Toxoplazmóza v tehotenstve. Čo sa môže stať bábu?

nestastna
20. feb 2007

Ahojte,
prosím Vás, ktorá ste sa stretli s toxoplazmózou v tehotenstve?
mne pri odberoch v 31 tt zistili práve prebiehajúcu toxo, ale môjmu dr. sa to nepozdáva, tak testy budeme opakovať v 35 tt. Je požné, že vyšli falošne pozitívne, pretože som od začiatku tehu PN a mačku som videla max v telke.
Ak je to predsa pravda, čo sa môže stať môjmu bábätku? odber pupočníkovej krvi už asi nie je možný....ďakujem za odpovede

martina51z
9. feb 2021

@kika123kika dakujem velmi pekne no pri prvom mi v 5mesiaci zistili ze mam maly nalez na srdiecku a nik sa s tym nestretol ma vyklenutu prepazku trosku, tak si viete predstavit zvysne 4 mesiace muky a trpnuc co bude ked sa narodi.. Musela som lezat od 8 mesiaca na kramaroch ak by bolo treba drobcovi pomoct narodil sa dobde vsetko ok len bol sledovany kazdy mesiac na kramaroch a nik sa s tym nestretol tak som nevedela ze teda co dalej nakoniec mi povedali ze je to kozmeticka chyba, takze sa nelieci operacie ziadne vsetko ide dobre ale ten cas od 5 mesiaca ako som preplakala cele tehu pomaly a o tom ze som ani nespavala po porode a stala nad postielkou ci dycha ci mu srdce tlcie no proste toto uz by som nedala dalsie muky strach.. Ja som zas citala aj dr mi vravela vraj deti sa mozu narodit hluche, slepe alebo sa im orestane vyvyjat mozocek, hlavicka moze prestat rast atd... Tak preto som sa rozhodla ak mi to potvrdia uvidim co mi povie moja gynekologicka a uvidim.. Neviem nechcem to opat prezivat a ak by sa aj chore narodilo co to bude za zivot pozerat sa cely cas na chore dieta obrovska bolest zial a utrpenie..

kika123kika
10. feb 2021

@martina51z ano uplne ti rozumiem som rada ze orve je zdravucke a viem si oredstavit co si prezival ja som to kala tiez pri dvojkach :/ tam pan hire asi nechcel aby sme ich mali tiez id zaciatku priblemy s tou toxo tiez som moc stresovala :/ no rozhodla som sa bojovat lebo ak je to podchytene vcas rovamycinom tak to neprejde k babatkam. A to moja vseobecna tak arogantne ze no modlite sa aby nebolo hluche alebo slepe vysla som odnej s revom fakt upokojive slova 🥺 no potom ked sme sli na 3D sono drahy by prvy krat uvidel babatka tak povedal dr ze mame rozdiel velkostny TTTS syndrom dvojiciek a na to hned ze operacne sa to da vyriesit ze to robia v madarsku a v prahe tak si vies predstavit opat stresy jak svina :/ 2tyzdne v prahe. Operovali placentu cez brusko dnu s dvomi babatkalmi dalsie dtresy ani neviem kolko som schudla operacia sa podarila male babatko zacalo cikat tvorit si vodu atd no a na to o dva dni bum plodova. Tak a my sme sa tiwz museli rozjodovat no tam bolo fakt velke riziko ze sa narodia dost chore :/ nakolko nemali ani plicla este vyvinute a jedno aj bolo dost zaostale v raste :/ cize fakt viem co prezivas 🥺
Ale teraz tu mame 2mesacnu krasnu princeznu verim ze aj v buducnosti zdravu este navstivime ocne a sono a budeeme kludne ❤️❤️❤️

monicka79
10. feb 2021

@martina51z rovamicynu sa vôbec báť nemusíš, ten na bábätko neprechádza a ucinne toxoplazmozu lieči. Urobí ako keby barieru aby toxoplazmoza dieťatko nepoškodila. Ja som ho brala od 14tt do 19tt. Vyšli mi aj zlé tripple testy, razstep a downov syndróm, tak som si platila trisomy test a ten vyšiel ok.

martina51z
10. feb 2021

@kika123kika tak to mi je hrozne luto viem sa vzit do takejto situacie neskutočný strach a bolest ale som rada ze to dobre dopadlo a dalsie dievcatko je zdravunke drzim silno palceky aby to tak mala na cely zivot a robila radost 😘😘 mne dnes prisli vysledky po 2 dnoch stresu, strachu paniky mi prisli vysledky negativne... Nemam ziadnu toxoplazmozu ani som ju nemala som najstastnejsia zena pod slnkom..
@kika123kika ja viem ze to neni skodne ale ja sa bojim opat risku.. Clovek ked to nezazije tak to vnima asi inal velmi sa bojim a uz by som strach a pocit neistoty asi nedala 😏 nastastie moj pripad bol super a vsstko mam negativne tal sa vytesujem od ucha k uchu dakujem vam babule za podporu a vas nazor velmi si to vazim dakujem

kika123kika
10. feb 2021

@martina51z jeziiis to je nadherna sprava ❤️❤️❤️ Tak nech sa ma fazulka a aj ty dobre a uzivaj si tehotenstvo v plnej pare 🍀🙏🏽

martina51z
10. feb 2021

@kika123kika dakujem 😍😘😘😘

anjel411
23. mar 2021

@kika123kika bože baby, neviem ci tu ešte nejaká z vás je aktívna. Ale ja som s nervami v koncoch.

Dnes mi prišli vysledky z krvi (z 16tt) a tam hraničné hodnoty toxoplazmy. Pri prvom odbere (8tt) bola negatívna a teraz:
IgM 0,63 (<0,9 negatívne)
IgG <0,5 (negatívne)
IgA 0,93 (0,9-1,1 je hraničné).
Zajtra idem na infekčné a srašne sa bojim :(

monicka79
23. mar 2021

@anjel411 musíš sa báť, ja som mala vysoké hodnoty, oveľa vyššie ako ty, akútnu formu a až po vyše roku to mám ako tak ok. Mala je zdravá má 9 mesiacov.

kika123kika
24. mar 2021

@anjel411 neboj sa moja 🍀 maximalne ti daju rovamycine to su ATB a ochrani to babatko ☺️ Hoavne si davaj pozor teraz v hline ak nahodou len s rukavicami, vsetko dobre umy ovocie zeleninu, maso dobre tepelne spracovane ziadne volske oko kde mas surove zltko, a ziadne surove maso ani slanina ani klobasy proste na toto si davaj pozor. A mysli pozitivne ziadne stresy ja som mala velmi vysoke hodnoty a pozitivne vsetko 🙂 cize drzim palce vsetko bude dobre a daj vediet co ti povedali na infekcnom ✊🏼✊🏼✊🏼🍀❤️

anjel411
24. mar 2021

@kika123kika ďakujem krásne. Doktorka povedala, že ona si skôr myslí že to bolo falošné, ale zobrala mi znova krv a ze sa uvidí. Výsledky možno v piatok, ale najskôr asi až v pondelok. Dovtedy aj infarkt dostanem

kika123kika
24. mar 2021

@anjel411 hej niekedy to moze vyjst aj falosne pozitivne ako aj babe vyssie 🙂 cize siilno drzim palce aby to bolo tak aj v tvojom pripade 🙏🏽🙏🏽✊🏼

anjel411
24. mar 2021

@kika123kika teraz mi kamoška písala, čo mi to jej mama v labaku vyšetrovala, tak je to negatívne 🙏 bože taký kameň zo srdca mi padol

kika123kika
24. mar 2021

@anjel411 jeeej super som rada davajte si pozor ✊🏼✊🏼🍀🍀🍀 vela zdravicka prajem 🙂

barmankaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barmankaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barmankaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre