Toxoplazmóza v tehotenstve. Čo sa môže stať bábu?

nestastna
20. feb 2007

Ahojte,
prosím Vás, ktorá ste sa stretli s toxoplazmózou v tehotenstve?
mne pri odberoch v 31 tt zistili práve prebiehajúcu toxo, ale môjmu dr. sa to nepozdáva, tak testy budeme opakovať v 35 tt. Je požné, že vyšli falošne pozitívne, pretože som od začiatku tehu PN a mačku som videla max v telke.
Ak je to predsa pravda, čo sa môže stať môjmu bábätku? odber pupočníkovej krvi už asi nie je možný....ďakujem za odpovede

nadulka88
15. jún 2012

@vefi89 verim, ale aj tak to pozrem 😉

pacica
11. júl 2012

@ewellin ahoj prosim ta,ked ti zistili ze mas toxoplazmozu,ako si na to prisla ze ju mas?citila si sa zle alebo co?lebo ja som zjedla jahodu co bola vonku ale bola neumyta,no neskor som zistila ze na okoli sa nachadza kopec maciek.tak som sa zlakla,ze ci sa nejaka cica nevicikala do toho kelimku,kde ta johoda vyrastla ☹

trish31
12. júl 2012

@pacica mne zistili toxo zdurenim uzlin,unavou,vyrazkami v podpazusi,chorlavostou.

nancycka
12. júl 2012

ahojte, ja mam zasa s toxo opacnu skusenost - na slovensku ma pred par rokmi testovali 3 krat pocas dvoch rokov, aby vylucili iste diagnozy a vyslo im, ze toxoplazmozu som uz prekonala. teraz som tehu, zijem v zahranici a tu im vyslo, ze vsetky zlozky teda IgG aj IgM su negativne, takze som ju akoze neprekonala....ja som si ale ista, ze tie slovenske vysledky neklamu, a mozno ked zjdem o ineho labaku, vyjde im, ze som prekonala....doniesla som vysledky aj na gyndu a tiez sa velmi cudovali, ako je to mozne, protilatky sa len tak nestratia..takze netreba hned paniku, vacsinou to nie je zle, ako sa zda a niekedy ani labaky nie su sto pro.....

pacica
12. júl 2012

@trish31 ahaa,tak predsa ti to museli z niecoho zistit,aj ked viem,ze ta choroba sa nemusi ani nejako ukazat,clovek sa moze citit fajn,zdravo 😒 strasne by som chcela vediet ci som si nou uz presla

danjelca
7. aug 2012

kde v tehu knižke sa píšu výsledky z nej?

lenkamalinka
24. okt 2012

@jj2202 Ahojte, ja som v 26 tt a uz asi od 1 trimestra beriem Rovamycine. je mi z tych tabletiek zle, ale budem ich musiet jest az do porodu, a potom , 6 tt po porode na odbery aj s babatkom. tie vyrazky mozu byt z toxo? lebo mam vyhadzany dekolt a chrbat..

zuffovaeva
30. okt 2012

@lenkamalinka preco beries rovamycine, ake si mala hodnoty toxo, robili ti min. 2 odbery?
Ak mozes daj si odobrat krv pri porode tvoju a pupocnikovu krv babatka. Tie sa daju porovnat metodou western blot a mas vysledok hneď a je velmi spoľahlivý. Lepsie takto ako stresovat babatko v siestom tyzdni zilovym odberom a ani ty nebudes musiet cakat dalsich 6 tyzdnov.

zuffovaeva
30. okt 2012

@lenkamalinka este k rovamyccine, citala som pribalovy letak,, vyrazky sa uvadzaju ako alergicka reakcia. Co ma zarazilo, odporuca sa brat 3 tyzdne ak nakaza toxo vznikla pred 20tym tt a 4 tyzdne ak po 20 tt. Potom je mozne dat 2 tyzdne pauzu a terapiu opakovat. Takze sa cudujem ze to musis brat do porodu....

veriiii
30. okt 2012

@lenkamalinka podla mna mas tie vyrazky z toho antibiotika,urcite to ukaz co najskor dr..

lenkamalinka
31. okt 2012

@zuffovaeva mne lekarka povedala, ze do porodu. potom 6 tyzdnov po porode mam prist na odbery aj s babatkom
ja som dost utla, a pred tehotenstvom som mala cca 42 kg. citim,ze tie lieky su na mna silne. Tu krv mi odoberu pri porode, ked o to poziadam, alebo ako to funguje?

lenkamalinka
31. okt 2012

@veriiii
ukazem, aj ked nejako neverim, ze mi nieco na to da. odvsadial ma len odbiju, ze nic nemozu so mnou robit, lebo som tehotna 😖

zuffovaeva
7. nov 2012

@lenkamalinka pytala som sa na to a ano, preventivne to davaju jest az do porodu aby sa babatko nenakazilo od maternice. Na tie vedlajsie ucinky si mozes dat probiotika, ako pri normalnych antibiotikach, to mozu aj tehotne. Ak ti neporadi doktorka tak sa spytaj v lekarni. Ina vec je ze na zaklade coho, akych vysledkov, ti lekarka ten rovamycine predpisala..
Ten odber pri porode by mala nariadit tvoja gynekologicka/infektologicka, porozpravaj sa s nou o tejto moznosti. Ma to zmysel ak potom porovnaju tvoju krv s krvou babatka metodou western blot. Je to relativne nova metoda tak preto s nou vela lekarov nema skusenost, ja som si to tiez musela "vydupat". Pokial viem ten test sa da spravit aj bez lekarskeho doporucenia cez sukromne laboratoria (napr.hpl) ale v tom pripade si to musis sama zaplatit.

mishelin
6. máj 2013

ahojte,este funguje tato tema?
som v 20tt a v roku 2011 som prekonala toxoplazmozu.
lenze aj teraz mi vychadzaju hodnoty IgA 38 pozit, Igm negat, Igg pozit Ige hranicne a a avidita Igg 63 negat..velmi tomu neorzumiem ale to Iga je zle vsak? ☹
dakujem ta vase vyjadrenie

mishelin
6. máj 2013

teraz som volala na vysledky z plodovej vody a povedala mi ze toxo PCR je negativne cize parazit neni v plodovej vode?lebo som ju zle pocula ale tak negativne znamena ze neni,tak som si aj poplakala a ze zbytok vysledkov budem mat vo stvrtok

vefi89
7. máj 2013

@mishelin ahoj, až teraz som si všimla, že si písala. Nemaj strach, dôležité sú hodnoty Igg a Igm. Igm máš negat, t.z., že to nie je akútna infekcia, a Igg znamená, že máš protilátky v tele, čiže je to prekonané ako si písala. ja som mala toho roku také isté problémy, pri prvom tehu som mala toxo už prekonanú, a teraz im tiež vyšli vysoké výsledky, ale bola som na kontrolnom odbere, a nič sa nepotvrdilo. hlavu hore, a hlavne myslieť optimisticky

avili
8. okt 2013

Ahoj @trish31 Ty si prekonala akutnu toxoplazmozu? Zistili Ti to az pocas tehu? Ja som v 30tt a zistili mi ju vcera, bola som aj na infekcnom, kde mi predpisali antibiotika a vraj mam len dufat, ze to nepreslo na babatko, co by v tretom trimestri uz nemalo byt nebezpecne, avsak testy mi robili este pred 3tyzdnami, kedy som bola v 27tt... Dakujem za kazde info

trish31
8. okt 2013

@avili ahoj.Nie,ja som ju nastastie prekonala v detstve.Pri testoch som to povedala lekarovi,tak sme cakali,co vyjde,lebo ed ju prekonas este neznamena ze ju opat nedostanes.No,a vobec sa mi v testoch neukazali protilatky z prekonania.

Preco Ti robili testy az tak neskoro ak smiem vediet?Ci na zaklade toho,ze si mala podozrenie,ze ju mas?

avili
8. okt 2013

@trish31 dakujem za odpoved. Testy mi robili uz v juni (asi v 12tt) tie som mala negativne a druhykrat v 27tt. Nasadili mi sice antibiotika, ktore by mali zabranit prenosu na babatko. Len sa bojim, ci uz nie je neskoro, kedze je medzu testovanim taky dlhy odstup. Upokojujem sa len tym, ze sme boli v 23tt na morfologickom utz a tam bolo vsetko v poriadku, maly mal vsetko dobre vyvinute... ale ked na nete citam niektore prognozy spojene s akutnou toxo matky, som dost vydesena

trish31
8. okt 2013

@avili necitaj na nete nic lebo tam su katastroficke scenare.Lekar Ti povedal ze tam nie je vysoke riziko tak sa na to zameraj,aspon skus.Lieky Ti nasadili tak Ti nic ine ako mysliet pozitivne nezostava.

ivus18
8. okt 2013

ja som bola na krv uz v 5tt... po mesiaci som sla na kontrolu a tam mi doktor povedal, ze mam zvysenu toxo, ale ze si z toho nemam nic robit lebo som to najskor asi v detstve prekonala a mam v tele protilatky.....pre istotu ma poslal na infekcne, aby sa uistil, ze je to v poriadku...vraj sa to obcas u tehotnych zvykne objavit....tak uvidime, co mi na infekcnom povedia...

danera
14. nov 2013

mne nasli tiež toxo a som v 14 tyždni ..priznaky zatial nemam žiadne ale aj tak sa bojim o babo

avili
21. nov 2013

@danera ak nemas akutnu formu (cerstvo ziskanu) nemas sa vobec coho obavat

mamamima
20. dec 2013

@avili velmi ti drzim palce,aby si mala zdrabe babatko, mne akutnu toxo zistili pred par rokmi v tehu, robili mi odbery v 12tt,vysledky prisli v 16 tt, ...zle boli, opakovane ze keby sa pomylili robili dalsie az nakoniec aj tretie potvrdili ze som ju dostala na zaciatku tehu :( a to som uz bola po 20tt a macku som videla max v telke...ja som si dala robit este jedny, robil mi ich v BA jeden prof. uznavany a on mi to urobil za 3 dni, tak to je sila, ze u tehotnych sa tolko caka a ked sa chce, ide to aj rychlejsie...ale aj on potvrdil, ze sa nemylili :( Drzim silno palce.

avili
21. dec 2013

@mamamima to mi je velmi luto...
mne sa nastastie prave minuly tyzden narodil zdravy syn 🙂 toxoplazmoza na neho nepresla. vysledky mal negativne. V nemocnici mu porobili vela roznych testov, vratane kompletneho vystrenia mozgu a oci a ziadne poskodenie ci odchylka sa nezistila. tak mi velmi odlahlo

mamamima
23. dec 2013

@avili gratulujem velmi velmi 🙂 tak mate ozaj krasne Vianoce. Mozem sa spytat ci ti aj zistili kedy si ju asi dostala? a kedy ta zacali liecit? lebo ja som ju dostala v 2-3mes a liecit ma zacali okolo 20tt co je velmi dlha doba na to, aby to poskodilo babatko...

avili
23. dec 2013

@mamamima este raz dakujem 🙂
mne to zistili pri odberoch v 27tt, liecit ma zacali hned ako prisli vysledky cize od 30tt. Podla hodnot to vsak vyzera, ze som sa mohla nakazit okolo 20tt. Tazko to urcit takto presne, ale niekedy v polke tehu cca

helloukitty
23. dec 2013

@mamamima ahoj..ja som tiez prekonala akutnu toxo na zaciatku tehotenstva,zistili mi to pri odberoch v 12tt,mne hned nasadili atb,ale uzivala som ich iba mesiac..bola som si aj sukromne dat urobit testy a tak,bohuzial vsade to potvrdili...ja som sa vraj nakazila pravdepodobne na zaciatku tehu..napriek vsetkym zlym prognozam a pristupu dr,ze mam ist okamzite na potrat a tak..,branko ma skoro 11mesiacov,a klop klop vsetko vyzera v poriadnu..je z neho sibal poriadny a uz asi mesiac aj sam chodi...drzim palce nech vsetko dobre dopadne a hlavne,viem sa to niekedy neda,treba mysliet pozitivne.. 🙂 to podla mna vela urobi(ako aj v nasom pripade)

tadeusz21
29. jan 2014

ahojte, som v 12tt a zistili mi toxo. chcela som sa opytat Igm mam negativny, Igg 27,55 która z vas ma z timto skusenosti prosim poradte. dakujem

vefi89
29. jan 2014

@tadeusz21 marker akútnej infekcie máš negatívny, takže nemáš čerstvo získanú... nepanikár 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre