätko. Tak sa mi to zdalo zbytočné.

akire25
3. nov 2015

@anakristina ja som mala v 10tt zistenu toxo, ale klesajuce hodnoty (tie boli az do konca v testoch), prekonala som ju pravdepodobne tesne pred otehotnenim. Asi viem aj kedy, ma priznaky podobne chripke. A co s tyka toxo je skodliva ak sa nakazi zena pocas tehu.
A dr povedal, ze 80% ludi sa nakazi zo zle umytej korenovej zeleniny. Macka nie je infekcna, iba jej vykaly co sa dostanu napr do zeme, zajac je len prenasac. Tolko viem.
A neposielal ma na infekcne, iba mi robili testy viac-krat pocas tehu. Ziskala som dozivtonu imunitu voci toxo. Narodila sa mi zdrava dcerka 🙂

katkak512
3. nov 2015

@lulu2007 neviem co znamenaju tie hodnoty ktore tu pisete. Ja mam 3 deti a najstarsi sa narodil s vrodenou srdcovou vadou. Ma 7 rokov a uz podstupil 2 operacie. S najvacsou pravdepodobnostou je to dosledkom toxo. Zistili mi ju pri druhom tehotenstve (pri prvom som bola do 8 mesiaca v Anglicku a tam ziadne testy nerobili). Doktor ma poslal na infekcne a tam zistili, ze uz je to stara zalezitost. Zobrali mi este raz krv a mala som klesajuce hodnoty. Povedali mi, ze tato toxo uz nebude mat vpliv na ziadne dalsie tehotenstvo.

anakristina
4. nov 2015

@veroni1988 a mne to tvrdili na sto percent ze pritomnost bakteria v plodovej vode uz znamena nakazu plodu a bez toho mi nikto nezaruci ze budem mat zdrave dieta.tak ale citala som ze aj ked plodova voda bude dobra treba sledovat babo na utz.ja uz nicomu nerozumiem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre