Toxoplazmóza v tehotenstve. Čo sa môže stať bábu?

nestastna
20. feb 2007

Ahojte,
prosím Vás, ktorá ste sa stretli s toxoplazmózou v tehotenstve?
mne pri odberoch v 31 tt zistili práve prebiehajúcu toxo, ale môjmu dr. sa to nepozdáva, tak testy budeme opakovať v 35 tt. Je požné, že vyšli falošne pozitívne, pretože som od začiatku tehu PN a mačku som videla max v telke.
Ak je to predsa pravda, čo sa môže stať môjmu bábätku? odber pupočníkovej krvi už asi nie je možný....ďakujem za odpovede

mywiel
3. júl 2008

Mamamima ja by som hned zmenila lekara, normalne ked prides na prvu prehliadku hned by mali zobrat krv na rozne vysetrenia to nechapem... ☹

mamamima
3. júl 2008

Ahojte, no, tak mne potom robili opakovane odbery, vysledky prišli v 22tt, to som si dala robiť potom ja nezavisle u ineho odborníka, kt. bol fakt kapacita...takže na 3 roznych pracoviskách mi to potvrdili ☹ bolo to najhroznejšie čo sa mi doteraz stalo...behali sme po odborníkoch a možno ma odsudite, ale ja som sa bala riskovať ked mi hovorili ako to napada celý plod ked sa vyvijaju organy a tak, necítila som sa na to, aby som riskovala...aj poznam jednu kamaratku ktorej sa stalo to iste a ma postihnute dievčatko...bolo to hrozne, ale dufam, že moja malinka mi to odpustila a je jej dobre v nebičku...

petruci6
3. júl 2008

☹ tak to je smutny koniec,neodsudzujem ta,kazdy ma pravo sa rozhodnut a tiez neviem,ci by som bola schopna starat sa cely zivot o postihnute dieta,aj ono by sa trapilo aj my ☹

mamamima
3. júl 2008

Ďakujem... Petruci6 naozaj...keby bolo nejakého východiska, ale bola to kratka doba na rozhodnutie...a dostala som to v tom najhroznejšom období ked sa všetko babatku vyvija...bolo to hrozne...ale mám jedno zdrave dievčatko a teraz čakáme zase, ale už som opatrna...ešte sa nevidím s kočíkom, bojím sa tešiť...držím všetkým palčeky.

petruci6
3. júl 2008

aj my tebe,hlavne aby ste boli vsetci zdravy 🙂

mamamima
3. júl 2008

🙂 dakujeme

cukruska1920
3. júl 2008

Ahojte..potrebujem poradit...vcera som si nasla na teste slabu ciarku tak je mozne ze som tehotna...ale v pondelok mi zistili toxoplazmozu akutnu a dnes som bola u mojej zenskej ze mam podozrenie na tehu a vysvetlila som jej co je vo veci...prekrutila ocami a uz som vedela kolka bije...zajtra mam ist na krv a uvidi sa...ja ale neviem co potom ako som tehotna...bola ste uz niektora v takejto situacii...dakujem 😔

mywiel
3. júl 2008

Normalne sa to lieci antibiotikami myslim, mozno aj keby si bola tehu mozno tym ze si este uplne na zaciatku to bude v pohode, lebo embryo je este uplne malinkate, ale to vsetko zavisi od vysledkov krvi. Drzim palce a zbytocne dopredu nestresuj, stres je niekedy horsi, ty potrebujes teraz klud.

cukruska1920
3. júl 2008

mywiel....ale moja doktorka mala dost strasidelny vyraz ked som jej to povedala....viem ze musim mysliet pozitivne ale bojim sa...vies ak som nahodou tehotna tak po 10 mesiacoch snazenia..a nechcem o to babo prist.....nemas s tym skusenosti?

mywiel
3. júl 2008

Bohuzial ja som toxo este nemala, ale zbytocne nestresuj aj doktori niekedy stresuju a zbytocne tehulky, pockaj na vysledky a uvidis, to ze gula ocami este nic neznamena. Vies ze babo mozes stratit aj stresom...?! ☹ Takze klud vsetko dobre dopadne neboj, nestrachuj sa zbytocne dopredu, riesit sa to budem potom ak by nieco bolo, liekmi alebo tak.

vejinka
3. júl 2008

cukrus moja zlata nestresuj teraz je stres to najhorsie...musis byt kludna aj ja som citala ze ked ze babatko este velmi malicke..tak je chranene pred chorobami..horsie by bolo keby ti to zistili v nejakom 7-8tt..ale na zaciatku by som flintu do zita nehadzala..potrebujem klud a zajtra z krvicky zistia co a ako..a budem velmi drzat palce aby to dopadlo dobre 😉

mywiel
3. júl 2008

A kedy budes mat vysledky krvi? Mozes sa spytat aj tu odpovedaju priamo doktori...

http://www.porodnice.cz/node/add/poradny

cukruska1920
3. júl 2008

ach veji...moja keby tak vies ako sa teraz citim...po dlhych 10 mesiacoch je nadej ze budem mat babetko a teraz budem zazivat namiesto vychutnavania si tehotenstva len same stresy

mywiel..zajtra mi zoberie krv a budem vediet aj vysledky....dufam ze budu negat...bolo by to jednoduchsie

mywiel
3. júl 2008

drzim palce 😉

vejinka
3. júl 2008

cukrus..ja viem ako sa citis ved som tu cely cas stebou prezivam to co ty...aj ked inak viem ako velmmi tuzis po babatku..panbozko sa o vas uz postara...len musis verit ze to dobre doapdne 😔

cukruska1920
3. júl 2008

veji....no uvidim podla zajtraska...zatial sa nebudem dopredu bat... moja ty sa netrap.....

vejinka
3. júl 2008

cukrus...ja sa nebudem ale slub mi ze ani ty ..nebudes uz nic citat zleee ani tie pribehy a pojdes si oddychnut a dat si neico dobre na papanie...a ked to splnis tak bduem spokojna aj ja 😉

cukruska1920
3. júl 2008

veji...na papanie uz nie... ved papam staaale 😀

vejinka
3. júl 2008

cukrus..to je dobre treba papat..aj ked mne absolutne v tomto teple nechuti ale uz sa tesim na francuzske zemiaky co dnes svokra robila..a dam si k tomu liter mlieka 😀

alionuska
3. júl 2008

Mamamima,o tom nasom uzasnom zdravotnictve by som ti mohla napisat novelu...Ako som dopadla ja a moja druha dcerka... 😢 😢 A toxoplazmozu mi zistili nedavno,ze som ju uz prekonala a tiez neviem kedy.Vraj uz som imunna...tak uvidim do buducnosti,ci sa opat niekto nepomylil! 😠

jerryjanka
3. júl 2008

cukruska ale dnes si môžeš dať to na čo maš chuť
daj si zmrzku alebo dobre papanie nejake cestovinky alebo tak dnes je to uplne ok 😉

cukruska1920
3. júl 2008

baby napiste mi ta co ste zazivala to co ja...potrebujem to vediet s pravej ruky....

cukruska1920
6. júl 2008

Ahojte...som asi v 5tt ale este to nemam potrdene...vysli mi pozit 3 testy a asi pred 3tyzdnami mi zistili toxo a to som o tehu este nevedela...co to moze sposobit na babo....su nejake tabletky aj pre tehotne...dakujem

alicenka
7. júl 2008

zalezi na tom, ci si sa nakazila pocas tehotenstva alebo kratko pred nim, alebo to uz mas dlhsie... toxoplazmozu si mohla dostat aj davnejsie, len si o tom nevedela. U mnohych ludi prebieha toto ochorenie bez priznakov a pride sa na to len nahodou...

cukruska1920
7. júl 2008

ahoj alicenka....no dnes som bola na infekcnom a ze ja to mam uz formu igg cize som to uz prekonala ale este mam aj igm a to mi dala tabletky co mozu aj tehotne

alicenka
7. júl 2008

hlavu hore, drzim Ti palce

mamamima
10. júl 2008

Tak aj ja už mám konečne výsledky ok a babatko si môže pokojne kopkať 🙂

muriel293
11. júl 2008

ahojte,pre boha,čo to tu rozoberáte? ide na mňa hrôza,moja svokra dovliekla nedávno po búrke z ulice naraz štyri mačence ale obchádzam ich ako dáku korelu aby som niečo od nich nenachytala-moja známa nemohla mať kôli tomu bábo lebo stále potratila! až ma striasa keď si to predstavím! 😖

mywiel
11. júl 2008

Muriel a tebe nerobili testy z krvi ci si imunna?

alicenka
11. júl 2008

toxoplazmozu nemusis chytit len priamo od macky... Macka je medzihostitel, ale nie jediny, je ich viac... ovca, koza, prasa, kralik a este par dalsich... dolezita je hygiena, dostatocna tepelna uprava masa, poriadne umyta zelenina... to len ako priklad

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre