Toxoplazmóza v tehotenstve. Čo sa môže stať bábu?

nestastna
20. feb 2007

Ahojte,
prosím Vás, ktorá ste sa stretli s toxoplazmózou v tehotenstve?
mne pri odberoch v 31 tt zistili práve prebiehajúcu toxo, ale môjmu dr. sa to nepozdáva, tak testy budeme opakovať v 35 tt. Je požné, že vyšli falošne pozitívne, pretože som od začiatku tehu PN a mačku som videla max v telke.
Ak je to predsa pravda, čo sa môže stať môjmu bábätku? odber pupočníkovej krvi už asi nie je možný....ďakujem za odpovede

zanka32
14. apr 2016

Dievcata a ked mam v tehu knizke napisane len toxoplazmoza negativ a ine nic znamena to ze som ju neprekonala este? Lebo ziadne igg ani igm tam nieje..iba pri rubeole
@davmon
@erikavasko
@anakristina
@lulu2610

daniela198820
30. apr 2016

ahojte.. takze ak niektora prekonala toxo pred 6 rokmi.. tak ak by chcela otehotniet tak by nemal byt problem... netreba ist pred planovanim tehotenstvom ku doktorke

anakristina
1. máj 2016

@zanka32 jasne ze si to este neprekonala. Takze cele tehu nepapat tatarak, nedopecene maso, udene, zeleninku umyvat horucou vodou. Pri zvieratkach radsej prehnane dbat na hygienu

anakristina
1. máj 2016

@daniela198820 toxoplazmoza moze ublizit iba ak je pocas tehu aktivna

zanka32
1. máj 2016

@anakristina praveze mam 2macky a asi tak 2-3x v tehotenstve som im dala surove maso😕 tak sa tu stresujem,ze co ked som to dostala v druhom,tretom trimestri..

daniela198820
1. máj 2016

@anakristina no tak super potom, ja som to chytila v tehotnestve pri dcere v tretom trimestri.. a vybrala som iba antbiotika... len som sa bala ze ci to nenarobi sarapatu. ak by som to uz mala cely cas pocas tehotenstav.. dakujem..

zanka32
1. máj 2016

@daniela198820 a ako vam to zistili az v 3trinestri? Ved to sa berie krv len v prvom nie? A netusite kde ste chytili?

daniela198820
1. máj 2016

@zanka32 brali my aj v prvom a som to vtedy vraj nemala .. jakzobrali v tretom tak som mal pozitivne doktor sa velmi cudoval.. ze ako to je mozne... hned mi volal domov ze sa mam dostavit a ist rychlo na infekcne .v tom vcase sme bol pri malych maciatkach.. tek jedine ze som to tam chytila.... aleaj velmi rada som v tom case rovno zo zahradky jedla.. zeleninu.(hrasok) neviem naozaj.. lenze do toho casu som ani netusila ze co to je toxoplamoza... a uz teraz velmi dobre viem.. ze ake to je svinstvo..

zanka32
1. máj 2016

@daniela198820 aha,tak kazdopadne to dopadlo dobre vsak😃

zanka32
1. máj 2016

@daniela198820 no maciatka to mozu byt rovnako ako neumyta zelenina..ale tak percento dostat to zrovna v tehotenstve tie 2mesiace je fakt mala no...

daniela198820
1. máj 2016

@zanka32 chvalapanu bohu hej.. ale bali sme sa velmi...

daniela198820
1. máj 2016

@zanka32 sak toto ze prave v tehotenstve... svinstvo no..

lia77
5. máj 2016

Ahojte, neviem čo si mám myslieť veľmi sa bojím som v 8tt a výsledky na toxoplazmózu sú IgG 72,7 a IgM 7,64 IgG avidita je 0,33. Doktor ma poslal na infekčné ale tam som objednana len na štvrtok do vtedy sa zblaznim... Mám 19 rokov a toto je moje prvé tehotenstvo... Mám strach lebo som o tej infekcií čítala má strašné následky na bábo neviem čo si mám myslieť či to bude v poriadku alebo nie 😞prosím povedzte čo si o tom myslíte ďakujem 😊

anakristina
5. máj 2016

@lia77 pri tej avidite je napisane ze nizka alebo hranicna?

lia77
6. máj 2016

@anakristina ja to tam nemám napísané

lia77
6. máj 2016
anakristina
6. máj 2016

@lia77 mas tam ze vysetrenie avidity doobjednane tak treba pockat. Ale ten labor sa mi nepozdava.skoda ze to nerobili v ba

lia77
9. máj 2016

@anakristina už nepotrebujem nič pretože som potratila 😞😞😞😞

anakristina
9. máj 2016

@lia77 je mi to strasne moc luto :( ja som uz raz tiez potratila :( ako sa to stalo?mozno ta toxoplazmoza bola naozaj aktivna. Prajem ti aby si bola co najskor tehotna potom to preboli

lia77
13. máj 2016

@anakristina tak začala som krvacat ale len na druhý deň som potratila, no nepovedali mi že kvôli toxoplazmoze že plod sa ne vyvíjal dobre že to tak príroda zariadila... A už sa liecim doktorka na infekcnom mi povedala že dobre že sa to stalo kvôli tomu že by malo následky dieťa z tej toxo..... Tak sa liecim a keď na tom budem lepšie tak sa pokúsim o druhé bábo... Ďakujem za tvoju ochotu 😘😘😄

megus45
8. dec 2016

Ahoj baby.môžme ty niektorá z vás napísať ktorá sa stretla z toxoplasmo počas tehotenstva.

katkak512
8. dec 2016

@megus45 ahoj, ja som mala toxoplazmozu

daniela198820
8. dec 2016

@megus45 MNE JU ZISTILI V POSLEDNOM TRIMESTRI

anakristina
3. jan 2017

Ahojte.mali sme toxo v 1.trimestri.mame 7mesiacov 🙂

bambulkavn
22. mar 2017

Dobry den vie mi tu niekto blizsie povedat o toxo ked mi vysli taketo vysledky krvy s infekcneho FKR pozit 1:65, elisa igG pozit 58, avidita 73%vysoka, igm hranicne,igA negativ,ige negat dakujem za odpovede

barmankaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barmankaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barmankaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kika123kika
2. aug 2019

Ahojte je tu este niekto? Alebo je nejaka skupina s temou toxoplazmoza? Dakujem

barmankaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre